• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C

Otel yöneticileri POYD'da

Otel yöneticileri POYD'da
İstanbul’un yıldızlı otellerinin yöneticileri Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği-POYD çatısı altında birleşmek için Taksim toplantısında bir araya geldiler.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL
- İstanbul’un yıldızlı otellerinin yöneticileri Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği-POYD çatısı altında birleşmek için Taksim toplantısında bir araya geldiler. Toplantıya POYD Başkanı Ali Kızıldağ ile eski başkan Adnan Özsoy’da katıldı. İlk toplantısı İstanbul’un Asya yakasında Suadiye Oteli’nde yapan otel yöneticileri bu kez Taksim’de The Marmara Oteli’nde buluştu.

poyd-the-marmara-8.jpg

ALİ CAN AKSU: ARTIK KENDİ FİKRİMİ SÖYLEYEBİLİRİM

İstanbul POYD’un oluşumu için çalışmaları yürütmekle yetkili olan Ali Can Aksu “Patron vekili olarak gittiğim toplantılarda kendi adıma konuşamıyorum. Turob fikrimi soruyor patrona sormam lazım diyorum. Turofed fikrimi soruyor patrona sormam lazım diyorum. TYD fikrimi soruyor patrona sormak lazım diyorum. POYD’da artık kendi fikrimi söyleyebileceğim” diyerek toplantının ana amacını ortaya koydu.

ali-kizildag-ali-can-aksu1.jpg

poyd-the-marmara-2.jpg

ALİ KIZILDAĞ: OTELCİLERİN YASASI OLMALI

İstanbul’daki otellerin yöneticilerinden 72 kişinin katıldığı ve The Marmara Oteli Genel Müdürü Uygar Koçaş’ın evsahipliği yaptığı toplantıya katılan POYD Başkanı Ali Kızıldağ “Amacımız profesyonel yöneticilere katkıda bulunmaktır” dedi.

ali-kizildag-5.jpg

Ali Kızıldağ 22 yıl önce Antalya’da kurulan POYD’un seçici davranması sonucu 250 üyesi bulunduğunu belirterek otelcilerin yasasını oluşturan çalışmalara destek verdiklerini belirtti. Profesyonel otel yöneticilerinin haklarını koruyan ve kollayan bir anlayışla çalıştıklarını belirten Ali Kızıldağ sözlerini şöyle sürdürdü:
“Daha etkili olmanın yollarını aramalı ve daha iyi örgütlenmeliyiz. İstanbul’da çalıxan bir çok üyemiz var. Bu nedenle POYD’un İstanbul şubesini kurmak gerektiğini gördük. POYD olarak üniversitelerle işbirliği içinde çalışmalar yapıyor ve ücretsiz eğitimler veriyoruz. Yöneticilik sürekli gelişiyor. Koşmak gerekiyor. Bir arada olup yeni fikirler üretmemiz gerekiyor. Ortak hedefe yönelip güçbirliği yapmalıyız. Hepimizin birbirinden öğreneceği çok şey var.”

ali-kizildag-2.jpg

KIZILDAĞ: AİLE ŞİRKETİNİN ÖMRÜ 80 YIL

Ali Kızıldağ, aile şirketlerinde kurumsallaşmaya ve profesyonel yöneticilere ihtiyaç olduğunu belirterek “Aile şirketleri zincirleşiyor. Ancak otellerin başına aile bireyleri geliyor. Aile büyüğü vefat edince bireyler arasında çıkan anlaşmazlıklar sonucu kurumlar çöküyor. Aileler için profesyonel yöneticiler bir şanstır. Türkiye’de bir aile şirketinin ömrü 80 yıldır. Zincir şirketler için profesyoneller can simididir” şeklinde konuştu.

ali-kizildag-3.jpg

KIZILDAĞ: TURİZMİN SAHİBİ KİM?

