• BIST 104.595
  • Altın 229,806
  • Dolar 5,4631
  • Euro 6,1893
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 2 °C

TUREB’in bakanlık ziyareti

TUREB’in bakanlık ziyareti
Kültür ve Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ile yapılan görüşmede rehberler için birlik ve beraberlik mesajları verildi.
ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM

ANKARA- Turist Rehberleri Birliği-TUREB"in Ankara"da yapılan genel kurulunda başkan seçilen Uğur Ayyıldız ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile kongreye katılan dernek yöneticileri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı ziyaret ettiler. Kültür ve Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Nusret Tutan, Rehberler Daire Başkanı Müjdat Özbahçıvanoğlu, Eğitim Daire Başkanı Faruk Daştanoğlu, Denetim ve Disiplin Şube Müdürü Cemalettin Canıtez ile görüşen TUREB yönetimi “Rehberlik sektörünün bir çatı altında toplanmasını istiyoruz” dediler. Kültür ve Turizm Bakanlığı yöneticileri ise rehberler arasındaki çok başlılığın hem mesleğe hem de işleyişe zarar verdiğini belirterek birlik için yapılacak her çalışmada TUREB yönetiminin yanında olacaklarını söylediler.
Kültür ve Turizm Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı rehberlerin bir çatı altında toplanmasında kendisine düşen görevi yerine getireceğini belirterek "Rehberlerin bölünmüşlüğünün sona ermesi gerekir" dedi.
TUREB Başkanı Uğur Ayyıldız da Türkiye'nin dörtbir yanından üye dernekleri bir çatı altında toplamayı başardıklarını  belirterek "Amacımız rehberlerin bir çatı altına toplamaktır. Bakanlığın desteği ile bu sorunu ortadan kaldırmaya hazırız" dedi.

TUREB yönetimi ve üye dernekler Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Nusret Tutan, Rehberler Daire Başkanı Müjdat Özbahçıvanoğlu ile görüştüler

Kültür ve Turizm Bakanlığı ziyaretine TUREB Başkan yardımcıları Antalya Rehberler Odası – ARO Başkanı Osman Özbuldu (Disiplin), İzmir Rehberler Odası- İZRO Başkanı Yalçın Ulukaya (Denetim), Şanlıurfa Rehberler Derneği- ŞURED Başkanı Hasan Akan (Eğitim) , sayman Marmaris Profesyonel Turist Rehberleri Derneği-MARED Başkanı Serkan Molvalı, denetim kurulu üyeleri Gaziantep Profesyonel Turist Rehberleri Derneği –GARED Başkanı Soner Bacaksız, Van Profesyonel Turist Rehberleri- VANTURED Başkanı Ferzan Demirtaş, Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği- GÜMRED Başkanı Ersen Yalçınkaya katıldı.Ayrıca,Antalya Rehberler Odası-ARO"dan Oral Akçiçek, Nadir Top, İzmir Rehberler Odası- İZRO yönetim kurulu üyeleri Yıldırım Özturhan, Şenay Ateşçiler, Nejat Tek, Çukurova Profesyonel Turist Rehberleri Derneği-ÇURED Başkanı Kudret Demirci, Gaziantep Profesyonel Turist Rehberleri Derneği- GARED Başkanı Soner Bacaksız, Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği-GÜMRED Başkanı Ersen Yelkenkaya, Konya Profesyonel Turist Rehberleri Derneği-KONTURED Başkanı Mehmet Akbulut, Çanakkale Profesyonel Turist Rehberleri Derneği-ÇARED Başkanı Ercan Yavuz ve genel sekreter Osman Topçu, Sinop Turist Rehberleri Derneği'nden Adem Tahtacı, Hatay Turist Rehberleri Derneği'nden Zübeyir Yılmaz'da bakanlık ziyaretinde yer aldılar.


Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Nusret Tutan, Rehberler Daire Başkanı Müjdat Özbahçıvanoğlu TUREB 'in yönetiminin sektörde birlik için önemli adım attığını söyledi


Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Nusret Tutan, Rehberler Daire Başkanı Müjdat Özbahçıvanoğlu TUREB üyesi rehberlerin bölgesel sorunlarını denleyerek notlar aldılar.


Rehberler Daire Başkanı Müjdat Özbahçıvanoğlu TUREB'e gereken desteği vereceklerini söyledi.


Rehberler Daire Başkanı Müjdat Özbahçıvanoğlu bölgesel sorunların çözümü için TUREB'e kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.