• BIST 95.953
  • Altın 238,780
  • Dolar 5,8391
  • Euro 6,5739
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 1 °C

Türkiye Kiev Sağlık Turizmi Fuarı'nda

Türkiye Kiev Sağlık Turizmi Fuarı'nda
Türkiye “Ukraynalı hasta” için Kiev Sağlık Turizmi Fuarı’na doktorlar ve turizmcilerden oluşan 38 kuruluş ve 75 kişiyle katıldı

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
KIEV / UKRAYNA-
Türkiye’nin Sağlık turizmcileri, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle 25-27 Eylül 2012’de "Ukraynalı hasta" için Ukrayna’da Kiev Sağlık ve Turizm Fuarı’na (IMF- International Medical Forum) 38 kuruluştan 75 kişilik heyet katıldı. IMF Fuarı Ukrayna kuruluşu LMT Fuarcılık ile Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC’nin işbirliği içinde düzenlendi. Fuarda 13 bin doktor 2 bin seyahat acentesi yer aldı.

kiev-2012-imf-3.jpg
turkiyeturizm.com'dan Özkan Altıntaş IMF Fuarı için Keiv'de

Türkiye’nin Rusça konuşan ülkelere yönelik ilk “sağlık turizmi” çıkartması Ekonomi Bakanlığı Desteği ve Müsteşar Yardımcısı Uğur Bülent Ecevit’in Himayelerinde Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi organizasyonu ile Kiev’den başladı.

kiev-2012-imf-4.jpg
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Solak fuarın açılışında Türkiye'nin sağlık turizmini anlatan bir konuşma yaptı

kiev-2012-imf-21.20120925234414.jpg

kiev-2012-imf-5.jpg

kiev-2012-imf-12.jpg
IMF Fuarı'nın açılışını Türk ve Ukraynalı temsilciler birlikte kurdele keserek yaptılar

TÜRKİYE’YE DAVET EDİLDİLER

Fuarda Türk heyeti adına konuşma yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Solak Ukrayna ile Türkiye’deki turizm hareketinde sağlık turizminin önemli payı olduğunu belirtti. Özellikle Afyon’un dünyanın termal turizm merkezi olarak tanındığını belirten Prof. Dr. Solak “Fuarda geniş katılımla Türkiye’nin sağlık turizmini tanıtıyoruz. Sağlık tesislerimizden yararlanmak isteyen Ukraynalıları ülkemize davet ediyoruz” dedi.

kiev-2012-imf-7.jpg
Türkiye'nin üniversitelerinden önemli öğretim üyeleri ve turizmciler Kiev Fuarı'na katıldılar

THTDC Termal Turizm Grup Başkanı Yunus Gürkan turizm çeşitlenmesinde termal turizmin önemine değinerek "Afyon Zafer havalimanının açılmasıyla Ukraynalıların deniz kum güneş yanında termal turizmine yönelmelerini bekliyoruz. Bu fuara katılımızda hedefimize ulaşmada hız kazandıracaktır. Çünkü Afyon dünya termal turizminin merkezi olacak altyapıya ve tesislere sahiptir" dedi.

kiev-2012-imf-9.jpg

Fuarın açılışında konuşan Ukrayna Sağlık Bakanlığı ve sağlık turizmi sektörünün yöneticileri Valentin Petrovich Chernux, Aleksi Stanislovich Solviel, Yuri Vasilivich Voronenko, Vyacheslav Grigorievich Pedederiy, Andriy Mihailovich Serdyk Rusça konuşan ülkeleri baz alarak düzenlenen fuarın ileri aşamada yurt dışındaki ülkelere yönelik hale geleceğini belirttiler. Türkiye başta olmak üzere Almanya, İsrail, Ürdün, Macaristan gibi ülkelerin büyük katılımda bulunmasının Kiev Fuarı’nın dünyanın ilgisini çektiğini gösterdiğini söylediler.

kiev-2012-imf-6.20120925152223.jpg

AKADEMİK DÜZEYDE KATILIM OLDU

IMF Fuarı’na Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC Başkanı Emin Çakmak ve T.C. Başbakanlık Müşaviri Hamdi Şengel ile THTDC Termal Turizm Grup Başkanı Yunus Gürkan yönetiminde Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Solak ve Dr.Ümit Dündar, Başkent Universite Hastanesi’nden Gürol Birgen, Dr.Cevahir Haberal, Yeditepe Universite Hastanesi’nden Doç. Dr. Sina Ercan ile Hasan Altıntaş, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nden Oktay Dinç yer alıyor.

kiev-2012-imf-8.jpg

kiev-2012-imf-thy-ic.jpg

SEÇKİN KURULUŞLARIN İLGİSİ

Ayrıca Afyon’a Zafer Havalimanı’nın yapan IC-Fraport Grubu’ndan Serhat Soğukpınar ile Ali Ersan Altundal, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden Medina Rohan ve Dr.Ali Osman Soluk, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Adnan Özen ve Burcu Topkaya, THY’den Kamil Engin Karaman ve Fatih Akgündüz fuarda yer aldı.

kiev-2012-imf-2.jpg
THTDC standında milli havayolumuz THY özel giyimli hostesler tarafından temsil edildi. Ziyartçilere THY broşürleri verilerek uçuş noktaları hakkında bilgiler verildi.

kiev-2012-imf-13.jpg
Türkiye'den fuara katılan THTDC üyeleri Ürdün Özel Hastaneler Derneği-PA Başkanı Dr. Fevzi Al-Hammouri ile birlikte oldular.

kiev-2012-imf-11.jpg
Uluslararası Türk ve Ukrayna İşadamlar Derneği - TUİD yönetimi Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC'ye ziyaret ederek fuarda destek verdiler

kiev-2012-imf-thy-ic2.jpg

kiev-2012-imf-yeditepe1.jpg

kiev-2012-imf-yeditepe2.jpg

kiev-2012-imf-medical-park1.jpg

DEV SAĞLIK KURULUŞLARI KATILDI

Dünyagöz Antalya’dan Mert Demirsöz, Mondial Assistance’dan Murat Pekmezoğlu, Art Hospital’den Dr.Ali Karahan ve Sibel Castro Valdomar, Bursa Sağlık Turizmi Derneği’nden Dr.Mustafa Esgin, Erol Kılıç, Murat Kılıç, Dünya Göz Hastanesi’nden Aikokul Karmysakova, Ethica Sağlık Grubu’ndan Burcu Olcun ve Merve Aloğlu, Emsey Hastanesi’nden Dr.Tansel Turan, Uzm.Dr. Hüseyin Çağıl, Florence Nightingale Hastanesi’nden Hakan Tarakçıoğlu, GOP Hastane Grubu’ndan Gupse Jular, Memorial Sağlık Grubu’ndan Necdet Emrah Akar ve Cristina Yorgiyadis, Medical Park Hastaneler Grubu Gökhan Yoğrucu ve Tanyel Elçiyel, Medicana Sağlık Grubu’ndan Necdet Kandemir ve Yusuf Özkan, Mondial Assistance’dan Rasim Topuz, Neolife Onkoloji Merkezi’nden Ahmet Deniz Yurt ve Çağlar Demirbağ, İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden Müge Gizem Bıçakçı Akalın, Cenk Gültaş, Ustinova Maryna, Universal Hastaneler Grubu’ndan Levent Baş ve Ulviye Karaoğlu, Tanfer Diş Kliniği’nden Nagihan Ünüvar ve Tayfun Sağaz, Lokman Hekim Hastanesi’nden Dr.Mehmet Altuğ ve Tuğba Arız, Sağlık Turizm Derneği’nden Enginer Birdal ve Onur Ağtaş, Güral Afyon Thermal Oteli Müdürü Kadir Ay ve Satış Müdürü Cenker Yılmaz, Park Hastanelerinden Dr. Mustafa Enis Arabacı, Dr. Süleyman Şahin ve Uğur Harmanda, Oruçoğlu Thermal’den Levent Oruç, Korel Thermal Otel’den Ümit Celal Uysal ve Yusuf Taylan Turan, Fuar Hastanesi’nde Dr.Şükrü Yücel ve Dr. Nizamettin Kazan, İkbal Thermal Tesislerinden Orhan Kuş, İbrahim Evren, Yakup Pancar, Atatürk Havalimanı’ndan Tunay Başarık

berlin-emin-yunus.jpg

HER YIL 54 ÜLKEDE SAĞLIK TURİZMİ FUARLARINA KATILIM

Türkiye’nin sağlık turizminde önemli hedeflerinden biri olan Ukrayna'da uç gün boyunca Türkiye’nin sağlık turizminin tanıtılacağını belirten T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle fuara katılan Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC Kurucu Başkanı Emin Çakmak “Ekonomi Bakanlığı desteğiyle Kiev’den başlayarak her yıl 54 ülkede sağlık turizmi fuarlarına katılacağız. Türkiye Kiev’e 400 metrekare stand ile katılıyor. Kiev’deki fuara Rusça konuşan ülkelerden 13 bin doktor, 2 bin seyahat acentesi ile sağlık turizmi ile ilgilenen kuruluşlar katılıyor” dedi.
Emin Çakmak, geçen yıl Ukrayna Başbakanı ve Sağlık Bakan’ın açılışını yaptığı 2.International Medical Form Fuarı’na THTDC olarak katılarak, verimliliği ve ziyaretçi profilini incelediklerini söyledi. Geçen yıl fuarı 8250 doktorun ziyaret ettiğini ve üç gün boyunca Türkiye’ye karşı büyük talep aldıklarını, network yapma fırsatı bulduklarını belirtti.

sikago-2011-emin-cakmak.jpg

200 BİN UKRAYNALI YURT DIŞINDA TEDAVİ GÖRDÜ

Ukrayna’nın 50 milyon nüfusu bulunuyor. Ekonomisi hızlı şekilde büyüyen ülkede refah seviyesi yükseliyor. Bu gelişmelerle birlikte sağlık sistemlerindeki altyapı eksikliği nedeniyle üst gelir gurubu Ukrayna vatandaşları tedavi amaçlı yurt dışına gitmeye başladılar. Tercihlerini Avrupa ve Uzakdoğu ülkeleri yanında Türkiye’den yana kullanıyorlar. İstatistiklere göre geçen yıl 200 bin Ukrayna vatandaşı yurtdışına seyahat ederek sağlık hizmeti aldı.
Kiev’e giden heyet fuar Sonrası Afyon Kocatepe üniversitesi Rektörü himayelerinde Afyon Termal Otelcileri Karpatia bölgesi sağlık otelleri inceleme gezisinde bulunacaklar
 
kiev-2012-imf-22.jpg

kiev-2012-imf-33.jpg

kiev-2012-imf-art2.jpg

kiev-2012-imf-art-hospital.jpg

kiev-2012-imf-lokman-hekim.jpg

kiev-2012-imf-mondial2.jpg

kiev-2012-imf-mondial-asistance.jpg

kiev-2012-imf-tanfer1.jpg

kiev-2012-imf-tanfer2.jpg

kiev-2012-imf-tanfer3.jpg

kiev-2012-imf-31.jpg
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.