Pazartesi, 26 Haziran 2017 12:16
12:00 Bakan Avcı: Otel fiyatları kırıldı         10:00 Yanlış HGS cezaları sona eriyor         09:00 Bursa’da 'hayalet' otel inşaatı         15:00 Turizmde müşteri dijital ile güçlendi         14:00 İtalya’dan uçaklarda pesto kararı         13:00 Uzungöl için turizmci tepkisi         12:00 Bakandan otellere 'yıldız' uyarısı         11:00 Marmaris’te bayramlık skandal         10:00 Ataköy Baruthane'ye müjdeli haber         09:00 Avrasya Tüneli’nde bankadan ödeme         14:00 Ünlü otele alıcı çıkmadı         13:00 Şehir mimarisi psikoloji bozuyor         12:00 Asırlık Ferrah Sineması satışta         11:00 Bayram tatilcileri yola çıktı         10:00 Katar, Amerikan Hava Yollarına talip         19:00 Hasan Erdem: TÜRSAB'ta plan yok         10:00 Efsane marka Ulusoy için iflas kararı         09:00 Çorum 500 bin turist bekliyor         17:00 Régie Ottoman Hotel de tarih         16:00 Suudilerden THY işbirliği         15:00 THY, 9. kez Avrupa'da en iyi          14:00 Alanya'ya Lübnanlı akını          13:00 Adana, turizm merkezi olacak         12:00 Blue Air’in Yunan havayolu ile işbirliği         11:30 Çanakkale Köprüsü erken açılabilir        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Sağlıkta dünyaya örnek Türkiye’nin geleceği sağlık turizmindedir
12 Haziran 2014 Perşembe 09:00
İstanbul Medikal Turizm –IMT Fuarı: Sağlık turizminde Türkiye sağlık kuruluşları, başarılı doktorları, teknolojik imkanları ile 10 yıl öndedir.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de Türkel Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 11-13 Hazıran'da devam eden İstanbul Medikal Turizm –IMT Fuarı’nda “Türkiye sağlık turizminde 1.5 milyarlık nüfusa en fazla 4 saatlik uçuş mesafesiyle önemli konumdadır. Türkiye stratejik konumu, iklimi, hizmet kalitesi ve akredite hastaneleri ile dünyanın yıldızıdır” denildi. Sağlık turizminin fuardı Türkiye’nin ekonomik kazancı için önemli bir sektör olduğu belirtilerek “Dünyanın peşinde olduğu sağlık turizminde Türkiye sağlık kuruluşları, başarılı doktorları, teknolojik imkanları ile 10 yıl öndedir” şeklinde konuşuldu.
Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de Türkel Fuarcılık tarafından düzenlenen İstanbul Medikal Turizm –IMT Fuarı’nda yapılan seminerlerde sağlık turizminin Türkiye’nin turizm geleceği için en önemli çalışma olduğu belirtildi.

medikal-turizm-fuari-sedat.jpg

EKONOMİ BAKANLIĞI YÜZDE 70 TEŞVİK VERİYOR

Fuarın açılışında konuşan Ekonomi Bakanlığı Dış ticaret Uzmanı Sedat Erdoğdu bakanlığın gerekli koşulları getirenlerin yurt dışndan hasta fgetirme faaliyetlerine yüzde 70 oranında teşvik vererek sağlık turizmine destekte öncü olduklarını söyledi.

medikal-turizm-fuari-2.jpg

SAĞLIK TURİZMİNDE ULUSLARASI KURALLARA DİKKAT EDİLMELİ

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ayfer Uyanık Çavuşoğlu ise sağlık turizmi yaparken uluslararası hukuk kurallarına uygun hareket edilmesi gerektiğini belirterek “Türkiye bu konuda çok yol aldı. Sağlık hizmetinde uluslararası kuralların üzerinde hizmet veriyor. Ancak sağlık turizmi yapanların bu konuda hassa davranmaları lazım” şeklinde konuştu.

medikal-turizm-fuari-11.jpg
Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTDC ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı-GHTC Başkanı Emin Çakmak ile GHTC Genel Sekteri Yunus Gürkan, üye Şadan Cerit seminere katıldı

medikal-turizm-fuari-3.jpg
Yunanıstan'dan fuara katılan GHTC üyesi Dr.Constantine Constantinides konuşmaları dikkatle dinledi

medikal-turizm-fuari-1.jpg
TÜRSAB Sağlık Komitesi Başkanı Nezih Üçkardeşler ve yönetim semineri izledi

Son yılların gözde sektörlerinden sağlık turizmindeki gelişmeler üzerine düzenlenen fuarda Türkiye’nin önemli sağlık kuruluşları yanında yurtdışından da katılımlar oldu. Ortadoğ, Balkan ülkeleri, Afrika ve Rusça konuşan coğrafyadan katılımların olduğu fuarda alım heyetleri katılımcılarla buluştu.

medikal-turizm-fuari-6.jpg
Bursa Sağlık Turizmi Derneği-BUSAT Genel Sekreteri Çiğdem Atalmış, Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı Sedat Erdoğdu, THTDC ve GHTC Başkanı Emin Çakmak, Genel Sekreter Yunus Gürkan, THTC İcra Kurulu Başkanı Neslihan Kahraman, Danışmanlar Başbakanlık Müşaviri Hamdi Şengel, Kamil Yüceoral, Şadan Cerit, Eysem Zeynal, TÜRSAB Sağlık Komitesi Başkanı Nezih Üçkardeşler, Taraklı Termal Tesisleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç

FUARA ÖNEMLİ KATILIMLAR

Türkiye’nin farklı şehirlerinden devlet. Özel sektör ve üniversite hastaneleri , termal tesisler, spa ve kaplıcalar, göz, ağız, diş sağlığı merkezleri, sigorta şirketleri, aracı kurumlar yer aldı.
Fuara Bursa Sağlık Turizmi Derneği-BUSAD, Trabzon Kalkınma Ajansı gibi kurumlar yanında  Acıbadem, Medikal Park, Liv Hospital, Medipol, International Hospital. Florence Nightingale, Medicana, Kent, Tınaztepe, Hisar gibi önemli hastaneler katıldı.

medikal-turizm-fuari-9.jpg
Medical Park Bursa Hastanesi Kurumsal Pazarlama Uzmanı Işıl Arıcan, Medical Park Hastaneleri Uluslararası Hasta Merkezi Grup Müdürü Erol Arslan

Fuarda düzenlenen panel sonrası alım heyetleri ile katılımcılar b2b şeklinde yapılan toplantılarda görüyme imkanı buldu.

medikal-turizm-fuari-5.jpg
Hisar Intercontinental Hospital (İstanbul) Satınalma ve Biyomedikal Müdürü Emir Kavak, Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr.Dursun Aydın, Ankara Sağlık Turizmi derneği Başkanı Drn. Fatih Somuncu

medikal-turizm-fuari-7.jpg
TÜRSAB Sağlık Komitesi Başkanı Nezih Üçkardeşler, Taraklı Termal Tesisleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç

TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNDE EN İMKANLI ÜLKE

Hasta bakım kalitkesi ve organizasyon yönetiminde akredite olan sağlık kuruluşu sayısıyla dünyada ikinci sırada yer alan Türkiye, termal kaynakları açısından dünyada 7’ci sırada bulunuyor. Türkiye’deki özel hastaneler hem fiziki, hem de teknolojik açıdan dünya standartlarında bulunuyor. Termal suları özellikleri ile bir çok ülkeden üstün nitelikler taşıyor.
 

Bu haber toplam 4354 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar