• BIST 104.595
 • Altın 229,784
 • Dolar 5,4631
 • Euro 6,1893
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 2 °C

Şerif Yenen'ın kavga iddiası

Şerif Yenen'ın kavga iddiası
İRO Başkanı Şerif Yenen, dağıttığı DVD'de TÜRSAB Başkanı Ulusoy ile ARO Başkanı Özbuldu'nun küfürlü tekme tokat kavga ettiğini iddia etti. VIDEO

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM


İSTANBUL- İstanbul Rehberler Odası-İRO Başkanı Şerif Yenen"in dayanaksız, ne olduğu belirsiz iddiaları bitmiyor. Yaptığı açıklamalar giderek Karagöz ve Hacivat"ın ünlü tekerlemesi “Hayali cihana değer” sözlerini aratmıyor.
Şimdi de TÜRSAB"ın saygın başkanı Başaran Ulusoy"un, Antalya Rehberler Odası-İRO Başkanı Osman Özbuldu ile “Birbirlerine ana avrat küfür ederek, tekme tokat birbirlerine girdikleri” iddiasını ortaya attı.
Bununla da yetinmedi, İstanbul"da rehberlerle yaptığı toplantıdaki konuşmasını kendine prim yapmak ve kimseden çekinmediğini göstermek için DVD şeklinde çoğaltarak tüm rehberlere dağıttı.Bu şekilde TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy"u kamu oyuna “kavgacı, geçimsiz ve önüne gelenle ara avrat küfür eden, tekme tokat kavga eden” bir kişi olarak tanıttı.
Şerif Yenen'in turizm camiasında kavga çıkmasını isteyen tutumu ise başta rehberler olmak üzere herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Turizmciler "Şerif Yenen ne yapmak istiyor? Herşey bitti şimdi TÜRSAB başkanlığına mı oynuyor?" diye sordular.
TUREB Başkanı Uğur Ayyıldız ise "Şerif giderek ne yapacağını şaşırıyor. :is o zaman İRO'ya aklı başında biri diye secmiştik. Üzücü bir durum" dedi.


Başaran beyle birbirlerine küfür ettiler, ana avrat diye...

İŞTE ŞERİF YENEN'İN DVD'DEKİ KONUŞMASI

Bizde bu konuşmayı internet ortamından alarak sizlere sunuyoruz.
İRO Başkanı Şerif Yenen"in ne amaçla söylediği anlaşılamayan tutarsız bir çok iddiasının yer aldığı VIDEO'ya linke bir tıkla ulaşabilirsiniz:

http://www.dailymotion.com/search/arastirmaci%252Brehber/video/x8iatb_osmanla-bayaran-birbirlerine-girdil_news


Ben karışmadım ne halleri varsa görsünler. Bana ne yahu...

ŞERİF YENEN"NİN DVD"DEKİ KONUŞMA METNİ
“Meclis toplantısındaki tartışmalarda Başaran beyle birbirlerine girdiler. Olmaz böyle şey...
Başaran beyle birbirlerine girdiler...
Bir küfürleşmedikleri kaldı...
Ben karışmadım...
Ne halleri varsa görsünler...
Bana ne yani...
Ondan sonra gazetelere yazı yazdılar
“Başaran beyle tekme tokat küfür edip birbirlerine girdiler, Şerif Yenen seyretti" diye yazdılar.”


"Başaran beyle tekme tokat küfür edip birbirlerine girdiler, Şerif Yenen seyretti" yazıldı.

ŞERİF YENEN"NİN DVD"DEKİ KONUŞMASI HAKKINDA

Konuşma öncesi ARO Başkanı Osman Özbuldu"dan bahsediyor . Konuşmasının başında meclis toplantısındaki görüşmeler sırasında ARO Başkanı Osman Özbuldu"nun TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy"la birbirlerine girdiklerini ve bir küfürleşmediklerinin kaldığını söylüyor.Ancak konuşmasının sonuna doğru ağzından çıkan sözleri farkederek yaptığı hatayı anlayarak “Yok öyle bir şey küfür yoktu zaten...” şeklinde kıvırmak istiyor. Ancak daha önce “Bir küfürleşmedikleri kaldı. Ben karışmadım. Ne halleri varsa görsünler” gibi ibarelerle iddiasını destekleyici sözler kullanıyor.


Ne halleri varsa görsünler... Bana ne yani...

Kendini kurtarmak içinde gazetecilerin yazdığını ileri sürüyor. Ancak bahsettiği dönemde böyle olayın gerçekleştiğini ve gazetelerde haber olarak çıktığını ne gören var ne de işiten...
Yani bütün bu iddialar hayal mahsülü...
Ancak Şerif Yenen"in ne yapmak istediğini bilen yok.
Sadece Yenen"i tanıyanlar “İnsanları birbirine kırdırıp bölüp, parçalayıp kendine yol açma gibi bir strateji uygular. Bu kez Başaran Ulusoy'u katarak ileri sürdüğü iddiaları yenilir yutulur gibi değil” dediler.ULUSOY İLE ÖZBULDU TEKME TOKAT, KÜFÜRLÜ KAVGA ETTİ Mİ?

