• BIST 105.964
  • Altın 163,397
  • Dolar 3,9325
  • Euro 4,6364
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 1 °C

Kış Trofesi 7. ayak Mat 12'nin

Kış Trofesi 7. ayak  Mat 12'nin
Türkiye'nin tek Yelken Kış Trofesi'nin yedinci ve son ayağı 10-11 Mayıs 2008 tarihlerinde yapıldı. 2008 BAYK Kış Trofesi VII. Ayak'tA kupa Mat 12'nin oldu

Derya Duysak-Türkiye Turizm


BODRUM- Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından yedincisi düzenlenen, Türkiye'nin tek Yelken Kış Trofesi'nin yedinci ve son ayağı 10-11 Mayıs 2008 tarihlerinde yapıldı. 2008 BAYK Kış Trofesi VII. Ayak'tA kupa Mat 12'nin oldu.
Ocak - Mayıs aylarında, toplamda 7 ayaktan oluşan trofeye katılan tekneler, bu uzun soluklu yarışta IRC Race ve IRC Cruiser  sınıflarında, 11 Mayıs'ta düzenlenen Ödül Töreni'ndeki Trofe Kupası'nı kazanmak için son kez mücadele ettiler.



12 Ocak'ta start alan, BAYK 2008 Kış Trofesi'nde toplam 6 ayakta IRC Race sınıfına 15, IRC Cruiser sınıfına 11  yarış düzenlendi. VII. ve son ayakta, 31 teknenin katılımıyla ilk gün düzenlenen 2 üçgen rota sonrasında, tekneler trofenin son günü, 1-2 kuvvetinde güney-güneydoğudan esen rüzgarda offshore rotada yarıştılar.

 

31 teknenin yarıştığı BAYK Kış Trofesi'nin VII. ayağında, 11 Mayıs akşamı Joy Club Otel'de gerçekleşen Kapanış ve Ödül Töreni Yemeği'nde, her sınıfta dereceye girenlerle birlikte, Trofe Kupası'nın sahibi de Mat 12 teknesi, Toka  ekibi oldu.

 



2008 BAYK Kış Trofesi, 2008 BAYK Kış Trofesi, Milta Bodrum Marina ile birlikte, Marina Yacht Club, Koç Allianz Sigorta, , Hotel Karia Princess, Bodrum Deniz Kurtarma, Sevilen Şarapları, Efes Pilsen, Efe Rakı, JOY Club, UK Halsey Sailmakers ve Bor Ses ve ışık sistemleri tarafından desteklendi.

 

Trofeden Notlar:

 

BAYK Kış Trofesi"ne, 2002 yılında düzenlenen ilk trofeden bu yana, her ayağında ortalama 30 tekne olmak üzere, 5 yılda toplamda yaklaşık 130 tekne ve 800 yelkenci katıldı.

 

BAYK Kış Trofesi"ni sırasıyla 2002"de “Sirena”, 2003"de “Singlestar”, 2004"de “Atlantis XII”, 2005"de “Meltem” , 2006 yılında “Berk” ve 2007 yılında Mandinga tekneleri kazandı.

 

2008 B.A.Y.K KIŞ TROFESİ - VII. AYAK SONUÇLARI

 

  IRC CRUISER A

1             SINGLESTAR      ARTO TEKYILDIZ

2             SOLO     TARIK TÜTEN

3             SAFINAZ-A         DENİZ ÖNGÖREN

 

  IRC CRUISER B

 1            MOZART             NESRİN ÖZASLAN

2             BONA DEA 2      ANIL ÇİVİ

3             NICE      LEMİ HALUK ÖCAL

 

 

     IRC CRUISER C

1             YEŞİL     M. ŞÜKRÜ YILMAZ

2             AGANTA PIONEER          AGANTA SAİLİNG

3             MENGİ MERİÇ HACISAFFET

 

     IRC CRUISER D

1             ROSA LUNA       M.KEMAL ÖZAL

2             BONA DEA          YAKUP İÇGÖREN

3             CANİŞ   FATİH ÖZDİL

 

  IRC RACE B

1             NORM  FATİH UYSAL

2             TZIGANE             EKBER LEVENT

3             MATADOR          TEAM MATADOR

 

 

     IRC RACE A

1             MAT 12                TOKA EKİBİ

2             X-MACHINE       ŞENKAR ÖZTÜZÜN

3             TRUVA ATTİLA YENER

 

2008 B.A.Y.K KIŞ TROFESİ – GRUP OVERALL SONUÇLARI

 

IRC CRUISER A

1             SINGLESTAR      ARTO TEKYILDIZ

2             MAVİ SU             MAHMUT HATİPOĞLU

3             JASMIN TRIO     ŞÜKRÜ UZUNER

 

IRC CRUISER B

 1            MOZART             NESRİN ÖZASLAN

2             NICE      LEMİ HALUK ÖCAL

3             BONA DEA 2      ANIL ÇİVİ

 

IRC CRUISER C

1             AGANTA PIONEER          AGANTA SAİLİNG TEAM

2             YEŞİL     M. ŞÜKRÜ YILMAZ

3             MENGİ-E             MERİÇ HACISAFFET

 

 

IRC CRUISER D

1             BONA DEA          YAKUP İÇGÖREN

2             ROSA LUNA       M.KEMAL ÖZAL

3             EYLÜL-E               DENİZ ESEN

 

 

IRC RACE B

1             NORM-E              FATİH UYSAL

2             MATADOR-E      TEAM MATADOR

3             MELTEM-E          TİMOÇİN ÖNÜR

 

 

IRC RACE A

1             MAT 12-E            TOKA EKİBİ

2             X-MACHINE-E   ŞENKAR ÖZTÜZÜN

3             TRUVA-E             ATİLLA YENER

 

2008 B.A.Y.K KIŞ TROFESİ SONUÇLARI (GRAND OVERALL)

 

IRC CRUISER

 

1             SINGLESTAR      ARTO TEKYILDIZ

2             AGANTA PIONEER          AGANTA SAİLİNG TEAM

3             YEŞİL     M. ŞÜKRÜ YILMAZ

4             BONA DEA          YAKUP İÇGÖREN

5             ROSA LUNA       M.KEMAL ÖZAL

 

IRC RACE

 

1             MAT 12-E            TOKA EKİBİ

2             X-MACHINE-E   ŞENKAR ÖZTÜZÜN

3             NORM-E              FATİH UYSAL

4             MATADOR-E      TEAM MATADOR

5             TRUVA-E             ATİLLA YENER

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.