• BIST 97.379
  • Altın 228,148
  • Dolar 5,4438
  • Euro 6,1478
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C

İSPAD büyümeye karar verdi

İSPAD büyümeye karar verdi
İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği-İSPAD yurtiçi ve yurtdışında temsilcilikler oluşturarak daha geniş kitlelere ulaşmayı kararlaştırdı.

İSTANBUL- İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği-İSPAD yönetim kurulu Türkiye genelinde ve yurtdışında temsilcilikler oluşturmaya karar verdi. İSPAD aşçılık mesleğinde bayan aşçıların artması için kadın kollarını kurarak başkanlığına AnnemmutfaktaTV’nin sahibi Hülya Erol’u getirdi. İSPAD, yönetim kurulu yaptığı toplantıda yeni projelere ilişkin şu kararlara vardı:

AŞÇILIĞIN BİLGİ BANKASI KURULACAK
İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği’ne bağlı, İspad Türkiye ve yurtdışında, bölgelere göre temsilcilikler oluşturacak. Bölge temsilcilerinin görev yetki ve sorumluluklarında Türk aşçılığına bilgi bankası kurulması kararlaştırıldı.
Buna göre İspad Türkiye ye yurtdışı temsilciliklerinin yönetim sisteminin planlanması, yürütülmesi, kontrol edilmesi, düzeltilmesi faaliyetlerini koordine edecek. İspad’a bağlı yeni üyelerin tetkiklerini planlayarak ve gerçekleştirecek.
Tafed’e bağlı aşçı dernekleriyle iletişim içinde olup, İspad ilgili düzeltici ve önleyici faaliyetleri takip edecek.
Türk mutfağının gözden geçirilmesi ve kalite sisteminin iyileştirilmesi esas alınarak, yemek kalite reçetelerinin düzenli yapılması sağlanarak bölge temsilcileri tarafından İspad üst yönetimine raporlar halinde sunulacak
İspad bölge temsilcilikleriyle iletişim içinde bulunarak düzenlenen organizasyonlarla ilgili tüm dokümanları hazırlayarak, dağıtımı ve uygulamaya alınmasını sağlayacak. Ayrıca dokümanların değişikliklerini düzenleyerek yayın ve dağıtımını koordine edecek.

EL KİTABI HAZIRLANACAK
İspad temsilciliklerin yönetim el kitabını hazırlayarak Tafed’e onaylatarak yayınların sürekli ve güncel olmasını sağlayacak.
İspad, yönetim kurulunun belirlediği firmalarla iletişim içinde olarak projelerin gerçekleşmesini takip edecek.
İspad kendisine bağlı temsilcilik yönetim sistemi ile ilgili grup çalışmalarını koordine edecek. Gerektiğinde Tafed’e bağlı aşçı derneklerine yardımcı olacak.
İspad yönetimi temsilciliklerle yapılan toplantılarının gündemini oluşturacak. Toplantıların yapılmasını ve bu toplantıların kayıt altına alınmasını sağlayarak alınan kararların uygulamada etkinliğini takip edecek.
İspad, diğer aşçı dernekleriyle iletişim içinde olarak, aşçılık ile ilgili çalışmalarına yardımcı olacak. Türk mutfağının gelişme ve kalite anlayışına öncülük eder erek, kalite sistemi ile ilgili konularda tüm aşçı dernekleri için yönlendirici rol üstlenecek.

AŞÇILARA EĞİTİM VERİLECEK
İspad bağlı temsilcikleriyle devamlı iletişim içinde kalarak aşçılık eğitimlerini yönlendirir ve gerektiğinde eğitim verecek.
İspad bağlı temsilcilikleriyle ile ilgili doküman ve kayıtların güncel olarak ilgili yerlerde bulundurulmasını sağlayacak. “Doküman ve Kalite Kayıtlarının Kontrolü Prosedürü” ne göre arşivlenmesini sağlayacak.
İspad, eğitimlerin planlanması, diğer aşçı derneklerinden gelen eğitim taleplerinin takibi ve uygulamaların takibinden sorumlu olacaktır.
Eksikliği hissedilen veya değiştirilmesi gereken Türk mutfağının reçeteleri tespit etmekten ve sorumluları nezdinde hazırlatıp Tafed’e bilgi verecektir.
İspad bütün faaliyetleri yürüterek denetleyecek. Temsilcilerle iletişim içinde olarak, yeni üyeler alıp çıkarabilecektir.
İspad merkeze gönderilecek aylık raporları düzenleyerek kontrol edecek. Temsilci toplantıları düzenlenleyerek bilgi akışını sağlayacak.
Tafed’e bağlı dernek başkanlarıyla sürekli iletişim içinde bulunur ve gerekirse toplantılarına katılacak.
Temsilcilikler İspad üyelerinin şikâyetlerini dinleyerek gerektiğinde İspad genel merkezine bildirecekler.

TEMSİLCİLERİN YETKİLERİ
İspad ile ilgili problemlerde ilgili temsilcileri toplantıya çağırma, hatalı veya eksik dokümanları toplama ve uygun olanlarının kullanımını sağlamak.
İspad temsilcileriyle toplantılarını düzenleme ve başkanlık etme, İspad içi denetimlerde ilgili bölümlerden iyileştirme planı isteme,yetkilerine sahiptir. .Bunlar dışında İspad üst yönetim Kurulu tarafından kendisine verilen diğer yetkileri kullanır.

TEMSİLCİLERİN NİTELİKLERİ :
İspad tüzüğü, dernekler masası bilGileri ve Tafed’le ilgili gerekleri konularında bilgi sahibi olmalıdır. Türk mutfağı reçete sistemi dokümantasyonu oluşturma ve uygulama konusunda bilgi sahibi olmalı. MS Office ve Windows programlarını etkin bir şekilde bilmeli. Aşçılıkla ilgili deneyim sahibi olmalı.Yabancı dil bilmesi tercih sebebidir.
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.