Çarşamba, 26 Temmuz 2017 10:35
09:00 Fakıbaba: Porsiyonları küçültün         15:00 71 turizm şirketine vergi istisnası         14:00 DoubleTree by Hilton Resort Kemer         13:00 Hilton Kozyatağı Satış Eğilmezer'de         12:00 Taksiciler artık "Gurme" oluyor         11:00 Kurtulmuş: Çözüm turizmdedir         10:00 THY'da Dr. Öz ile Uçan Doktor         11:00 Milyonluk otel harabe oldu         10:00 Havalimanı'nda yeni güvenlik         09:00 NG Hotels’e iki ödül birden geldi         10:00 Çinli turistlerden rekor         09:00 Boğazın şampiyonlari belli oldu         17:00 Arap turistler kozmetiği güldürdü         16:00 Unutulan eşyalar satılıyor         15:00 Türkiye ve Bulgaristan turizmi         14:00 TAV’da 511 milyon euro ciro         13:00 KDV sistemi değişiyor         12:00 En fazla kartlı ödeme havayolunda         11:00 Van Gölü sahilinde halk plajı açıldı          10:00 Otobüste uçak konforu sağlanıyor         09:00 THY'nin sponsorluğu kısa sürdü         20:00 Uçak yolculuğunda iklim tehlikesi         19:00 THY ile Kuveyt’e taze balık         18:00 IATA’dan Havacılık Verileri         17:00 Türkiye - Almanya gerginliği zorda        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Bodrum Bitez’de Küba gecelerinde dünyaya örnek lider Atatürk’ü andık
17 Temmuz 2017 Pazartesi 09:00
Bodrum’un en güzel beldelerinden biri olan Bitez’de eğlencenin durağı, Manuela Otel’e ait olan Tempel Bar…

ZAFER BAYKAL - TÜRKİYE TURİZM
BİTEZ /BODRUM -
Bu yaz Bodrum’un her yerinden müzik sesleri geliyor. İnsanlar müziği duyuyor ve eğlenceye koşuyorlar. Yanında güzel bir yemek oldu mu tamam… Kadehler tokuşturuluyor… Ondan sonra sabaha kadar… Dans dans, dans…
“Zafer Baykal Bodrum Gecelerinde” dedik yollara düştük. Müzik zaten ruhumuza işlemiş. Ama başka ne var diye araştırmaya başladık. Gittik, gördük, yazdık ve
her yerden davet almaya başladık. Bodrum’un geceleri bitmez ki!

zafer-kuba1.jpg

zafer-kuba12.jpg

MÜTHİŞ BIR ORKESTRA

Bodrum’un en güzel beldelerinden biri olan Bitez’de eğlencenin durağı, Manuela Otel’e ait olan Tempel Bar… Düzenlenen Küba gecelerinde Bitez’de kilometrelerce uzakta bulunan ve kapılarını dünyaya açan Küba’nın rüzgarı esiyor.
Sahnede müthiş bir orkestra var. Septeto Carisma…
Coşturdukça coşturuyorlar ve konuklar geç saatlere kadar çılgınca eğlencenin doruğuna çıkıyorlar.

zafer-kuba2.jpg

temple-bar1.jpg

KÜBA’YA GÖNÜL VEREN OKTAY BAŞYURT

Bitez’a Küba’yı getiren deneyimli işletmeci Oktay Başyurt 30 yıl önce eğitim için gittiği Küba’da öğrendiklerini 25 yıl önce Türkiye’de kullanmaya karar verdi.
Bodrum Bitez’de açtığı Manuela Otel’in içine Temple Bar kurdu… Küba’dan getirdiği orchestra ve dansçılar ile ‘Küba Geceleri”ni yaşatmaya başladı.
Artık Temple Bar denildi mi heşeşiyle Küba yaşanıyor. Purosu, içkisi ve mutfak keyfi bile Küba… Kış aylarında ise Bodrum boşalınca, Oktay Başyurt soluğu Küba’da alıyor. Oktay Başyurt’un yaşamı 12 ay Küba… Konuklarıyla kendisi ilgileniyor. Gönül verdiği Küba’nın tanıtım elçisi gibi çalışıyor.

zafer-kuba4.jpg

zafer-kuba6.jpg

HAFTADA İKİ GÜN SİRTAKİ

Oktay Başyurt , komşumuzu da unutmuyor. Pazar ve Perşembe günleri Sirtaki müziği ile Misafirlerine Yunan gecelerini yaşatıyor.

temple-bar2.jpg

Oktay Başyurt, 30 yıllık Küba macerasını 25 yıldanberi Bitez’de sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor. “Küba müziği Türklere sıcak gelen bir müzik. İnsanın içi kıpır kıpır oluyor. Her melodi de başka bir anlam var. Bitez’de Küba müziğini sevdirdiğim için keyif alıyorum” diyor.
Biz gittik çok eğlendik.
Küba'nın efsane lideri Fidel Castro’nun dünya lideri Atatürk’ü örnek aldığını hatırladık.
Havana'da Atatürk'ün heykelinin dikildiğini düşündük.
Küba’nın müziğiyle bir kez daha Ata’mızı andık.
Küba gecelerini Orkestra Septeto Carisma eşliğinde yaşamak için Temple Bar’de yerinizi ayırmanız lazım. Yoksa eğlenceden uzak kalırsınız.

İletişim: TEMPLE BAR
Bitez Mahallesi, Pomelan Cd. No:28, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0533 722 81 81

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar