• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 16 °C

RGS Group'ta 10 bin çalışan

RGS Group'ta 10 bin çalışan
RGS Group İnsan Kaynakları & Kalite Güvence Müdürü Figen Coşkan Alacacı, 10.000 kişi istihdam eden bir firma olmayı planladıklarını söyledi.

İSTANBUL - Türkiye"nin en büyük outsourcing kuruluşlarından olan RGS Group, insan kaynakları alanında üst düzeyde hizmet sunuyor. Temizlik, güvenlik, bordrolama ve diğer bina yönetimi hizmetleri gibi alanlarda faaliyet gösteren RGS, kendi bünyesinde 5.000"in üzerinde personele istihdam sağlıyor. RGS Group İnsan Kaynakları & Kalite Güvence Müdürü Figen Coşkan Alacacı, 10.000 kişi istihdam eden bir firma olmayı planladıklarını belirtiyor.

700 NOKTADA 5 BİNİN ÜZERİNDE PERSONELİ VAR
2010 yılında 75 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefleyen RGS Group"un istihdama katkısı büyük. RGS, temizlik, güvenlik, bordrolama ve diğer bina yönetimi hizmetleri (sosyal hizmet elemanı temini, teknik hizmetler, peyzaj ve bahçe bakım hizmeti, haşere kontrol hizmetleri) gibi alanlarda, 700"den fazla noktada 5000"nin üzerinde personeli ile faaliyet gösteriyor. RGS Group İnsan Kaynakları Müdürü Figen Coşkan Alacacı “Şirket olarak önümüzdeki dört yıl içinde 10.000"den fazla eleman istihdam eden bir firma olmak için tüm altyapı ve planlamayı hazırladık.”diyor.

RGS GROUP 18 KİŞİLİK EKİPLE HİZMET VERİYOR
RGS Group, İK Müdürlüğü çatısı altında seçme-yerleştirme, bordrolama, eğitim, denetim ve kalite güvence birimleri olarak toplam 18 kişilik bir ekiple hizmet veriyor. Tüm gruba hizmet veren İK Departmanı; 700"den fazla noktada ve 5000"nin üzerindeki çalışan personelin her türlü yasal süreçlerini de takip ediyor. Grup bünyesindeki personelin seçme-yerleştirme, eğitim ve tüm yasal sorumluluğunu (vergi, SGK, izin ve karşılıklı anlaşma ile tazminat vb.) üstleniyor.
Bir şirketin istihdam yaratma gücünün sadece bordrolu çalışan sayısına bakarak ölçülmediğini belirten Figen Coşkan Alacacı şunları söylüyor; “Şirkete dolaylı yoldan hizmet veren kişi sayısı da önemli. Biz Türkiye"nin sektörlerinde lider olan firmaları ile çözüm ortağı olarak çalışıyor ve birlikte istihdamı arttırıyoruz.” diyor.

FİRMALARA DESTEK HİZMETİ VERİLİYOR
RGS Group, müşterilerine bordrolama konusunda da destek vererek, firmanın asıl faaliyetleri dışında kalan destek faaliyetleri ile ilgili personel ihtiyacını ve farklı müşteri grupları arasındaki firmaların geçici ve sürekli personel ihtiyaçlarını karşılıyor. Böylece, müşterilerinin asıl faaliyet alanlarına ağırlık vermesini sağlıyor. RGS Group bu konuda hizmet verdiği Eczacıbaşı İpek Kağıt, Sinter Metal, Yünsa, Zorlu gibi firmaların, beyaz, mavi yakalı veya destek hizmetleri personellerini, kendi bordrosu üzerinden sağlayarak müşterilerine esnek maliyet ve personel avantajı sağlıyor.
RGS Group, çalışanlarının gelişimini sağlamak için şirket bünyesindeki eğitim birimi tarafından yıllık eğitim programları hazırlıyor.

PERFORMANS DEĞERLENDİRME YAPIYOR
İnsan kaynakları yönetiminde bir diğer konu ise; özellikle 1990"lı yıllarda çok önem kazanmaya başlayan “performans değerlendirme”. Figen Coşkan Alacacı; İnsan Kaynakları"nın geleceğin işgücünü hazırlamakla sorumlu olduğunu ancak fonksiyonlarından birinin de var olan çalışanların yeterliliklerini artırmak olduğunu vurguluyor. Gelişmeler doğrultusunda insan kaynakları yönetiminde stratejik bir karar alan RGS Group; işe alım, kariyer planlama, performans değerlendirme, performans geliştirme, ücretlendirmeye ilişkin tüm insan kaynakları süreçlerini yetkinlik bazlı olarak yeniden yapılandırdı.

BİLGİ AKTARIMI İNTERNETTEN YAPILIYOR
İstihdam ofisi belgesine sahip olan RGS Group, müşterilerinin kendi bünyesinde çalışan personelleri ile yaşanan yasal sorunlarda da hukuk ve mali danışmanlarından oluşan güçlü bir kadro ile hizmet veriyor. RGS, müşterilerine sürekli bilgi aktarılmasını sağlamak amacıyla tasarladığı, “portal” çalışması da sektörde bir ilk oluşturuyor. RGS" den hizmet alan firmalar, bu çalışmada kendilerine özel şifre ile sisteme girerek; çalışan personel bilgisi, aylık faaliyet raporları, SGK Tahakkuk ve ödemeleri, denetim ve eğitim gibi faaliyetleri ile ilgili tüm bilgilere sistem üzerinden ulaşabiliyor. Bu sistem sayesinde firmalar, zaman ve arşiv maliyetlerinden kurtularak, istedikleri bilgiyi anında görebiliyor. Ayrıca müşteri memnuniyet anketlerini de portal üzerinden dolduracak olan müşteriler RGS hakkında tüm olumlu-olumsuz düşünce ve eleştirilerini de portal üzerinden yansıtabiliyorlar. RGS Group İK&Kalite Güvence Departmanı; iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili koruyucu önlemlerin alınmasında, ilgili koruyucu ekipmanların seçilmesinde ve firmaların alacağı kalite belgeleri için sistem kurulumunda da hizmet veriyor.

TURİZM İŞLETMELERİNE HİZMET VERİYOR
RGS Group; özellikle sanayi kuruluşları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, hastaneler, turizm işletmeleri, finans kuruluşları ve eğitim kurumları gibi alanlarda hizmet veriyor. Figen Coşkan Alacacı, RGS"nin bilgi ve tecrübesiyle müşterilerine güven veren, hızlı refleks gösteren, söz verdiği taahhütleri zamanında yerine getirerek kaliteli hizmet verdiği için müşterileriyle uzun yıllar çalıştığının altını çiziyor.

60 MİLYON DOLARLIK CİROYA ULAŞTI
Krize rağmen büyümesini sürdüren ve 60 milyon dolarlık ciroya ulaşan RGS Group, Türkiye"de bulunan en büyük ulusal ve uluslararası şirketlere hizmet veriyor. RGS Group" un çalıştığı ulusal şirketlerin arasında Pınar, Koç, Sabancı, Doğuş, Doğan, Eczacıbaşı, Yaşar, Deva, Eren, Alarko gibi şirketler ve büyük holdingler yer alıyor. Şirketin uluslararası müşterilerinin arasında ise Dow, JTI, Hilton, Sheraton, Media Markt, Club Med, DHL, Redevco, Haribo, Barilla, Bayer ve Zentiva vb. şirketler bulunuyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.