• BIST 96.886
 • Altın 237,225
 • Dolar 5,8039
 • Euro 6,5177
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 10 °C

Skalite 2009’ ödülleri verildi

Skalite 2009’ ödülleri verildi
Turizmin en iyilerini belirleyen ve turizmde kaliteyi hedefleyen Skalite 2009 ödülleri Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM

İSTANBUL-Turizmin en iyilerini belirleyen ve turizmde kaliteyi hedefleyen Skalite 2009 ödülleri Çırağan Palace Kempinski"de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Skalite 2009"un özel ödülü olan Johnson Diversey Sürdürülebilirlik ve Hijyen Ödülü: Dedeman otellerine verilirken.
2009 Skalite Özel Ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay"a verildi.


Cumhur Güven Taşbaşı'na plaketi Hülya Aslantaş verdi

Ayrıca turizme yaptığı katkılar nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı"na plaket sunuldu.


Semahat Arsel'e ödülünü Kemal Özyiğit verdi

Gecenin ödülleri arasında en anlamlı olanlar ise Türkiye"ye dünyada başarıyla temsil eden ve bir yıl boyunca Dünya Skal başkanlığı"na yürüten Hülya Aslantaş ile Kültürel Değerlerin Korunmasına Katkıda bulunan Koç ailesi adına Semahat Arsel"e verilen ödül oldu.


Bakan konuşurken Skal yönetimi dinledi

GÜNAY:KALİTEYİ ARTIRMAK ADINA SKALİTE"Yİ BENİMSEDİM

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Skalite ödüllerini Türk turizmine kalite getirmeyi hedefleyen amacın nedeniyle benimsediğini belirterek “Türkiye"de turizmin kaliteli olmasıyla gelirde artar. Ekonomik kriz döneminde tüm ülkeler zarar ederken Türkiye artıda seyretti.Ancak bundan sonra hedefimiz turistin kişi başına yaptığı harcamayı artırmaktır. Bunun da kaliteyle mümkün olduğunu biliyoruz” dedi.KALABALIK KATILIM OLDU

Bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Skalite 2009 Turizmde Kalite Ödül Töreni'ne; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz,Skal İstanbul Kulübü Başkanı Kemal Özyiğit, Skal İnternational Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Skal Milli Komite Başkanı Kamer Rodoplu, TUROB Başkanı Timur Bayındır, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İRO Başkanı Şerif Yenen'in de aralarında bulunduğu sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Skal Kulüp Başkanları, Skal üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.TURİZMDE 'KALİTE'Yİ YAYGINLAŞTIRMAK
'Skalite Ödül Töreni' ile turizmde kalitenin önemini gündeme getirmeye devam ettiklerini kaydeden Skal İstanbul Kulübü Başkanı Kemal Özyiğit, şöyle konuştu:
"1998 yılından bugüne kadar, aralıksız olarak her yıl verilen Skalite Ödülleri, bu gece sizlerin huzurunda 12'nci kez sahipleri ile buluşacak. Geçen yıl, Skalite Ödül Törenimiz ile Cumhuriyetimizin 85'inci yılını birlikte kutlamıştık. Bu yıl da, yine anlamlı bir kutlamaya denk geldi. Bu gece; 92 ülkede, 20 bini aşkın Turizm Profesyonelinin üye olduğu en büyük sivil toplum örgütü olan Skal International'ın kuruluşunun 75'inci yılını birlikte kutlayacağız. Türk turizminin her dalında hizmet veren SKAL üyeleri olarak amacımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Skalite E Ödülleri ile Türk turizminde, kaliteyi özendirmek ve yaygınlaştırmaktır."

İKİ AŞAMALI ONLİNE OYLAMA YAPILDI
Başkan Kemal Özyiğit, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kalitesini geliştiren, kaliteden ödün vermeyen tesis ve kuruluşlar ile Türk Turizmine emeği geçen kişilerin başarılarını simgeleyen ve Sektörde, 'Turizm Oskarları' olarak bilinen ödüllerimiz, geçen sene olduğu gibi bu sene de, son derece şeffaf ve gerçekçi yöntemlerle yapılan, 2 aşamalı online oylama ile sektör genelinin oyları sonucunda belirlendi. TurizmdeBuSabah okurları ile gerçekleştirdiğimiz, Aday Belirleme sürecinde, geçen yıl aday önermek için 62 bin 54 oy kullanılmıştı. Bu yıl ise, Skalite oylamasına ilgi artış göstermiş ve 9 bin 458 TurizmdeBuSabah okuru, 65 bin 790 oy kullanarak, aday belirlenmesine katkıda bulunmuştur. Skal İstanbul Kulübü'nün öncülüğünde, www.turizmdebusabah.com işbirliğiyle ve Türkiye'deki Skal Üyelerinin final oyları ile sonuçlanan seçimlerde, 8 ana başlık ve 27 ayrı kategoride yapılan oylama sonucunda, ' Skalite 2009- Turizmde Kalite Ödülleri'ni alacak olan kişi ve kurumlar belirlenmiştir."

ŞANSLI BİR BAŞKANIM
Sözlerini "Ben şanslı bir Başkanım" diyerek sürdüren Kemal Özyiğit, "Yönetim kurulu üyelerimiz, Feza Solaklar, Bahar Birinci, Vedat Bayrak, Patrice Lepkovski, Eyüp Babür, Ata Eremsoy'un verdiği sonsuz destek, Skal üyelerinin ve başkanlarımızın büyük katkıları ile başarılı bir dönem yaşadığım için çok mutluyum" diye konuştu.
Başkan Kemal Özyiğit ve Skal İstanbul Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri konuşmaların ardından; Ödül Töreni sponsorları arasında yer alan Boyut Yayın Grubu, TAV Havalimanları Holding, Çelebi Hava Servisi A.Ş., JohnsonDiversey, ETİ Pazarlama, Çırağan Palace Hotel Kempinski İstanbul, Necmi Rıza Çiçekçilik / Recep Gedik, Visions, Delano Turizm ve Barok Müzik temsilcilerini, sahneye davet ederek destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.SKALİTE 2009 TURİZMDE KALİTE ÖDÜLLERİNİ KAZANANLAR


'Skalite 2009 - Turizmde Kalite Ödülleri'; 8 ana başlık ve 27 kategori ile
2009 Skalite Özel Ödülü olarak sahiplerini buldu.


Çırağan Genel Müdürü'ne ödülü Astoria genel müdürü Eyüb Babür verdi

1) Konaklama Grubu Ödülleri

Şehir Oteli : Çırağan Palace Hotel Kempinski İstanbul
Resort Oteli: Hillside Beach Club (Nalan Apa-Hasan Gürsel)
Butik Otel: Hotel Les Ottomans
Zincir Otel: The Marmara Hotels and Residences (Serdar Alp Turan)


Ödül kazanan İntra Turizm'in sahibi Ertuğrul karaoğlu ve ekibi

2) Seyahat Hizmetleri Ödülleri

Incoming Seyahat Acentesi : Intra Tours - DMC (Ertuğrul Karaoğlu)


Setur Genel Müdürü Üstün Özbey'e ödülünü Skal İstanbul 2. başkanı Vedat Bayrak verdi

Outgoing Seyahat Acentesi: Setur (Üstün Özbey)
Kongre Turizmi Acentesi : Visitur (Talha Çamaş)


Ödül kazanan VİP Turizmin sahibi Ceylan Pirinçcioğlu ve eşi Zuhal Prinçcioğlu, Hülya Aslantaş ve eşi Cem Aslantaş

Incentive Seyahat Acentesi: VIP Turizm (Ceylan Pirinçcioğlu)

Profesyonel turist rehberi Özge Ersu Vietnam'da görevli olduğu için ödülünü Skal Yönetim Kurulu Üyesi Patrice Lepkovski annesine verdi.

Profesyonel Turist Rehberi: Özge Ersu

3) Turizm Taşımacılığı Ödülleri
Havayolu: Türk Hava Yolları
Havalimanı : TAV – Atatürk Havalimanı İstanbul (Kemal Ünlü)
Havalimanı Hizmetleri: Çelebi Hava Servisi A.Ş. (Canan Çelebioğlu)


Varan Başkanı Enis Pekuysal'a ödülünü Skal yönetim Kurulu Üyesi ve Emirates Hava Yolları Türkiye Müdürü Bahar Birinci verdi

Karayolu Taşımacılığı: Varan Turizm (Enis Pekuysal)
Rent a Car: Avis Rent A Car Türkiye
Cruise: Royal Caribbean International


Skal Bodrum Başkanı ve D-Marin İşletmeleri Genel Müdürü Ali bezirgan'a ödüllerini Patrice Lepkovski verdi

Liman İsletmeleri: D- Marin Liman İşletmeleri (Ali Bezirgan)
Marinalar: D-Marin Turgutreis (Ali Bezirgan)


Esma Sultan'ın ödülünü Genel Müdürü Ata Eremsoy ile Kongre-Ziyafet Müdürü Neslihan Özyiğti aldı. Skal İstanbul Başkanı Kemal Özyiğit eşini kutladı.

4) Mekan Ödülleri

Etkinlik / Toplantı Mekanı: Esma Sultan Yalısı (Ata Eremsoy-Neslihan Özyiğit)


Reina'nın sahibi Mehmet Kcarslan ödülünü The Marmara Oteli Genel Müdürü ve Skal İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Ata Eremsoy'dan aldı

Eğlence Mekanı: Reina (Mehmet Koçarslan)


Feriye Lokantası işletmecisi Vedat Başaran ödülünü Ata Eremsoy'dan aldı

Turizme Hizmet Eden Restoran: Feriye Lokantası (Vedat Başaran)


Dedeman Otelleri Genel Müdürü Tamer Yürükoğlu ödülülü Ata Eremsoy'dan aldı

5) Yatırım Ödülleri

Turizm Yatırım Grubu: Dedeman Grubu (Tamer Yürükoğlu)

6) Turizm Gelişimine Katkı Ödülleri
Turizm Eğitimi: Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği (Pervan Akan)


Skal Dünya Başkanlığı döneminde gösterdiği performansla Türkiye'nin adını tüm dünyaya ezberleten Hülya Aslantaş, turizmi katkı ödülünü Skal İstanbul Başkanı Kemal Özyiğit'ten aldı.

Turizm Tanıtımına Katkı: Hülya Aslantaş
Kültürel Değerlerin Korunmasına Katkı: Koç ailesi (Semahat Arsel)
Çevrenin Korunmasına Katkı: Tema Vakfı

7) Medya Ödülleri
Turizm Basını: Hürriyet seyahat eki (Yeşim Çobankent)

8) Özel Ödül
JohnsonDiversey Sürdürülebilirlik ve Hijyen Ödülü: Dedeman otelleri
2009 Skalite Özel Ödülü: Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay


Bakan Günay ve Skal İstanbul yönetimi


Bakan Günay ve Skal İstanbul yönetimi


Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan, Skal İstanbul Başkanı Kemal Özyiğit, Bakan Ertuğrul Günay, Feriye'nin işletmecisi Vedat Başaran


Feyzullah ve Büşra Özcan, Hülya ve Cem Aslantaş


Salih Çene, Vedat Bayrak, Büşra ve Feyzullah Özcan, Ertuğrul Karaoğlu


Tamer Yürükoğlu ile Dedeman'in satış ve tanıtım kadrosu


Salonda sigara içemeyenler soluğu Çırağan otelinin balkonunda aldılar. Metrekareye iki insanın zor düştüğü Boğaz manzaralı balkonda sigara partisi verenler fosur fosur içtiler. Ama bu kadroda bir kişi yoktu. Onu da Osman Öztürk çağırdı.


Timur Bayındır hanımıyla dansediyordu. Sigara partisine çağrıldığını duyunca "Hemen geliyorum" dedi.


Marmara Skal yönetimi tam kadro Skalite törenine katıldı. Çok şık giyinen Marmara Skal'un fotoğrafına Somer Özkök'te katıldı.


Ulusoy tatil köyünün başarılı genel müdürü Ersin Özgündoğdu ve eşi, Dedeman Yönetim Kurulu Başkanı Muraüt Dedeman, TAF Başkanı Yalçın Manav, Dedeman Holding CEO'su Murat Ersoy... Bu resimde herkes normal bir tek Murat Ersoy son dönemin 'kirli sakal' modasına uymuştu.


Marmara Skal fotoğrafı bensiz olmazmış. Sonunda bende birlikte fotoğraf çektirdim.


Atatürk Havalimanı'nda kurulan Do-Co adlı şirketle harıl harıl THY'na yemek yetiştiren Hakan Babila, yanından sevgili müdürü Reinhard S.Kopp'u ayırmıyor.İstanbul, Bodrum, Antalya Skal kulüpleri hep birlikte


Böyle Skal çekilmedi. Çünkü Skal'ın yarısında Kemal Özyiğit'in sesi kısıldı


Kemal Özyiğit, 75. yıl pastasını Hülya Aslantaş'la birlikte kesti


Bodrum Başkanı Ali Bezirgan Marmara Skal'u Bodrum'a davet etti.


Skal'den sonra kadehler birer kez daha kalktı


Boğaziçi Üniversitesi Turizm Bölümü hocaları dansetmeyi iyi biliyor
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.