Çarşamba, 20 Eylül 2017 03:56
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
BBC muhabiri Michael Buerk: Bodrum tatil için sakin ve güzel
16 Temmuz 2017 Pazar 13:00
BBC muhabiri Michael Buerk: Turistlerin coğrafya bilgisi yok ve Türkiye’nin nerede olduğu hakkında yeteri bilgileri yok.

BODRUM- BBC muhabiri Michael Buerk “20 sonra geldiğim Bodrum’da terkedilmiş cenneti gördüm. Turizmde yüzde 50 azalma olmuş. Turistlerin coğrafya bilgisi yok ve Türkiye hakkında yeteri bilgileri bulunmuyor. Bodrum veya Marmaris ile Suriye arasında 1000 kilometre var. Tatil bölgeleri sakin, huzurlu ve özgür” dedi.

Michael Buerk Bodrum’u Daily Mail gazetesine turistlerin Bodrum’dan kaçtığını ve Ege'nin her zamankinden daha sakin olduğunu yazdı. Buerk “Üzülmek için çok şey var. Ama kaybeden cennet Bodrum değil. Turistler kaybetti. Cennet terkedilmiş durumda… Yatlar büyük oranda gitti. Orta yaşlı Alman erkekeri ile turist çeteleri Hırvatistan’a gitti. İngilizler Yunanistan’da.. Flotiller ise kaçtı.” dedi.

bbc2.jpg

BODRUM’DA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMADIM
Avrupa’da yılın oteli seçilen Caresse Otel’de kaldığını ve verilen hizmetin kalitesinin yüksekliği karşısında hayal kırıklığına uğramadığını yazan Michael Buerk oteli şöyle anlatıyor.
Bodrum körfezinin en güzel yerinde. Ege'deki en güzel sahil şeridindeki bir cep fiyordunun başında yer alıyor. Karım ve ben 20 yıldır Ege’ye doğru yelken açıyoruz. Basit ahşap binayı çevreleyen palmiye ağaçları ve zakkumları izledik. En iyi mezelerle ve rakıyla sarhoş olarak geç saatlere kadar Mehmet adlı küçük adamla sohbet ettik.

celesta.jpg

TURİSTLERİN COĞRAFYA BİLGİLERİ YOK
Michael Buerk Tük turizmde yüzde 50 düşüş yaşandığını belirterek., bu yılın daha kötü göründüğünü söyledi. Turistlerin Türkiye hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını belirterek “Coğrafya bilgileri yok. Son olaylardan korkuyorlar. Suriye savaşının neede olduğunu bile bilmiyorlar. Kabaca 1000 kilometre uzakta olduğunu bile bilmiyorlar. Ukrayna bile bizden çok uzakta.
Bombalamalar İstanbul ve Ankara'da olduğunda Marmaris’ten uzaktaydı. Köln ile Londra arası kadar uzakta.

TÜRKIYE’NIN TATIL BELDELERI SAKIN, GÜVENLI
Gerçek olan Türkiye’nin tatil beldeleri sakin, güvenli ve özgür yaşıyor. Turistler bencillik ediyorlar. Terkedilmiş durumda olan tatil yörelerindeki restoranlar, iş yerleri sıkıntılılar. Böyle bir dönemde Bodrum’a gitmenin ideal bir zamanlama olduğuna karar verdik.

bodrum3.20170716202714.jpg

ST.PETER KALESI’NIN BODRUM’A HAKIM GÖRÜNÜMÜ MUHTEŞEM
Bodrum , St.Tropez’den daha güzel. Bodrum limanındaki mavi kenarlı evler büyüleyici. 15 yüzyılda inşa edilen St.Peter Kalesi’nin Bodrum’a hakim görünümü muhteşem.
Caresse otelinin iskelesine yanaştığımızda kokteyller ve soğutulmuş havlularla karşılandık. Otel 5 yılda 116 milyon sterline malolmuş. Konumu mükemmel. Bodrum sahilinde, dik bir tepenin üzerinde yer alıyor. Denizin en güzel, manzarasına ve Gökova Körfezi'ne bakıyor. 67 oda ve 9 süitin neredeyse tamamından bunu görebilirsiniz. Caresse birçok Bodrum otelinden daha iyi bir yer. Bodrum, yılda bir milyon turiste ulaştığında yapıldı. Ama turizmdeki sert düşüşle birlikte fiyatı da düştü..
 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar