• BIST 110.477
  • Altın 275,113
  • Dolar 5,8011
  • Euro 6,4759
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 10 °C

Türsab Adayı Emin Çakmak: Emeğe saygıları olmadı

Türsab Adayı Emin Çakmak: Emeğe saygıları olmadı
Türsab başkan Adayı Emin Çakmak: Arkadaşlarımız bizim 3 yıllık emeğimize saygı duyup kongreye 3 ay kala aday olarak acentelere kötülük yaptılar.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İZMİR-
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, İzmir’de Swissotel’de acentelerle buluştuğu 60’ıncı “Ortak Akıl’ toplantısında “Türsab’ı bu hale getiren mevcut yönetimi bırakmışlar, bize saldırıyorlar. Kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Herkesi Emin Çakmak korkusu sardı. Biz bütün Türkiye'yi kucaklıyoruz. Acentelerin ayağına giderek gerçekleri görmelerini sağlıyor ve onları sağduyuya davet ediyoruz” dedi.

emin-izmir-016.jpgEMEĞE SAYGI OLSAYDI ŞİMDİ İZMIR”I KONUŞUYOR OLURDUK
Emin Çakmak, geçen kongrede birden ortaya çıkan adayın mevcut yönetimin koltuğunu koruduğunu belirterek “Arkadaşlarımız bizim 3 yıllık emeğimize saygı duyup kongreye 3 ay kala aday olmasa bugün İzmir’de şehrin sorunlarını ve nasıl çözümleyeceğimizi konuşuyor olurduk. Hatta bir çok sorunu bertaraf ederdik. Hem emege saygı hem de iyi niyetlerinin olmadığı görülüyor” dedi.

emin-izmir-023.jpg

emin-izmir.jpegTOPLANTILARIMIZI SABOTE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR
Emin Çakmak, geçen kongrede mevcut yönetimin BYK’lara “Emin Çakmak’ın toplantısına katılmayın” diye acentelere talimat verdiğini hatırlatarak “Şimdi ise sözde muhalefet diyeceğimiz kişiler üşenmeden bölgelerde acenteleri arayarak türlü yalan ve iftiralarla toplantılarımız sabote etmeye kalkışıyorlar. Adama sorarlar… Arkadaş senin niyetin üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Bu gibi davranışlar niyetlerini ve kiminle birlik olduklarını gösteriyor. Monarşi ve tek adamlık anlayışı bunlara yerleşmiş. Demokrasiye tahammülleri yok.”

emin-izmir-024.jpg

emin-izmir-017.jpgemin-izmir-022.jpgBİZ YÖNETİMİ AÇIKLAMAKTAN KORKMADIK
Biz yönetimde görev alacak arkadaşları açıklamaktan başkaları gibi korkmadık. Açıklarsak arkadaşlarımız kaçar gider demedik ve iki yıl boyunca tursabhepimizin.ogr sitesinde arkadaşlarımızın listesini açıkladık. Fotoğraflarıyla kimlikleriyle oradalar. Diğer arkadaşların hala kimseleri yok. Listeleri açıklayamıyorlar. Sanki Türsab'ın yönetiminde tek başlarına oturacaklar. Yani mevcut yönetimin devamı olmaya adaylar... ”

emin-izmir-028.jpg

emin-izmir-025.jpg

emin-izmir-018.jpg2013 SEÇIMLERINI KAZANMIŞIZ, SANDIK OYUNUNDA KAYBETMİŞİZ
Emin Çakmak “203 yılında bir salon oyunlarını bilmediğimiz için sandıkta 150 oy farkla kaybettik.Hazirunu mevut yönetim hazırladığı için neler oluyor bilemedik. Ancak kongre sonrası bir baktık ki 2013 seçimlerini kazanmışız. Çünkü 370 oyun sahte kullanıldığını öğrendik. Ama ne hikmetse şikayetlerimizin hepsi boşa çıktı.

emin-izmir-026.jpg

emin-izmir-019.jpgSORUNLARI SADECE SEYRETMİŞLER
Sizin elinizde sihirli değenek mi var nasıl çözeceksiniz, diyenlere cevabımız şudur. Bizim iddiamız yok. Sorunların çözümüne iyi niyetle, sabırla, kararlılıkla gideceğimizi belirtiyoruz. Sorunlar devam ediyor ve yoketkeye çalışmıyorsanız, o suranlar kronik hale gelir. Bugün Türsab’ta sornlar kronik hale gelmiş, hatta kanser olmuş. Bugüne kadar sorunları sadece seyretmişler.

emin-izmir-020.jpgBAĞLIKAYA, SEKTÖRÜN DUAYENLERİNİ DE REDDETMİŞ
Emin Çakmak, Türk turizminin duayenlerinden Kültür Turizm’in sahibi Hami Fidanoğlu’nun katıldığı İstanbul toplantısında ‘Geçen kongrede birleşme konusunda kendini savunmana gerek yok’ diyerek şunları anlattığını söyledi:
“Biz sektörün duayenleri olarak kongreye 3 ay kala aday olan Firuz’u çağırdık ve ona ‘Ortak liste için ne düşünüyorsun?’ diye sorduk. Firuz ‘Ben zaten kazandım ortak liste falan yapmam’ diyerek bizi reddetti.
Sonra siz ona aynı tiklifle boşuna gittiniz. Sizi zaten reddedecekti. Ama siz büyüklük yaptığız ve teklif götürdünüz. Sizi kimsenin suçlamaya hakkı yok. Türsab yönetiminden 3 ay kala ayrılan birinin niyeti bellidir. Zaten onlar sizi neden aralarına alsınlar ki…”

emin-izmir-027.jpg

emin-izmir-021.jpgHAC-UMRE’DE ŞEYTANIN AKLINA GELMEYEN OYUNLAR
Toplantıda acenteler hac ve umre sorunlarını dile getirdiler. Bunun üzerine Emin Çakmak şunları söyledi: “Daha acenteler başvuru yaparken birileri 10 bin kontenjan yazıveriyorlar. Bu işte şeytanın aklına gelmeyen system var insan hayret ediyor doğrusu. Bu sorunu hac umre yapan acentelerle birlikte çözeceğiz. Biz göreve geldiğimizde 20 ay içinde bu sorunların yüzde 50’sini çözeriz Ancak herkes mesleki etik kurallara uyacak. Uymayanlara gerekli yaptırım uygulanacak. Bugüne kadar herşey kasten başıboş bırakılmış. Yeni dönemde Türsab’ı bu durumdan kurtarmak için desteğinize, ortak düşüncelerinize çalışmalarınıza yardımlarınıza muhtac durumdayız.”

Bu haber toplam 3507 defa okunmuştur
Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.