Antalya’da turizmin çeşitli kurumlarının katıldığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Turizm Toplantılarına POYD olarak katıldıklarını belirten Ali Kızıldağ “Turizm üst kurulu ve şurasını oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu toplantılarda turizmin sahibinin kim olduğunu soruyoruz. Özel sektörse ona  bırakın, bakanlıksa sahip çıkın diyoruz. Türkiye’nin 30-35 milyar dolarlık gelirinden ve GSMH’nın yüzde 5’lik oranından bahsediyoruz. Turizmin ciddi bir iş olduğunu her ortamda tekrarlıyoruz” dedi.

poyd-the-marmara-4.jpg

abdullah-ozcan.jpg

ABDULLAH ÖZCAN: DERNEKÇİLİK ZORDUR

Toplantıda söz alan Titanic Kartal Oteli Genel Müdürü Abdullah Özcan “Otel genel müdürlüğü çok ciddi bir makamdır. Ancak dernekler Türkiye’de zor durumdadır. Yeterince verimli olamıyorlar. Bu girişimin başarılı olması hepimizin menfaatinedir. Turizmin kurallarının oluşturulması sırasında yöneticiye danışılmazsa turizm ileriye gitmez” dedi.

ergun-demiray.jpg

ERGÜN DEMİRAY: PATRONLARDA EĞİTİLMELİ

Hilton Kozyatağı Genel Müdürü Ergün Demiray “Yönetici iyi idareci olacaktır. Ancak bu durumda patronlarında eğitilmesi gerekiyor” dedi.

poyd-the-marmara-3.jpg

poyd-the-marmara-20.jpg

ADNAN ÖZSOY: GELECEĞE YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ

POYD eski Başkanı ve Gorrion Hotel İstanbul Genel Müdürü Adnan Özsoy, POYD’un kurulduğu dönemde sendika şeklinde algılanarak engellenmeye çalışıldığını belirterek “Daha sonraki dönemdeki çalışmalarımızla bu algıyı düzelttik. Yöneticinin kalitesini yükseltmek için eğitimler veriyoruz. Üniversiteler ile işbirliği kurarak, turizm eğitimi alan gençlerin bu sektörden kaçışlarını engelliyoruz. Yapılan çalışmalarda geleceğe yönelik projeksiyonlar çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.

nevzat-celebi.jpg

NEVZAT ÇELEBİ: İSTANBUL’DA HD TEHLİKESİ VAR

Ramada Asia İstanbul Genel Müdürü Nevzat Çelebi POYD’un anlamının “profesyonelce, organize et, yönet ve denetle” olduğunu belirterek etkin ve yetkin olmak farkımızı göstererek olabilir. Sahibi ve yasası olmayan sektörü bu halden kurtarmalıyız. Oteller kalitesiyle değil fiyatlarıyla satılıyor. Oyunu doğru oynayamıyoruz. İstanbul’da Antalya’nın girdiği her şey dahil girdabına girebilir.”dedi.

poyd-the-marmara-18.jpg

DİLAVER DOĞRU: SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZELİM

Clarion Hotel Şişli Genel Müdürü Dilaver Doğru, girişimin doğru bir davranış olduğunu belirterek otel yöneticilerinin içinde bulunduğu sorunların birlikte hareketle çözülebileceğini söyledi.

ihsan-turkus.jpg

İHSAN TURKUS: DERTLERİMİZ BÜYÜK

Türk turizminin önemli isimlerinden, Turban eski genel müdürlerinden İhsan Turkus “Dertlerimiz büyük. İstanbul POYD’u kurup çözüm çareleri arayalım” dedi.

poyd-the-marmara-23.jpg

poyd-the-marmara-7.jpg

poyd-the-marmara-21.jpg

poyd-the-marmara-6.jpg

poyd-the-marmara-9.jpg

poyd-the-marmara-11.jpg

poyd-the-marmara-12.jpg

poyd-the-marmara-13.jpg

poyd-the-marmara-17.jpg

poyd-the-marmara-19.jpg
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.