• BIST 96.455
  • Altın 222,078
  • Dolar 5,6626
  • Euro 6,5275
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 18 °C

TÜRSAB adayı Erdem: KOSGEB desteğini aldı

TÜRSAB adayı Erdem: KOSGEB desteğini aldı
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, KOSGEB Başkanı Prof.Dr. Cevahir Uzkurt’tan acentelere destek sözü aldı.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
ANKARA -
“Güçlü TÜRSAB” sloganı ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği- TÜRSAB Başkanlığı için kampanyasını sürdüren Hasan Erdem, beraberindeki heyetle KOSGEB Başkanı Prof.Dr. Cevahir Uzkurt’u ziyaret ederek seyahat acenteleri için destek sözü aldı. Hasan Erdem, “KOSGEB’in desteklerini almak için Ar-GE çalışmaları yapıyor ve yeni projeler hazırlıyoruz. Bu konuda KOSGEB’in yanımızda olduğunu öğrenmek bizlere güç verdi”dedi.

hasan-erdem-kosgeb.jpg
Hasan Erdem, KOSGEB Başkanı Prof.Dr. Cevahir Uzkurt'u ziyarete ekibinde olan başkanın akrabası  Cevdet Eroğlu ile gitti. Ayrıca ekipte Emre Yıldız ile Ali Mullaoğlu yer aldı.

YÜKSEK TEKNOLOJİYE VE VERİMLİ PROJELERE DESTEK

Başbakanlık ve ilgili bakanlıklarla yaptıkları görüşmeler sonucu KOSGEB kredilerinin doğru bir şekide ve ülke yararına kullanılması için kapı kapı gezerek kurumlarla işbirliği kurduğunu anlatan KOSGEB Başkanı Prof.Dr. Cevahir Uzkurt “Reel sektöre yönelik kredilerin kontrollü bir şekilde kullanılmasıyla Türkiye’nin sanayi gücünün artarak, istihdama katkı getireceğini düşünerek çalışıyoruz” dedi.

TUSAŞ/TAİ HAVACILIK İÇİN ÖZEL PARÇALAR ÜRETİYOR
Prof.Dr. Cevahir Uzkurt KOBİ’lerin orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarındaki Ar-GE faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ürünleri yönelik üretim yatırımlarının desteklenmesi için yeni programlar oluşturduklarını söyledi. Gectiğimiz günerde 4 ayrı kuruluş ile anlaşma imzaladıklarını belirten Prof.Dr. Cevahir Uzkurt, TUSAŞ/TAİ ile yaptıkları görüşmelerde yeni nesil uçaklara yöneik çalışmalar başlattıklarını belirterek “2023 yılında uçuşa başlayacağı belirtilen uçakların teknolojilerini izliyoruz. Bunların parçalarının üretilmesi için KOBİ’lerle çalışmalar yapıyoruz” dedi.

HASAN ERDEM: KOSGEB İÇİN ACENTELERE PROJE ÜRETİYORUZ
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, Türkiye ekonomisinin en büyük gelir kaynaklarından olan turizmin hizmet ihracı yapan ve yerinde ihracat yapan yapısıyla bu gibi destekleri almayı çoktan hakettiğini belirterek “Kayıtlara göre turizmde 1200 işletme KOSGEB kredilerinden yararlandığı biliniyor. Bizler TÜRSAB yönetimine geldiğimizde bu kredilerin daha verimli kullanılarak Türkiye turizmini daha verimli ve üretken bir hale getirmeyi programlarımıza aldık”dedi.

KOSGEB HAKKINDA
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun bir şekilde ygulanması için destek veriyor.

hasan-erdem-kosgeb-001.jpgPROF. DR. CEVAHIR UZKURT KIMDIR?
1995 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde lisans, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Siyaset Ana Bilim Dalı’ndan yüksek lisans, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Üretim Yönetimi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı’nda doktora derecesi almıştır.

UZKURT, sırasıyla Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Doçent olduktan sonra Amerika’da Alliant International University, School of Management’da Misafir Öğretim üyesi olarak görev yapmış, ulusal Ar-Ge ve yenilik (inovasyon) sistemleri, yenilik yönetimi, yenilikçi organizasyon kültürü, pazarlama ve yenilik ilişkisi üzerine proje çalışmalarını yürütmüştür.

2015 yılında Profesör unvanı alan Uzkurt’un uzmanlık alanları içerisinde ayrıca Türkiye’nin Ar-Ge ve yenilikçi yapısı, yenilikçi girişimcilik, inovasyon ve fikri mülkiyet hakları, Teknoparklar, Ar-Ge merkezleri, kuluçka merkezleri, etki analizi, pazarlama stratejileri, tüketici davranışları ve pazarlama araştırma konuları bulunmakta olup bu alanlara ilişkin ulusal ve uluslararası akademik platformlarda yayınlanmış çok sayıda kitap, kitap bölümü ve akademik makaleleri bulunmaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Müsteşar Yardımcısı olan Uzkurt, aynı bakanlıkta 2012-2015 yılları arasında Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü yapmış olup halen TPE Danışma Kurulu üyeliği, Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu üyeliği ve TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliği görevlerini yürütüyor. 07 Haziran 2017 tarihinden itibaren KOSGEB Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bu haber toplam 3572 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.