Cuma, 22 Eylül 2017 15:26
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Turizmci Kadir Uğur, Kuşadası’ndan dünya denizlerini keşfe uğurlanıyor
21 Ağustos 2017 Pazartesi 13:00
Bentour Turizm’in Onursal Başkanı Kadir Uğur, Kuşadası’nda veda töreni ile dünyaya yelken açacak

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
KUŞADASI -
Türk turizminde yaptığı yeniliklerle 50 yıllık meslek yaşamında fark yaratan İsviçre’de yerleşik Bentour Turizm’in Onursal Başkanı Kadir Uğur, 23 Ağustos’ta Kuşadası’nda düzenlenecek veda töreni ile Türkiye’den ayrılacak ve dünyaya yelken açacak. Kuşadası’nda düzenlenecek uğurlama törenine Kadir Uğur’un yakınları. Turizmciler ve basın mensupları katılıyor.

benswissyacht-1a.jpg

Kadir Uğur, “Yıllarca Türk turizmi için çalıştım. Artık dünya denizlerine doğlu iki yıl sürecek yolculuğa yelken açarak emeklilik dönemi için planladığım ‘dünya devrialemi’ hayalimi gerçekleştiriyorum. Turizmi ve Türkiye yi sizlere emanet ediyorum. Döndüğümde inşallah Türkiye Turizmi yine hak ettiği başarılı bir yerde olur. Hakkınızı helal edin, ben hakkımı sizlere helal ediyorum” dedi.

kadir-ugur-yelkenli1.jpg

TÜRKİYE’YE VEDA EDİYOR

Kadir Uğur yelkenli ile dünya turunun ilk ayağını 17 Ağustos tarihinde Antalya Kundu, Delphin Be Grand Oteli’nde düzenlenen veda töreni ile başlattı. Antalya’da düzenlenen veda töreninde duygusal anlar yaşandı. Türkiye sahillerindeki yolculuğunu sürdüren Kadir Uğur 23 Ağustos’ta Türkiye’ye tamamen veda ediyor.
Kadir Uğur, bu gezisinde kendisine sponlor olan Türk Hava Yolları’na, destek veren Delphin Oteller Grubu’na ve Pine Bay Resort Otel’e de teşekkür etti.

kadir-ugur-yelkenli3.jpg

DÜNYA SEYAHATİ İKİ YIL SÜRECEK

2019 yılında tamamlanması planlanan dünya turuna çıkan Benswissyacht isimli 17 m uzunluğunda olan Hanse 575 modeli yelkenli yatın ekibi Başkaptan Kadir Uğur, Türk Kaptanı Murat Baltutan ve Alman uyruklu Kaptan Volker Braun’dan oluşuyor. Seyahatin bazı etaplarına Kadir Uğur’un eşi eşlik edecek. Dünya turun romanlaştırılmış hali gazeteci Halit Celikbudak tarafından kaleme alınacak.

benswissyacht-2.jpg

ÜÇ HAFTA SONRA KARAYİPLER’DE

Kadir Uğur’un yelkenli ile dünya turu www.bentour-weltumsegelung.com sayfasında etap etap izlenecek. Dünya turunda BenSwissYacht ekibi Akdeniz den ayrıldıktan sonra 3 Haftalık süre de Atlas Okyanusu geçip Karayiplere ulaşmayı hedefliyor.

benswissyacht-33.jpg

ÜMİT BURNU’NU DOLAŞACAKLAR

Ekip, Orta Amerika’da Panama Kanalı’nı geçtikten sonra Pasifik Okyanus etabını 5 haftada tamamlayıp Avustralya sahiline ulaşmayı planladı.
Daha sonra 4 haftalık süre içerisinde Hint Okyanusu’nu geride bırakıp Umit Burnu rotası üzerinden Afrika kıtasının etrafını dolaşıp Cebelitarık girişinden Akdeniz bölgesine ulaşmayı hedefliyor. Yelkenlinin dünya turu 2019 yılında Istanbulda düzenlenecek büyük bir karşılama töreni ile sonuçlanacak.

 

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar