• BIST 98.829
  • Altın 220,747
  • Dolar 5,3504
  • Euro 6,0702
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 5 °C

İstanbul Marriott Şişli açıldı

İstanbul Marriott Şişli açıldı
Marriott International İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau ile İstanbul Marriott Hotel Şişli Genel Müdürü Thomas Eder basın toplantısı yaptı

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Marriott International Avrupa Operasyonundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau: “ 2013’te hergün bir otel açtık ve 65 bin odaya ulaştık. Marriott’un Türkiye’deki portföyü İstanbul Marriott Hotel Şişli ile daha güçlendi. Gösterdiğimiz bu büyümenin arkasında, Avrupa Marriott International portföyüne yeni katılan beş başarılı marka olan Autograph Collection Hotels, Edıtıon, Residence Inn, AC Hotels by Marriott ve Moxy Hotels’de bulunuyor. Önümüzdeki aylarda Türkiye’ye yeni markamız Moxy Hotels’i getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

marriott-sisli3.jpg
Acces'den Haluk Özdoğan,  Marriott International Avrupa Operasyonundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau, Marriott Hotel Şişli Genel Müdür Yardımcısı Arcan Bayraktaroğlu

marriott-sisli1.jpg

YÜZDE 95 YERLİ MALZEME KULLANDIK
Marriott’nun 2013 yılında cirosunun 13 milyar dolar olduğunu, bunun 3 milyar dolarının Avrupa’dan elde edildiğini belirten Sachau “Türkiye 11 otelimiz bulunuyor ve hedefimiz Pazar lideri olmak ve 250 milyon dolardır” şeklinde konuştu. Türk ortakları Bertuğ Yatırım’ın 150 milyon dolarlık harcamasıyla yapılan İstanbul Marriott Hotel Şişli’de kullanılan malzemenin yüzde 95’inin Türk malı olduğunu belirten Reiner Sachau “Avrupa’da yapacağımız yatırımlarda kalitesinden memnun olduğumuz Türk ürünlerini kullanacağız. Bizim amacımız otellerimizin bulunduğu yöredeki yerel tedarikçilerle çalışarak toplumun bir parçası olmaktır. Bu bizim iş yapma kültürümüzdür. Otelin 160 euro’dan 2500 euro’ya kadar odaları bulunuyor. Bu yıl ki hedefimiz yüzde 60 doluluktur”

marriott-sisli-sachau1.jpg

SACHAU: 2015 SONUNA KADAR BU BÖLGEDE 16 OTEL DAHA AÇACAĞIZ.
72 ülkede 3.900 otele sahip dünyanın en büyük otel zinciri Marriott International’ın en yeni halkalarından biri olan İstanbul Marriott Hotel Şişli konuklarını ağırlamaya başladı. Marriott International Avrupa Operasyonundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau “Marriott zinciri, Avrupa’da en hızlı Doğu Avrupa bölgesinde büyüyor. 2015 sonuna kadar bu bölgede 16 otel daha açacağız. Avrupa’daki 11 otel markamızın 6’sının bulunduğu Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda güçlü bir büyüme sergiledik ve bugün de Türkiye’deki portföyümüze bir otel daha eklemekten dolayı mutluyuz” dedi.
İstanbul Marriott Hotel Şişli Genel Müdürü Thomas Eder de “Geleceğin seyahat trendleri ve ihtiyaçlarını bugünden karşılamak istiyoruz. Yeni nesil konuklarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız. Bu yıl içinde 80.000 kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Dünyanın 72 ülkesinde, 3.900 otel, 35 milyon sadakat üyesi ve 18 markaya sahip bir otel zinciri olan Marriott International’ın en yeni oteli İstanbul Marriott Hotel Şişli, özenli bir hazırlık sürecinin ardından 7 Mart Cuma günü kapılarını açtı.

marriott-sisli-sachau2.jpg

MARRİOTT, DOĞU AVRUPA’DA BÜYÜMEYİ SÜRDÜRECEK
Basın toplantısına katılmak için Türkiye’ye gelen Marriott International Avrupa Operasyonundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau, Marriott International’ın, Türkiye’deki 11’inci, İstanbul’daki 7’nci oteli olan İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin açılışıyla Doğu Avrupa’daki hızlı büyümesine devam ettiğini söyledi.
Sachau, “İstanbul’da böylesine görkemli bir otel açmış olmaktan ve Türkiye’deki güçlü portföyümüze bir otel daha eklemekten dolayı mutluyuz. Avrupa’daki 11 otelimizin 6’sının bulunduğu Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda güçlü bir büyüme sergiledik ve bu büyüme, marka portföyümüzün gücünü gösteriyor. Geçtiğimiz 3 yılda, 27,000 bin yeni oda ile bir rekora imza attık ve 2015 sonuna kadar Avrupa’daki varlığımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.” diye konuştu.
Geçen yıl, yeni nesil ziyaretçilerin değişen ihtiyaçlarına karşılık vermek amacıyla, konaklama deneyiminin her yönüne yenilikler getirmek ve Marriott Hotels markasını dönüştürmek için yola çıktıklarını kaydeden Sachau, “Teknoloji ve tasarımdan toplantılara kadar her şey yenilendi. İstanbul Marriott Hotel Şişli, bu yeniliklerin pek çoğunu taşıyor ve markamızın yeni standardını temsil ediyor” dedi.
Reiner Sachau, İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin Marriott Otelleri için yeni bir başlangıcı temsil eden ilk otellerden biri olduğu için kendisine özel bir heyecan verdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“ İstanbul Marriott Hotel Şişli tüm dünyadaki yaklaşık 4,000, Avrupa’daki ise 300 otelimiz arasına katılıyor. İçeri girdiğiniz anda bu otelin farkını görebiliyorsunuz. Mimarisi, tasarımı, hizmeti ve tarzı ile sizi İstanbul’un yoğun sokaklarından alıp, stil sahibi, akıllı ve misafirperver bir otel deneyimine çıkarıyor.
Bir yıldan kısa bir süre önce, yeni nesil misafirlerimizin değişen yaşam tarzı taleplerine yanıt vermek amacıyla, tüm konaklama deneyimimizi dönüştürmek gibi bir misyon üstlendik. İşe öncelikle Marriott Hotels markamızı tazelemekle başladık ve teknolojiden tasarıma, toplantılardan hizmetlere kadar, misafir deneyiminin her aşamasına çeşitli yenilikler kattık.

marriott-sisli4.jpg

KISA BİR SÜREDE, BÜYÜK BİR İŞ BAŞARDIK.
Bu otel de dahil olmak üzere, tüm dünyadaki yaklaşık 350 otelimizde, giriş sürecinin daha sade ve rahat gerçekleştirilmesini sağlayan ve misafirlere daha büyük bir esneklik sunan mobil check-in ve check-out hizmetini başlattık.
Harika barlar, tüm gün sunulan ilgi çekici menüler, ücretsiz Wi-Fi’dan prizlere kadar teknolojiye eksiksiz bir erişim ile misafirperver, rahat ve dinamik lobiler yaratmaya odaklandık. Mekanlarımız açık, esnek ve hepinizin de gördüğü gibi modern ve stil sahibi.
Bu otel de dahil olmak üzere, Avrupa’daki belli otellerimizde “Future of Meetings” konseptini başlattık. Toplantı planlayıcılarına ve katılımcılarına, modern tasarım, esnek oturma düzeni, teknoloji, Red Coat Direct ve Meetings Imagined gibi imkanlarla etkinliklerini özelleştirerek, yeni dijital hizmetler sağlayan mekanlarda toplantılarını daha verimli hale getirebileceklerdir.
Bu yeniliklerin pek çoğunu taşıyan ve Avrupa’daki Marriott Otelleri için yeni bir standardı temsil eden İstanbul Marriott Hotel Şişli ile gurur duyuyoruz. Markamızın, bir otelin sadece kaldığınız bir yer olmadığı, insanlara muhteşem seyahat imkanı da vermesi gerektiği yönündeki felsefesiyle birebir örtüşüyor.

