Çarşamba, 20 Eylül 2017 00:21
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Hasan Erdem: TÜRSAB’da yıllardır ahbap çavuş ilişkisi sistemi var
22 Haziran 2017 Perşembe 19:00
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem 140 seyahat acentesi ile Trabzon buluşmasında “Artık bıçağın kemiğe dayandığı noktadayız” dedi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
TRABZON -
“Güçlü Türsab, Güçlü Türkiye” sloganı ile Türsab başkan adaylığı kampanyasını sürdüren Bursa merkezli Selam Tur, İstanbul merkezli Ramses Turizm’in Başkanı Hasan Erdem Trabzon’da Panagia Suites Hotel’de 140 seyahat acentesi ile yaptığı toplantıda “Artık bıçağın kemiğe dayandığı noktadayız” dedi.
Hasan Erdem, konuşmasında ‘Trabzon’un paha biçilmez bir elmas’ olduğunu belirterek “TÜRSAB’ı yönetenler sarraf değil. Turizm sektörü planlı yönetilmiyor
Profesyonellerin oturup ülke menfati için çaresine ve çözümüne uğraşmalıdır. Herkes konuşuyor. Ancak çözüm noktasındakiler konuşmuyor. Birilerine yaranmak için konuşanlar var. Acenteler sahipsiz kaldı ve yalnız bırakıldı. Acenteler yaşam mücadelesi verirken sadece boş konuşuyorlar. Bunlar kendilerini düşünüyor ve acentelerin dostu değildir. TÜRSAB’da ahbap çavuş ilişkisyle giden bir sistem var” dedi.

hasan-tr1.jpg

TÜRSAB 10 KİŞİLİK KABIN BAŞINA 100 KİŞİ OTURTUYOR

TÜRSAB’ın önüne gelene seyahat acentesi açtırarak diğer acenteler için haksız rekabet yarattığını belirten Hasan Erdem şöyle devam etti: “Acentelerin hak ve menfaatlerini koruması gerekirsen onlara rakip yaratıyor. Diğer acentelerin ekmeğine ortak yaratıyor. Acente açılışı için TÜRSAB’ın aldığı 45 milyonun hangimize faydası var. Acente açtırmanın10 kişilik güveç kabının başına 100 kişi yığmaktan farkı yok. Acente sayısına kota konulursa acente belgeniz değer kazanacaktır.

hasan-tr11.jpg

Turizmi yönetenlerin önce turizm sektörüne inanması gerekir. Turizm sektörüne sahip çıkmalılar. Turizm için sadece konuşuyorlar. Lafla değil, eylemde ve pdojede ne yaptıları sorgulanmalıdır.”

hasan-tr7.jpg

hasan-tr3.jpg

ARAP TURİST BİTERSE SUDAN ÇIKMIŞ BALIK OLURUZ

Hasan Erdem, Arap turizminin 3-4 yıl sonra bitme tehlikesi karşısında ne yapılması gerektiği konusunda ise “Altyapısı hazırlanmadan bölge Arap turizmine açıldı. Bölgeyi tanıtmak için çok çalıştık ve Arap turistleri getirdik. Ama altyapıyı oluşturmayıp çevreyi korumadığımız için Trabzon’da turizme zarar verildi. Eğer Arap turistler giderse sudan çıkmış balık gibi oluruz. Turizm sektörü günah sektörü değildir. Türkiye’ye büyük gelir sağlayan en önemli sektördür. Rahmetli Turgut Özal’ın turizm projeleri yeniden hayata geçirilmelidir.” dedi.

hasan-tr9.jpg

hasan-tr6.jpg

STK BAŞKANLARINA YAŞ SINIRI GETİRİLMELİDİR

Trabzon’da turizm binasının bulunmayışının ise TÜRSAB’ın ayıbı olduğunu belirten Hasan Erdem “Böyle önemli bir bölgeyi ihmal etmek TÜRSAB’a yakışmıyor. Türkiye’de 65 yaşında emeklilik var. Bana göre STK’larda yaş sınırı konulmalıdır” dedi.
 

Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar