• BIST 103.310
  • Altın 230,212
  • Dolar 5,4693
  • Euro 6,2098
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 3 °C

TÜRSAB üyeleri kepenk kapatıyor

TÜRSAB üyeleri kepenk kapatıyor
Başkan Adayı Emin Çakmak: Kaçak faaliyet gösteren, bilet kesen kurum ve şahıslar yüzünden acenteler kepenk kapatıyor.

ŞANLIURFA- “Türsab Hepimizin” sloganıyla başlattığı seçim çalışmalarını  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde seyahat acentelerini ziyaret ederek ve toplantılar yaparak sürdüren TÜRSAB Başkan Adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak “Kaçak faaliyet gösteren, bilet kesen kurum ve şahıslar yüzünden acenteler kepenk kapatıyor” dedi. Meslek kuruluşu TÜRSAB’ın sadece aidat için acenteleri aradığını öğrendiklerini belirten Emin Çakmak, “Erzurum’da 50 den fazla, Kars’da 30 dan fazla kaçak bilet kesen kurum ve kişi bulunuyor. Bunların durdurulması için ise bugüne kadar herhangi bir müdahale yapılmamış. Ayrıca okul ve üniversite öğrenci turlarının yetkili acente olmayan kişiler tarafından yapıldığı anlatılıyor” dedi.

emin-guneydogu-1a.jpg

6 GÜNDE 23 İL VE İLÇEYİ YILDIRIM HIZIYLA ZİYARET

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak 6 günde 23 il ve ilçeyi yıldırım hızıyla ziyaret ederek rekor kırdı. Emin Çakmak, Karadeniz bölgesinden sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde Adıyaman, Kahta, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı, Doğubeyazıt, Muş,Varto, Tatvan, Bitlis, Van, Yüksekova, Hakkari, Beytüşebab, Uludere, Şırnak, Cizre, Silopi, Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır’da görüşmeler yaptı.

emin-guneydogu-1b.jpg

Bu hafta Anadolu gezi programında Kahta, Adiyaman, Urfa, G.Antep, Kilis, Hatay, Mersin, Adana, Osmaniye, K.Maraş, Malatya. Elazığ, Bingol, Tunceli, Erzincan, Sivas’da bulunan seyahat acenteleri ile buluşuyor

emin-guneydogu-1c.20130827023410.jpg

ACENTELER BİLET ŞİFRELERİNİ KAÇAKLARA VERİYOR

TÜRSAB Başkan Adayı Ekin çakmak yaptığı görüşmelerden edindiği izlenimleri şöyle anlattı.
“TÜRSAB secim çalışmalarımıza Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da devam ettik. İllerimiz ve ilçelerimizde faaliyet gösteren meslektaşlarımızla bir araya gelerek sorunları, çözüm önerilerini tartıştık. Bölgelerde turizm potansiyellerini araştırdık ve önerileri dinledik.”
Emin Çakmak, Erzurum ve Kars’ta yaptığı ziyarette seyahat acentelerinin genellikle bilet satışından elde ettikleri gelirle ayakta durmaya çalıştıklarını gördüğünü anlattı. Acentelerin internet ile rekabet etme şanslarının olmaması nedeni ile bilet satışlarının hayli düşük olduğunu belirten Emin Çakmak “Bunun yanı sıra kaçak faaliyet gösteren kurum ve kişiler yüzünden hayli sıkıntılı olduklarını gördük. En büyük sıkıntı ise bazı meslektaşlarımızın resmi acente olmayan kişi ve kurumlara şifre vermelerinden meydana geliyor” dedi.
TÜRSAB kayıtlarına göre Erzurum’da 18, Karsta 14, acente bulunmasına rağmen Erzurum’da 9, Kars’ta 6 acentenin faaliyette olduğunu belirten Emin Çakmak “Gerisi kepenklerini kapatmışlar ve ortada yoklar. Kendilerine hiçbir şekilde ulaşılamıyor” dedi.

emin-guneydogu-2.jpg

ERZURUM VE KARS KAÇAK ACENTE CENNETİ

Emin Çakmak, görüştüğü acentelerin Erzurum’da 50’den fazla ve Kars’ta ise 30 dan fazla kacak bilet kesen kurum ve şahıs bulunduğu öğrendiğini belirterek şunları anlattı:
“Kaçak çalışan kişilerin durdurulması için bugüne kadar herhangi bir müdahale yapılmadığını öğrendik. Ayrıca okul ve üniversite öğrenci turları resmi acente olmayan kişiler tarafından yapılıyor. Bu durumdan tüm yetkililerin haberleri olmasına rağmen durduran yok. Bölgede görüştüğümüz TÜRSAB üyesi acentelerin şikâyetleri hep aynı oldu. Kaçak acentecilik faaliyetleri çok yaygın bir şekilde yapılıyor.”

emin-guneydogu-3.jpg

ERZURUM VE KARS İHMAL EDİLMİŞ

Emin Çakmak, Erzurum ve Kars’ın Doğu Anadolu’nun önemli kültür şehri olduğunu belirterek “Bu illerimiz en güzel kayak merkezlerine sahip bulunuyor. Ayrıca her iki ilimize de direk Ankara ve İstanbul bağlantılı uçuşlar olmasına rağmen, kayak turizmi yeterince geliştirilmiyor. Bu durum ne iç ne de dış turizm için iç açıcıdır.
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç döneminde Kars’ta bulunan Aynalı Köşk, TÜRSAB tarafından restore edildi. Köşk, bir dönem Kars Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’nin kullanımına tahsis edildi. Ancak şu an bomboş, terk edilmiş, kapıları kapalı bir vaziyette sahipsizdir. Aynalı Köşk’ü ilgimizi bekliyor durumda buldum.”

emin-guneydogu-4.jpg

emin-guneydogu-5.jpg

ÜNİVERSİTE DESTEKLİ TURİZM İÇİN İŞBİRLİĞİ

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı ziyaret ederek Erzurum’un sağlık turizmine kazandırılması için karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk ve üniversite destekli turizm için işbirliği kararı aldık.
Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen’i ziyaret ederek Kars için geliştirdiğimiz turizm projelerimizi anlattık. Gelecek dönem yakın işbirliği içerisinde bölge turizmi ve Kars için ortak projelerin geliştirilmesini kararlaştırdık.

emin-guneydogu-6.jpg

BÖLGEDE SEYAHAT ACENTECİLİĞİ BİTİYOR

Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, Iğdır, Doğubeyazıt, Ağrı’da meslektaşların sorunları bilet ve iç turizmde kaçakların önünün alınmaması olduğundan yakındıklarını belirterek “Bölgede seyahat acenteciliği bitiyor” dedi..
Emin Çakmak, TÜRSAB kayıtlarında Iğdır’da 11, Ağrı’da 13 ve Doğubeyazıt’ta 2 acente bulunduğunu belirtti. Ancak bölgede yaptıkları inceleme hakkında Emin Çakmak şunları gördüklerini söyledi:
“Iğdır’da 4, Ağrı’da 4, Doğubeyazıt’ta 2 acenteni faal olduğunu gördük. Gerisi ise acenteleri kapatmış durumdalar ve hiç bir suretle kendilerine ulaşılamıyor. Meslektaşlarımızın anlattıklarına göre, Iğdır’da 25’den fazla Ağrı’da 20’den fazla kaçak bilet kesen kurum ve şahıs var.

emin-guneydogu-8.jpg

AĞRI DAĞI’NA KAÇAK TURLAR YAPIYORLAR

Doğubeyazıt’ta ise 18 internet sitesi ile Ağri Daği turu satan kaçak kişiler bulunuyor. Tırmanma sırasında turistlerin başlarına bir şey geldiğinde hiçbir sorumluluk almıyorlar. Olan Türk turizmine oluyor. Bölgede turizmi bitiren ve kaçak çalışan bu kişilerin durdurulması için hiçbir girişimde bulunulmadığı görülüyor.
Iğdir, Ağrı ve Doğubeyazıt Doğu Anadolu’nun birer kültür hazinesidir. Bölgede Nuh’un Gemisi’nin indiğine inanılan dünyaca ünlü Ağrı Dağı bulunuyor. Topkapı Sarayı’ndan sonra dünyanın ilk kaloriferli sarayı olan İshak Paşa Sarayı bu bölgede yer alıyor.
Böylesine değerli bölge iç ve dış turizme yeterince tanıtılmadığı, pazarlanmadığı için, seyahat acenteleri sadece bilet satışıyla ilgileniyorlar. Doğubeyazıt’ta ki acenteler dağcılık turizmi yapmaya çalışsalar daha iyi olacak diye öneride bulundu. Yaptığımız toplantılarda acentelerin sorunları ve TÜRSAB’ın ilgisizliğinden şikayetleri bitmek tükenmek bilmedi.

emin-guneydogu-7.jpg

TÜRSAB’IN TUVALETI KIŞIN KAPATILIYOR

İshakpaşa Sarayı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından muhteşem bir restorasyon geçirmiş. TURSAB’ta 2+2 WC yaptırmış. Yetkili bir arkadaşla sohbet ettik. Geçen yıl sarayı 200 bin turist ziyaret etmiş. WC’lerin kapasitesi yeterli olmadığı için izdiham yaşanıyormus. Her yıl mutlaka elden geçmesi gerekiyormuş. Kışları çetin geçtiği için borular donduğundan WC kullanıma kapatılıyormuş. Kışın gelen turist ihtiyacını gideremiyormuş. Şampiyon turizm ülkesi olmak yolunda böyle hızla ilerliyoruz.

emin-guneydogu-9.jpg

10 BİN NÜFUSA BİR ACENTE VE BİR ÇOK KORSAN ACENTE

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak Muş, Varto, Tatvan, Bitlis’te seyahat acenteleri ile yaptığı görüşmeleri şöyle özetledi:
“Varto 1946 ve 1966 depremlerinde yerle bir olan ilçedir. 40 bin olan nüfusun 30 bini yurtdışına göç etmiş. 1966 depreminden sonra ise sadece 10 bin nüfuslu olan ilçede zadece bir seyahat acentesi faaliyet gösteriyor. Ancak kaçak faaliyette bulunan acenteler yüzünden o da sıkıntı yaşıyor.
Bitlis’te bulunan bir seyahat acentesi de iç turizm yapmaya çalışıyor. Ancak önünde bir çok engel bulunuyor. D2 belgesi alma mecburiyeti, devlet kurumlarının kendilerinin düzenledikleri geziler yüzünden acentecilik yapamıyor.”

emin-guneydogu-11.jpg

TÜRSAB, VAN’DA TURİZM KÖYÜ’YAPMAYI UNUTMUŞ

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak, Türkiye’nin en uç noktasında bulunan Van, Yüksekova, Hakkari bölgesinde yaptığı görüşmelerde genel sıkıntıları dinledi.
Özellikle Van’daki seyahat acentelerinin hayli dertli olduğunu belirten Emin Çakmak gözlemlerini şöyle anlattı:
“Van’daki meslektaşlarımız 2013 yılındaki depremden dolayı hayli yorgundu. Halen depremin verdiği zararları ve yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Görüştüğümüz acenteler 2011 yılında yapılan genel kurulda TÜRSAB’ın Vanlı meslektaşlarımıza verdiği söz hatırlatıldı. Van depreminde evleri zarar gören meslektaşlara ‘TÜRSAB Turizm Köyü’ yaparak birer ev vereceklerdi. TÜRSAB yönetimi sözünde durmamış ve İstanbul’daki merkez binasını yaparken Van’daki meslektaşlarımıza ‘TÜRSAB Turizm Köyü’yapmayı unutmuştu.

emin-guneydogu-13.jpg

VAN TÜRSAB BYK TOPLANTIYA NEDEN KATILMADI?

Emin Çakmak, Van’da yaptıkları toplantıya tüm Vanlı seyahat acenteleri katılırken Van TÜRSAB BYK başkanı ile yöneticilerin katılmadığını belirterek “BYK’nın tüm acenteleri kucaklayan bir yapıda olması lazım. Van BYK’nın merkezden korkması mı, yoksa bölgedeki seyahat acentelerinin sorunlarına mı yakın olmaları gerekirdi.” diye sordu.
Emin Çakmak, Elik ailesinin Van’a 5 yıldızlı, 240 yataklı otel inşa ederek bölge turizmine büyük katkıda bulunduklarını belirterek “Van’a turizmde sınıf atlatan Elik ailesini kutluyorum” dedi.
Van’ın din, kültür, su sporları turizmi için en önemli illerden olmasına rağmen, henüz turizmde hak ettiği noktadan çok gerilerdeolduğunu söyleyen Emin Çakmak “Van gibi bir ilin TÜRSAB tarafından ihmal edildiğini görmek bizleri üzdü. Acentelerle yaptığımız görüşmelerde anlattığımız projelerimizle Van’ın hak ettiği yere ulaşmasının plânlandığını görmek onları sevindirdi” dedi.

emin-guneydogu-39.jpg

YÜKSEKOVA’DA ALENEN KAÇAK ÇALIŞAN 10 ACENTE

Emin Çakmak, TÜRSAB yönetimin sadece büyük şehirlerdeki acenteleri izlediğini, diğer bölgeleri ihmal ettiğini tekrarlayarak Yüksekova’da iki seyahat acentesi ile yaptığı görüşme izlenimlerini şöyle anlattı:
“Yüksekova’da iki meslektaşımın yanı sıra, aynı cadde üzerinde 10’dan fazla kaçak bilet kesenler olduğunu gördük. Kaçak çalışanlar tüm hava yolu biletlerini kesiyorlardı. Sorun diğer illerdeki gibiydi. TÜRSAB üyesi acenteler “ekmeğimizle oynanıyor” diyerek durumu defalarca BYK ve TÜRSAB merkezine şikayet ettikleri halde ilgilenen olmadığını söylediler.

emin-guneydogu-31.jpg

HAKKARİ’DE AYAKTA KALMAYA DİRENİYORLAR

Türkiye’nin sorunlu illerinden Hakkari’de 4 seyahat acentesi ile görüşen Emin Çakmak “Sadece bilet kesiyorlar ve burada da sorunlar hep ayni. Kaçak acenteler ve internetteki farklı fiyatlarla mücadele ediyorlar. Hele bir bayan meslektaşımız alkışlanacak bir cesaretle ağabeyinin üstüne banka kredisi cekerek, TURSAB’a üye olmuş. Bakanlık teminatını ödeyerek bir yıldır hayatta kalma mücadelesi veriyor. Ancak Hakkari acentelerin sorunları bölge ile aynı ve sıkıntı içindeler.”

emin-guneydogu-12.jpg

emin-guneydogu-33.jpg

EMİN ÇAKMAK, VATANİ GÖREVİNİ YAPTIĞI YERLERİ GEZDİ

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak Türkiye’nin en sorunlu bölgeleri olan Beytüşebab, Uludere, Şırnak, Cizre, Silopi, Siirt, Batman’da seyahat acentelerini ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürdü.
Emin Çakmak, Hakkari’den sonra sağlık, eğitim başta olmak üzere bir çok haklardan nasibini alamayan Beytüşşeebap ve Uludere’de halkın nabzını tuttu. Sağlık hizmetlerini 4-5 saatlik yolculuk yaparak Şırnak’ta aldıklarını öğrendi.
Emin Çakmak, vatani görevini yaptığı yerleri gezerken, 23 yıl önceki iyi ve kötü anılarını tazeledi. Askerlik yaptığı Uludere Beytuşşebap arasında yer alan Habur geçidinde durdu.Vatani gorevini yapan 30 kişilik askeri konvoyla sohbet etti. Onların dertlerini dinleyen Emin Çakmak şunları anlattı: “Telefonları çekmiyor. Aileleri ile iletişimleri yok. Şikayetlerini Turkcell Genel Müdürü’ne ilettik. Umarız sorunları çözülür. Bölgede barış süreci tamamlandığında bir çok sosyal imkân gelirken, eğitim gelecektir. Arkasından bölge insanları diğer bölgeleri görmek için gezmeye ve turizme başlayacaktır. Bir an önce barışın tamamlanması ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesini diledik. Devletin bölgelerde yol ve alt yapı çalışmaları yürüttüğünü gördük. Zor şartların olduğu dağlık bölgelere yol su elektrik hizmetleri getirilmeye çalışılıyor.”
Emin Çakmak, Türkiye’nin en sorunlu illerinde ise TÜRSAB’ın garip uygulamaları ile karşılaştığını belirterek şunları anlattı:
“Şırnak’ta birisi faal, diğeri ortada olmayan 2 seyahat acentesi bulunuyor. Cizre’de 2, Silopi’de bulunan bir acente faal durumdalar.
Ancak Cizre’de 2 yasal acenteye karşılık 80 kaçak acente bulunuyor. Silopi’de bir yasal acenteye karşılık 40 kaçak acente faaliyette bulunuyor.
Geçenlerde Cizre’ye TÜRSAB BYK tarafından kaçak acente bansı yapılmış. Ancak önceden bilgi sızdırıldığı için baskın günü tüm kaçaklar kepek kapatıp ortadan kaybolmuşlar. Böylece işlem yapılamamış.
Silopi’de ise durum daha farklı olmuş. Yapılan baskında kaçak faaliyet yapanlara bir aylık süre verilerek, TÜRSAB üyesi olmaları durumunda ceza uygulanmayacağı bildirilerek ve işlem yapılmamış. TÜRSAB’ta mevcut yönetimin 16 yıllık yönetim sonrası ve seçime 3 ay kala yeni kurduğu “kaçak faaliyetleri önleme ordusu” ile kaçakları üye yapmayı planladıkları anlaşılıyor. Siirt ve Batman’da karşımıza çıkan sorunlar hep aynı ve sıkıntılar ortaktı. Hep kaçak acenteler ve acentelerin en büyük rakibi internetti…”

emin-guneydogu-24.jpg

MARDİN, DİYARBAKIR’A KAÇAK TURLAR YAPILIYOR

Emin Çakmak, dinler başkenti, tarih, kültür dolu Mardin ve Diyarbakır’da çok güzel oteller bulunduğunu belirterek şunları anlattı: ”İki şehrimizi turizme kazandıramamışız. Meslektaşlarımız sadece bilet satışı yaparak ayakta kalmaya çalışıyorlar. Bu güne kadar bu bölgeler destinasyon olarak sunulmadı ve pazarlanmadı. Gelen 3-5 grup kacak geliyor ve yerel acentelere fayda sağlamıyor. Gruplar Mardin’i günü birlik transit geçiyorlar. Acenteler bizlere peki nasıl turizm yapacağız diye soruyor. Türkiye’deki 3-5 destinasyonun dışında Anadolu’da turizm yapmanın zorluklarını yerinde gördük. Anadolu’yu kucaklayan projelerimizle meslektaşlarımızın umutları yeşerdi.”

emin-guneydogu-41.jpg

emin-guneydogu-43.jpg

MARDİN VE DİYARBAKIR’A SİNEMA TURİZMİ GELMELİ

Mardin’e yeni atanan Sinop eski valisi Dr.Ahmet Yilmaz ile Mardin polis evinde projelerimizi paylastık. Önümüzdeki dönemde Mardin’in turizme kazandırılması için birlikte bir çok ortak projeye imza atacağımızda mutabık kaldık.
Mardin ve Diyarbakır’ın kültür ve din turizmi yanında dünya sineması için plato olabilecek değerlere sahip olduğunu belirttik. Ancak her şeyin tanıtımdan geçtiğini belirterek, doğru yerde doğru tanıtımla bunun başarılabileceğini söyledi.

emin-guneydogu-37.jpg

ACENTELER HARİÇ HERKES KAÇAK TUR YAPIYOR

Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari’deki toplam acente sayısı 100’den fazla görülüyor. Buna rağmen Diyarbakır merkezli BYK kurulmayışı bizi şaşırttı. İki kez kurmak için hareket geçilmiş, ancak hayata geçirilmeyişi bölge acenteleri için talihsizlik olmuş
Emin Çakmak, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari’de seyahat acenteleri dışında her türlü ticaret erbabının seyahat acentelerinin işini kaçak olarak yaptığını belirterek “Bilet satıyor, tur yapıyor. Hac ve umre kayıtları alıyorlar. Öte yanda yasal acenteler mesleklerini yapamaz haldeler” dedi.

TÜRSAB YÖNETİMİNİN GİZLİ KAPAKLI TOPLANTILARI
TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak, 16 yıldanberi kaçaklara göz yuman TÜRSAB yönetimin seçim yaklaşırken
kurduğu “kaçak faaliyetleri önleme komitesi”nin geç kalınmış bir hizmet olduğunu söyledi.
Ayrıca TÜRSAB yönetiminin16 yıldır bir türlü kaynaşmayan üyeleri ile “kaynaşma toplantıları” düzenleyerek seçim kampanyalarının “üstü kapalı” ve “gizli kapaklı” yürütmeye çalışmalarına bir anlam veremediğini belirterek “ TÜRSAB yönetimi BYK’ların olduğu illerde TURSAB bütcesi ile yemekli toplantılar duzenliyorlar, afiyetler olsun! Bizce bunun gerçek adi kaynaşma değil, üyelerle “oynaşma” dır” şeklinde konuştu.

BUNLAR SEÇİM YATIRIMIDIR
Emin Çakmak, TÜRSAB yönetiminin adaylığını açıklamadan seçim için yaptığı “ kapalı” toplantılar hakkında şunları söyledi:

Değerli meslektaşlarım;

Bu yapılanlar sizlerce ne kadar adil ve doğru bir yaklaşımdır? Şayet mevcut yönetim yeniden aday olacaksa neden gizleniyorlar? Aday olmak demokratik haklarıdir ve olabilirler. Bizler bunu olgun karşılayabilecek eğitimde ve kültürde insanlarız. Acaba neden üstü kapalı “perdeli” seçim toplantıları yapma gereği duyuyorlar. Ben şahsen buna anlam veremiyorum!
Toplantı yaptıkları tüm illerde, beni arayan meslektaşlarım toplantıların içeriğinin mesleki iç eğitim ve yeni sigorta şirketinin tanıtımı ve kaynaşma toplantıları olarak sunulduğunu belirtiyorlar. Ancak toplantıların sonuç bildirgesinden açıkça belli olduğu gibi “bunlar seçim yatırımıdır” diyorlar. Meslektaşlarımın net yorumlarını sizlerle paylaşıyorum.
Bu günkü mevcut arkadaşlarımız şayet yönetime taliplerse, başkanın bir yıl önceki kendi deyimi ile “TURSAB çiftlik değil, varsa başkan adayları çıkıp bir yıl önceden adaylıklarını açıklasınlar” demişti. Bizde çıktık ve açıkladık. Çalışmalarımızı 81 ilde 26 ilçede yürütüyoruz. Ayni davranışı bu beyanatı veren arkadaşlardan da bekliyoruz.
21. dönem seçimlerinin, “Eşit adil ve demokratik bir seçim” olmasını da temmenni ediyoruz. Etik olan ve TURSAB’a yakışan da budur diye düşünüyorum.”

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak, Güney ve Doğu Anadolu gezisi sonrası gelecek dönem için hazırladığı plânları şöyle açıkladı:

DOĞU ANADOLU’DA BYK KURACAĞIZ
1-Erzurum merkezli Doğu Anadolu’da BYK kuracağız. Demokratik seçimle iş başına gelecek olan meslektaşlarımızla 2-3 saat mesafeli Kars-Bayburt-Gümüşhane’deki üyelere ulaşacağız. Bu illerimizin de aktif BYK yönetiminde temsilci katılımı ile bölgenin hizmetine sunmuş olacağız.

TRENLE GURME GRUPLARI GELECEK
2-Yola çıkarken açıkladığımız 85 projemizde belirttiğimiz üzere, İstanbul, Kars arası 1. Etap “Tren Turizm Projemizi” 2015 de hayata geçireceğiz. Güzergâhta bulunan Kocaeli, Adapazarı, Eskişehir, Ankara, Yozgat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars illerinin gelişimi için yüksek gelirli kültür ve gurme gruplarnı bu bölgelere getireceğiz. Özel üretilecek trenlerle, bu illerin turizmde gelişmesine katkıda bulunacağız. Doğu Anadolu’nun turizme kazandırılmasını sağlayarak bu bölgelerde bulunan üyelerin gelirlerinin artırılması hedefleniyor. Acentelerin sadece bilet satışına bağlı kalmamalarını sağlayarak iş kollarının çeşitlenmesini sağlayacağız.

TREN TURİZMİ PROJESİ 2016’DA HAYATA GEÇECEK
3- Bölge ziyaretinde gelişen yeni projeye göre İstanbul-Van arasi 2. etap tren turizmi projesini 2016’da hayata geçireceğiz. Güzergâhta bulunan İstanbul, Ankara, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Muş, Tatvan, Van’ın gelişimi için yüksek gelirli kültür ve gurme grupları özel trenlerle taşınacak.
Doğu Anadolu’nun turizme kazandırılması sağlanacak. Üyelerin gelirleri artarken, bilet satışına bağlı kalmayarak, turizm ticaretinin gelişmesi hedeflenecektir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA BYK KURULACAK
4- Diyarbakır merkezli Güneydoğu Anadolu’da BYK’yı kurulacak. Yönetim demokratik seçimle iş başına gelecek. Meslektaşlarla 2-3 saat uzaktaki Mardin, Batman, Siirt’teki üyelerimize ve aktif BYK yönetiminde temsilci katılımı ile bölgenin hizmetine sunmuş olacağız.

TEŞVİKLER İLE DESTEK SAĞLAYACAĞIZ
5- Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerimizde faaliyet gösteren üyelerin turizme alınacak teşvikler ile desteklenmesini sağlayacağız. Kalkınan bölgelerimizdeki meslektaşlarımızın gelişmesini ve kazançlarının yükselmesini sağlamış olacagız.

KAÇAK FAALLİYETLER ENGELLENECEK
6- Bölgelerdeki kacak faalliyetleri engelleyerek gerek bilet, gerek iç turizm, gerekse hac ve umre yapan acentelerin hak ettikleri iş potansiyeline kavuşmalarını sağlayacağız.Yerel yönetimler karşısında kaybetmiş oldukları itibarlarını iade etmiş olacağız.

DOĞU VE GÜNEY DOĞU TANITILACAK
7- Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerinin yurt içi ve yurtdışı tanıtımları yapılacaktır. Yurt içinde ve yurt dışında büyük tur operatoöleri tesvik edilerek, bu illerin tur programlarına alınmasını sağlayacağız.

TÜRSAB ÜYELERİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ KURACAĞIZ
8- TÜRSAB içinde barışı ve işbirliğini sağlayarak, büyük illerle, bölgelerdeki üyeleri birbirlerini tanıştıracağız. Birbirleriyle işbirliği kurmalarını ve güven içinde çalışmalarını sağlayacağız. Bu çalışma ile maliyetlerin düşürülmesi ve uluslararası rekabette üyelerin güçlenmesini sağlayacağız.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.