Çarşamba, 20 Eylül 2017 03:46
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Bursa ile İskenderiye arasında turizm köprüsü kuruluyor
19 Ağustos 2017 Cumartesi 16:00
Mısırlı turistler için İstanbul-Bursa, Türkler için de Kahire-İskenderiye paketleri sunulması konusunda ilk adımlar atıldı.

BURSA – Misir’ın İskenderiye kenti ile Bursa arasında turizm köprüsü oluşturmak amacıyla turizm acentaları THY’nın organizasyonu ile bir araya geldi. Mısırlı turistler için İstanbul-Bursa, Türkler için de Kahire-İskenderiye paketleri sunulması konusunda ilk adımlar atıldı.

THY’nin organizasyonu ile Mısır’ın Akdeniz’in kıyısındaki İskenderiye kentinden 10 turizm acentası temsilcisi Bursa’ya davet edildi. Bursa Grand Swiss-Belhotel Çelik Palas’ta yapılan toplantıda, iki ülkenin turizm acentası temsilcileri buluştu. Bursa ve İskenderiye şehirlerinin tanıtımlarının yapıldığı toplantıda, Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen Satış Müdürü Cüneyd Doğruer, Mısır’dan gelen ziyaretçilere seslenerek “Yapacağınız geziler esnasında Bursa’yı daha yakından tanıyacaksınız. Çalıştayın ve gezinin verimli geçmesini diliyorum” dedi. Doğruer ayrıca, Bursa’ya THY’nın oldukça fazla değer verdiğini söyledi.

Mısır’dan gelen pazarlama temsilcisi Sherif Mohamed Esawi ise, İskenderiye’nin tanıtıma dair bir sunum gerçekleştirdi. Esawi, İskenderiye kentinin tarihsel geçmişiyle birlikte birçok öğeyi barındığını belirtti. Daha sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı yetkilileri ise Bursa’nın kültür öğelerinin yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. Çalıştayda THY’nin de duraklarından biri olan İskenderiye ile Bursa’nın turist sayılarını yukarıya çekmek amaçlanıyor.
Toplantıya katılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Konseyi Başkanı Hasan Eker de bu tür organizasyonların Bursa turizmi açısından önemli olduğunu belirterek, “THY Bursa’yı tanıtmak amacıyla acentaların tüm masraflarını üstlenerek Bursa’ya getirdi. Bu toplantının yanı sıra kentin tarihi ve turistik yerlerini de gezecekler” dedi.
Toplantının amacının ikinci şehirlerle tur paketlerinin birleştirilmesi olduğuna dikkat çeken Hasan Eker, “Mısırlı turist için İstanbul-Bursa, Mısır’a gidecek Türkler için de Kahire- İskenderiye paketleri sunulacak. Böylece İstanbul’a gelen turist Bursa’ya da gelmiş olacak” diye konuştu.
 

Bu haber toplam 709 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar