Cuma, 22 Eylül 2017 15:20
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
ALTSO adayı Mustafa Tuna ‘Dört Mevsim Turizm’ projesini açıkladı
09 Eylül 2017 Cumartesi 14:00
ALTSO Başkan adayı Mustafa Tuna, Alanya’nın gelişmesi için ‘Dört Mevsim Turizm’ projesini açıkladı

ANTALYA- ALTSO Başkan adayı Mustafa Tuna, Alanya’nın sosyal, kültürel, ticari ve turistik anlamda gelişmesi için ‘Dört Mevsim Turizm’ projesini açıkladı. Tuna, kongre, ölü sezonda yerli turist, kurvaziyer, spor ve kış turizmi için projeler geliştirdiklerini belirtti.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan adayı Mustafa Tuna, Alanya’yı geleceğe ümitle bakan insanların yaşadığı bir yer yapmak için projelerini tek tek açıklamaya başladı. ALTSO Başkan adayı Tuna, projeleri içinde yer alan ‘Dört Mevsim Turizm’ ile Alanya’nın sosyal, kültürel, ticari ve turistik anlamda geliştireceğini belirtti.

KONGRE TURİZMİ
Geçmiş dönemde Alanya’ya kazandırılan Konaklı Kongre Merkezi’ni daha aktif hale getireceklerini belirten Tuna, “Kongre turizminin geliştirilmesi için başta Alanya Belediyesi ve turizmin diğer ilgili kurumlarıyla sürekli irtibat sağlanacak. Kongre faaliyetleri, kış turizminin amiral gemisi olacak. Alanya’daki birinci sınıf otel konaklamalarının yanına, konferans tesisleri zenginliğiyle turizm hem sürdürülebilir konuma gelecek hem de çeşitlendirilecek” dedi.

KURVAZİYER TURİZMİ
Günümüz turizminde, kurvaziyer gemi talebinde hızlı bir atış gözlendiğini belirten ALTSO Başkan adayı Tuna, “Alanya Limanı, gelen kurvaziyer gemi sayısı bakımından her geçen gün artış gösterse de istenilen düzeyde değildir. Kurvaziyer turizminde limana gelen her gemi Alanyamıza haliyle de ülke ekonomisine döviz girdisi sağlamaktadır. Kurvaziyer turizmi sadece yabancı değil yerli turistlere de alternatif ve farklı bir tatil deneyimi yaşama şansını sunmaktadır. Bu bağlamda ülkemiz kurvaziyer turizminde gelişmeye ve büyümeye çok açık bir durumdadır. Dünya kurvaziyer turizminden ülkemizin ve ilçemizin daha fazla pay alabilmesi için, kurvaziyer yatırımlarına ve tanıtıma önem verilmeli, limanlarımızdaki sorunlar çözülmelidir. ALTSO olarak önceliğimiz tanıtımın yanında, hukuki, güvenlik, maliyetler, özellikle ayakbastı parası konularına eğilmek olacak” ifadesini kullandı.

SPOR TURİZMİ
Alanya’nın mevsim avantajlarını turizm için daha çok kullanılması gerektiğini söyleyen ALTSO Başkan adayı Tuna, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla işbirliğinde dünyadaki az beş büyük uluslararası organizasyonu Alanya’ya kazandıracağız. Futbol turizminde her sene yaklaşık 2 bin takım Türkiye’de kamp yapıyor. Futbol turizminin direkt yarattığı hacim 100 milyon doların üzerinde. Alanya olarak bu pastadan pay alacağız. Uluslararası nitelikteki golf tesisleriyle, turnuvalarla dünya golf severlerini bir araya getireceğiz” diye konuştu.

ÖLÜ SEZONDA YERLİ TURİST
Kış aylarında yerli turisti Alanya’ya çekmek istediklerini belirten ALTSO Başkan adayı Mustafa Tuna, “Alanya’da bulunan seyahat acentelerimizle birlikte çalışmalar yapacağız. Türkiye’deki bütün esnaf ve ticaret odalarına ulaşacağız. Bazı oda başkanlarıyla birebir görüşüp üyelerin acente kampanyalarıyla Alanya’da tatil yaptırılması konusunda protokol imzalayacağız. AVM yöneticileriyle anlaşmalar yapıp, alışveriş merkezlerine Alanya’nın tanıtımı için stantlar kurulacak. Yerli turizmin canlanması için elimizi taşın altına koyacağız” dedi.

KIŞ TURİZMİ
Kış turizminin gözbebeğinin Akdağ Kayak Merkezi olacağını söyleyen ALTSO Başkan adayı Tuna, sözlerini şöyle sürdürdü. “Akdağ Kayak Merkezi’nin Alanya Belediyesi’ne tahsis edilmesi ve bölgemizin yerel dinamiklerince hayata geçilmesi için çalışmalar yapılacak. Akdağ, kış turizminin merkezi olacak. Bölgenin en kısa sürede Alanya’ya kazandırılması için bütün imkânlar seferber edilecek. Akdağ’yı sadece kayak değil, konaklama, yürüyüş ve bisiklet için ziyaretçileri ağırlar duruma getirilecek”.

 

Bu haber toplam 239 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar