Çarşamba, 20 Eylül 2017 03:36
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Marmaris'te, aktivitelerle turizmin 12 aya yayılması hedefleniyor
24 Ağustos 2017 Perşembe 10:00
TÜRSAB Marmaris BYK Başkanı Kırlı: Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemizdir.

MARMARİS- Denizi, kumu ve güneşiyle yaz aylarının cazibe merkezi olan Marmaris'te, çeşitli aktivitelerle turizmin 12 aya yayılması hedefleniyor. TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kırlı, "Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemiz. Önemli olan bunları bir paket halinde iyi bir tanıtımla iç pazara ve yurt dışına sunabilmek" dedi.

Denizi, kumu ve güneşiyle yaz aylarının cazibe merkezi Marmaris'te, su sporları, bisiklet, dalış, at binme ve kırsal turizm gibi alternatifler artırılarak turizmin 12 aya yayılması amaçlanıyor.

Bölgenin özellikle "aktif tatil" kavramıyla özdeşleştirilmesi için farklı alanlarda tatil olanakları, Avrupa'nın birçok ülkesindeki turizm fuarlarında tanıtıldı, İsviçre ve Hollanda'da ise turizm profesyonellerine özel sunumlar yapıldı.

Sektör temsilcileri de ilçedeki turizm süresini uzatmak için doğa ve su sporlarıyla ilgilenen turistleri bölgeye çekmek istiyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, ilçede deniz, kum ve güneşin dışında birçok alternatif etkinlik yapılabileceğini söyledi.

Marmaris'te 4-5 ay değil, 12 ay turizm yapmak istediklerini vurgulayan Kırlı, "Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemiz. Önemli olan bunları bir paket halinde iyi bir tanıtımla iç pazara ve yurt dışına sunabilmek. Bunun eksikliği var" dedi.

Önümüzdeki süreçte bu konuda ciddi bir tanıtım yapmayı düşündüklerini aktaran Kırlı, ekimde Alternatif Turizm Sempozyumu yapılacağını, etkinliğin bölge turizmine katkı vereceğini dile getirdi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da Marmaris'in çok önemli bir turizm merkezi olduğunu, bölgeye 60 ülkeden turist geldiğini ifade etti.

Orta Avrupalıların ilçeyi 20 yıl önce keşfettiğini belirten Bülbüloğlu, şunları kaydetti:

"Bu kadar önemli bir turizm merkezinde 12 ay turizm yapmak istiyoruz. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra ilçede spor olanakları, tarih, kültür ve gastronomi var. Akdeniz ve Ege'nin kesiştiği noktada yer alan ilçe iki bölgenin de özelliklerini taşıyor. Etrafımız tarihle dolu. Her gelir düzeyindeki misafirin beklentilerini karşılayacağımız bir yerdeyiz. İş bunları pazarlamaya kalıyor. Biz de bunun çabası içindeyiz."

Su sporları potansiyeli

Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Cihat Dinç ise su sporlarının "aktif tatil" için çok önemli bir yer tuttuğunu, eğlence ve adrenalin denilince akla en başta su sporlarının geldiğini söyledi.

İlçedeki 30 su sporu istasyonunda yılda yaklaşık 500 bin turiste hizmet verdiklerini anlatan Dinç, "İstasyonların her birinde 14 çeşit su sporu aktivitesi var. Jet ski ve paraşüt en çok sevilen ve yapılan aktiviteler. Ailece yapılabilen bir eğlencedir su sporları. Çocukları eğlenirken aileleri tekne de onları izleyip fotoğraflayabiliyor. Su sporları aktif tatilin olmazsa olmazı, vazgeçilmezi" diye konuştu.
 

Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar