Cuma, 22 Eylül 2017 15:21
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Kadir Uğur, 30 yıllık hayali olan yelkenli ile dünya turuna çıktı
23 Ağustos 2017 Çarşamba 18:00
Bentour Travel’in Onursal Başkanı Kadir Uğur, 30 yıllık hayali olan yelkenli tekne ile dünya seyahatine çıktı.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
KUŞADASI -
Türk turizminde fark yaratanlar arasında bulunan Bentour Travel’in Onursal Başkanı Kadir Uğur, 30 yıllık hayali olan yelkenli tekne ile dünya seyahatine Kuşadası Pine Bay Otel’den verilen armağanlar, söylenen marşlar, havayi fişekleri, duygusal müzikler ve sevgi gözyaşları ile uğurlandı.

kadir-ugur-tekne.20170824062142.jpg

kadir-ugur-yol.jpg
 

Die geplante Reise-Route:

Antalya, Kusadasi, Pireus, Korint Kanal,Keffalinia, Korfu, Vlore,Kap San Maria, Regio di Calabria, Katania, Messina, Cagliari (Sardinien), Bonifacio ( Korsika), Elba, Livorno, Genua,

Toulon, Marseille, Barselona, Valencia, Cartagena, Almeira, Malaga, Tanger, Rabat, Lanzarote, Fuerto-Ventura, Gran Canaria, Teneriffa, La palma.

Atlantik Überquerung. 3 Wochen

Barbados, Dominica, Jamaica, Santiago de Cuba, Belize, Costarika, Panama, Gallapagos Inseln,

5 Wochen Pasifik Überquerung.

Tuamotu Inseln, Santa Cruz, Bora Bora, Tonga, Fidschi, Vanuatu, Salomonen, Papua Neuginea, Cooktown, Darwin, Torres Strasse, Osttimor, Jakarta,

4 Wochen Indische Ozean Überquerung,

Mauritius, Erunion, Madagaskar, Südafrika, Kapstadt, , St Helena,Ascension, Kap Verde, Kanarische Inseln, Gibraltar, Tunis, Korinth Kanal,

Dardanellen, marmarameer, ISTANBUL


kadir-ugur-9.jpg

kadir-ugur--111.jpg

kadir-ugur-tekne.20170824061612.jpg

kadir-ugur-katrin.jpg

Bentour Turizm’in Onursal Başkanı Kadir Uğur, denizci deyimiyle “Vira Bismillah” diyerek Kuşadası’ndan palamar çözdü ve dünya denizlerine ‘yelkenleri fora’ ederek Benswissyacht isimli 17 m uzunluğunda olan Hanse 575 modeli yelkenli yat ile açıldı.
Başkaptan Kadir Uğur, Alman uyruklu Kaptan Volker Brau ve Katrin Uğur kendilerini yolcu edenlere el sallayarak iki yıllığına veda ederken duygusal anlar yaşandı.

kadir-ugur--lise7.jpg

kadir-ugur--liseliler.jpg

kadir-ugur-lise.jpg

MARŞLAR, DUYGUSAL ŞARKILAR….

Uğurlama törenine katılan İstanbul Erkek Lisesi’nden arkadaşları okulun Sakarya Marşı’nı “Her yerde inlesin gürleyen sesi / İstanbul yıldızı Erkek Lisesi / Kar fırtına bora sükun bulacak /Sana yıldırımlar, sana yıldırımlar selam duracak / Sevgili Sarı Siyah'lılar’’ diye hep birlikte söylediler.

kadir-ugur-kusadasi-bel-b.jpg

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı bir kahve takımı ile Kuşadası kitabı armağan etti.

kadir-ugur-gumus.jpg

Turizm Bakanlığı eski yöneticilerinden Hüsnü Gümüş’te yolculuk için Sinop takaları verdi.

kadir-ugur-sevda.jpg

Akgün Oteli Genel Müdürü Sevda Yılgaz “Denizaltı Arkeolojisi adlı kitap verdi.

kadir-ugur-halil.jpg

Turizm fotoğrafçısı Halil Tuncer ise 40 yıllık akadaşım dediği Kadir Uğur'a nazar boncuğu armağan etti.

kadir-ugur-caglar-altuntas.jpg

Setur Kuşadası Marina'nın Müdürü Çağlar Altuntaş'ta Kair Uğur'aüzerinde çeşitli ülke bayrakları bulunan kemer armağan ederek "Yolunuz açık olsun. Dünya denizlerini dolaşan 20'yi aşkın Türk denizci arasına sizde katılıyorsunuz" dedi.
Uğurlama töreni sırasında diskjokeyin çaldığı son günlerin popular şarkısı “Ben yoruldum hayat gelme üstüme…” adlı şarkı ortamı daha duygusallaştırdı.

kadir-ugur-1aa.jpg

kadir-ugur-pro.jpg

ÖNEMLİ KATILIM OLDU

Kuşadası Pine Bay Otel, Kadir Uğur’u dünya denizlerine uğurlama töreni için Liman Bölgesi’nde deniz kızlarından, ikramlara kadar herşeyi hazırlamıştı.

kadir-ugur-balik-kizar.jpg

Törene ev sahipliği yapan Pine Bay Oteli’nnin sahibesi Naile Göçer ve eşi ile birlikte yaptılar. Uğuramada eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz,

kadir-ugur-kaymakam.jpg

Kuşadası Kaymakamı: Türkiye'nin turizm tanıtımı için sizin gibi örnekler çoğalmalı

Kuşadası Kaymakamı Muammer Yılmaz, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Bentour Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü Dieter Reiser, Bentour Antalya Temsilcisi Ufuk Erbilen, MTS Globe'un Genel Müdürü Tanju İçten, Bölge Müdürü Haldun Alay, İsviçre Golf Federasyonu Başkanı Karl Struder, Türsab eski yöneticisi Sibe Turizmin sahibi Bülent İlkbahar, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) Başkanı Korumar Oteli Genel Müdürü Tacettin Özden,

kadir-ugur-nuri-alco.jpg

Kuşadası'nın tanıtımı için çalışmalar yapan sanatçı Nuri Alço'da uğurlamaya katıldı

sanatçı Nuri Alço ile İstanbul Erkek Lisesi’nden arkadaşları, seçkin konuklar, gazeteciler ve yakınları katıldı.

kadir-ugur15.jpg

NAİLE GÖÇER: HAYALLER, FARK YARATANLARINDIR

Kadir Uğur’un veda töreninde ilk konuşmayı yapan Pine Bay Oteli sahibesi Naile Göçer “Fark yaratanlar hayallerinin peşinde olanlardır. Kadir Uğur hayalini gerçekleştirdiği programına bizi kattığı ve yolculuğunda durak olarak eçtiği için çok mutluyum” dedi.

kadir-ugur14.jpg

MESUT YILMAZ: RÜZGARI BOL VE UYGUN OLSUN

Kadir Uğur’un İstanul Erkek Lisesi’nden arkadaşı eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ise “Ortaokul arkadaşım Kadir Uğur’u yolcu etmek için buradayım” diye başlayarak sözlerini şöyle sürdürdü.
“Kadır Uğur hep ticaret adamı oldu. Okulda kantini bile işletirdi. Sonra İsviçre’de seyahat acentesi kurarak Türkiye’ye en çok turist getiren acentesi ödülünü aldı. Mesleğinin doruk noktasında yerini oğlu Deniz’e bıraktı. O da genç girişimci ödülünü aldı. Kadir Uğur ufak bir tekneyle dünyayı dolaşmak istedi. Bu iş ustalık ve cesaret ister. Onda bunlar var ki talip oldu. Rüzgarı bol ve uygun olsun”

kadir-ugur13.jpg

KADİR UĞUR: KUŞADASI SESSİZ TATİL YAPILACAK YER OLMUŞ

Yakınlarını ve arkadaşlarını bir arada görmenin yanında iki yıl sürecek uzun bir yolculuğa çıkmanın heyecanı içinde olan Kadir Uğur turizm yaşamı ile ilgili anılarını anlatarak konuşmasına şöyle başladı: “1967-68 yıllarında başladığım Türkiye’de turizme Kuşadası’nda başlamıştım. O zamanlar 4 otele 3 bin turist getiriyorduk. Kuştur, İmbat ve Kısmet otelleri vardı. Sonra Alanya’da muz bahçelerinin sahipleri oteller yaptı. Turizm ilerledi. Antalya Avrupa’nın turizm başkenti oldu.”
Sözlerine Kuşadası’nın diğer tatil yörelerine örnek olacak şekilde gürültü olmadan eğlence sorununu çözdüğünü belirten Kadir Uğur “Kuşadası sakin bir şekilde tatili yapılacak bir yer olmaş. Bu nedenle yerel yönetiicilere teşekkür ediyorum” dedi.

kadir-ugur12.jpg

KADİR UĞUR 30 YILLIK HAYALİME 70 YAŞIMDA KAVUŞTUM

Kadir Uğur sözlerini şöylü sürdürdü:
“Meslekte 50 yılı doldurdum. Turizm benim için bitti. Eşim kıskanmasın. Hep işim ve eşim dedim. Bu geziyi 30 yıldır yapmak istiyordum. İlk teknemi aldığım zaman bir takım krizler oldu. Satıp acente kurdum. 70 yaşına gelince artık geç kalıyorum dedim. 3 yıl önce Almanya’da Hansa’dan aldığım tekne ile hazırlanmaya başladım.

kadir-1.jpg

YAT KULÜPLERİNDE TÜRKİYE’Yİ TANITACAĞIM

Yanıma 500 kilo hediyelik eşya aldım. Uğrayacağım limanlardaki yat kulüplerine yazılar yazdım. Yaklaşık 20 yat kulübünün 4’ünden cevap geldi. Oralarda Türkiye geceleri düzenleyerek Türkiye’yi tanıtacağım. Türkiye’den ve dostlarımdan 2 yıl uzak kalacağım için hüzünlüyüm. Sevinçliyim hayalim olan geziye çıkıyorum. 2 yıl sonra bu gezinin romanını yazıp herkese imzalayıp veeceğim.

kadir-ugur-tekne8.jpg

SEYAHATİ DOĞDUĞU YERDE BİTECEK

Sizleri çok özleyeceğim. Kuşadası’ndan başladığım yolculuğumu 19 nisan 2019’da doğduğum yer olan İstanbul Büyükçekmece’ye giriş yaparak tamamlayacağım. Eşim Katrin beraberimizde Barcelona ya kadar gelecek. Hakkınızı helal edin. Dualarınızı eksik etmeyin. Yüreklerimiz hep sizinle olacaktır.

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar