• BIST 115.171
  • Altın 326,543
  • Dolar 6,1639
  • Euro 6,7279
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 8 °C

Türsab yönetiminde tartışmalar, bölünmeler sürüyor

Türsab yönetiminde tartışmalar, bölünmeler sürüyor
Görev yapması Başkan Firuz Bağlıkaya ve ekibi tarafından engellenen Denetim Kurulu Üyesi Halil Erol, yönetime ancak kamuoyu açıklamaları ile ulaşır oldu.

ÖZKAN ALTINTAŞ - TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL
-Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB’ta göreve yeni gelen yönetimden seyahat acenteleri hizmet beklerken “kutuplaşmalar”, “tartışmalar”, “bölünmeler” devam ediyor. Görev yapması Başkan Firuz Bağlıkaya ve ekibi tarafından sürekli engellendiği iddia edilen Denetim Kurulu Üyesi Halil Erol “Ben kongrede bize oy verenlere söz verdim. Görevimi yapmak istiyorum” diyor. Denetim Kurulu Başkanı ise Halil Erol'un denetim görevi yapmak isteyişini "kişisel menfaat istedi" şeklinde cevaplandırarak işi içinden çıkılmaz hale getirdi.
Halil Erol ise başından beri kendisine görev yaptırılmadığını belirterek Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türsab yönetimine başvurmuştu. Denetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahinoğlu'nun Halil Erol'un görev talebini "kişisel menfaat" iddiasıyla çirkin bir şekilde saptırması ve açıklamayı Türsab'ın resmi sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşması seyahat acentelerini rahatsız etti. Acenteler "Biz yönetimi seçtik. Görev bekliyoruz. Uydurma iddialarla daha 100 gün dolmadan Türsab yönetimi içinde kavga çıkarıyorlar. Biz bize anlatılan vaatlerin yerine getirilmesini bekliyoruz" diyorlar.
Öte yandan Halil Erol Mustafa Şahinoğlu imzasıyla yayınlanan yazının imza sahibine ait olmadığını belirterek tüm açıklamayı satır satır cevaplandırarak, denetim Kurulu'nun görevleri hakkında yasaların emrettiği bilgileri verdi.

halil-erol-010.jpgDenetim Kurulu Üyesi Halil Erol, Bağlıkaya ve ekibinin kendisini toplantılara almaması üzerine kamuoyuna yönelik yazdığı açıklamalar yardımıyla “denetim görevini” yapmaya çalışırken Türsab yönetimini de sürekli uyarıyor.

firuz-baglikaya-001.jpgFİRUZ BAĞLIKAYA NEDEN SAHİP ÇIKMIYOR?
Bütün bu yapılanlara karşı sessiz kalan başkan Firuz Bağlıkaya ise yönetimin diğer organlarında yer alan kişiler aracılığı ile yönetim kurulu üyelerinin görev yapmalarını engelleyecek girişimlerde bulunduğu ileri sürüldü. Firuz Bağlıkaya’nın bu olaylar karşısında denetim kurulu üyesine sahip çıkmaması, aksine yapılanlara sessiz kalması acenteler arasında rahatsızlık yarattı. Acenteler “Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy’a 18 yıldanberi biriken tepki oyları ile seçildi. Ancak Türsab’I yönetmek ve insanları kucaklamak durumunda iken, bölünmelere karşı sessiz kalıyor. Hatta gizliden olayları körüklüyor” şeklinde iddialarda bulundular. Bunun en son örneği ise Denetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahinoğlu’nun imzasıyla yayınlanan “garip” açıklama oldu.

TÜRSAB’TA SANCI DURMUYOR
Daha önce Türsab’a girenlerin çıkanların dövülmeleri ile gündeme gelen Türsab’ta bu kez Denetim Kurulu Üyelerinin yetki tartışmaları gündemden düşmüyor. Denetim Kurulu’na seçilen en yetkili denetçi ve hesap uzmanı Halil Erol’a “by-pass” edilerek yapılanlar hakkında bilgi verilmeyişi ayyuka çıkarken, bu konuda yeterliliği tartışılan ve daha önce Başaran Ulusoy’un BYK Başkanlığı yapan Mustafa Şahinoğlu’nun başkan olarak göreve getirilişi şüpheleri üzerine çekmeye başladı.

murtaza-yakaryilmaz-firuz-baglikaya.jpgADIYAMAN FETÖ/PDY DAVASINDAN HAPIS CEZASI ALAN DENETÇI HALA GÖREVDE
Öte yandan FETÖ'nün Adıyaman’daki ‘çatı’ davasında rekor cezalar alan “FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ‘çatı’ davasında devleti 1 milyon 305 bin 956 TL zarara uğratarak örgüte aktaran sanıklar, toplam 26 milyon 285 bin 640 TL para cezasına çarptırıldılar.
FETÖ/PDY üyesi sanıklar arasında yer alan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB’ın yeni seçilen yönetiminde Denetim Kurulu Asil Üyesi Murtaza Yakaryılmaz’da, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası, 250 bin 300 TL adli para ceza almasına rağmen görevine devam ediyor.

http://www.turkiyeturizm.com/tursab-denetim-kurulu-uyesine-fetoden-hapis-cezasi-55450h.htm

halil-erol-mustafa.jpgDÜZMECE İHTARNAME İLE HALİL EROL SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR
Böylece Denetim Kurulu Üyeleri arasında tek liyakat sahibi ve hesap uzmanı üye olarak görev yapması sürekli engellenen Halil Erol olduğu ortaya çıkıyor. Hatta Halil Erol’un görev yapmaya çalışmasını engellemek için yönetim denetim Kurulu Başkanı imzasıyla “düzmece” bir ihtarname yazısı bile hazırlayarak yaptığı işleri “örtbas etme” gayreti içinde olduğu ileri sürüldü.

ÇARESİZ KALAN HALİL EROL’UN GÖREV YAPMA İSTEĞİ DUYURUSU
Tüm yapılanlar karşısında görevini yapmaya çalışan, Türsab Genel Kurul’una katılan seyahat acentelerinden “en çok oyu” alarak göreve seçilen Denetim Kurulu Üyesi Halil Erol, görevini yapamayınca çaresiz kalarak kamuoyu aracılığıyla Türsab Başkanı Firuz Bağlıyaka ve yönetim kurulu üyelerine mesajlar göndermeye başladı.. Türsab’ta devam eden “kutuplaşmalar” ayyuka çıkarken “Halil Erol’un susturulmaya çalışılmasından tedirgin olan seyahat acenteleri “Türsab yönetimi neyi kimden saklıyor. Yönetimi seçerken hizmet bekliyorduk. Kavga değil” dediler.

halil-erol-011.jpg

Çaresiz kalan Halil Erol’un Türsab yönetimine gönderdiği çağrı şöyle:

Sayın Firuz BAĞLIKAYA ve TÜRSAB YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Sayın TÜRSAB YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Birlik yasamız olan 1618 Sayılı yasa ile ilgili gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce yapılarak seçim vaatleriniz arasında yer alan "Seyahat Acentası İşletme Belgesi"ni,sahibi olan şirketten bağımsız olarak devrini gerçekleştirmek için gerekli yasal düzenlemelerin biran önce yapılmasını istiyorum.

Acentalarımızın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar,Acenta sahiplerinin sağlık problemleri,haksız rekabet nedeniyle ticari faaliyetini sürdürecek gelirden yoksun olmaları,ağır yönetim giderleri gibi sebepler nedeniyle acentalarımızın sektörden çekilmesinin önü açılmalıdır.

Bu hususta 1618 sayılı yasa dışında; ne Türk Ticaret Kanunu,ne Borçlar Kanunu nede Vergi Mevzuatımız açısından hiçbir engel yoktur.

Birliğimiz üyesi tüm acenta sahiplerinin beklentileri bu yöndedir.

Acenta sahibi olarak bu yönde yapacağınız tüm çalışmalara her koşulda destek vereceğimden endişeniz olmasın.

Saygılarımla.

Halil EROL

YENİ HAYAT TURİZM SEYAHAT ACENTASI

DENETİM KURULU BAŞKANI MUSTFAFA ŞAHİNOĞLU’NUN AÇIKLAMASI
Denetim Kurulu Üyesi Halil Erol’un görevini yapmak için derenmesi karşısında , ona yardım yerine köstek olmaya çalışanlarla birlik olan denetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahinoğlu, kimin kaleminden çıktığı herkesçe tahmin edilen talihbiz bir açıklama yaptı. Herkes Türsab’ta suların durumasını ve hizmet döneminin ne zaman geleceğini beklerken kutuplaşma şeklinde ortaya çıkan kavgalar acenteleri rahatsız etmeye başladı.

TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı Mustafa Şahinoğlu Basın Açıklaması

TÜRSAB DENETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Kurulumuz üyesi 3183 İşletme Belge numaralı Yeni Hayat Turizm Seyahat Acentası temsilcisi Halil EROL’un sosyal medya, internet medyası ve diğer iletişim kanallarında yaptığı TÜRSAB ile ilgili açıklamalar konusunda aşağıdaki hususların kamuoyu ile paylaşılması zorunluluğu doğmuştur.

1- TÜRSAB Denetim Kurulu olarak yaptığımız inceleme ve değerlendirmelerin kapsamı ve yöntemi ilgili mevzuatta yer almaktadır. Buna göre; 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun 34/C maddesi, Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’nin 17. Maddesi ve Türsab İç Tüzüğü’nün 61. ve devamı maddelerinde açıkça yer aldığı gibi; Denetim Kurulu, Kurul olarak faaliyet göstermekte ve Kurul olarak raporunu düzenlemektedir. Denetim Kurulu üyeleri, kurul olarak imza altına alınan rapora muhalif olmaları halinde, rapora şerh düşmek suretiyle kendi değerlendirmelerini ifade edebilmektedirler.

Denetim Kurulu Üyelerinden herhangi birisinin henüz Bakanlığa gönderilecek rapor mevcut değilken, kişisel düşüncelerini Denetim kurulu üyesi sıfatını kullanmak suretiyle kamuoyuna açıklama yapması öncelikle mevzuata aykırı olup, Denetim Kurulu üyesi olarak görevi denetim yapmak olan Kurulumuz üyesinin yapmaması gereken bir davranıştır.

Bu kapsamda kamuoyuna yapılan açıklamaların, Denetim Kurulumuz görüş ve değerlendirmelerini içermediğini, Sayın Halil EROL’un kişisel görüşleri olduğu ve yapılan açıklamaların Mevzuata aykırılık oluşturduğunu, bu davranış sebebiyle ilgili mevzuat hükümleri gereğince gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını,

2- Denetim Kurulu üyesi sıfatı, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun 34/C maddesi, Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’nin 17. Maddesi ve Türsab İç Tüzüğü’nün 61. ve devamı maddelerinde de açıkça belirtildiği gibi ancak inceleme yapılırken ve rapor düzenlenirken kullanılacak bir sıfat olduğu göz ardı edilerek, TÜRSAB Denetim Kurulu üyeliği unvanını, yeni seyahat acentası kuruluş işlemlerinin şahsen takibini yapmak bu suretle kendisine iş olanağı yaratmak ve bu işlemleri yapmak için kendisine TÜRSAB bünyesinde kendisine oda tahsis edilmesi talebinin kabul edilmemesi sebebiyle yapmış olduğunu,

Halil Erol tarafından yapılan işlemlerin Seyahat Acentalığı Meslek İlkeleri 10., 11. Ve 12. Maddelerine aykırı olduğunu, bu konuda seyahat acentalarının ayrıca şikayetlerinin de bulunduğunu,

3- Denetim Kurulumuz olarak ise; Genel Kurul’un kendisine verdiği denetim görevini mevzuata uygun olarak yerine getirmekte, raporun düzenlenmesi amacıyla Yönetim Kurulundan belge derhal kurulumuza iletilmektedir. Bu görev kapsamında Bakanlığa sunulacak raporların hazırlanmakta olduğunu ve bu raporlar dışındaki beyanların gerçeği yansıtmadığı gibi gerek kurulumuzu gerekse de türsab yönetimini turizm camiasında kötüleme amacı taşıyan bu eylemlerinin kabulünün mümkün olmadığını,

4- Yukarıdaki açıklamalarımız kapsamında Denetim Kurulumuzun, Kurul disiplini içerisinde Yönetim Kurulu ile uyum içinde çalışmaya devam etmekte olduğunu

Saygı ile Kamuoyunun bilgisine sunarım.

TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı

Mustafa ŞAHİNOĞLU


HALİL EROL: MUSTAFA ŞAHİNOĞLU NE KADAR BİLGİLİYMİŞ?

Halil Erol, Mustafa Şahinoğlu başkasının yazdığı yazıyı imzaladığını belirterek "Yapmış olduğunuz basın açıklamasını okudum. Açıkçası son derece şaşırdım. Bu kadar hukuki bilgiye sahip olduğunuzu bilmiyordum!" diyerek, Mustafa Şahioğlu'nun açıklamasını satır satır değerlendirerek Denetim Kurulu'nun görevlerini tüm detayları ile açıkladı.
 

Sayın Mustafa ŞAHİNOĞLU

TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı;

Yapmış olduğunuz basın açıklamasını okudum. Açıkçası son derece şaşırdım. Bu kadar hukuki bilgiye sahip olduğunuzu bilmiyordum!

Basın açıklamanıza yönelik bazı düzeltmeler yapmam gerekiyor. Yapmış olduğunuz basın açıklamalarında KIRMIZI renk yazılar Kanun,Yönetmelik ve İç Tüzük metinleri olup,MAVİ renk yazılar şahsi yorumlarımdır.

Saygılarımla.

Halil EROL

YENİ HAYAT TURİZM SEYAHAT ACENTASI

Kimden: 'TURSAPNET - TURIZMCILER VE SEYAHAT ACENTELERI PLATFORMU' iletisim@tursapnet.com [tursapnet]
Gönderilme: 21 Mayıs 2018 Pazartesi 17:17
Kime: tursapnet@yahoogroups.com
Konu: [tursapnet] TURSAB DENETIM KURULU BASKANI MUSTAFA SAHINOGLU BASIN ACIKLAMASI

 

 

Kurulumuz üyesi 3183 İşletme Belge numaralı Yeni Hayat Turizm Seyahat Acentası temsilcisi Halil EROL’un sosyal medya, internet medyası ve diğer iletişim kanallarında yaptığı TÜRSAB ile ilgili açıklamalar konusunda aşağıdaki hususların kamuoyu ile paylaşılması zorunluluğu doğmuştur.

1-TÜRSAB Denetim Kurulu olarak yaptığımız inceleme ve değerlendirmelerin kapsamı ve yöntemi ilgili mevzuatta yer almaktadır. Buna göre; 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun 34/C maddesi,(C) Denetim Kurulu, Genel Kurulca Birlik üyeleri arasından seçilecek 3 kişiden teşekkül eder. Ayrıca aynı sayıda yedek üye de seçilir. Denetim Kurulunun görevleri;

a) Genel Kurul tarafından alınan kararların Yönetim Kurulunca yerine getirilip getirilmediğini araştırmak,

b) Birlik işlerinin mevzuat esasları dairesinde yürütülüp yürütülmediğini denetlemek,

c) Bakanlıkça verilecek görevlerin yerine getirilip getirilmediğini incelemek,

d) Birliğin işlemlerini ve hesaplarını kontrol etmek,

e) Birliğin bir yıllık işlem ve hesapları hakkında Genel Kurula rapor vermek,

f) Birliğin çalışmaları hakkında 3 ayda bir Bakanlığa rapor vermektir.)Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’nin 17. Maddesi(Denetim Kurulunun görevleri :

Madde 17 - Denetim Kurulunun görevleri şunlardır :

a) Genel Kurul tarafından alınan kararların Yönetim Kurulunca yerine getirilip getirilmediğini araştırmak,

b) Birlik işlerinin mevzuat esasları dairesinde yürütülüp yürütülmediğini araştırmak,

c) Bakanlıkça verilen görevlerin yerine getirilip getirilmediğini incelemek,

d) Birliğin işlemlerini ve hesaplarını kontrol etmek ve bu hususlara dair hazırlayacağı raporları Genel Kurul'a sunmak,

e) Birliğin çalışmaları hakkında 3 ayda bir Bakanlığa rapor vermektir.) ve Türsab İç Tüzüğü’nün 61. ve devamı maddelerinde(ÇALIŞMASI

61. Denetim Kuruluna seçilen üyeler kendi aralarından birini başkan seçerler.

62. Denetim Kurulu görevlerini tek tek veya birlikte kullanabilirler.(“Denetim Kurulu, Kurul olarak faaliyet göstermekte ve Kurul olarak raporunu düzenlemektedir.” diyerek Üye acentalarımızın yanlış bilgilenmesine neden olmaktasınız.İlgili iç tüzük maddesinde kurulun görevini “tek tek” diyerek her bir üyenin bağımsız çalışmasının önünü açmıştır.)Ancak, Denetim Kurulu raporu 3 üyenin de imzasını taşımak zorundadır. Rapora katılmayan üye gerekçelerini rapora şerh eder.

GÖREVLERİ

63. Denetim Kurulunun görevleri aşağıda belirtilmiştir:

a) 1618 s. Kanun ve yönetmeliklerde yazılı işleri yapmak,

b) Birlik çalışmalarının ve yönetim kurulu işlemlerinin iç tüzük hükümlerine uygun yapılıp yapılmadığını denetlemek,

c) Muhasebe kayıt ve işlemlerinin Mali ve Muhasebe Statüsüne uygun olup olmadığını denetlemek,

d) Kanunda ve bu iç tüzükte belirtilen raporları hazırlamak.

 

YETKİLERİ

64. Denetim Kurulunun yetkileri aşağıda belirtilmiştir:

a) Denetim Kurulu üyeleri Birliğin tüm evrak ve kayıtlarını inceleyebilirler.

b) Yönetim Kurulu üyelerinden ve idari kadrolardan bilgi isteyebilirler.

c)Yönetim Kurulu toplantılarını dinleyebilirler.)

 

açıkça yer aldığı gibi; Denetim Kurulu, Kurul olarak faaliyet göstermekte ve Kurul olarak raporunu düzenlemektedir. Denetim Kurulu üyeleri, kurul olarak imza altına alınan rapora muhalif olmaları halinde, rapora şerh düşmek suretiyle kendi değerlendirmelerini ifade edebilmektedirler.

Denetim Kurulu Üyelerinden herhangi birisinin henüz Bakanlığa gönderilecek rapor mevcut değilken, kişisel düşüncelerini Denetim kurulu üyesi sıfatını kullanmak suretiyle kamuoyuna açıklama yapması öncelikle mevzuata aykırı olup, (Yukarıda atıfta bulunmuş olduğunuz kanun,yönetmelik ve İç Tüzük maddelerinde böyle bir ifade yok.)Denetim Kurulu üyesi olarak görevi denetim yapmak olan Kurulumuz üyesinin yapmaması gereken bir davranıştır.

Bu kapsamda kamuoyuna yapılan açıklamaların, Denetim Kurulumuz görüş ve değerlendirmelerini içermediğini, Sayın Halil EROL’un kişisel görüşleri olduğu ve yapılan açıklamaların Mevzuata aykırılık oluşturduğunu, bu davranış sebebiyle ilgili mevzuat hükümleri gereğince gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını,(Yapmış olduğunuz basın açıklamasında Denetim Kurulu Başkanı olarak açıklama yaptığınızı hatırlatmak zorundayım.)

2-Denetim Kurulu üyesi sıfatı, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nun 34/C maddesi, Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’nin 17. Maddesi ve Türsab İç Tüzüğü’nün 61. ve devamı maddelerinde de açıkça belirtildiği gibi ancak inceleme yapılırken ve rapor düzenlenirken kullanılacak bir sıfat olduğu göz ardı edilerek,(Yukarıda ilgili yasa,yönetmelik ve iç tüzük maddelerinde böyle bir ifade yok!)TÜRSAB Denetim Kurulu üyeliği unvanını, yeni seyahat acentası kuruluş işlemlerinin şahsen takibini yapmak bu suretle kendisine iş olanağı yaratmak ve bu işlemleri yapmak için kendisine TÜRSAB bünyesinde kendisine oda tahsis edilmesi talebinin kabul edilmemesi(Birlik merkezinde bilmeyenler için yazıyorum;Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri aynı odayı kullanmaktadır.Çalışmalarımız esnasında yaşadığımız oda sıkıntısı nedeniyle farklı odalarda çalışma yapmaktayız.Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Hasan ERDEM bu durumu görmüş,denetim kurulu üyesi olarak çalışmalarım için odasını tahsis etmiştir.)sebebiyle yapmış olduğunu,

Halil Erol tarafından yapılan işlemlerin Seyahat Acentalığı Meslek İlkeleri 10., 11. Ve 12.(10- Acentacı, kanunen bulunduğu başkaca mevkii ve olanaklarının mesleki çalışmalarına ticari anlamda etkili olmamasına dikkat eder.

11- Acentacı kanunen bulunduğu başkaca mevkii ve olanaklar sayesinde kendisine veya sahibi olduğu veya çalıştığı kuruluşlara iş sağlama niteliğindeki çalışmalardan kaçınır.

12- Acentacı, kanunen bulunduğu başkaca mevkii nedeniyle sahip olduğu sıfatları ticari çıkarları için kullanamaz.)Maddelerine aykırı olduğunu, bu konuda seyahat acentalarının ayrıca şikayetlerinin de bulunduğunu, (Mali Müşavir olarak yapmış olduğum hizmetlerimde yukarıda belirtilen ilkelere uyulmuş,bulunduğum görev itibariyle hiçbir ticari faaliyetimde mevcut ünvanım dışında bir unvan kullanılmamıştır.)

3-Denetim Kurulumuz olarak ise; Genel Kurul’un kendisine verdiği denetim görevini mevzuata uygun olarak yerine getirmekte, raporun düzenlenmesi amacıyla Yönetim Kurulundan belge derhal kurulumuza iletilmektedir(Denetim Kurulu Başkanı olmanız nedeniyle şahsınız tarafından Birlik Hukuk Müşavirliğinden istediğim “Hukuki Görüş” dahil istemiş olduğum bilgi ve belgelerin yazışmaları mevcut olup,taleplerime cevap verilmemiştir.) Bu görev kapsamında Bakanlığa sunulacak raporların hazırlanmakta olduğunu ve bu raporlar dışındaki beyanların gerçeği yansıtmadığı gibi gerek kurulumuzu gerekse de türsab yönetimini turizm camiasında kötüleme amacı taşıyan bu eylemlerinin kabulünün mümkün olmadığını,

4-Yukarıdaki açıklamalarımız kapsamında Denetim Kurulumuzun, Kurul disiplini içerisinde Yönetim Kurulu ile uyum içinde çalışmaya devam etmekte olduğunu

Saygı ile Kamuoyunun bilgisine sunarım.

TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı

Mustafa ŞAHİNOĞLU

 

Bu haber toplam 7872 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.