• BIST 95.182
  • Altın 263,877
  • Dolar 5,7988
  • Euro 6,6072
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 31 °C

TÜRSAB Boğaziçi BYK ertelendi

TÜRSAB Boğaziçi BYK ertelendi
TÜRSAB Birlik İçtüzüğünün 81. Maddesi gereğince yapılacak Boğaziçi Bölgesel Yürütme Kurulu seçimlerinin 6 Mayıs tarihine ertelendiği bildrildi

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM


İSTANBUL-Daha önceden 24.04.2008 tarihinde saat: 16:00"da Özel TÜRSAB İstanbul Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi " nin Spor Salonunda  yapılacağı duyurulan TÜRSAB Boğaziçi BYK seçimlerinin 6 Mayıs aynı yer aynı saate ertelendiği bildirildi. Seçimlerinin ertelenmesinin TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy"un Amerika"ya gitmesi nedeniyle ertelendiği  öğrenildi.GELENEKSEL TÜRSAB YEMEĞİ"NDEN SONRA

6 Mayıs günü TÜRSAB"ın her yıl geleneksel hale getirdiği ve acentelerin katıldığı Doğuş Grubu sponsorluğundaki yemeği Lütfi Kırdar Kongre Merkezi"nde yapılacak.  Boğazisi BYK seçimi ise aynı gün saat 16.00"da yapılacak.

BOĞAZİÇİ BYK SEÇİMİ

TÜRSAB"tan Boğaziçi BYK ile ilgili daha önce yapılan duyuruda "TÜRSAB Birlik İçtüzüğünün 81. Maddesi  gereğince yapılacak Bölgesel Yürütme Kurulu seçimleri" denilerek yasal prosedürün işletildiği görüldü. Halen başkanlığı sürdüren Nejat karagöz"ün göreve devam edeceği ve yönetimde yer alan bazı acentelerinin işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevlerini başka adaylara bırakacatları bildirildi

 

Daha önceden Boğaziçi BYK seçimi hakkında yapılan açıklama şöyle:

 

BOĞAZİÇİ   BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU SEÇİM DUYURUSU

 

Değerli Meslektaşlarımız,

TÜRSAB Birlik İçtüzüğünün 81. Maddesi  gereğince yapılacak Bölgesel Yürütme Kurulu seçimleri 23.04.2008 günü saat : 16:00"da Özel TÜRSAB İstanbul Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi " nin Spor Salonunda aşağıdaki gündem doğrultusunda  yapılacaktır.

İlk toplantıda yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde 2. toplantı çoğunluk aranmaksızın 24.04.2008 tarihinde saat: 16:00" de aynı yerde yapılacaktır.

 

GÜNDEM       ;

1- Açılış ve Saygı Duruşu,

2- Başkanlık Divanı Seçimi,

3- Üyeler ve Yürütme  Kurulu adaylarının konuşmaları,

4- Seçim,

5- Oy Sayımı,

6- Dilek ve Temenniler,

7- Kapanış,

 

Toplantıda acenta adına gerçek kişi şirketlerinde şirket sahibi; tüzel kişi sahiplerde şirketi temsil ve ilzama yetkili Yönetim Kurulu Üyesi  veya ortak ile , genel müdür, şirket müdürü ve şirket şube müdürü oy kullanabilecek olup, toplantıya katılacak olanların , yetkili olduklarını belirten, ticaret sicil gazetesi örneği, imza sirküleri, sicil tasdiknamesi ile belgeleyerek toplantı katılım listesini ( Hazirun ) bizzat imzalayacaklardır. Her şube ve merkezin (1) oy hakkı vardır.

 

Bilgilerinizi rica ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ (TÜRSAB)

 

BOĞAZİÇİ  BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU SEÇİMLERİNE İLİŞKİN  DUYURU

 

Malumunuz olduğu üzere, 1618 sayılı Yasada 5571 Sayılı Yasa ile yapılan değişiklik ile, sorumlu müdür tanımı ve sorumlu müdüre ilişkin hükümler yürürlükten kaldırılmıştır. Bölgesel Yürütme Kurulları, bölge yetki alanındaki acenta ve şubeleri temsilcilerinden oluşan Bölgesel Kurul tarafından seçileceği Birlik İç Tüzüğümüzün 81. maddesinde yer almaktadır.

Sorumlu müdüre ilişkin hükümlerin yürürlükten kaldırılmış olması sebebiyle BYK seçimlerinde oy kullanabilecek olan “ temsilci” sıfatına ilişkin bilgi verilmesi zorunluluğu doğmuştur.

 

Seyahat  acentası veya şubesi için oy kullanabilecek olan  sahip veya  temsilciler,

 

1-) Gerçek kişi şirketlerinde şirket sahibi;

2-) Tüzel kişi sahiplerde şirketi temsil ve ilzama yetkili Yönetim Kurulu Üyesi  veya ortak ile , genel müdür, şirket müdürü

3-) Şirket şube müdürleri " dir.

 

Toplantıya katılacakların, yetkili olduklarını belirten, ticaret sicil gazetesi örneği, imza sirküleri, sicil tasdiknamesi ile yetkili olarak olduklarını belgelendirmeleri gerekmektedir. Aksi durumda, Birlik kayıtlarımızda ismi  bulunmayanlar oy kullanamayacaklardır.

 

Bilgilerinizi saygı ile rica ederiz.

 

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ  (TÜRSAB)

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.