Çarşamba, 20 Eylül 2017 00:16
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
ADRO Başkanı İsa Akdağ, San Andres Adası’na ayak basan ilk Türk
15 Haziran 2017 Perşembe 16:00
Kolombiya’nın San Andres Adası’na ilk kez ayak basan Türk turizmci olarak Adana Rehberler Odası-ADRO Başkanı İsa Akdağ’a “Onur Belgesi” verildi.

SAN ANDRES / KOLOMBİYA - Karayip Denizi’nde bulunan Kolombiya’nın San Andres Adası’na ilk kez ayak basan Türk turizm yöneticisi olarak Adana Rehberler Odası-ADRO Başkanı  ve TUREB yöneticisi İsa Akdağ’a “Onur Belgesi” verildi. Büyüklüğü 26 km2, uzunluğu 12 km olan pırıl pırıl denizi ve kumsalı ile San Andres Adası son yılların en gözde tatil cenneti olarak biliniyor.

san-andres-isa2.jpg

San Andres Adası’nda ADRO Başkanı İsa Akdağ’ı San Andres Seyahat Acenteleri Birliği (National Association of Travel Agencies) ANATO Başkanı Nashalee Livingston Davis, Butik Evler Konaklama Derneği Başkanı Cleotilde Henr ile adanın Vali Yardımcısı  Laura Jaramillo ve ve Turizm Sorumlusu Paolo Toro karşılayarak “Türkiye’den bir şehirle kardeş şehir olmak istiyoruz” dediler.

colombia-san-andres2.jpg

san-andres1h.jpg

san-andres2.jpg

san-andres4v.jpg

TÜRKİYE’DEN KARDEŞ ŞEHİR BEKLİYORUZ

San Andres Adası Turizm Yönetimi adanın özerk bir bölge olduğunu belirterek, Türkiye ile ilişki kurarak tanıtım yapmak istediklerini söylediler. Türkiye’nin geçtiğimiz yıllarda dünya turizminde en çok konuşulan ülkelerden biri olduğunu belirtern ada yöneticileri “Türkiye’nin turizmdeki deneyimleri bizim için çok değerlidir. Başarılarını bizle paylaşmalarını arzu ederiz. Bunu sağlamak için San Andres ile Türkiye arasında kardeş şehir ilişkisini kurarsak büyük gelişmeler olur. Türk Hava Yolları Kolombiya Bogota’ya uçuyor. Ayrıca Küba’ya çok yakınız. Türk turistlerin bu bölgeye ilgi duyduklarını biliyoruz. Türkleri misafir etmeyi arzularız” dediler.

san-andres1a.jpg

TÜRK TURİZMCİLER İLE İŞBİRLİĞİ KURULMALI

ADRO Başkanı İsa Akdağ, San Anders adası gezisinde gözlemlerini ada yöneticileri ile paylaştı. San Andrese gelen ilk Türk olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Akdağ, kendilerine tahsis edilen araç ile gezdikleri adada yer alan modern tesisleri beğendiğini belirterek “Buraya Türk otel yöneticilerinin dünyada çok başarıyla sergiledikleri Türk tipi otelcilik anlayışı lazım”dedi.

san-andres4.jpg

san-andres5.jpg

VERGİSİZ ADA SAN ANDRES

Mercan adası olarak tanınan San Andres Adası doğal yapısı yanında bir sualtı cenneti olarak biliniyor. Kolombiya’ya 750 km. uzaklıktadır. Tarihsel olarak İngiltere’ye siyasi olarak kolombiya’ya bağlıdır. Kolombiye İspanyolca konuyur. Ada İnglizce ve Kreolce konuşur. Türkiye ile yaklaşık 8 saat fark vardır. Türk vatandaşları vize almadan 90 gün kalabilirler. İklimin en uygun olduğu aylan Aralık ve nisan’dır. Deniz sakin ve sıcaktır. Ağuskos-Eylül arasında fırtınalar olabilir. Adada San Andres Town’da bir kaç otel bulunuyor. San Luis’te az sayıda otel vardır. Otellere göre pansıyonlar daha ucuzdur. Ulaşım taksi ve motorsiklet ile yapılır. Taksi üçretleri pahalı olduğu için paylaşım şekli yaygındır. Geceleri eğlenmek için bir çok temale barlar bulunur. Vergi olmadığı için ada ucuzdur.

san-andres4a.jpg

san-andres2aa.jpg

colombia-san-andres3.jpg

ESKİNİN KORSAN ADASI

Bir zamanların korsan adası olan San Andrez’te Morgan mağarası ise ganimetlerin saklandığı yer olarak ziyaret ediliyor. Bu altındaki mercan tarlaları, resifler, korular ve küçük adacıklarla önemli bir eko sisteme sahip bulunuyor. Cam gibi berrak içinde rengarenk balıkların yüzdüğü sıcacık suları ile bölgenin turizm cenneti olarak biliniyor. Sedir ağaçları, bembeyaz kumsalları ile uzanan plajları ile vazgeçilmeyen bir tatil yöresidir.

colombia-san-andres-mutfak1a.jpg

Burada balık, et, kabuki deniz hayvarları, muz ve Hindistan cevisi sütünden oluşan Karayipleri simgeleyen ‘rondon’ çok özel bir yemek olarak sunuluyor.

colombia-san-andres-mutfak43.jpg

colombia-san-andres-mutfak3.jpg

colombia-san-andres-mutfak1.jpg

colombia-san-andres1.jpg

san-andres1.jpg

san-andres1b.20170615220020.jpg

san-andres8.jpg

san-andres3.jpg
 

Bu haber toplam 2681 defa okunmuştur
Bu habere toplam (2) yorum eklenmiştir.
Mehmet Ali
23 Haziran 2017 Cuma 01:45
Bir ilk daha
Adro başkanı İsa bey'i yakından hep takip ediyoruz, Görüyorum ki yine her zaman ki gibi ilklere imza atmış, kendisini kutluyorum...
Ayşe
16 Haziran 2017 Cuma 14:34
Tebrik
Rehberimiz İsa Akdağ Beyi o kadar uzaklara giderek ülkemizin adını duyurduğu ve en güzel şekilde temsil ettiği için tebrik ediyoru...

Bu yazıyı beğendiniz mi? Paylaşın!

Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar