Çarşamba, 26 Temmuz 2017 10:26
09:00 Fakıbaba: Porsiyonları küçültün         15:00 71 turizm şirketine vergi istisnası         14:00 DoubleTree by Hilton Resort Kemer         13:00 Hilton Kozyatağı Satış Eğilmezer'de         12:00 Taksiciler artık "Gurme" oluyor         11:00 Kurtulmuş: Çözüm turizmdedir         10:00 THY'da Dr. Öz ile Uçan Doktor         11:00 Milyonluk otel harabe oldu         10:00 Havalimanı'nda yeni güvenlik         09:00 NG Hotels’e iki ödül birden geldi         10:00 Çinli turistlerden rekor         09:00 Boğazın şampiyonlari belli oldu         17:00 Arap turistler kozmetiği güldürdü         16:00 Unutulan eşyalar satılıyor         15:00 Türkiye ve Bulgaristan turizmi         14:00 TAV’da 511 milyon euro ciro         13:00 KDV sistemi değişiyor         12:00 En fazla kartlı ödeme havayolunda         11:00 Van Gölü sahilinde halk plajı açıldı          10:00 Otobüste uçak konforu sağlanıyor         09:00 THY'nin sponsorluğu kısa sürdü         20:00 Uçak yolculuğunda iklim tehlikesi         19:00 THY ile Kuveyt’e taze balık         18:00 IATA’dan Havacılık Verileri         17:00 Türkiye - Almanya gerginliği zorda        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Eskişehir turizminin geleceği için ‘turizm kümelenmesi’ kuruluyor
09 Haziran 2017 Cuma 20:00
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) öncülüğünde, turizmin geleceği ve gelişimi için “turizm kümelenmesi” oluşturulmasına karar verildi.

ESKİŞEHİR- Eskişehir Ticaret Odası (ETO) öncülüğünde, düzenlenen toplantıda turizmin geleceği ve gelişimi için “turizm kümelenmesi” oluşturulmasına karar verildi. ETO Başkanı Güler, "Eskişehir'in nitelikli turist sayısının artırılması, şehre turist çekecek organizasyonların planlanıp, düzenlenmesi ve turizmde sürdürülebilirliğin sağlanması gerekiyor" dedi.

Toplantıda kamu kurumlarının da dahil olduğu "Eskişehir Turizm Kümelenmesi" oluşturulması için çalışma başlatılması, kümelenmenin altyapısının sağlanması için ilgili mevzuat ve yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi, turizmde lider şehirlerdeki benzeri komisyon veya oluşumların incelenmesine, kümelenmenin oluşturulması için sektör temsilcilerinin yer aldığı bir komisyon kurulmasına karar verildi.
Toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Skal, Güney Marmara Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) ve Anadolu Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesi temsilcileri katıldı.
ETO Başkanı Metin Güler, turizmin sürdürülebilir olması için turizm master planının yapılması gerektiğini belirterek "Eskişehir'in nitelikli turist sayısının artırılması, şehre turist çekecek organizasyonların planlanıp düzenlenmesi ve turizmde sürdürülebilirliğin sağlanması gerekiyor” dedi.
Eskişehir’in turizmdeki rüzgardan faydalanması gerektiği belirtilerek bir ivme yakalandığını söyleyen Güler “Gelecek 10 ve hatta 20 yılının turizm vizyonunun ortaya konması gerekiyor. Oda olarak şehrin turizmine ve hizmet sektörüne katkı sağlayacak projeler yürütüyoruz. Bu projelerden Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi hayata geçti. Eskişehir Fuar Kongre Merkezi'nin de yapımının süratle devam ediliyor" dedi.

Bu haber toplam 805 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar