• BIST 94.783
  • Altın 246,169
  • Dolar 5,9346
  • Euro 6,6205
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 23 °C

TÜRSAB BYK'lar sandık başına

TÜRSAB BYK'lar sandık başına
TÜRSAB Bodrum, Marmaris ve Batı Akdeniz BYK’larda Şubat ayında yapılacak seçimler için üyeler sandık başına gidiyor.

İSTANBUL- TÜRSAB Bodrum, Marmaris ve Batı Akdeniz BYK’larda Şubat ayında yapılacak seçimlerin heyecanı sürüyor. TÜRSAB Genel Kurulu kararına göre “atama” yerine “seçimm”le işbaşına gelme kararı alınan Bölge Yürütme Kurulları, BYK’larda seçim heyecanı sürüyor. Bu arada TÜRSAB Genel merkeziu tarafından sayıları 36’ya çıkarılan BYK’ların bir bölümünde seçimler tamamlandı. Yeni kurulan bölgelerde ise seçime katılacak üylere listeler oluşturuyor. TÜRSAB’tan yapılan açıklamada üyeler seçime katılmaya davet edilirken seçime katılma şartları bildirildi.

BODRUM, MARMARİS, BATI AKDENİZ (FETHİYE) BYK SEÇİMLERİ
Bodrum Bölgesel Kurul toplantısı 15.02.2014 Cumartesi günü saat 11:00’de Bodrum BYK Kültür Merkezi’nde , Marmaris Bölgesel Kurul toplantısı 03.02.2014 Pazartesi günü saat 11:00’de Marmaris Armutalan Kültür ve Kongre Merkezi’nde ve Batı Akdeniz Bölgesel Kurul toplantısı 03.02.2014 Pazartesi günü saat 18:00’da Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde yapılıyor.

TÜRSAB’TAN YAPILAN DUYURU
Bölgelerimizdeki Acenta sayılarının artması, bölge ihtiyaçlarının çeşitlenmesi ve yerinde hizmet verilmesinin kolaylaştırılması amacıyla Bölgesel Yürütme Kurullarımız yeniden yapılandırılmıştır.
Yeniden yapılandırılan Bölgesel Yürütme Kurullarımız için İç Tüzüğümüzün 85. Maddesi gereği seçim süreçleri başlatılmış bulunmaktadır.
Bu çerçevede; İç Tüzüğümüzün 51. ve 77. maddeleri ile TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurullarının Seçimi İle Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği’nin, “Bölgesel Kurul Toplantısı ve Seçimler” başlığı altında yer alan 5,6,7,8,9,10,11,12,13. ve 14. maddeleri gereğince seçim gündemli BODRUM Bölgesel Kurul toplantısı 15.02.2014 Cumartesi günü saat 11:00’de Bodrum BYK Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
TÜRSAB BYK SEÇİMLERİNE KATILMA ŞARTLARI
TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulları’nın Seçimi ile Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği’nin 8. Maddesi gereği Bölgesel Kurul’da Seyahat Acentalarının merkez ve şubeleri imzaya yetkili sahip, müdür veya ortak tarafından temsil edilir ve temsil yetkisi bulunan kişinin resimli resmi kimliğini ibraz etmesi zorunludur
Seyahat Acentası merkezi veya şubesi için sahip sıfatı, Acenta sahibi gerçek kişi ise bu kişi, Acenta sahibi tüzel kişi ise, Şirket Müdürü, Şirket Ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi veya imzaya yetkili olduğu açıkça belirtilmiş olan kişi tarafından kullanılır. Sahip sıfatı, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, yetkili olduğunu gösterir imza sirküleri veya Karar Defterinin Noterden onaylatılmış sureti ile kanıtlanır. Müştereken imza yetkisi verilmiş olması halinde; diğer bir müşterek imza yetkilisinin yazılı muvafakati ile kullanılır.
Birliğimiz kayıtlarında bulunmayan temsile yetkili kişilerin, temsil yetkilerini belgeleyen Ticaret Sicil Gazetesi veya İmza Sirkülerini ibraz etmeleri gerekmektedir
Yine söz konusu yönetmeliğin 9. maddesi çerçevesinde; İç Tüzüğün 14. Maddesi gereği 1 kişi Bölgesel Kurul’da yapılacak BYK seçimlerinde yalnızca 1 Acentayı temsil edebilir. Bölgesel kurulda oy kullanacak kişinin bizzat katılması gerekli olup vekalet kabul edilmez.
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.