• BIST 96.861
  • Altın 238,356
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 5 °C

ÖİB'ten satılık 5 yıldızlı otel hissesi

ÖİB'ten satılık 5 yıldızlı otel hissesi
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait iştirak hisselerini "satış" yöntemiyle özelleştirilecek.

İSTANBUL- Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret ve Taksim Otelcilik sermayesindeki Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) ait iştirak hisselerini "satış" yöntemiyle özelleştirilecek.
Satışa konu şirket hisselerinden birine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı olmak koşuluyla iki şirket hissesi için de teklif verilebilecek. 500 biner TL geçici teminat bedelinin belirlendiği ihalelerde, en son tekliflerler 3 Nisan 2013 günü saat 17.00'a kadar alınacak.
ÖİB'nin Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret A.Ş. ve Taksim Otelcilik A.Ş.'de Bulunan SGK Başkanlığı'na ait iştirak hisselerinin özelleştirilmesi hakkında duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.
Buna göre SGK'nın Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret A.Ş'de bulunan D grubunda yüzde 15, E grubunda yüzde 11 düzeyinde bulunan hisseleri ile Taksim Otelcilik A.Ş.'de bulunan yüzde 31,425 hissesinin özelleştirmesi, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle gerçekleştirilecek.
İhale Komisyonları'nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. Satışa konu şirket hisselerinden birine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı olmak koşuluyla iki şirket hissesi için de teklif verilebilecek. Verilen teklifler herhangi bir şartı içeremeyeceği gibi birden fazla teklif verilmesi halinde bu teklifler birbiriyle ilişkilendirilemeyecek.
İhalelere gerçek veya tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. Teklif sahiplerinden ihaleye katılabilmek için 500 biner TL geçici teminat olarak nakit veya banka teminat mektubu alınacak. İhalelere katılabilmek için 3 Nisan 2013 tarihi saat 17.00'a kadar son tekliflerin verilmesi gerekecek.
İhaleye katılmak için 700 TL'ye İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı alınması zorunlu olacak. İhale konusu iştirak hisseleri için İdareden temin edilen ihale şartnameleri ve tanıtım dokümanları karşılığı olarak ödenen bedel her ne suretle olursa olsun iade edilmeyecek.
Teklifler Türk Lirası olarak alınacak ve ihale Türk Lirası üzerinden sonuçlandırılacak. Teklifler peşin veya vadeli olarak verilebilecek

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.