Çarşamba, 20 Eylül 2017 00:06
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Qatar Airways’in ABD uçuşlarında elektronik cihaz yasağı kalktı
10 Temmuz 2017 Pazartesi 13:00
Qatar Airways, ABD'ye giden tüm uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağından muaf tutuldu

DOHA- Qatar Airways, beş yıldızlı Hamad Uluslararası Havaalanından ABD'ye giden tüm uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağından muaf tutulmuştur

Havayolu, önümüzdeki günlerde San Fransisco'ya yapacağı uzun mesafeli uçuşlarda ultra modern filosunu genişletecektir
Qatar Airways ABD'de 10 varış noktasına hizmet veriyor; bunun içerisinde New York'a günde iki uçuş da bulunuyor ve önümüzdeki günlerde havayolunun Business Class Qsuite servisi de hizmete girecektir
Doha, Qatar Skytrax 2017 tarafından Dünyanın En İyi Havayolu seçilen Qatar Airways, ABD Yurtiçi Güvenlik Departmanının Doha, Katar'daki Hamad Uluslararası Havaalanı'ndan ABD'ye giden yolcularının uçuşlarında kişisel elektronik cihazlar taşımalarına izin verdiğini duyurdu.
Havayolu, ABD'li yetkililerin Katar'daki Hamad Uluslararası Havalimanı'nda (HIA) uygulanan güvenlik tedbirlerini tam olarak incelemelerinden sonra bugün muafiyet kazandı. HIA, yakın zamanda Skytrax tarafından beş yıldızla ödüllendirilerek Orta Doğu'da bu takdiri kazanan ilk havalimanı oldu.
Elektronik kısıtlamalarının kaldırılmasıyla beraber HIA'dan Qatar Airways'in uçtuğu Amerika'daki varış noktalarına gidecek olan yolcularımız, yolculuk sırasında iş ve eğlence amaçları doğrultusunda beraberinde getirdikleri elektronik cihazları kullanabileceklerdir.
Qatar Airways Grup Ceo’su, Akbar Al Baker: “ABD'deki tüm varış noktalarına Qatar Airways ile uçan yolcularımız için elektronik cihaz yasağının kaldırıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Güvenlik ve emniyet bizim en büyük önceliğimizdir. Bu unsurlar, kurumsal değerlerimizde de vurgulanmaktadır ve bunlardan asla ödün verilmemelidir.” şeklinde konuştu.
Akbar Al Baker sözlerine şöyle devam etti: "Doha'da uyguladığımız güvenlik önlemleri, ABD'ye uçan bütün yolcularımıza bizden beklenen birinci sınıf hizmeti sunmaya devam etmemizi sağlıyor. Genişleyen ağımıza San Fransisco'yu da ekleyerek Airbus A350 ve Qsuite hizmetimizle donatılmış Boeing 777 uçaklarımızla yolcularımıza ABD'de yeni varış noktaları sunmayı dört gözle bekliyoruz."
Qatar Airways geçtiğimiz günlerde Oneworld ortağı American Airlines hisselerinde sent başına %4,75'e kadar yatırım yaparak havayolunda pasif bir pozisyon alma amacını gündeme getirdi. Qatar Airways, American Airlines'ı uzun zamandır güvenilir bir Oneworld Alliance ortağı olarak görmekte ve bu ilişkiyi devam ettirmeyi arzulamaktadır.
Qatar Airways son 20 yıldır yolcularının güvenliğini ve emniyetini arttırmak için sürekli yeni önlemler alarak endüstrideki ve ABD'deki düzenleyici kurumlarla işbirliğini geliştirmiştir. Programın ilk olarak uygulamaya konulduğu 2003 tarihinde Qatar Airways, IATA Operasyonel Emniyet Denetimi'yle (IOSA) %100 uyumluluğu elde eden ilk havayolu olmuştur ve o tarihten beri %100 uyumluluk rekorunu sürdürmüştür.
Havayolu ayrıca Eylül ayında, donanımının yeniden iyileştirildiği bir Boeing 777 uçağında New York yolcuları için patentli ve ödüllü yeni Qsuite Business Class koltuğunu da sunacaktır. Qsuite, kaldırılabilir kişisel gizlilik panelleri sayesinde bitişik koltuklardaki yolcuların kendi özel odalarını yaratmalarını sağlayan, endüstrideki ilk çift kişilik Business Class yatağını içermektedir.
Ayarlanabilir paneller ve ortada hareket eden TV monitörleri, dört koltukta yolculuk eden arkadaşların veya aile üyelerinin kendi alanlarını özel bir süite dönüştürmelerini sağlayarak beraber çalışabilmelerini, yemek yiyebilmelerini ve sosyalleşebilmelerini sağlıyor. Bu yeni özellikler, yolcuların kendi özel ihtiyaçlarına uygun olan bir ortam sağlayan özelleştirilebilir seyahat deneyimini sunuyor.
Bu sene ABD uçuşlarının 10. yılını kutlayan Qatar Airways, ABD'deki varış noktalarını arttırma projesi kapsamında 2018'de San Fransisco'ya uçuşlara başlayacaktır.
ABD'deki varış noktalarının arttırılması havayolunun küresel büyüme planının yalnızca bir parçasıdır. Diğer yeni varış noktaları arasında Canberra (Avustralya), Chiang Mai (Tayland), Douala (Kamerun), Libreville (Gabon), Rio de Janeiro (Brezilya), Santiago (Şili) ve bunlar gibi yerler bulunmaktadır.

 

Bu haber toplam 381 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar