Cuma, 22 Eylül 2017 15:16
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Liman-İş Sendikası ile Port Akdeniz işbirliğinde Kültür Merkezi
13 Eylül 2017 Çarşamba 12:00
Liman-İş Sendikası ile Port Akdeniz işbirliğinde yine ve yeni bir örnek çalışmaya imza atıldı

ANTALYA- Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek İş Güvenliği ve Sağlığı alanında kapsamlı bir çalışmaya imza atan Port Akdeniz – Antalya Limanı ile Liman-İş Sendikası, işbirliğini yeni ve önemli bir adımla sürdürüyor. Port Akdeniz’in katkılarıyla hayata geçirilen Liman–İş Sendikası Eğitim, Kültür ve Araştırma Merkezi, Antalya’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. Merkez, yine Türkiye’de bir ilk olarak “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği”nden, “Çalışma Mevzuatı”na, “Sosyal Güvenlik”ten, “Ulusal ve Uluslararası Sendikacılık”a ve “Mesleki Yeterlilik”e kadar birçok alanda eğitim verecek.

liman-is-port-antalya2.jpg

Liman-iş Sendikası Eğitim, Kültür ve Araştırma Merkezi açılışı, Liman–İş Sendikası Genel Başkanı Önder Avcı ve Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert’in evsahipliğinde 12 Eylül’de düzenlenen törenle gerçekleşti. Törene Hak–İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yanı sıra denizcilik, ticaret camiasından temsilciler ve kamu yetkilileri de katıldılar.


liman-is-port-antalyaonder-avci.jpg

Sendika ve Özel Sektörün sembol işbirliğini yeni bir adımla farklı bir boyuta taşıdık…

Liman–İş Sendikası Eğitim, Kültür ve Araştırma Merkezi’nin açılış töreninde konuşan Liman-İş Sendikası Genel Başkanı Önder Avcı, Port Akdeniz ile gerçekleştirdikleri bu başarılı çalışmaların, özel sektör ile sendika işbirliği açısından da çok önemli bir örnek olduğunu belirtti. Antalya Limanı ile birlikte 2016 sonunda başlattıkları uzun soluklu “Türkiye’de Liman İş Yerlerinde İş Kazalarının Sebepleri ve Önlenmesine Yönelik Araştırma” başlıklı çalışmayı da hatırlatan Önder Avcı, “Port Akdeniz ile yine önemli bir işbirliğine, örnek bir çalışmaya imza atıyoruz. Liman–İş Sendikası Eğitim, Kültür ve Araştırma Merkezi’ni, Antalya Şube binamızda Port Akdeniz’in katkılarıyla hayata geçirdik. Attığımız bu adım da, işlevsel olarak yararlarıyla birlikte özel sektör işbirliği açısından da bizler için ayrı bir anlam ve önem taşıyor” şeklinde konuştu.


ozgur-sertliman-is-port-antalya.jpg

Araştırmamız Türkiye için çok hassas ve önemli bir konuda tüm ihtiyaçları karşılayacak, somut sonuçlar doğuracak…

Birçok alanda olduğu gibi İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda da kurumsal bir misyonla çok titiz bir yaklaşım sergilediklerini belirten Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert, “Bu yaklaşım doğrultusunda kapımız her zaman kamu yetkilileri, akademik çevreler ve sendikamıza açıktı. Liman-İş ile geçtiğimiz yıl başlattığımız ve bu açılışla birlikte farklı bir boyuta taşıdığımız işbirliğimiz de Global Ports Holding’in bu kurumsal yaklaşımını somut bir göstergesi konumunda. Liman–İş Sendikası ve Port Akdeniz imzası taşıyan ilk çalışmamız; Türkiye limanlarındaki olası iş kazalarının sebeplerinin belirlenmesi ve önleyici tedbirlerin oluşturulmasına yönelik uzun soluklu bir araştırma. Evet bu çalışmada merkezde biz yer alıyoruz. Ancak çalışma sadece Antalya Limanı ya da sadece Liman–İş Sendikası ve Port Akdeniz ile sınırlı değil. İlgili kamu kuruluşları, STK’lar, akademik çevreler de bu araştırmaya dahil oluyor, katkı sağlıyor. Bununla birlikte Türkiye’deki diğer limanlar ve hatta yabancı ülkelerdeki iyi ya da kötü örnekleri de inceliyoruz. Halihazırda, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda, Denizcilik sektörüne, liman iş koluna özel herhangi bir düzenleme bulunmuyor. Araştırmamız, ülkemiz için böylesine hassas bir konuda çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak somut sonuçlar oluşturacak” dedi.


Liman–İş Sendikası & Port Akdeniz işbirliği ile Türkiye’de bir başka ilke daha imza atıldı…

Liman–İş Sendikası Eğitim, Kültür ve Araştırma Merkezi’nin de bu başarılı işbirliğini farklı bir boyuta taşıyan ikinci bir adımı olduğuna dikkat çeken Özgür Sert, “Liman-İş ile iyi niyet ve samimiyet çerçevesinde yakaladığımız pozitif sinerji ile işbirliğimizi eğitim alanına da taşıdık. Liman–İş Sendikası Eğitim, Kültür ve Araştırma Merkezi; liman işçilerinin çalışma hayatına yönelik her türlü kültürel faaliyetin yanı sıra eğitim ve araştırma işlerinin yürütülmesi amacıyla hayata geçirilmiştir. Bu işbirliğimiz de kendi alanında Türkiye’de bir ilki oluşturdu. 50 kişilik eğitim odası, toplantı ve çalışma odası ile yönetim ve kayıt odasından oluşan eğitim merkezi, Türkiye’de bu amaç ile kurulan ilk merkez olma özelliğini taşıyor. Merkezde, limancılık sektöründe yer alan çalışanlara; mesleki yeterlilik, işçi sağlığı ve iş güvenliği, çalışma mevzuatı, sosyal güvenlik, toplu iş sözleşmesi, ulusal ve uluslararası sendikacılık, işçi–işveren müzakere teknikleri ve benzeri konularda eğitimler sağlanacak”.


liman-is-port-antalya-mahmut-arslan.jpg

Liman – İş ve Port Akdeniz’in bu işbirlikleri gelecek için örnek oluyor cesaret veriyor…

Liman-İş Sendikası ve Port Akdeniz – Antalya Limanı’nın imza attıkları işlerle çok önemli konulara çözüm ürettiklerine dikkat çeken Hak–İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan da, “Bununla birlikte, sergiledikleri samimi ve başarılı işbirliği ile de; özel sektör ve sendikalar arasındaki ortak çalışmalara çok güzel bir örnek teşkil ediyorlar, cesaret veriyorlar. İlgili kamu kuruluşlarının, akademik çevrelerin, STK’ların, sendikaların ve özel sektör temsilcilerinin birlikte yürüteceği bu gibi çalışmaların ileride artarak, tüm sektörlere yaygınlaşmasını temenni ediyorum. Biz de Hak–İş olarak, bu ve benzer tüm çalışmaları her zaman destekleyeceğimizi burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Port Akdeniz gibi şirketler bizler için gurur kaynağı” diyerek, Liman–İş Sendikası ve Port Akdeniz başta olmak üzere bu işbirliğinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti, eğitim merkezinin Türkiye iş dünyasına hayırlı, uğurlu olmasını diledi.
 

Bu haber toplam 335 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar