• BIST 106.359
 • Altın 162,404
 • Dolar 3,9139
 • Euro 4,6336
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 3 °C

Hyatt Centric Bodrum Yalıkavak'ta

Hyatt Centric Bodrum Yalıkavak'ta
Varyap’tan Erdinç Varlıbaş, Hyatt International’dan Peter Penev ve Access Otelcilik’ten Haluk Özdoğan Bodrum için işbirliği yaptı

ÖZKAN ALTINTAŞ - TÜRKİYE TURİZM
ISTANBUL-
Varyap Gayrımenkul’ün Hyatt Centric Bodrum Yalıkavak projesinin tanıtımında Hyatt Centric İstanbul Hotel’de yapılan tanıtım toplantısında Varyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç Varlıbaş “Türkiye’ye inanıyoruz güveniyoruz. Türkiye’nin büyük potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Hiçbir söylemin Türkiye’nin bu potansiyelini değiştireceğini düşünmüyoruz” dedi.

varyap-hyatt11.jpg

varyap-hyatt2.jpg

Hyatt International EAME Bölgesi İş Geliştirme ve Gayrımenkulden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Penev, Türkiye’nin geleceğine güvendiğimiz için Varyap ile işbirliğine girdiklerini söyledi. Hyatt Centric Bodrum Yalıkavak’ı işletmesini yürütecek olan Access Otelcilik ve Turizm Yönetim Danışmanlığı Başkanı Haluk Özdoğan, “Türkiye’ye güveni gösteriyorlar. Türkiye zor durumda olsaydı bu projeye girmezlerdi” dedi.

varyap-hyatt3.jpg

Türkiye’nin dev inşaat firmalarından Varyap bünyesindeki şirketlerden Özkent Girişim Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Hyatt Hotels Corporation işbirliğinde Hyatt Centric Yalıkavak Bodrum’u hayata geçiriyor.

varyap-hyatt4.jpg

Hyatt Centric Yalıkavak Bodrum, Access Turizm ve Otel Yatırım Danışmanlık Ltd. tarafından yönetilecek. 2019 yılının ortalarında hizmet vermesi beklenen Hyatt Centric Yalıkavak Bodrum, 120 milyon euroya malolacak.
Hyatt Centric İstanbul Hotel’de yapılan imza töreni ve toplantısına Varyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç Varlıbaş, Hyatt International EAME Bölgesi İş Geliştirme ve Gayrımenkulden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Penev , Access Otelcilik ve Turizm Yönetim Danışmanlığı Başkanı Haluk Özdoğan katıldı.

varyap-hyatt-erdinc-varlibas3.jpg

ERDİNÇ VARLIBAŞ: TURİZMDE İLK YATIRIMI YAPIYORUZ

Toplahtıda projeler hakkında görüşlerini belirten Varyap Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç Varlıbaş şunları söyledi:
Türkiye’de öncü projeler yapmanın gururu ile bheyecanlıyız. Gayrımenkulun önemli alanlarından biri ve farklı sektör olan turizmde ilk yatıımımız yapıyoruz. Bodrum’a bu markayı getirmekten ve Bodrum’un sahip olduğu potnsiyeli yatırımla ve katma değerle yukarı çekmekten mutluyuz.

varyap-hyatt-erdinc-varlibas1.jpg

25 YIL ÖNCE ALINAN ARSAYA OTEL

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a önümüzü açtığı için teşekkür ederim. Bodrum’da otelin yapacağı arazi Varyap YKB Süleyman Varlıbaş’ın 25 yıl önce yaptığı yatırımın sonucudur. Bu 25 yıl önce aldığı arsaya otel yapmamız Süleşman Varlıbaş’ın vizyonunun göstergesidir. Bodrum’un en değerli bölgesidir. Avrupa’nın en büyük ikinci marinasının yer almasını uluslararası destinasyon haline geirdi. Uluslararası markaların yatırım yapması Bodum’un dünya ölçeğinde büyümesini gösterir. Otel projesi 77 odalı, kendine özel plajı var ve her odada deniz manzarası sunuyor. Ayrıca yanında 1+1 ve 4+1 rezidanslardan oluşan 62 rezidans bulunuyor.

