• BIST 97.009
  • Altın 237,663
  • Dolar 5,7838
  • Euro 6,5038
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 9 °C

Türk sağlık turizmi Bakü'de

Türk sağlık turizmi Bakü'de
Azerbaycan, Bakü Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı (BIHE) 20'inci yılını Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC'nin ev sahipliğinde kutluyor.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL / BAKÜ- AZERBAYCAN
- Bakü Expo Center'da düzenlenen Azerbaycan Bakü Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı (BIHE) 20 yıllık başarısını Dünya Sağlık Turizmi Konseyi (GHTC) ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi (THTC) desteği ve "ev sahipliği" ile kutluyor.  2013 yılında yüzde 22 büyüme gerçekleştiren, bu yıl 24-27 Eylül tarihleri arasında Bakü’de düzenlenen fuarda 45 ülkeden 2000’i aşkın katılımcı yer alıyor.
GHTC ve THTC Başkanı Emin Çakmak  ‘BİHE, Kafkasya’nın en büyük sağlık ve sağlık turizmi fuarıdır.  Türkiye’yi kalabalık bir şekilde temsil ediyoruz. Bakü BİHE Fuarı’nda 20 yıl boyunca, birçok önemli sözleşmeler imzalandı ve işbirlikleri kuruldu.  Azerbaycan piyasına yeni tıbbi ürün ve modern teknolojiler sunduk. Azebaycan’dan Türkiye’ye önemli sayıda hasta getirdik ve bu sayı her geçen gün büyüyor”dedi.

emin-ebulfez.20140925222107.jpg

BAKAN GARAYEV: FUAR TÜRKİYE SAYESİNDE BÜYÜDÜ

Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanı Ebülfez Garayev ile Sağlık Bakan Yardımcısı Ersever ve bakanlık temsilcilerinin katıldığı açılışta 25 ülkeden 2 bine yakın katılımcı bulunduğu belirtildi. Açılış sonrası fuarı gezen Bakan Garabev ve beraberindekiler Türkiye standını ziyaret ettiler. Türkiye Sağlık Turizmini Gelişirme Konseyi THTC Başkanı Emin Çakmak ile sohbet eden Turizm Bakanı Ebülfez Garabev “Biz verdiğiniz desteğe teşekkür ediyoruz. Bu fuar sizin sayenizde büyüdü ve 20’inci yıla ulaştı”  dedi.

emin-ebulfezlokum.jpg
Emin Çakmak Bakan ve yanındakileri lokum ikram etti

baku-katilim.jpg

TÜRKİYE’DEN DEV KATILIM

Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi ve GHTC Başkanı Emin Çakmak (Turkish Healthcare Travel Council), THTDC ve GHTC Genel Sekreteri Yunus Gürkan (Turkish Healthcare Travel Council), Özkan Altıntaş-Turkish Healthcare Travel Council Basın Danışmanı,  Abdullah Çağlar Batman-Academic Hospital, Salim Karavelioğlu-Academic Hospital, Arzu Ürgüplü-Academic Hospital, Zeynep Zaralı-Academic Hospital, Murat Saybay-Remed , Taner Söyler -Remed, Ali Gümüşhan-İkbal Thermal Hotel Genel Müdürü , İbrahim Evren-İkbal Thermal Hotel Yönetim Kurulu Başkanı, Erol Arslan-Medicalpark Hospital Uluslararası Hasta İlişkileri Müdürü, Gülsen Ayşe Denizer-Medicalpark Hospital Uluslararası Hasta Bölümü, Senanur Başkurt Türkben-Koru Hospital, Beste Polat-Koru Hospital, Rabia Başay Biçerer-Mediprima -Yönetici Ortak, Enis Biçerer-Mediprima  Medikal Direktör , Dr.Alper Yüksel –Turgut Özal University Hospital , Dr.Duran Berker Cemal-Turgut Özal University Hospital , Dr.Cuma Kılıç-Turgut Özal University Hospital , Dr.Yusuf Selçuk-Turgut Özal University Hospital

emin-baku.jpg

AZERBAYCAN’IN GELECEĞİ OLAN GENÇLİĞİNE SAĞLIK SUNUYORUZ

GHTC Başkanı Emin Çakmak, Azerbaycan’ın “2020 Yılında Geleceğe Bakış" adlı “Gelişme Stratejisi” projesine göre 2020 yılına kadar Türkiye başta olmak üzere kurulacak ilişkilerle uluslararası sağlık sisteminde dünyanın gelişmiş ülkeleri seviyesine ulaşmayı hedeflediğini belirtti. Azerbaycan’ın sağlık sektörüne yatırımlarını artırdığını ve Türkiye’ye hasta göndermeye, Türkiye’den tıbbı yardım almayı sürdüreceğini belirten Emin Çakmak “Azerbaycan ile Türkiye’nin sağlık turizmi alışverişi hiçbir zaman bitmez. GHTC ve THTC olarak devamlı Azerbaycan’ın yanında yer alıyoruz. Azerbaycan’ın 2013-2020 yılları için anne,çocuk sağlığı konusundaki Devlet Programı’na destek vererek Türkiye’nin sağlık kuruluşlarında değerli uzman doktorlarımız tarafından tedavi edilmelerini sağlıyoruz. Türkiye’nin sağlık sisteminin desteğiyle Azerbaycan’ın geleceği olan gençlerin daha sağlıklu olmaları için projeler geliştiriyoruz” şeklinde konuştu.

EMİN ÇAKMAK: AZERBAYCAN SAĞLIK TURİZMİ TÜRKİYE İLE BÜYÜYOR
BİHE’ye yıllardan beni katılarak destek veren Dünya Sağlık Turizmi Konseyi (GHTC) ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi (THTC) dünyadan, Türkiye’den gelecek sağlık kuruluşlarına ev sahipliği yapacak. Sağlık turizmi bölümünün geliştirilmesi için yıllardır çalışan GHTC ve THTDC Başkanı Emin Çakmak “BİHE’de sağlık turizmi kavramının gelişmesi ve dünşya pazarına açılması için Azerbaycan ile işbirliği yaptık. BİHE’de sağlık turizminin önemli kuruluşları yanında yöneticilerinin yer almasını sağladık. Dünyada Rusça konuşan 21 ülke temsilcileri yanında başkanı bulunduğum Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC’nin üyesi 45 ülkenin temsilcileri de fuarda yer alıyorlar. Sağlık turizminin uzmanları ile digger ülkelerin önemli kuruluşlarının yöneticileri düzenlenen workshop’larda bir araya gelerek işbirlikleri kuracaklar” dedi.

bakufuar.jpg

KAFKASYA’NIN EN BÜYÜK SAĞLIK TURİZMİ ZİRVESİ
Emin Çakmak, Bakü BİHE Fuarı’nın Kafkasya’da  sağlık turizmi için büyük olduğunu belirterek “Bakü’de Rusça konuşan 21 ülkenin temsilcileri yanında Türkiye, Azerbaycan, Belarus, İngiltere, Almanya, İtalya, Rusya, Ukrayna, İsviçre, Çin, ABD ve diğer birçok ülkeden katılımcılar yer alacak. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın 20 yıllık başarısına Türkiye adına destek vermek üzere Türkiye’nin sağlık turizmi temsilcileri ile katılıyoruz. Türkiye olarak Iteca Hazar LLC ve ortakları olan ITE Group PLC işbirliğinde Türkiye’nin sağlık turizmini dünyaya tanıtıyoruz” dedi.

20'İNCİ YILA GÖRKEMLİ BİR KUTLAMA HAZIRLANDI
Tıp ve sağlık turizmi alanında bölgenin tek fuarı alan BIHE’de sağlık turizmi kuruluşları, devlet kurumları, tıbbi malzeme üreticileri, klinikler başkanları, doktorlar ve sağlık sektörünün temsilcileri yer alıyor. Organizatörler serginin yıldönümünü kutlamak için özel bir program hazırladı. BIHE için Azerbaycan Stomatoloji Derneği, Azerbaycan İhracat ve Yatırım  Teşvik Fonu (AZPROMO), Azerbaycan Sağlık Bakanlığı tarafından destek sağlandı. Hazırlanan çalışma  Girişimci Kuruluşlar Ulusal Konfederasyonu’nu oluşturan işverenler tarafından onaylanarak proje dünyaya sunuldu.

BİHE FUARINA DÜNYADAN  BÜYÜK KATILIM
BIHE’nin 20’inci yıldönümünün kutlandığı fuara devlet kuruluşları yanında Azerbaycan’da yerleşik bir çok kuruluş ile  Belarus, İngiltere, Almanya, İtalya, Rusya, Ukrayna, Türkiye, İsviçre, Çin, ABD, Bahreyn, Gürcistan, İtalya, BAE, Rusya, Ukrayna ve diğer birçok ülkeden kuruluşlar yer alıyor. Tıbbi ve laboratuar ekipmanları, diş hekimliği aletleri, ilaç, tıbbi sarf malzemeleri, dezenfektanlar, ortopedik ürünler, yüksek teknoloji tanı ve tedavi yöntemleri, medikal makine ve diğer teknolojik ürünler sergilenecek. Böylece BIHE tıbbi ürün ve hizmetleri geniş bir yelpazede sunacak.

BİHE’DE "ESTETİK VE GÜZELLİK"TE VAR
Sağlık turizminin önemli segmentlerinden biri olan”Güzellik”te BİHE’de yer alıyor.  8 kez düzenlenen “Azerbaycan Güzellik 2014” fuarında estetik, güzellik salonları, spor kulüpleri, kaplıcalar, kuaförler tarafından kullanılan ürün ve teknolojiler sunulacak. Profesyonel kozmetik pazarının liderleride BİHE’de yer alacak. Güzellik Fuarı’nda ayrıca profesyonel kozmetik, vücut bakım ürünleri, aromaterapi, güzellik salonları ekipmanları, tırnak hizmetleri için malzeme, tedavi kozmetik, parfümeri, profesyonel saç ürünleri, kuaförlük araçları, aksesuarları, sarf malzemeleri ve diğer birçok ürün bulunuyor. Fuar boyunca kendi alanında önde gelen uzmanlar içeren saç modelleme, manikür ve cilt tedavi gibi etkinlikler yapacaklar.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.