• BIST 101.417
  • Altın 234,051
  • Dolar 5,5451
  • Euro 6,2645
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 9 °C

Maçka Residences’ta lüks yaşam

Maçka Residences’ta lüks yaşam
Astaş Holding ,Bemes Yapı ve Kempinski Residences İstanbul’da lüks yaşamın hayata geçtiği Maçka Residences'i tanıttı

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL –
Geçmişte sultanların ve paşaların oturduğu bir semt olan Maçka’da Astaş Holding tarafından yapılan Maçka Residences hizmete giriyor. Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, Bemes Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Alkan, Kempinski Residences Başkan Yardımcısı Eyüp Babür’un katılımıyla düzenlenen basın toplantısında Maçka Residences anlatıldı. Basın toplantısı sonrası Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı tarafından Maçka Residences’in işletmesi için altın anahtar Kempinski Residences Başkan Yardımcısı Eyüp Babür’e verildi.

macka-residans-asci-holding-8a.jpg

macka-residans-asci-holding-2.jpg
Bemes Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Alkan, Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, Kempinski Residences Başkan Yardımcısı Eyüp Babür

macka-residans-asci-holding-3.jpg
Sunucu Oylum Talu Maçka Residences'i tanıttı

YENİ PROJELERİMİZİN OTEL-REZİDANS OLACAK

TV8’in ünlü sunucusu Oylum Talu’nun Maçka Residences’ı tanıtan konuşmasından sonra Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı söz aldı. Aşçı, Maçka Residences’ı 275 milyon dolar harcama ile yaptıklarını ve bugünkü değerinin 400 milyon dolar olduğunu söyledi.
Vedat Aşçı sözlerini şöyle sürdürdü:
”Dünyada yıldızı giderek parlayan Türkiye’de iddialı projelere imza atmak istiyoruz. Projelerimizde alım gücü yüksek olan müşterileri hedefliyoruz. İstanbul’da lüks yaşam Maçka Residences’te hayata geçiyor. Bu proje dünyadan insanları çekecektir. Maçka Residences’in yüzde 25’ini yabancılara sattık. Bu oranı yüzde 30-40’a yükselteceğiz.

macka-residans-asci-holding-5.jpg

350 MİLYON DOLARLIK SATIŞ YAPTIK

Maçka Residences’te satışın yüzde 90’u tamamlandı. Avrupa ve körfez ülkelerine sattık. Yüzde 10’u açılış itibarıyla satışa sunmak istiyoruz. Şimdiye kadar 350 milyon dolar civarında satışa ulaştık. Maçka Residences’in metre kare fiyatları 10 bin ile 20 bin dolar arasında değişiyor.
Dünya çapındaki projelerle, dünyanın büyük ailelerini Türkiye’ye çekerek burada yaşam imkânı sunuyoruz. Böylece 10 yıldan beri hızla kalkınan Türkiye’ye bizde katkıda bulunuyoruz. İnşaat alanı ve işyerlerimizde 3 bin kişiye iş imkânı verirken, dolaylı olarak 10 bin kişiye fayda getiriyoruz.
Özel lokasyonlarda yaptığımız rezidans, ofis ve oteller ile Maçka Residences’te İstanbul’da lüks yaşam sunuyoruz. İstanbul’a ve Türkiye’ye 1.5 milyar dolarlık artı değer katıyoruz. Astaş Holding olarak toplam 3.5 milyar dolarlık yatırımla 4.5-5 milyar dolarlık gayrımenkul yapacağız. ofis otel rezidans olacak özel lokasyonlarda yapacağız. Daha çok rezidans ağırlıklı çalışıyorduk .2011- 2013’te projelerimizin otel-rezidansa olmasına özen göstermeye başladık. Biz lüks yaşamı sunuyoruz. Bu bakış açısı otel-rezidansla daha çok örtüşüyor.

macka-residans-asci-holding-8.jpg

DEPREMDE HASAR GÖREN SSK’NIN BİNALARI YERİNE YAPILDI

Maçka Residences’in bulunduğu yer SSK ya ait arsaydı. 2006’da ihale oldu. O döreneme göre 6 katılımcı içinde 45 milyon dolar gibi en yüksek fiyatı vererek aldık. İçinde SSK’ya ait depremde hasar gören bloklar vardı. İnşaat için 60 bin metrekare alan büyük değildir. Ama sofistike bir inşaat yaptık. Türk ve yabancı mimarlar büyük emek sarfettiler.

macka-residans-11.jpg

macka-residans-3.20121213080427.jpg

MUHTEŞEM MANZARASI BULUNUYOR

Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski” projesini lüks restoranları, kafeleri, tasarımcı butikleri ve sanat galerileri ile hayatın merkezi olarak bilinen Nişantaşı’nda Boğaziçi, Üsküdar ve tarihi yarımadayı gören tepede yer alıyor.
Yaşam ve mimari kalitesi yüksek, bulunduğu lokasyonlara görsel ve işlevsel olarak değer katan Astaş Holding / Bemes Yapı, Maçka Residences’ın benzersiz tasarımı, özellikleri ve hizmetleri ile bölgenin simgesi olacağını belirttiler.
Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, çalışmalar hakkında şunları söyledi:
“Grubumuzun İstanbul’daki yatırımlarından Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesinin resmi açılışını söz verdiğimiz gibi, 2012 yılında gerçekleştirdik. Her zaman olduğu gibi bu projemizde de en iyilerle çalıştık. Armani / Casa ve Kempinski ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle Maçka’ya değer katacak bir tasarım oluşturduk. Lüks yaşam konusunda yüksek beklentilere sahip kişilere dünyaca ünlü özel Kempinski servislerini sunmanın yanı sıra Maçka sakinlerine de yeni bir yaşam alanı kazandırdık. Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski gerek restoran ve kafeleri, gerekse dış mekanları ile yeni bir yaşam merkezi ve çekim alanı olacak” dedi.

macka-residans-2.jpg

macka-residans-keman.jpg
Tanıtım öncesi konuklara keman eşliğinde kahvaltı ikram edildi

GİORGİO ARMANİ’NİN SOFİSTİKE DÜNYASINI TANITIYOR

Toplam 7.300 m2 arsa üzerinde üç bloktan oluşan Maçka Residences’ta, büyüklüğü 135 metrekare ile 500 metrekare arasında değişen, 1+1, 2+1 ve 3+1 ve penthouse’lardan oluşan teras veya balkonlu on farklı tipte 170 rezidans bulunuyor. Maçka Residences, Adalar, Boğaz ve Tarihi Yarımada’nın eşsiz manzarasıyla büyüleyici bir konuma sahip bulunuyor.
Proje, Giorgio Armani’nin sofistike dünyasını İstanbul’a tanıtıyor. Armani / Casa iç tasarım stüdyosu tarafından karakterize edilen mükemmel iç tasarıma sahip rezidanslar, modern yaşam için sofistike fırsatlar sunuyor. Armani / Casa’nın tasarım estetiği ve detaylara verilen özen Maçka Residences sakinlerine özgün bir ortam yaratıyor. Rezidans sahipleri, İtalyan orijinli malzemeler ve aksesuarlar ile oluşturulmuş üç farklı tasarım stili arasından kendi kişisel seçimlerini yaptılar. Maçka Residences’da tüm mutfaklar, alanında dünyanın en saygın markalarından biri olan ankastre Armani / DADA ile donatıldı.

macka-residans-13.jpg

GÜL AĞACINDAN MOBİLYALAR

A Lobi, iki katlı, kavisli merdiveniyle ihtişamlı bir görünüm kazanırken özel aydınlatma sistemiyle geniş ve ferah bir atmosfere sahip. B ve C Lobilerinde ise gül ağacından tasarlanmış gösterişli bir kitaplığın yanı sıra özel plise efektli sarmal bir duvar yer alıyor.
Maçka Residences’ın sunduğu imkanlar arasında açık ve kapalı havuzları, tam gün güneş ışığı alan özel tasarımlı güneşlenme terasları ile dinlenme ve rahatlama alanı olarak hizmet veren Jatomi Collection Fitness ve Spa Merkezi bulunuyor.
Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’nin dış cephesi Mixity (Londra), mimari projesi ise Sinan Kafadar - Metex Design Group (İstanbul) tarafından tasarlandı.
Maçka Residences, üç metreye yakın tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam alanı sunuyor. Zeminden tavana kadar uzanan pencereler gün ışığının bol miktarda içeri girmesini sağlıyor. Pencerelerin tümü bütünüyle açılabiliyor ve dairelerdeki balkon ve teraslar doğal havalanmaya olanak sağlıyor. Merkezi klima sistemine ilave olarak, dairelerin her birinde kişiye özel ısıtma/soğutma ayarları bulunuyor. Böylece rezidans sakinleri, merkezi iklimlendirme sisteminden bağımsız olarak kişisel ayarlama yapabiliyor.

macka-residans-12.jpg

AKLLI BİNA KAVRAMINI BİR ADIM ÖTEYE TAŞIYOR

Her odasında ayrı bir banyo bulunan rezidanslarda ses ve ısı yalıtımı özel olarak tasarlanırken, sakinlerin konforu düşünülerek her bir rezidansın büyüklüğüne bağlı olarak özel otopark yeri ve depo alanı sunuluyor. Lobiler ve otoparklar arasındaki geçiş yolları sayesinde bloklar arasında dışarıya çıkmadan rahatça geçiş sağlanıyor. Yüksek tavanları ve mükemmel aydınlatma sistemleri sayesinde lobiler, hem geniş hem de gösterişli görünüyor.
Akllı bina kavramını bir adım öteye taşıyan Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski’de her bir rezidans sakini, Kempinski tarafından sunulan ayrıcalıklı hizmetlere dijital erişimin yanı sıra, özel iPad sistemiyle havalandırma, ışıklandırma ve klima gibi tüm otomatik sistemleri kişisel olarak kontrol edebiliyor.
Rezidans sahiplerinin günlük yaşam konforu, yüz yılı aşkın deneyimi ile Kempinski tarafından, 7 gün, 24 saat hizmet esasıyla sağlanıyor. Astaş Holding / Bemes Yapı ve Kempinski Residences işbirliğiyle hayata geçen projenin ikamet edenlere sunduğu ayrıcalıklar arasında otel, uçak, restoran, konser bileti rezervasyonları, limuzin ve tekne transferleri dahil araç ve ulaşım hizmetleri, vale, ev temizliği, çamaşırhane ve kuru temizleme, kahvaltı hizmeti, kişiye özel saatlik şef ve garson kiralama, iş merkezi tesisleri, ev teknik onarım ve bakım desteği, BT desteği, özel güvenlik, parti organizasyonu ve sayısız kişisel concierge hizmeti bulunuyor.
Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski henüz inşaat aşamasındayken International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülü) jürisi tarafından çok üniteli rezidans kategorisinde Avrupa’nın En İyi Mimari projeleri arasında gösterildi.

ASTAŞ HOLDİNG HAKKINDA
Vedat Aşcı tarafından 1980 yılında Almanya’da tekstil makineleri ticareti yapmak üzere kurulan Astaş, devam eden tekstil makine ticareti faaliyetlerinin yanı sıra 2000 yılından bu yana dünyanın en iyi markaları ve tasarımcıları ile Türk gayrimenkul sektöründe markalı ve uluslararası projeler geliştiriyor.
Astaş Holding önde gelen uluslararası mimar, tasarımcı ve lüks otel işletme markalarının bilgi ve tecrübelerini bir araya getirip işbirliği yaparak ayrıcalıklı konumlarda sofistike projeler yapıyor.
2007 yılında Kempinski Residences Astoria, 2008 yılında Bellevue Residences Managed by Kempinski projelerini hizmete açan Astaş Holding, 2010 yılında yatırım kararı aldığı Maçka Residences Interior Design by Armani / Casa Managed by Kempinski projesini 2012 yılının Aralık ayında hizmete açtı.
Astaş Holding bir başka yatırımı olan Mandarin Oriental, Bodrum projesine 2010 yılında arazinin satın alınması ile başladı. 2011 yılında uluslararası ödüllü mimarların tasarımları arasından en iyileri seçilerek yapımına başlanan projenin inşaatı 2013 yılında tamamlanacağı belirtildi.
Astaş Holding, 2012 yazında Kuruçeşme Arena’nın üzerinde bulunduğu araziyi uluslararası lüks otel projesini hayata geçirmek üzere satın aldı.

BEMES GROUP HAKKINDA
Bemes Group şirketleri, gayrimenkul geliştirme, savunma sanayii, uydudan internet, otomotiv ile araç-filo kiralama, teknoloji ve mühendislik hizmetleri alanlarında faaliyet gösteriyor.
Bemes Group’un İstanbul şehir merkezinde tasarlanan projeleri “gayrimenkul geliştirme sektörü” kapsamında hayata geçiriliyor. Son yıllarda, kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde inşa edilen yapıların yanı sıra, A+ hedef kitle standartlarına uygun olarak tasarlanan projeleri ile Bemes Group büyük hedeflerini gerçekleştiriyor.

ARMANI / CASA HAKKINDA
Armani / Casa, kuruluşundan on yıl sonra lüks mobilya sektöründe dünya lideri oldu. Şıklık ve stilin simgesi olarak, Giorgio Armani’nin yaşayan sıcak, ahenkli, son derece rahat ve sofistike bir cennet hayalinden ortaya çıkıyor. Mobilyalar ve mobilya aksesuarları, objeler, lambalar ve özel kumaşlar Armani / Casa koleksiyonunun önemli noktalarıdır. Mutfak ve banyo sistemleri estetik ile teknolojiyi zarif bir şekilde birleştiriyor. Armani / Casa, mükemmel bir Armani ortamı yaratmak isteyenler için iç dekorasyon hizmetleri de sunuyor. Bu hizmetler, en titiz müşterilerin bile hoşuna giden biçimsel deneyime odaklanarak yıllar içinde çok yönlülük kazandı. Kararlı bir mükemmellik ve ayrıcalık hedefi geliştirmek amacıyla, uluslararası gayrimenkul girişimcileri ile önemli ortaklıklar yaparak özel rezidanslar için çok sayıda proje başlatıldı. Armani / Casa şu anda dünya genelinde 40 ülkede, 36 markayı kapsayan toplam 63 mağaza ile yer alıyor.

KEMPINSKI RESIDENCES HAKKINDA
Gelişmekte olan rezidans işletmeciliği sektöründe 1990’lı yıllarda hizmet vermeye başlayan Kempinski grubunun bir iştiraki olan Kempinski Residences SA, 2006 yılında kuruldu. Kempinski grubunun şehir merkezlerinde geliştirdiği projelerinin % 60’ı, tatil yörelerindeki yeni projelerinin ise % 80’i otel ve rezidans hizmetinin birlikte sunuluyor ve birleşik komplekslerden oluşuyor. Kempinski Residences hızla tüm dünyada lüks konut ve yaşam merkezleri yapıyor. Kempinski Residences, kusursuz bir yaşam standardı oluşturmak için, Kempinski Private Residences ürünü ile kusursuz ve ayrıcalıklı rezidans dairelere, villalara ve penthouse dairelere, Kempinski Residences ürünü ile de portföyündeki lüks rezidanslarda kısa ya da uzun dönem konaklama yapmak isteyen misafirlerine aktarıyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.