Çarşamba, 20 Eylül 2017 03:56
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
EasyJet, Brexit’in ardından Avusturya’da yeni havayolu kuruyor
16 Temmuz 2017 Pazar 12:00
easyJet, Brexit’in ardından AB ülkeleriyle işin korumak için Avusturya’da yeni hava yolu şirketi kurmayı planlıyor.

LONDRA - İngiltere havayolu şirketi Easyjet, İngiltere'nin AB'den ayrılmasının ardından Avrupa ülkeleriyle iş ilişkilerini korumak  ve uçuş yapabilmek için Avusturya’da yeni bir hava yolu şirketi ve Avrupa karargahı kuracağını açıkladı. Luton'da bulunan Birleşik Krallık karargahı, değişimden etkilenmeyecek.
Mevcut kurallar Avrupa Birliği içinde faaliyet gösteren devlet hava yolu şirketlerinin çoğunluğu AB üyesi ülkelerin mülkiyetinde olmalıdır. EasyJet kurucusu Stelios Haji-Ioannou - bir Kıbrıs vatandaşı - şirkette yüzde 33'lük bir paya sahip bulunuyor.
Havayolu, Viyana'da üçüncü bir üs kurmak için yeni bir hava operatörü sertifikası için başvuruda bulundu. Patronlar bunun İngiltere'ye resmi olarak AB'den ayrıldıktan sonra uçuşların Avrupa'da ve ülkelerinde ülkeler arasında yürütülebileceğinden emin olmak için olduğunu söylediler

Yeni hava yolu şirketi Easyjet Europe’un merkezi Avusturya'nın başkenti Viyana’da bulunacak. Öte yandan, Havayolu şirketinin Brexit’in ardından Avrupa ülkeleri arasında uçuş gerçekleştirebilmesi için havayolu işletme ruhsatına sahip olması gerekiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada EasyJet uygulamasının "oldukça gelişmiş" olduğu ve "yakın gelecekte" ruhsatı almayı umdukları ifade edildi.

Yeni yapılanma çerçevesinde, üç EasyJet havayolunun sahibi EasyJet plc olacak ve AB'ye ait olacak ve Londra'daki Borsada işlem gören ve İngiltere'de bulunan kontrollü olacak.

Ancak, Birleşik Krallık ve AB arasındaki uçuşların devam etmesi için bir anlaşmaya varılamaması durumunda tedbirler şirketi korumayacak.

Bir EasyJet sözcüsü: "Havacılığın Avrupa'daki tüm ekonomilere ticaretin, turizmin ve seyahati kolaylaştıran önemini göz önüne alarak, havacılık pazarının mümkün olduğunca açık ve rekabetçi bir yapıda olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz.

'EasyJet, AB ve İngiltere'yi, en azından İngiltere ve AB arasındaki uçuşları sağlayacak bir hava anlaşması yapmaya itmeye devam edecek.

'İngiltere ve Avrupa Hükümetleri ve AB ile bu konuda olumlu görüşmeler yaptık ve diğer önemli Avrupa havayolları tarafından desteklenen bir konumdayız.'

EasyJet Europe'un kurulması Avusturya'da bir takım yeni istihdam yaratacak, ancak hiçbir iş İngiltere'den geçmeyecek.


 

Bu haber toplam 374 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar