• BIST 115.450
  • Altın 167,004
  • Dolar 3,9399
  • Euro 4,8592
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 15 °C

Hüseyin Kırk, Ankara’nın adayı mı?

Hüseyin Kırk, Ankara’nın adayı mı?
Turizm Haber Merkezi ”Turizm sektörünün Sedat Peker'i denilen Hüseyin Kırk'ın TÜRSAB seçimlerindeki adaylığı hükümetin projesi mi?” diye yazdı.

İSTANBUL- Turizm Haber Merkezi adlı internet sitesinin yazarı Volkan Öztürk “Turizm sektörünün Sedat Peker'i denilen Hüseyin Kırk'ın yakında yapılacak olan TÜRSAB seçimlerindeki adaylık süreci hükümetin projesi mi?” diye yazdı.
Volkan Öztürk’ün yazısının başlığında yer alan “Cumhurbaşkanımizın TÜRSAB seçimlerinde adayı Hüseyin Kırk'mı?” yazması da ilgi çekiyor.

Ayrıca yazıda yer alan “Avrupai görünümü, Ortadoğulu tarzı ve Anadolu çocuğu olan Hüseyin Kırk'ın, Başaran Ulusoy'un son 18 yıllık iktidarına son verebileceği söyleniyor. Adaylık açıklanmasını her platformda özellikle Eylül ayında yapacağı söylenen Kırk şimdiden teşkilat yapısının oluşumunu hazırlamış gözüküyor.
Projelerini sır gibi saklayan Kırk bu projelerini Cumhurbaşkanı ve Hükümet'e götürdüğü de söylentiler arasında…” bölümü ise dikkat çekti.

huseyin-kirk-2.jpg

huseyin-kirk-5.jpeg

Yazı şöyle:

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Genel Başkanı Hüseyin Kırk kimdir? Turizm sektörünün Sedat Peker'i denilen Hüseyin Kırk'ın yakında yapılacak olan TÜRSAB seçimlerindeki adaylık süreci hükümetin projesi mi? Bu soruların cevaplarını gelin birlikte bulmaya çalışalım...

Adı 2015 yılına kadar hiç duyulmayan ve Atatürk Havalimanında uzun yıllar Arap turistlere danışmanlık yapan ve Ortadoğu pazarının büyümesine büyük katkılarda bulunan, şimdiki OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk'ın vizyonunun ülke turizminin bu kötü gidişine dur diyeceğine yakın çevresinde ve sektörde büyük umutlarla bakılıyor.
Ortadoğu ülkelerinde tanınan ve ciddi işler yapan Hüseyin Kırk'ı kimler destekliyor?
Sn.Cumhurbaşkanımızın Ortadoğuya vermiş olduğu önemi ve ilişkilerini bilmeyen yoktur. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prf.Dr.Sn.Numan kurtulmuş ile birlikte siyasi hayatına 2011 yılında adım atan Hüseyin Kırk Bakırköy ilçe Başkanlığı'nı 1 yıl süre ile yaptı. Sonrasında OTSAD kısa zamanda kurulmasına rağmen Katar, Suudi Arabistan ,Kuveyt, Dubai, Lübnan ve Oman da temsilcilikler verdi. Her yıl Türkiye'ye Ortadoğudan ünlü bir futbol takımını ülkemize davet edip dostluk maçı yaptırıyorlar. Örneğin 6 Eylül 2016 da Suudi Arabistan'ın en ünlü takımı Al Ittihat futbol takımını İstanbul'a getirip Bursa Spor ile bir dostluk maçı organize ettirdiler.

huseyin-kirk-3.jpg

Peki Kırk; TÜRSAB seçimleri öncesi Katar'da Başbakan Binali Yıldırım ile ne konuştu?

Hükümet'e geniş bir dosya sunduğu söylenen Hüseyin Kırk'ın dosya ile birlikte bazı isimleri verdiği söyleniyor ve projelerin de yer aldığı dosyada, ülke turizmini canlandıracak çalışmalar da yer alıyor deniliyor. TÜRSAB başkan adaylığı için gün sayan Hüseyin Kırk, hükümetin gizli desteğini aldımı?
Son zamanlarda Arap yatırımcıların ülkemize gelmeleri ve milyonlarca dolarlık yatırım yapmaları, ülkemizdeki diğer pazarlarda turist kaybı yaşanırken OTSAD Başkanı"nın çalışmaları Hükümetin gözünü doldurduğu söyleniyor. Turizm camiasındaki dik duruşu ve kararları, istikrarı ve çalışmaları ile sektöre canlılık kazandırdığı tartışma götürmez bir gerçek.

huseyin-kirk-6.jpg

Görünen o ki... Bu yılki TÜRSAB seçimlerinin gelmiş geçmiş en ses getiren seçimlerden birtanesi olacağı şüphesiz.
Avrupai görünümü, Ortadoğulu tarzı ve Anadolu çocuğu olan Hüseyin Kırk'ın, Başaran Ulusoy'un son 18 yıllık iktidarına son verebileceği söyleniyor. Adaylık açıklanmasını her platformda özellikle Eylül ayında yapacağı söylenen Kırk şimdiden teşkilat yapısının oluşumunu hazırlamış gözüküyor.
Projelerini sır gibi saklayan Kırk bu projelerini Cumhurbaşkanı ve Hükümet'e götürdüğü de söylentiler arasında.
Ne olursa olsun; artık TÜRSAB vizyonunu değiştirmeli...

SAYGILARIMLA.


HÜSEYIN KıRK, TÜRSAB BAŞKAN ADAYLıĞı IÇIN DOĞRU TERCIH OLABILIR MI ?

Turizm Haber merkezi adlı internet sitesinde Hüseyin kırk ile yapılan bir röportaj şöyle yer alıyor.

Ortadoğu pazarına yönelik çalışmalar yapan ve OTSAD Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği’nin kurucu başkanı olan KIRK turizmin bu sıkıntılı dönemlerinde TÜRSAB başkanlığına aday olursa ve bu adaylık olumlu sonuçlanırsa ülke turizmine çare olur mu ?

TÜRSAB başkanlığına bazı kesimler tarafından aday gösterilen Hüseyin KIRK, Ülkeye döviz ve turist akışını sağlamak için ciddi çalışmalar yapan, Ortadoğu’lu Körfez Ülkeleri ile kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ülkeler arası Turizm politikalarının geliştirilmesinde önemli görevler üstlendi.

Ortadoğu pazarına yönelik çalışmalar yapan ve OTSAD Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği’nin kurucu başkanı olan KIRK turizmin bu sıkıntılı dönemlerinde TÜRSAB başkanlığına aday olursa ve bu adaylık olumlu sonuçlanırsa ülke turizmine çare olur mu ?

Turizm Haber Merkezi olarak bu soruların cevabını kendisine sorduğumuz sorularla bulmaya çalıştık.

Hüseyin KIRK KİMDİR ?

1976 yılında HATAY- Reyhanlı’da doğdum. İlk, orta tahsiliMi Hatay da tamamladım. Halem Açıköğretim Fakültesi Turizm bölümünde okumaktayım. Uzun yıllar Atatürk Havalimanında Ülke Turizmi adına turizm tanıtım ve Ortadoğudan gelen Arap turistlere organizatörlük yaptım. 2005 yılında sahibi olduğum Bakırköy İstanbul’da bulunan Mar Turizm Taşımacılık firmasını ve Comfort Turizm ve Seyahat Acentasını kurdum. Siyasi hayatıma Prf.Dr.Numan KURTULMUŞ davetiyle 01-01-2011 tarihinde Halkın Sesi Partisi Genel Merkez ve il meclisinden Bakırköy ilçe başkanı olarak seçilerek başladım. 2011 döneminde ilçe başkanı olarak görev aldım. 14 Temmuz 2015 tarihinde TÜRSAB üyeleri ve turizmcilerle birlikte ORTADOĞU TURİZM VE SEYAHAT ACENTALARI DERNEĞİ ni kurduk ve halen Yön.Krl.Başkanı olarak görev yapmaktayım.

OTSAD olarak şimdiye kadar yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz ?

OTSAD’ı 2 yıllık dernek olmasına rağmen zirveye taşımayı başardık. Başta Ortadoğu’dan gelen turistlerin tercih ettiği bölgelere temsilcilikler vererek büyük bir network ağı oluşturduk. OTSAD olarak, Batı Kardeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz, Rize, Artvin/Batum, Orta Anadolu/Ankara/Kapadokya, Batı Akdeniz/Antalya, Doğu Akdeniz/Hatay, Ege/Bodrum, Marmaris ve Bursa da Yurtiçi temsilcilikler vererek ayrıca seyahat acentaları ile birlikte ülke turizminin gelişmesi için yoğun çalışmalar yapıyoruz.

Turist akışının Türkiye’ye daha rahat olmasını sağlamak amacıyla Yurt dışında da Dubai, Katar, Riyad, Cidde, Lübnan, Umman, Kuveyt ve Bahreyn de temsilcilikler verdik.

TÜRSAB ile ortak projeler yapmayı düşünmediniz mi ?

Ortadoğu pazarına getirmiş olduğumuz bu enerji ve sinerjiyi tüm pazarlara getirmeyi planlıyoruz. Fakat önümüze büyük engel olarak çıkan TÜRSAB ile bir türlü bu çalışmaları yapamadık. Biz kanunla kurulduk siz kanunla kurulmadınız diye hep bizimle ortak çalışmayı reddettiler.

1618 sayılı kanunun arkasına sığınarak Ortadoğu’da hiçbir projeye sıcak bakmadılar. Ortadoğudan daha çok Arap turist getirmek adına ünlü futbol takımlarını getirdik. Suudi Arabistan’ın en unlu takımı olan AL İttihat Futbol takımı ve Bursa Spor dostluk maçı yaparak 2 binin üzerinde Arap turistin sahaya gelerek seyretmesine ve milyonlarca kişiye sosyal medyadan ulaşmasına vesile olduk.

Sizce TÜRSAB neden UBER'e müdahale etmiyor ?

Seyahat acentalarının en çok canını yakan UBER korsan taşımacılık yapan bu ve bunun gibi siteler hakkında açıklama bile yapmadı. Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.


Booking.com’un kapatılması konusunda neler düşünüyorsunuz, Bu konuyla ilgili çalışmalarınız var mı ?

Booking.com’u kapatmak çare değil. Bu siteye her otel % 15, % 20 komisyon ödüyor. Çaresiz kalan oteller ise % 40 a varan komisyonlar ödemekte. . Biz TÜRSAB’ın başına geçersek Booking ve bunun gibi siteler ile anlaşıp mutlaka %8 TURSAB ve devlete vergi adı altında gelir, ayrıca TURSAB bünyesinde kurulacak ve Turizm okuyan çocuklarımıza ve gençlerimize burs verebilmek için fon oluşturmayı planlıyoruz.

Adaylık süreciniz nasıl gelişti ?

Bize aday olun diyorlar. TÜRSAB başkan adaylığı için arkadaşlarımla çalışmalar yapıyoruz doğru ve sektörü temsil eden tüm seyahat acentalarının yöneticileri ile bir araya geliyoruz. Doğru gün, Doğru yönetim ve doğru zamanda yaz sezonu sonunda adaylığımızı açıklayabiliriz. Şuanda bekliyoruz ve çalışmalar yapıyoruz doğru olanı ülkemiz turizmi için yapmaya kararlıyız. ’Milli işimiz olan TURİZM asla sahipsiz değil ve biz bu olumsuz ortamda ülke turizmini sahiplenmeye hazırız.

Bundan sonraki planlarınız nelerdir ?

Bizim öncelikli işimiz olarak Ortadoğu pazarından hedeflediğimiz turist sayısını ülkemize kazandırmayı planlıyoruz. Fakat TÜRSAB yönetiminde birkaç kişi seyahat acentalarına hizmet etmeyi bırakmış ve OTSAD’ın ve başkanının önünü kesmek için tüm kurumlarla karalama kampanyası başlatmış durumda. OTSAD neler yapmış? nerelerde fuarlara katılmış? hangi ülkelere gitmiş? nerede temsiclikler vermiş? TÜRSAB’ın senelerdir yapamadığını 2 yılda kısıtlı bütçeye rağmen yapmış durumdayız. Ortadoğu’dan gelen turistlerin rakamlarına bakarsanız artış var.


 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.