varyap-hyatt-erdinc-varlibas2.jpg

ÖNÜNE DÜNYA ÇAPINDA MARKA OLAN BEACH CLUB GELİYOR

Rezidansların önündeki bölüme uluslararası marka olarakgetirmeyi planladığımız beach club yer alacak. Yunanistan’da yer alan dünya çapında bir marka oan Beach Club otel açılmasına yakın burAya gelecek. Varyap Yalıkavak projesi 2016 Ekim ayında inşaatına aşlandı yüzde 40’ı tamamlandı. Şimdiki hedeimiz 2017-18 de kaba inşaatı bitirip 2019 sezonunda plajı ile bu oteli açmayı planlıyoruz. Rezidansların 14 adet kısmı satıldı. Kalan 50 rezidansın satışı sürüyor. Özellikle gayrımenkul ve konut alanında büyük projeler yaparken yaşam tarzına çok önem verdik. Bodrum’da da benzer projeler yapma hedefimiz var. Bodum’da bu büyüklükte 2-3 adet projemiz olacak. Toplam 30 bin metrekare alanda 120 milyon euroluk yatırımdır. Diğer Bodrum projelerinin büyüklükleri de bu çercevede olacaktır.

varyap-hyatt-erdinc5.jpg

ATİNA’DA 70 ODALI HYATT CENTRIC AÇIYORUZ

Otelcilik hakkında düşünceliriimiz ilk proedir 77 odalı resort oteli ile başladık. Hazır olan Eyyülde gerçekleşecek Atina’da Sintigma Meydanı’nda kamuya ait bir binanın ihalsine katıldık. 7 firma ile Türk firması olarak yarışarak en iyi teklifi verip aldık. Sürecin onaylanmasını beiyoruz. Bu projeyi Hyatt ile birlikte yapacamız konusunda teklifi verdik. Hyatt Centirc 70 odalı olacak.
Atina ihalesi olumlu sonuçlanırsa başlayacağız. Ayrıca Atina’da 200 konut projesi hazırlığı içindeyiz. Yunanıstan’da toplam yatırımımız 250 milyar euroyu bulur. Artık Türk inşaat sektörünün öncü firmalarından biri olarak tecrübemizi Türkiye ve civar ülkelerde değerlendirmeyi düşünüyoruz.

TÜRKİYE DEĞERİNDEN KAYBETMEDİ
Varyap olarak 2023’e kadar 500 yatak kapasitesine ulaşan otel yatırımlarımız olacak. Biz Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Dış kaynaklı etkiler nedeniyle azalma oldu. Ama önceden Türkiye turizmde dünyanın parlayan yıldızı idi. Yavaşlama olsa bile Türkiye değerinden bir şey kaybetmedi. Bu değerler hala bizimdir. Piyasalardan olumlu sinyaller alıyoruz. Yatırımları yapmaktan dolayı rahatız ve yatırım yapmaya devam edeceğiz.

2 MİLYAR EUROLUK YATIRIMLAR
Varyap olarak İstanbul İzmir ve Bdrum’da konut yatıımları yapmaya devam edeceğiz. İstanul’da yapılan işler bitti. Kurtköy’de 750 konutluk proje, İzmirde 350 kontluk proje ve Bodrum’da 2 konut projesi hazırlığımz var. Toplam 2 milyar euroyu bulur.
Hem gayrımenkul geliştirme hem de kamuya yönelik taahhüt projeleri yapan bir yapımız var. Galatasaray Stadı, Adalet Sarayı, Danıtay Binası gibi yaptığımız işler var. yeni aldığımız Aksaray Cezaevi kompleksi projesi var. Toplam 434 bin metrekare alanda yapılacak 3 yıl gibi kısa sürede bitirilecek.

varyap-hyattpeter4.jpg

PETER PENEV: TÜRKIYE’YE DEĞER KATMAYA ÇALıŞıYORUZ
Topantıya katılan Hyatt International EAME Bölgesi İş Geliştirme ve Gayrımenkulden Sorumlu Başkan Yadımcısı Peter Penev, Türkiye’nin geleceğine güvendiğimiz için Varyap ile işbirliğine girdiklerini söyledi. Peter Penev, “ Uluslararası markanın gücü vardır Ülkelerin buna ihtiyacı vardı. Destek amacına sahiptirler 50 ülkede çalışıyoruz ve uzun vadli düşünüyoruz. Türkiye’ye bir değer katmaya çalışıyoruz. Bu çabalara Varyap ile birlikte devam etmeyi düşünüyoruz” dedi.

varyap-hyattpeter1.jpg

PETER PENEV: TÜRKIYE’DE BU MARKA ILE BÜYÜYECEĞIZ

Varyap ile franchise anlaşması ilk resort projemiz ve 5’inci otelimiz olacaktır. Hyatt Centric olarak 16 otelimiz var 2015te başladık 2019 da iki katına çıkmayı umuyoruz İstanbul,Madrid, Dubai, Doha’da bu marka bize heyecan veriyor. Ülkeleri ve şehri keşfetmek isteyenlere bu marka ile bir yaşam tarzı sunuyoruz. Çok esnek bir otel markası. Tasarım olarak benzersiz Konaklamadan başka kalanlara deneyim yaşatıyor. Bodrum’un kalbinde yer alan bir projedir. Misafirler Bodrum’u yaşayacaklar. Türkiye’de ekim ayında ilk 4 yıldızlı oteli İstanbul’da açacağız. Türkiye’de bu marka ile büyüyeceğiz.
Franchise için seçici davranıyoruz Acces yönetimi ile birlikte çalışıyoruz. 60 bin oda ve 305 otele sahibiz. Frnachie ile daha büyüyoruz ve markamızı düryada büyütüouz. Varyap’la ilişkimizi TÜrkiye’nin sınırları dışına taımayı umuyuruz. 2019 yılı ortasında projemizi hizmete açacağız.

varyap-hyatt-haluk-akdogan2.jpg

HALUK ÖZDOĞAN: TÜRKIYE’YE GÜVENI GÖSTERIYORLAR
Hyatt Centric Bodrum Yalıkavak’ı işletmesini yürütecek olan Access Otelcilik ve Turizm Yönetim Danışmanlığı Başkanı Haluk Özdoğan, Türkiye’nin güvenme dışında dünyaya sunduğu çok farklı özellikleri bulunduğunu söyledi. Haluk Özdoğan “Türkiye’nin bu sounları atlatacağına inancımız tamdır. İşbirliği içinde olduğumuz ortaklarımız destek vererek Türkiye’ye güveni gösteriyorlar. Türkiye zor durumda olsaydı bu projeye girmezlerdi” dedi.

varyap-hyatt-haluk-akdogan1.jpg

HALUK ÖZDOĞAN: BODRUM’A HYATT REGENCY DEĞER KATACAK

12 yıldır yatırımcıarla otel markalarını buluşturuyorduk. Bu projede Hyatt Centric ile Varyap’ı buluşturduk. Otelin 77 ünitesi var. Denize sıfır bölgededir. Arkada rezidansları ile özel bir projedir. Uluslararası firmaların isim hakkı vererek başlattıkları projelerde başarılı olmayı umuyoruz. Türkiye kendini uluslararası markalara kabul ettirmiş olur. Dünyanın 3’cü markasını getirdik. Bunu önümüzdeki 3yılda 10’a çıkarmayı hedefliyoruz. İlk kez franchise anlaşması imzalıyoruz. Hayatt Regency Ataköy’ü imzaladık. Sohra Kamerun ve Erbil geliyor. Bodrum Yılakavak’a Hyatt Regency bayrağını götürüyoruz.
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mandarin Bodrum’un Genel Müdürü’ne ödül15 Kasım 2017 Çarşamba 17:00
 • Ascott, The Somerset Maslak ile İstanbul’da15 Kasım 2017 Çarşamba 16:00
 • Doktorun Oteli'nden diyet mutfağı15 Kasım 2017 Çarşamba 10:00
 • Burak Aydın: 2018, turizmde atılım yılı olacak15 Kasım 2017 Çarşamba 07:00
 • Otellerde istihdam yüzde 15 arttı13 Kasım 2017 Pazartesi 12:00
 • Uzungöl’de yıkımlar başlıyor 12 Kasım 2017 Pazar 18:00
 • ‘Hotel Bomonti’ye ‘hizmette mükemmeliyet’ ödülü12 Kasım 2017 Pazar 07:00
 • Oteller israfı animasyon ve panelle durduracak11 Kasım 2017 Cumartesi 18:00
 • Tamince'nin 8 off-shore şirketi çıktı08 Kasım 2017 Çarşamba 20:40
 • İstanbul sıcak lezzetlerini Hyatt’larda08 Kasım 2017 Çarşamba 20:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.