DOĞU AVRUPA MARRİOTT’UN BÜYÜYEN PAZARI OLDU
Bu sadece bir başlangıç. Marriott Hotels ve diğer markalarımız ile, yeni nesil misafirlerimize sunmayı planladığımız daha pek çok yeniliğimiz olacak. Marriott International olarak şimdiye kadar hiç olmadığımız kadar heyecan verici bir dönem geçiriyoruz ve Avrupa’da da bize heyecan veren pek çok şey oluyor. Geçtiğimiz 3 yılda, 27,000 bin yeni oda ile bir rekora imza attık ve 2015 sonuna kadar Avrupa’daki varlığımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.
Gösterdiğimiz bu büyümenin arkasında, Avrupa Marriott International portföyüne yeni katılan beş başarılı marka olan Autograph Collection Hotels, Edıtıon, Residence Inn, AC Hotels by Marriott ve Moxy Hotels’de bulunuyor. Artık misafirlerimize çeşitli deneyimler, mekanlar ve fiyatlar sunabiliyoruz ve bu yeni otel markalarımıza tüm pazarlardan büyük bir karşılık geldiğini görüyoruz.
Ayrıca, stratejik gelişimimize de odaklanıyoruz. 2013 yılında, Doğu Avrupa Marriott’un Avrupa’daki en hızlı büyüyen pazarı oldu ve 2015’in sonuna kadar bu bölgede 16 otel açıyoruz. Türkiye, büyüyen ekonomisi ve tüm dünyadan turistler için çekici bir tatil destinasyonu olması özelliğiyle stratejik bir öneme sahip. İstanbul Marriott Hotel Sisli dışında, yeni açılan Renaissance İstanbul Bosphorus Hotel ve Renaissance İzmir Hotel de dahil olmak üzere, Türkiye’de 11 otelimiz bulunuyor. Türkiye’de yeni oteller açmak için sabırsızlanıyoruz.

marriott-sisli-thomas-eder-.jpg

THOMAS EDER: YENİLENEN ŞİŞLİ’NİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLACAK
İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin, Taksim, Levent bölgesi ve Tarihi Yarımada gibi kentin farklı noktalarına kolay ulaşım imkânı veren eşsiz konumuyla dikkat çektiğini belirten İstanbul Marriott Hotel Şişli Genel Müdürü Thomas Eder, Şişli’nin büyük bir yenilenmeden geçtiğini, kendilerinin de bu dönüşümün bir parçası olmak istediklerini söyledi.
Thomas Eder, İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin Marriott Grubu tarafından Türkiye’de doğrudan işletilen ilk otel olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Dünya devi Marriott Grubu, tüm dünyada konuk ağırlama standartlarını belirleyen yüksek hizmet kalitesini şimdi Türkiye’ye de taşıyor. Çünkü Türkiye’ye, Türkiye’nin turizm potansiyeline güveniyor ve bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz.”
Otelin lüks ve konforlu konaklama arayanlar kadar, iş buluşmalarına yeni bir soluk getirmek isteyenlerin de buluşma noktası olacağını dile getiren Eder, “2014 içinde 80.000 kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.

marriott-sisli-thomas-1.jpg

MARRİOTT, İSTANBUL’A BİRİNCİ SINIF BİR SİLÜET EKLEDİ
Dileyen misafirlerine helikopterle ulaşım imkanı da sunacaklarını vurgulayan Eder, “Konuklarımız, fitness odası, spa, kapalı havuz ve açık hava tenis kortu başta olmak üzere otelimizin kapsamlı tesislerinden faydalanabilecek. Lobi ve bar, casual restoran, meyve suyu barı ve kafe başta olmak üzere halka açık pek çok alan toplantı, çalışma veya rahatlama için fırsat sunacak. Marriott’ta yenilenen ziyaretçi deneyimi, otele akıllı telefonlar üzerinden hızla ve rahatça giriş yapma imkânı sayesinde daha otelimize varışta başlıyor. İstanbul Marriott Hotel Şişli, tüm dünyadaki yaklaşık 350 Marriott otelinde olduğu gibi ziyaretçilerine büyük esneklik sağlayan dijital giriş ve çıkış yapma olanağı sunuyor” şeklinde konuştu.
En yeni teknolojilerle donatılmış toplantı salonlarında görsel zenginliği yüksek ve sosyal mecraların etkin olarak kullanılabildiği iş buluşmaları gerçekleştirileceğini kaydeden Eder’in verdiği bilgiye göre, toplantıları organize edenlere toplantı odasından çıkmalarına gerek kalmadan sadece bir düğmeye dokunarak toplantı taleplerini değiştirme olanağı sunan dijital bir otel görevlisi olan Red Coat Direct ve toplantı planlayanlara etkinliklerini kişiselleştirme imkânı veren örnek olay çalışmaları, ipuçları ve ilham verici fikirler sunan yeni dijital bir platform olan Meetings Imagined ile toplantılara teknoloji desteği sağlanıyor.
İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin, 13 bini aşkın başvuru arasından titizlikle seçilmiş 220 çalışanıyla açılış yaptığını ifade eden Genel Müdür Thomas Eder, bu başvurunun Marriott International tarihinde bir rekor olduğunu vurguladı.
İstanbul Marriott Hotel Şişli Genel Müdürü Thomas Eder, İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin Marriott International’ın değişen yüzünün ilk temsilcilerinden biri olarak açıldığını söyledi.
Türkiye’deki 11’inci, İstanbul’daki 7’nci oteli olma yanında, markanın Türkiye’deki ilk “Managed” (yurtdışı tarafından yönetilen) oteli olma özelliğini taşıdığını belirterek “Yeni konsept, dizayn, renkler, mimari ve ileri teknoloji donanımına sahip lobi ve toplantı odaları bulunuyor” dedi.

marriott-sisli-thomas-4.jpg

TRAFİĞE KARŞI HELİKOPTER PİSTİ
İstanbul Marriott Otel Şişli’nin genel özelliklerine bakıldığında şehrin merkezinde bulunmasının büyük avantaj olduğunu belirten Thomas Eder, “Misafirler İstanbul Marriott Hotel Şişli’ye, 35. Katta bulunan helikopter pisti sayesinde hava yoluyla da ulaşabilecektir” dedi.
Otelin, 35 katlı bir kule şeklinde olduğunu ve üst katlarında şehirden Boğaz’a kadar göz alıcı bir manzaraya sahip bulunduğunu belirten Thomas Eder şöyle devam etti: “Lüks ve konforu bir arada sunan toplamda 259 adet geniş deluxe odaları, executive odaları, köşe süitleri, junior süitleri, aile odaları ve 200 m2’lik Kral Dairesi eşsiz boğaz, şehir ve Haliç manzarası sunuyoruz. Ayrıca executive kat misafirleri 32.kattaki özel lounge’dan faydalanabiliyor.

TOPLANTI VE KONFERANS SALONLARI:
Toplam 1337 m2’lik esnek ve sanatsal toplantı ve davet alanı
Kokteyller ve fuarlar için ideal 1655 m2’lik fuaye alanı
Gala Yemeği düzeninde 550 kişi alabilen 855 m2’lik Balo Salonu ve yüksek tavanlı 7 toplantı odası bulunuyor.”

marriott-sisli-thomas-3.jpg

KIRMIZI CEKETLİLER ORDUSU KURDUK
Toplantı yapanların teknoloji ve süratle isteklerine cevap beklediklerini belirten Thomas Eder, şöyle devam etti: “Otelde oluşturduğumuz ‘Kırmızı Ceketliler’ diyeceğimiz minik bir hizmet ordusu geleceğin toplantılarına uygun, hızlı servis verecekler. Toplantı sahibinin istekleri her an cevap bulacaktır. Ayrıca yüksek hızda internet erişimi ile teknolojik hizmeti de hızlandırdık. Biz, lüks ve konforlu konaklama arayanlar kadar, iş buluşmalarına yeni bir soluk getirmek isteyenlerin de buluşma noktası olmak için kolları sıvadık.
Misafirlerimiz, siparişlerini özel bir aplikasyon üzerinden verecek ve böylece hem zamandan kazanacaklar hem de daha verimli toplantılar yapma şansı elde edecekler.
Üstelik Marriott International’in geliştirdiği online bir platform olan MeetingsImagined.com sayesinde misafirlerimiz, ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine en uygun etkinliği yaratabilecekler. Bunu yaparken de en son kullanıcı deneyimleri, son toplantı trendleri ve yüzlerce fotoğraf, onlara ilham verecek.

UNUTULMAYACAK HİZMET ŞEKLİ
Düğünler, kutlamalar, doğum günleri, gala yemekleri, özel ilgimiz ve profesyonel ‘Kırmızı Ceket’ ekibimiz ile sizin için kişiselleştirilerek daha da unutulmaz etkinliklere dönüşüyor.
Misafirlerimizi unutamayacakları kutlamalar ve düğünlerle ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. İstanbul Marriott Otel Şişli Balo Salonu, düğünler ve organizasyonlar için en çok tercih edilecek mekanlardan biri olacak.

RESTORAN & BARLARDA DÜNYA MUTFAKLARI
İstanbul Marriott Hotel Şişli bünyesinde 3 Bar ve 1 Restoran bulunduğunu anlatan Thomas Eder, “The Dish Room Restaurant & Terrace Bar. Terasta alternatifi, çeşitli kadeh şarap seçenekleri ve lounge barı ile Akdeniz mutfağının lezzetlerini sunuluyor. The Terrace Bar, modern dış mekan tasarımı ile sıcak bir karşılama atmosferi yaratıyor. Konforlu lounge oturma düzeni ve yüksek masalarla kombine edilmiş yemek masaları bulunuyor. Misafirler oldukça geniş bir A la carte menüden sipariş verebiliyor. Canlı DJ müziği sayesinde misafirler rahatlayıp aynı zamanda keyif alacaklar.
Lobby Lounge ve My Bar; açık fırında, gözlerinizin önünde yapılacak olan 5-10-20 konseptli yemekler ile birçok çeşit sunuyor.

BÜYÜK HEALTH CLUB & SPA:
Modern bir şehir SPA’sı olarak tasarlanan Marriott Şişli Sağlık Kulübü & SPA'da misafirler hem spor yapma fırsatı, hem de özel cilt bakımları, masajlar ile sağlık ve güzellik dolu saatler geçirme imkânı bulacak. 2300 m2 alanda Sağlık Kulübü, 200 m2 büyüklüğünde Kapalı Yüzme Havuzu, Spa & Bakım Odaları, Masaj Servisi, 220 m2 alanda son teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış Sağlık Kulübü ve Fitness, Hamam, Sauna, Buhar Banyosu, Tenis Kortu yer alıyor.”

GELENEKSEL ANLAYIŞ DIŞINDA HİZMET
Thomas Eder, gelecek nesilin seyahat alışkanlıklarının artık çok farklı olduğunu belirterek “Bu kitleye, bugün geleneksel otelcilik anlayışıyla hizmet vermek mümkün değil! Sadakat programları, Konforlu konaklama, Hızlı servis, mobilite ve yüksek teknoloji, yeni nesil için oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bunların hepsini, İstanbul Marriott Hotel Şişli'de misafirlerimize sunmayı taahhüt ediyoruz. Felsefemiz ve yeniliklerimizin en önemli temelini şüphesiz insan kaynağımız oluşturmaktadır” dedi.

220 KİŞİLİK KADROYA 13 BİN BAŞVURU OLDU
Thomas Eder, Marriott Oteller Zinciri Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Bill Marriott'ın kendilerine rehberlik eden sözlerini hatırlatarak “Eğer çalışanlar önemsenirse, onlarda misafirleri önemseyeceklerdir ve misafirlerde tekrar ve tekrar bizi seçeceklerdir’ diyor. Biz çalışanlarımıza inanıyoruz, Çalışanlarımıza önem veriyoruz; Mükemmel bir hizmet sunmak için, çalışanlarımıza önemli eğitimler ve onları motive edecek kariyer olanakları sağlıyoruz. İşte bu yüzden Mariott dünyada çalışmak için en çok tercih edilen şirketler arasında 53. sıradadır. Istanbul Marriott Hotel Sisli olarak, 220 kişilik bir kadroyla açılıyoruz. Burada özellikle vurgulamak istediğim bir nokta var, biz bu ekibi 13 binin üzerinde başvuru arasından titizlikle seçtik. İstanbul Marriott Hotel Şişli’ye gösterilen bu ilgi ve güven bizi son derece mutlu etti, gururlandırdı. Bu aynı zamanda Marriott markasının bilinirliliği, büyüklüğü ve çalışanlarına verdiği değerin de bir göstergesidir.”

80 BİN KİŞİYİ AĞIRLAMAYI HEDEFLİYORUZ
Thomas Eder, sözlerini şöyle tamamladı: “Her yeni misafire heyecanla hizmet vermeyi ve 2014 yılı içinde şirket misafirlerini, turistik amaçla gelen kişileri, toplantı ve davet misafirlerini ağırlamayı hedefliyoruz. Bugün yaşadığımız heyecanı yitirmeden ve kişiye özel hizmet vererek toplamda 80.000 kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Biz çok heyecanlıyız.”

İSTANBUL MARRİOTT HOTEL ŞİŞLİ HAKKINDA
Dünyaca ünlü Marriott Oteller Zinciri’nin tüm dünyada değişen yüzünün ilk örneklerinden olan İstanbul Marriott Hotel Şişli, şehrin merkezindeki benzersiz konumu, lüks ve rahatlığı bir arada sunan 259 konforlu odası, İstanbul Boğazı, şehir ve Haliç’i gören panoramik manzarası ile seyahat trendlerini belirliyor. İstanbul Marriott Hotel Şişli, hem keyifli vakit geçirip hem spor yapma imkanı sunan fitness salonu, spa, kapalı havuz ve tenis kortu, son teknolojiyle donatılmış yedi adet toplantı odası ve özel günlere ev sahipliği yapan balo salonuyla hem iş hem tatil için muhteşem bir alternatif yaratıyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.