• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C

OTI Holding kışın büyüme bekliyor

OTI Holding kışın büyüme bekliyor
Coral Travel, OTI Holding Başkanı Ayhan Bektaş ve Başkan Yardımcısı Coşkun Yurt: 2012 sonuna kadar planlanan1.9 milyon turiste ulaşıyoruz..

ANTALYA- Coral Travel, OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yurt’un katılımı ile Antalya’da basın mensupları ile bir araya gelerek, 2012 yılını değerlendirdi.
OTI Holding 2012/13 kış sezonunda, kıyasla %66 büyüme beklediğini bildirdi. OTI Holding’in 2012 sonuna kadar planladığı rakama 1.9 milyon turist (tarifeli ve charter uçuşlar dahil) ile ulaştığı belirtildi.

oti-holding-2.jpg

CORAL TRAVEL EN İYİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
OTI Holding’in en büyük iştiraki, yenilenen kurum kimliği ile faaliyetlerine devam eden Coral Travel, Antalya’da gerçekleştirdiği ‘Starway’’ ile acentelerini ödüllendirdi. Organizasyona Rusya’dan katılan acenteler, yıl boyunca yaptıkları satış performanslarına göre değerlendirildi. Birinciliği Moskova’dan Kruız Travel aldı. Kruız Travel aynı zamanda gecenin sürprizi olan Mercedes marka otomobilin de sahibi oldu.
Yer hizmetleri, tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, otelcilik, havacılık ve güvenlik ana alanlarında faaliyet gösteren 15 iştiraki ve 3 bine yakın profesyonel çalışanıyla 26 ülkede, 5 kıtada turizme hizmet veren OTI Holding’in en büyük iştiraki tur operatörü Coral Travel, ‘Starway’ ile acentelerini ödüllendirdi. Gloria Golf Resort Otel Belek’te düzenlenen ‘Starway’ organizasyonu ile acenteler “En İyiler” ve “Starway Perfect” ödüllerini aldılar.

BİRİNCİLİĞİ MOSKOVA’DAN KRUIZ TRAVEL ALDI
OTI Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Coral Travel Genel Direktörü Coşkun Yurt’un acentelere ödüllerini verdiği gecede Rusya’dan katılan acenteler performanslarına göre değerlendirildi. Buna göre birinciliği Moskova’dan Kruız Travel aldı. Kruız Travel aynı zamanda gecenin sürprizi olan Mercedes marka otomobilin de sahibi oldu. Moskova’dan Galaktik Servis ve Ekaterinburg’dan Ost West ise kendi kategorilerinde birincilik kazandı.

RUSYA BÖLGELERİNDEN 2.000'DEN FAZLA UÇUŞ
OTI grup şirketlerinin yönetimi altında beş Airbus 321, bir Airbus 320 ve bir Airbus 319 olmak üzere 7 uçak bulunuyor. Halen Rusya bölgelerinden 2.000'den fazla uçuş yapıldı.
Coral Travel ve Sunmar Tour şirketleri gönderdikleri turist sayısı açısından piyasanın üstünde bir yıllık gelişim sergiliyor.
2011- 2012 artış ve turist sayıları (tarifeli ve charter uçuş biletleri dahil) 1.053.000’den 1.550.000’e yükseldi.
Yüzdesel olarak bu rakam %47 artış olarak görülüyor.
Paket turlarda 2011 rakamı 939.000 iken, 2012’de bu rakam 1.290.000’a çıktı. Artış oranı %36 oldu.

GÖNDERİLEN TURİST SAYISINDAKİ ARTIŞ
2011- 2012 artışıyla ilgili olarak Coral Travel ve Sunmar Tour destinasyonlarına gönderilen turist sayısındaki artış ise şöyle gerçekleşti.
Türkiye 640.000 turist %23 artış
Mısır 360.000 turist %90 artış
Tayland 85.000 turist %35 artış
İspanya 54.000 turist %100 artış
BAE 45.000 turist %62 artış
Yunanistan 28.000 turist

• Coral Travel ve Sunmar Tour şirketlerinin Mısır göstergelerine bakacak olursak, 2012-2013’te toplam turist sayısı 430.000 rakamına ulaştı. Bu da %82 artıştır.
• 2012/13 kış sezonunda, 2011-2012 sezonuna kıyasla %66 büyüme bekleniyor.
• OTI Holding’in 2012 sonuna kadar planladığı rakama 1.9 milyon turist (tarifeli ve charter uçuşlar dahil) ile ulaşıyor.

