• BIST 101.035
  • Altın 226,866
  • Dolar 5,3045
  • Euro 5,9849
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 10 °C

Skal:Tanıtım parası artırıldı

Skal:Tanıtım parası artırıldı
Dünya Skal Yönetim Kurulu üyeleri krize karşı ülkelerinde hükümetlerin tanıtıma ayrılan parayı iki katına çıkardıklarını söylediler.

İSTANBUL- Turizmde, dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olan Skal International'ın Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Dünya Yönetim Kurulu üyelerini Dedeman İstanbul Oteli"nde Türk basını ile buluşturduğu toplantıda Dünya Skal Yönetim Kurulu üyeleri krizin lafının adından daha büyük olduğunu belirterek önlem olarak ülkelerinde hükümetlerin turizm kuruluşları ile işbirliği içinde tanıtıma ayrılan fonları iki katına çıkardıklarını söylediler. Konuk Skal yönetimi Türkiye"de kaliteli tesisler ve çok farklı turizm ürünleri olduğunu belirterek “Türkiye hala dünya için bir sır olarak duruyor. Bu güzel ülkeyi tanıtmak için çaba gösterin. Ayrıca bölgesel tanıtıma önem verilmeli. Tanıtımda reklamlar büyük yayın organlarına değil sektörel ve bölgesel yayınlara verilmelidir” dediler.Skal Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Türkiye"nin ortak paydası birbirine destek olup güçleri iyi kullanması ve iyi tanıtım yapmasıyla krizi aşacağını belirterek “Kalite- fiyat dengesinin şansı var. Türkiye bunu iyi kullanabilirse krizden sorunsuz çıkar. Dünyaya fiyat rdüşürmek yerine, paranınızın karşılığında en iyi tatil Türkiye"de demeliyiz. Ürünü zenginleştirmeliyiz” dedi.

DÜNYA SKAL YÖNETİMİ İSTANBUL"DA
İstanbul Skal Kulubü tarafından organize edilen basın toplantısına; Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Skal International Başkan Yardımcısı Nik Racic, Skal International Başkan Yardımcısı Tony Boyle, Skal International Genel Sekreteri Jim Power, Finans Direktörü Enrique Quesada, Protokol Direktörü John Britton, İç İlişkiler Direktörü Lone Ricks, Halkla İlişkiler ve Medya Direktörü Karine Coulanges katıldı.Daha sonra İstanbul Skal Kulübü Kemal Özyiğit ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğind Dünya Skal Yönetimi ile Türkiye"nin dörtbir yanından gelen Skal Kulüpleri yönetimi ile birlikte yemek yenildi.Skal üyesi Süha Uyar gür sesiyle SKAL diyerek Skal dünya yönetimi üyelerini şaşırttı ve Paris Operası'na davet aldı.Yemekte hizmeti geçenlere plaketler verildi.Dünya Seyahat Acenteleri Birliği Onursal Başkanı Nihat Böytüzn UFTAA ve TÜRSAB adına Dünya Başkanı Hülya Aslantaş"a plaket verdi.
Konuklar daha sonra Ankara"ya giderek Anıtkabir ziyareti yaptılar. Akşam Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay"ın katıldığı yemekte buluştular. Ertesi gün ise Türkiye Skal Kulüpleri Genel Kurulu"na katldılar. Daha sonra ise Kapadokya"ya giderek CCR- Cappadocia Cave Resort&Spa otelinde konakladılar.Skal Dünya Başkanı Hülye Aslantaş Skal yönetiminin bu gibi toplantılarının başka ülkelerde iki günde bittiğini, ancak Türkiye"yi tanıtmak için bir haftalık bir program hazırladıklarını belirtti.

DÜNYA YÖNETİMİ KRİZ İÇİN NE DEDİ?
Basın toplantısında Skal International dünya yönetim kurulu üyeleri kriz ve ülkelerinde alınan önlemler hakkında şunları söylediler:Skal International İç İlişkiler Direktörü Lone Ricks (Danimarka) “Küçük bir ülkeyiz. Dünya ile birlikte durarak üstesinden gelerek yara almayacağımızı umuyorum.”Skal International Genel Sekreteri Jim Power (İspanya): “İspanya"da bütün şirketler etkilendi. 2008 yılında 52 milyon turist gelen ülkede yüzde 3.5 oranında düşüş oldu. Bunun üzerine tanıtıma ayrılan para iki katına çıkarıldı. Artan parayla da krize karşı dünyayla birlikte durasibilmeye çalışılıyor.”Skal International Finans Direktörü Enrique Quesada (Meksika)” “Kriz konusunda Türkiye gibiyiz. Bizlerde krizlere karşı şerbetliyiz. En büyük pazarımız Amerika ve yüzde 80 orayla iş yapıyoruz. Ülkede yol ve demiryoluna yatırımlar yapılıyor. Krizle birlikte bir çok değer değişiyor. Krizlere alışkınız ve altından kalkacağımızı düşünüyorum.”Skal International Başkan Yardımcısı Tony Boyle (Avustralya) “Bizde banka sistemi çok güçlüdür. Buna rağmen hükümet her aileye çocuk başına 1000 TL karşılığı para verdi ve harcamayı destekledi. Bunun yanında turizm tanıtım harcamaları artırıldı.”Skal International Başkan Yardımcısı Nik Racic (Hırvatistan) “Banka sistemi korundu, güçlü olduğu güveni verildi. Bankalardaki mevduatlara ise güvence verildi. Milli Turuzm kuruluşu"muz tur operatörleri, acanteler ve otellerle işbirliği içinde tanıtım çalışmalarına başladı. Tanıtıma ayrılan para ikiye katlandı. Tanıtım için nokta atışları yapılıyor. Global tanıtımdan çok bölgesel tanıtım hedeflendi. Reklam veriylen yerler büyük yayın kuruluşları değil, sektöreler ve bölgesel yayınlaroldu. Hatta bir bölgedeki otomobil kulübüne bile giderek Hırvatıstan"ın tanıtımı yapılıyor.Hırvatistan"a 2008"de 12 milyon turist gelmişti. 2009"da bunun altına düşmeyecektir.”Skal International Halkla İlişkiler ve Medya Direktörü Karine Coulanges (Fransa) “Fransa ve özellikle Paris dünya için önemli destinasyonlardan biridir. En çok Amerikalı ve İngiliz turist geliyor. Kriz nedeniyle bu ülkelerden eskisi kadar turist gelmeyecek. Bu nedenle yeni paarlara yöneldik. Ortadoğu, Çin, Hindistan gibi pazarlarda tanıtım faaliyetleri başlattık. Türkiye Fransa için önemli bir pazardır. Bu yıl Fransa"da Türk Yılı"dır. İstanbul"un mistik görüntüsü beni çok etkiledi. Döndüğüm zaman Türkiye"nin fahri turizm elçisi olacağım.”Skal International Protokol Direktörü John Britton (Kanada) “Kanada"da geçen yıl ekonomi son 10 yılın en güçlü dönemini geçirdi. Ancak yıl sonunda meydana gelen kriz bizleri de etkiledi. Bankalardaki paraya hükümet güvence verdi.Ülkenin petrol geliri fiyatlarla birlikte düştü. Bu arada otomobil üretimide tehliyekeye girdi. Ancak Türkiye kanada için bir sır.Türkiye"yi Kanada hiç tanımıyor. Tanıtım yapmanız lazım.”

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.