Şerif Yenen, hayatlarında sadece bir kaç kez bir araya gelen ve görüşmeleri saygı sınırı içinde gerçekleşen TÜRSAB ve ARO gibi Türkiye"nin iki güzide kuruluşunun başkanını kamuoyu gözü önünde “küçük düşüren” iddialarıyla turizm sektörüne zarar vermeye devam ediyor.
Turizmin tüm kuruluşlarının birbirleriyle turizmin ana ilkesi olan “barış , sevgi ve dayanışma” görüşü içinde Türk turizmini hedeflenen noktaya taşımaya çalıştığı dönemde İRO Başkanının böyle bir tutum içinde olması herkesi şaşırttı.

ARO BAŞKANI TÜRSAB BAŞKANINA SAYGILIYIZ
Antalya Rehberler Odası- ARO Başkanı Osman Özbuldu, “Şerif Yenen"in iddiaları bizleri üzdü. Biz TÜRSAB ve saygın başkanına karşı son derece saygılı bir kuruluşuz. Aramızda böyle bir iddianın gerçekleşmesine sebep olacak en küçük bir ilişki olmamıştır. Görüştüğümüz zamanlarda da ilişkimiz saygı sınırları içinde olmaktadır. Şerif Yenen"in bu gibi iddialarla TÜRSAB gibi saygın bir kuruluşu ve ARO gibi bir odayı küçük düşürme gayretinin arkasında ne olduğunu anlayamadık” dedi.

ŞERİF YENEN'İ BAKANLIKTA KİM KOLLUYOR?
Öte yandan İRO"nun Kültür ve Turizm Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan denetlemede yasadışı seminer vererek 159 milyar cezaya çarptırıldığını hatırlatanlar: “Şerif Yenen kafa karıştırıyor. Hala bakanlığa vermesi gereken 150 milyarlık cezayı ödemedi.
Üstelik bakanın adanı kullanarak "ben bakanla o işi halletim. Benim bakanlıkta adamlarım var" diyerek bakanı da töhmet altında bırakan sözler sarfediyor. Bakanlığın bu konuya el koyarak sadece İRO başkanı olan ve kendisini yasadışı olarak Turist Rehberleri Birliği-TUREB başkanı olarak tanıtan bu kişi hakkında işlem yapması gerekmektedir.
Geçtiğimiz günlerde bakanlığın TUROB ve TÜROFED arasında hizipçilik yaptığı iddia edilmişti. Şayet bakanlık İRO başkanını kolluyorsa asıl bunun adı hizipçiliktir” denildi.

TUREB BAŞKANI UĞUR AYYILDIZ BAKANLIK TOPLANTILARINA NEDEN ÇAĞRILMIYOR?
Bilindiği gibi Türkiye"de Turist Rehberleri Birliği-TUREB başkanı olarak rehberlerin duayeni Uğur Ayyıldız Ankara"da 20'ye yakın rehber örgütünün katıldığı genel kurulda TUREB başkanı olarak seçilmişti. Ancak her ne hikmetse, bakanlık rehberler adına yapılan her toplantıya hiçbir yetkisi olmadığı halde hala İRO Başkanı Şerif Yenen"i çağırıyor.
TUREB Başkanı Uğur Ayyıldız ise şimdiye kadar hiçbir toplantıya çağrılmadı.

ŞERİF YENEN'İN BAKANLIKTAKİ AĞABEYİ KİM?
Bu durumda akıllara şu soru takılıyor: Şerif Yenen"in bakanlıktaki ağabeyi kim? Çünkü bakanlığın tüm turizm kuruluuşlarına eşit mesafede durması ve hiçbir kurum veya kuruluşa öncelik tanımaması gerekiyorr. Ancak bakanlığın bu güne kadar ki tutumu öyle görünmüyor.

BAKANLIK PARA CEZASINI NEDEN TAHSİL ETMİYOR?
Bu arada İRO Başkanı Şerif Yenen"in hem bakanlıktan cezalı olması, hem cezasının tahsil edilmesinde gecikilmesi, üstelik gecikme nedeniyle cezanın üçe katlandığının bilinmesine rağmen tahsil edilmemesi garip karşılanıyor. Ayrıca İstanbul Rehber Odası başkanının Türkiye"yi temsil eder gibi her toplantıya çağrılması akla bir çok soruyu getiriyor. Öyle ki kendisi gelmezse İRO'dan birini mutlaka gönderiyor ve bakanlık kabul ediyor. Önümüzdeki günlerde turizmgazetesi.com"da yazıldığı gibi kimin hizip yaptığı, kimin yapmadığı ortaya çıkar inşallah diyoruz.

BAKANLIK AİLE TOPLANTISI YAPMALI
Bize kalırsa bakanlık tüm turizm kuruluşlarını bir aile toplantısına çağırmalı ve ağabeylik görevini yaparak kimin kim olduğunu belirlemelidir. Böylece kimin “sahte” kimin “gerçek” olduğu ortaya çıkar.  Kimin kimi ne şekilde aldattığı belirlenir de bizlerde rahat ederiz.
Yoksa Şerif Yenen gibilerin sırtlarını ağabeylere dayayarak, küfür, kavga, tekme tokat gibi iddiaları Türk turizmine zarar vermeye devam eder.
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.