ÖZEL YAZILIM KULLANIYOR
OTI Holding tüm şirketlerinde, modern BT teknolojilerinin gelişimine önem verdi. Kendi yazılımı Eagle Eye OTI Holding’in faaliyet gösterdiği 15 ülkeden 8’inde uygulanıyor. Bu yazılımda dinamik fiyatlandırma fonksiyonu yer alıyor. Sistem otellerin fiyatları kendilerinin güncellemesine izin veriyor. Paket fiyatları da otomatik olarak yeniden hesaplanıyor.
Bu da ortakların değişiklikleri çevrimiçi izleyebilmesini ve turlarını başarıyla satabilmelerini sağlıyor. Turistlerin istedikleri herhangi bir tur kombinasyonunu seçebilecekleri sistem de yakında uygulamaya konuluyor.

MÜŞTERİ ANKETLERİ YAPILIYOR
Turistlere yönelik hizmetlerin sürekli iyileştirilmesine büyük özen gösteren şirket son 12 yılda düzenli müşteri anketleri gerçekleştirdi. Daha sonra tüm formlar taranıp otomatik olarak işleniyor. Bu anketin sonuçları gerçekçi ve objektif bir tablo ortaya koyuyor. Bu yıl, program bazında, “ilk elden” otel değerlendirmesi sistemi uygulama konuldu. Turistler hizmetin iyi ve kötü taraflarını belirterek gerçek bir değerlendirme yapıldı.

100 OTELE ÖDÜL VERİLECEK
Anketler 26 ülkedeki 5 bin otelde gerçekleşti. Anket sonuçları otellere bildirildi. Her yıl, bu anket sonuçlarına dünyadaki en iyi 100 otel ödüllendirilecek. İlk ödül Mart 2013’te düzenlenecek olan “ITM” fuarında verilecektir.
Ürün kalitesini arttırmak için havayolu şirketleriyle ilişkiler kurup, en iyi ve en güvenilir havayolları seçiliyor. Başlıca ortaklar "Transaero", "Aeroflot", "Ural Airlines" ile diğer havayolları olarak belirleniyor.

ÖZEL OTOBÜSLER ALINDI
Turistler için filo hizmetlerini sürekli olarak iyileştirerek güncelleyen şirket, en iyi ve konforlu otobüsleri satın alıyor. Türkiye’deki araç filosu, havaalanı transferleri ve geziler için 35 yeni otobüsle yenilendi. Otobüsler, yolcuların televizyon seyredilmeleri, radyo dinleyebilmeleri, internette gezinebilmeleri, oyun oynayabilmeleri ve film izleyebilmeleri için her bir koltuğun önüne monte edilmiş monitörlerle donatıldı.

ACENTELER EĞİTİLİYOR
Ortaklarımızın müşterilere en doğru ve eksiksiz bilgileri verebilmeleri için yetkili acenteler geniş kapsamlı bir eğitime tabi tutuldu. Eğitime dahil olan acentelerin sayısının arttırılması planlanıyor.

OTİ ZİRVESİ YAPILACAK
15 Ekim 2012'de 20’ci yaşına basan OTI Holding Antalya’da 20 Ekimde, şirkette 5, 10, 15 ve 20 yıldan fazladır çalışan personelin ödüllendirecek geleneksel OTI Zirvesi etkinliği düzenleniyor.
Ekim 2012’de 10. jubileeStarway ekinliğinde OTİ Holding’in verdiği ödüller Rusya ve Ukrayna turizm sektörlerindeki en ciddi etkinliktir. 2012’de Coral Travel Polonya’da kendi markası altında çalışmaya başlıyor. Başka bir tur operatörü olan Wezyr Holidays şirketinin %100’üne sahip olan OTI Holding ikinci tur operatörü markasını Polonya pazarında yaratıyor.

OTI’NİN HEDEFLERİ:
- Uçak filosunu arttırmak
- 2013’te, turist hacminin İspanya, Mısır, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri'nde %25’ten %50’ye çıkarılması planlanıyor. Yunanistan’da (bu destinasyonla çalışmamızın ikinci yılı) %100’den fazla artış bekleniyor. Türkiye’de de küçük bir artış planlıyoruz, ama burada istikrara odaklanarak ani hareketler yapmayacağız.
- OTI Holding yolcu trafik hizmetleri şirketleri Türkiye, Mısır, Tayland ve İspanya’da çalışmaktadır; yakında bu şirketler Çin ve BAE’de de faaliyet gösterecek. İki yıl içinde yolcu trafik hizmetleri şirketlerimiz 10 ülkede çalışıyor olacak.
- 2013’te hacim artışlarımızın Ukrayna’da 2012’dekinden %20 fazla, Polonya’da %10 daha az olması bekleniyor.
- Şu anda 30 Rus şehrinden uçuş yapmaktayız, 2013’te bu sayı 35’e çıkacak.

OTI HOLDİNG HAKKINDA
OTI Holding; çatısı altında yer hizmetleri, tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, otelcilik, havacılık ve güvenlik ana alanlarında faaliyet gösteren 15 iştiraki ve 3 bine yakın profesyonel çalışanıyla 26 ülkede, 5 kıtada turizme hizmet vermektedir. OTI Holding, özellikle Antalya bölgesindeki yatırımları ile Rusya yanı sıra Polonya ve diğer BDT ülkeleri başta olmak üzere Türkiye’ye ve diğer destinasyonlara getirdiği turistleri OTI kalitesi ve güveniyle ağırlamaktadır.
İştirakleri arasında yer alan Coral Travel’ın Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen ‘Yurt dışındaki en büyük 50 Türk şirketi’ araştırmasında 5’inci, Coral Travel Ukrayna’nın 39’uncu sırada yer aldığı OTI Holding, sektöre adım attığı 1992 yılından bu yana yenilikçi vizyonu ve kalite anlayışı ile turizme yatırım yapmaktadır. Avrupa Birliği tarafından belirlenen turizm sektörü standartlarına uyumlu turizm ürünleri oluşturmayı ve bu ürünleri daha da geliştirmeyi amaçlayan OTI Holding, bu sene 20’inci yılını kutluyor.

CORAL TRAVEL
1995 yılı itibarıyla Moskova’da faaliyete başlayan Coral Travel, sektör deneyimi ve kaliteli hizmet anlayışı sonucu Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya pazarlarında en yüksek güvene sahip markalar arasında yer alıyor.

Coral Travel, Rusya’da merkezi Moskova olmak üzere 25 şehirde ve Ukrayna’da merkez ofisi Kiev’de olmak üzere 5 şehirde ve Beyaz Rusya ile Minsk’teki ofisleriyle faaliyet göstermektedir. Bulunduğu ülkelerde en önemli ilk 5 operatör içerisinde olan Coral Travel’ın Rusya’nın 30, Ukrayna’nın 6 şehrinden ve ayrıca Beyaz Rusya’dan (Minsk) 26 ülkeye uçuşları vardır. Turist gönderdiği ülkeler Türkiye, İspanya, Mısır, Tayland, Tunus, Fas, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya (Bali), Maldiv Adaları, Vietnam, Seyşel Adaları, Sri Lanka, Singapur, Hindistan (Goa), Tanzanya (Zanzibar), Kamboçya, Mauritius, Ürdün, Meksika, Avusturya, Andoria ve Yunanistan’dır.

2009 ve 2010 yıllarındaki krize ve pazardaki küçülmeye rağmen, sadece Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya’dan 2011 yılında 1 milyon 160 bin turiste hizmet veren Coral Travel’ın, 2012 yılında 1 milyon 550 bin turist kapasitesine çıkması, OTI Holding olarak da toplam rakamın 1 milyon 900 bin turisti bulması bekleniyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.