Türk yoğurdunu Yunan yaptı
Hamdi Ulukaya Chobani Greek Yoghurt, olarak Yunan adıyla Türk yoğurdunu Amerika'nın pazar lideri yaptı, şimdi de İngiltere'de raflarda yer aldı.

LONDRA- Türk yoğurdunu Yunan Yoğurdu yapan Hamdi Ulukaya Amerika'nın pazar lideri oldu. Üzerine “Yunan Yoğurdu” yazdığı Chobani Grek Yoghurt ile Amerika'nın pazar lideri olan Hamdi Ulukaya'nın sahibi olduğu, Chobani Yoghurt, İngiltere'de Tesco’nun raflarında yer aldı. Chobani yoğurtlarının, İngiltere'de satışına başlayacak ilk perakendeci, İngiltere'nin en büyük zinciri Tesco olacak.

hamdi-ulukaya-chobani-yogurt-1.jpg

Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu, ”Chobani Greek Yogurt” Amerikan Olimpik Milli Takımının resmi sponsoru oldu. Türk işadamı Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu, ”Chobani Greek Yogurt” markasıyla, ABD’nin en büyük 3. yoğur firması olan Chobani yoğurtları, Amerikan Olimpik Milli Takımının resmi sponsoru oldu.

hamdi-ulukaya-chobani-yogurt-2.jpg
 

chobani-yogurt-4.jpg

TÜRK YOĞURDU YUNAN ADIYLA TESCO'NUN RAFINA GİRDİ

Hamdi Ulukaya'nın sahibi olduğu, Amerika'nın pazar lideri Chobani Greek Yoghurt, şimdi de İngiltere'de raflarda yer aldı. Chobani yoğurtlarının, İngiltere'de satışına başlayacak ilk perakendeci, İngiltere'nin en büyük zinciri Tesco olacak.

chobani-yogurt-2.jpg

CHOBANİ GREEK YOGHURT ABD PAZARININ LİDERİ

Chobani Greek Yoghurt, %18'lik payla, 6.5 milyar dolarlık Amerikan yoğurt pazarının lideri konumunda. Şimdilik yaklaşık 200 Tesco mağazasında satışa sunulacak Chobai yoğurtun bir sonraki hedefi, Londra'da kendi yoğurt mağazasını açmak. Kısa bir süre önce firma, Amerika'da ilk yoğurt dükkanını açarak, tüketiciye doğrudan hizmet vermeye başlamıştı.
Firma, İngiltere'de yoğurt pazarında bir boşluk olduğunu ve iyi kalitede yoğurt (Greek Yoghurt) bulunmadığını belirtiyor. Chobani markasının, ülkedeki yoğurt tüketimini artıracağına dikkat çekiliyor. İngiltere'de soğuk yoğurt pazarı 1.9 milyar pound ve pazarın en büyük oyuncuları sırasıyla Muller (31% share), Danone (21%). Halen marketlerin private label yoğurtları pazarın %42'sine hakim.
Düşük yağ ve yüksek proteinli çeşitli meyve aromalı ürünleriyle, Amerika yoğurt pazarının 3′te birine sahip olma başarısını yakalayan Chobani yoğurt bugün, kapanan eski bir fabrikanın satın alınmasıyla ilk kurulduğu New York’un New Berlin kasabasında sadece 1.000 kişi istihdam ediyor. Amerika’nın 3. büyük firması olan Chobani, Idaho’nun Twin Falls şehrine açtığı yeni bir fabrikasıyla, pazar payını daha da arttırmayı planlıyor.
 

http://www.turkiyeturizm.com/ sitesinden 19.08.2017 tarihinde yazdırılmıştır.