Çarşamba, 20 Eylül 2017 00:16
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Tanıtım A.Ş.’nin konuğu Ukraynalı gazetecilere Antalya tanıtıldı
14 Temmuz 2017 Cuma 15:00
Antalya Tanıtım A.Ş, Coral Travel Ukrayna desteği ile Antalya’ya gelen Ukraynalı gazeteciler OTI Holding’in Xanadu Resort Hotel’inde konakladı.

ANTALYA -Antalya Tanıtım A.Ş organizasyonu ve Coral Travel Ukrayna desteği ile Antalya’ya davet edilen Ukraynalı gazeteci grubu OTI Holding bünyesindeki Xanadu Resort Hotel’de konakladı. Basın toplantısı ile başlayan programda, Antalya’nın turistik ve tarihi bölgelerinin yanı sıra, Antalya Valisi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti de ziyaret edildi.

ukraynali-gazeteciler8.jpg

ukraynali-gazeteciler3.jpg

OTI Holding bünyesindeki Xanadu Resort Hotel, 11-14 Temmuz tarihlerinde Antalya Tanıtım A.Ş. davetlisi olarak Ukrayna’dan gelen 8 önemli medya kuruluşunun direktör ve şef editörleri ile Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Direktörü Volodymr Tsaruk’a ev sahipliği yaptı.

ukraynali-gazeteciler7.jpg

Davet kapsamında bir basın kahvaltısı da düzenlendi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Coral Travel Ukrayna Genel Direktörü Tatiana Prokopenko, Türkiye’nin her zevke ve bütçeye alternatifli tatil imkânı sunan bir destinasyon olduğunu ve bu avantajla, Antalya bölgesine satışlarının, 2017 yılının ilk 6 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre % 44 artış gösterdiğini iletti.

ukraynali-gazeteciler2.jpg

KAPSAMLı ANTALYA TURU ILE PLAJLAR VE TARIHI MEKANLAR TANıTıLDı
Basın mensuplarına doyurucu bir programla Antalya’nın tüm güzellikleri tanıtıldı. Belek plajları ve golf sahalarının yanı sıra, yapılan Kaleiçi turu, Perge Antik Kent gezisi
Kurşunlu Şelalesi ve Arkeoloji Müzesi ziyaretinde konuklara Antalya’nın tarihi değerleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi verildi.

ukraynali-gazeteciler12.jpg

ukraynali-gazeteciler5.jpg

ukraynali-gazeteciler4.20170714210824.jpgHeyet, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret ederek, Cemiyet Başkan Yardımcısı Şükran Sibel Atasoy ile toplantı gerçekleştirdi. Türk meslektaşları ile tanışmaktan büyük memnuniyet duyan basın mensuplarına Sayın Atasoy tarafından derneğin sembolü olan flama hediye edildi.

ukraynali-gazeteciler1.jpg

ANTALYA VALILIĞI UKRAYNALı GRUBU MAKAMıNDA AĞıRLADı
Antalya Belediyesi, Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Direktörü Volodymr Tsaruk ve Ukrayna’nın önemli medya kuruluşlarından gelen 8 basın mensubuna ev sahipliği yaptı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile görüşen konuklar, kendisinden bölgenin gelişimi ve Türkiye ile Ukrayna arasındaki yakın işbirliğinin umutları hakkında bilgi aldılar. Münir Karaloğlu, ilin gelirinde turizm sektörünün birinci sırada yer aldığını ve Ukraynalı turistlerin Antalya'yı ziyaret eden ilk on önde gelen ülke arasında yer aldığını kaydetti. Vali ayrıca, Kiev'de geleneksel Türk kültürünün, mutfağının, folklorunun ve müziğinin büyük bir festivali ile tanıtılması üzere bir planlama içinde olduklarını da sözlerine ekledi. Toplantının sonunda Vali Karaloğlu gazetecilere elinden Akdeniz'in zengin sualtı dünyasını tanıtan kitaplar hediye etti.

ukraynali-gazeteciler9.jpg

ÖZEL KONUKLARLA XANADU RESORT HOTEL’DE AKŞAM YEMEĞI
Antalya Tanıtım tarafından organize edilen ve OTI Holding desteği ile gerçekleşen gezi programının sonunda Xanadu Resort Hotel'in Acısu nehri üzerinde yer alan Uskuna restoranında akşam yemeği düzenlendi. Akşamın onur konukları, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve OTI Holding Yönetim Kurulu Danışmanı Yusuf Hacısüleyman, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erkan Yağcı, Antalya Kongre Bürosu Başkan yardımcısı Sn. Nizamettin Şen, Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme Operasyon Sorumlusu Sn. Atakan Bozoğlan, Xanadu Resort Hotel Genel Müdürü Hakan Yılmaz ve Coral Travel Ukrayna Genel Direktörü Tatiana Prokopenko idi. Gazeteciler, akşam yemeğinin onur konukları ile aktif şekilde iletişim kurdu, sorularına cevaplar aldı ve 2018 ilkbaharında Antalya'nın dünyanın dört bir yanından çok sayıda turist çekecek olan büyük bir şova ev sahipliği yapacağını öğrendi.

OTI HOLDİNG HAKKINDA
2017 yılı itibarı ile kuruluşunun 25. yılını kutlayan OTI Holding; tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, konaklama, havacılık ve güvenlik ana alanlarında faaliyet göstermektedir. Bünyesindeki 24 iştiraki ve 4500 profesyoneliyle 36 ülkede, 90 destinasyonda turizme hizmet veriyor. Tur operatörlüğünde Coral Travel markası ile 6 ülkede, Yer Hizmetleri ve Destinasyonlar Yönetiminde ODEON Tours markası Türkiye, Mısır, Tayland, İspanya, Yunanistan ve BAE’de kendisine ait şirketleri bulunmaktadır. Türkiye ve Mısır’da bulunan konaklama yatırımlarında, beş yıldızlı olmak üzere, Antalya’da 4’ü kendine ait ve Mısır’da işlettiği 1 otel ile toplam 5 tesise sahiptir. Bünyesindeki ODEON Turizm İşletmeciliği, Türkiye’nin hizmet ihracatı yapan sektörleri araştırmasında, 2015 yılı verileri ile turizm sektöründe birinci, tüm sektörler sıralamasında dokuzuncu sırada yer almıştır. Yurt dışındaki en büyük 25 Türk grubu arasında cirosu ile 3’üncü sırada yer alan OTI Holding, sektöre adım attığı 1992 yılından bu yana yenilikçi vizyonu ve kalite anlayışı ile turizme yatırım yapmaktadır.

Bu haber toplam 812 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar