• BIST 94.499
  • Altın 244,013
  • Dolar 5,9310
  • Euro 6,6059
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 18 °C

Hilton Dalaman'ı bakan açtı

Hilton Dalaman'ı bakan açtı
Sarıgerme’de Göçay Turizm tarafından yapılan Türkiye’nin İlk Hilton Resort Oteli, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katıldığı törenle açıldı.
ÖNER ILGAZ-TÜRKİYE TURİZM

SARIGERME-MUĞLA - Doğal güzellikleri ve kültürel tarihi ile dünyanın sayılı tatil beldeleri arasında yer alan Sarıgerme'de Göçay Turizm tarafından yapılan Türkiye'nin İlk Hilton Resort Oteli, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katıldığı törenle açıldı.  Göçay Turizm tarafından yapılan ve işletilecek olan Hilton Resot Otel, Sarıgerme Plajı'nda 1553 dönüm arazi üzerine Göçay Şirketler Grubu tarafından kuruldu. 410 yatak kapasiteli Resort Otel'de Türk motifleri dikkat çekiyor.

Açılış törenine, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti Muğla Milletvekili Dr. M. Nil Hıdır, CHP Muğla Milletvekili Dr.Ali Arslan, Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Süslü'nün yanı sıra Dalaman Kaymakamı Ahmet Deniz, Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, AK Parti İl Genel meclis Üyesi Onur Turgut, MHP İl Genel Meclis Üyesi Metin Duran bazı idari birim amirleri ile Dalaman Köyceğiz ve Ortaca'nın tanınan simaları katıldı.
Yapılan muhteşem törenden sonra Dalaman Hilton Roset Yöneticilerine ve Hilton Gelişmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Colli'niyi birer plaket verilerek kutlandı.


Törene katılan konukları Göçay Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçen, Hilton Gelişmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Collini, Hilton Dalaman Golf Resort & Spa Genel Müdürü Kamil Berk ağırladı.

Hilton Gelişmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Micheal Collini'n de katıldığı açılışta Hilton Dalaman Golf Resort & Spa Genel Müdürü Kamil Berk, Göçay Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçen, Hilton Gelişmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Collini,Muğla Valisi Ahmet Altıparmak birer konuşma yaptı.Açılışta konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay "Türkiye'nin en büyük otellerinden birisinin açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz. Dünya'da 100 ünlü otelden 39 tanesi Türkiye'de. Bundan sonrada bu tür yatırımlar devam edecek. Bizde bakanlığımız olarak bu yatırımcıların önünü açmak için her türlü desteği vereceğiz. Göçay ailesine ve Türkiye'ye hayırlı olsun" dedi.

Dünyada 3000 oteli işleten Hilton Hotels Corporation"ın Türkiye"deki ilk resort oteli olan Hilton Dalaman Golf Resort&Spa, aynı zamanda Türkiye"nin ilk Hilton Worldwide Resorts franchisingi olma özelliğini taşıyor. Dünya"da 53 adet bulunan Hilton Worldwide Resorts"lardan biri olan Hilton Dalaman Türkiye"nin ilk, Avrupa"nın da 2. Worldwide Resortu oluyor


Mehmet Göçen 1997"de tahsisi aldıklarını,2004 te tahsislerin durdurulduğunu ama bu eseri 3 yılda tamamladıklarını,golf yatırımına başladıklarını,SPA konusunda çok iddialı olduklarını söyledi.


Hilton ile 2008 yılında anlaşan proje sahibi ve aynı zamanda işletmesini yapacak olan Göçay Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçen; Dalaman"ın popülaritesi ve gelen turist sayısındaki artış nedeniyle bölgeyi Türkiye"nin en önemli turizm merkezlerinden biri olarak gördüğünü belirtti.
Hilton Dalaman Golf Resort & Spa'nın açılış töreninden önce Göçay Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçen, Hilton Gelişmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Collini, Hilton Dalaman Golf Resort & Spa genel Müdürü Kamil Berk bir basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Otelin Ortaca sınırları içerisinde yer almasına rağmen neden adını Dalaman'dan aldığı ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Göçay Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçen ise "Dalaman'da uluslar arası bir havalimanı var ve Dalaman Dünya'ca ünlü destinasyonlar arasında yer alıyor.Hilton'da Dünya'ca ünlü bir marka. Bu konuyu daha önce Hilton yetkilileri ile de görüştük olumlu yanıt alınca ismimiz Dalaman Hilton oldu" diye konuştu.Hilton Gelişmelerde Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Collini Göçen ailesiyle bu işbirliğinden çok memnun olduğunu ama  Türkiyede  13 adet daha francanhsing vereceği müjdesini de Verdi, Antalya, Bodrum, Çeşme gibi yöreleri dikkatlice izlediklerini belirtti.


Hilton Dalaman hakkında basın mesuplarına açıklamalarda bulunan Hilton Dalaman Golf Resort & Spa genel Müdürü Kamil Berk ise "Dünyada 3000 oteli işleten Hilton Hotels Corporation'ın Türkiye'deki ilk Resorts oteli olan Hilton Dalaman Golf Resort&Spa, aynı zamanda Türkiye'nin ilk Hilton Worldwide Resorts franchisingi olma özelliğini taşıyor. Dünya'da 53 adet bulunan Hilton Worldwide Resorts'lardan biri olan Hilton Dalaman Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın da 2. Worldwide Resortu oluyor. Dalaman'ın Sarıgerme Plajı'nda 1553 dönüm üzerine kurulan resort'un kendisine ait 650 mt. uzunluğunda özel kum plajı bulunuyor. Tesisin hemen yanında yer alan Dalaman nehrinde Rafting düzenleniyor. Hilton Dalaman Golf Resort&Spa eşsiz lokasyonu ile misafirlerine Sarıgerme'nin hem doğal hem de kültürel güzelliklerini sunuyor. Dalaman Havaalanı'ndan sadece 15 kilometre uzaklıkta yer alan Hilton Dalaman Golf Resort & Spa'ya ulaşım hem yerli hem de yabancı turistler için çok kolay. Londra, Moskova, Berlin, Münih, Kiev, Amsterdam gibi şehirlerden direkt uçuş bulunan Dalaman Havaalanı'na İstanbul'dan günlük uçak seferleri tüm yıl boyunca yapılmaktadır" dedi.

GOLF SAHASI 2010'DA AÇILACAK

Hilton Dalaman Golf Resort & Spa'da, Hilton Grup'un isteği üzerine Türk motiflerinin kullanıldığı otelin iç dekorasyonu göz kamaştırıyor. Dış mimarisinde ise, Muğla evlerinin modernize edilmiş hali göze çarpıyor.
Dalaman'ın Sarıgerme Plajı'nda yer alacak olan Resort, 52'si suit olmak üzere 410 odadan oluşuyor. Kendine ait özel plajı ve iskelesi olan Resort'ta, 3000m'lik sağlık kulübü, spa, son teknoloji ile donatılmış spor salonu, birbirine bağlı yüzme havuzları, teraslar, 18 delikli şampiyonluk golf sahası ve 9 delikli golf eğitim alanı bulunuyor. Golf sahasında çalışmalar sürerken, golf sahasının 2010 yılında hizmete gireceği açıklandı.

7 farklı restoranı ve barı ile Hilton Dalaman Golf Resort & Spa, misafirlerine geniş yiyecek alternatifleri sunacak. Bu restoranlar arasında gurme restoranlar, açık hava teras restoran ve roof bar da bulunuyor. Bunun yanı sıra resort, iş seyahatleri yapanlar için yıl boyunca çok amaçlı toplantı ve konferans salonları, Hilton Meetings standartlarında toplantı odaları ile tam donanımlı business centre imkanı bulunuyor.
Dalaman"ın Sarıgerme Plajı"nda 1553 dönüm üzerine kurulan resort"un kendisine ait 650 mt. uzunluğunda özel kum plajı bulunuyor. Tesisin hemen yanında yer alan Dalaman nehrinde Rafting düzenleniyor. Hilton Dalaman Golf Resort&Spa eşsiz lokasyonu ile misafirlerine Sarıgerme"nin hem doğal hem de kültürel güzelliklerini sunuyor.
Modern mimarisi ile de dikkat çeken otelin, en küçüğü 36 - 40 metrekare genişliğinde olan 12 tipte odası ve suitleri bulunuyor. Birçok özelliği ile Hilton bünyesindeki ilklere sahip olan otel, odalarının genişliği ile de bir ilki gerçekleştiriyor. 410 odadan oluşan resort"ta (203 oda deniz manzarası, 202 oda ise dağ ve nehir manzaralı), 6000m²"lik sağlık kulübü ve Spası, birbirine bağlı yüzme havuzları, 21 adet restoran ve barları ile 2010 yılında hizmete açılacak 18 delikli şampiyonluk golf sahası ve kongre merkezi bulunuyor.
Bu dev proje, 2010 yılında tamamlanacak olan golf sahası ve kongre merkezi ile birlikte 100 milyon Euro değerinde yatırımla gerçekleştirildi
Daaman Havaalanı"ndan sadece 15 kilometre uzaklıkta yer alan Hilton Dalaman Golf Resort & Spa"ya ulaşım hem yerli hem de yabancı turistler için çok kolay. Londra, Moskova, Berlin, Münih, Kiev, Amsterdam gibi şehirlerden direkt uçuş bulunan Dalaman Havaalanı"na İstanbul"dan günlük uçak seferleri tüm yıl boyunca yapılmaktadır.
Otel, Türkiye"nin yatçılıkta mavi yolculuk merkezi Göçek"e 20 km mesafededir.


TurkiyeTurizm.com haber müdürü Öner Ilgaz,  Göçay Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Göçen


DALAMAN HİLTON
Dünyanın başlıca turizm şirketi olan Hilton Otelleri"nin, dünya çapında 3200"den fazla oteli, 77 ülkede 545.000 odası bulunmakta ve toplam 135.000 çalışanı ile hizmet vermektedir.


TurkiyeTurizm.com haber müdürü Öner Ilgaz, Hilton Dalaman Golf Resort & Spa Genel Müdürü Kamil Berk

Şirketin sahip olduğu, işlettiği ve franchising yolu ile aldığı otel portfoyünde en çok bilinen ve hatırlanan Hilton®, Conrad®Hotels & Resorts, Doubletree®, Embassy Suites Hotels®, Hampton Inn®, Hampton Inn & Suites®, Hilton Garden Inn®, Hilton Grand Vacations™, Homewood Suites by Hilton® ve The Waldorf=Astoria Collection® gibi markalar yer almaktadır.


TurkiyeTurizm.com haber müdürü Öner Ilgaz, Hilton Dalaman Golf Resort & Spa'nın aşçıbaşısı, dünyada bir çok yarışmada ülkemize ödüller kazandıran milli aşçılarımıdan Mehmet Uzunöz

Hilton Grubu Otelleri"nin felsefesi, Conrad Hilton"un “Sorumluluğumuz her zaman olduğu gibi tüm dünyayı sıcak ve aydınlık misafirperverlik anlayışı ile doldurmak ve buna devam etmektir.” misyonuna bağlıdır. Şirketin herkes tarafından en çok bilinen ve hatırlanan otel olmasını sağlayan söylemi ise: “konuksever olun” dur.
Bu felsefe Hilton Ailesi"ndeki tüm otellerde geçerlidir ve otellerin iyilik ve cömertlik mesajının ilham kaynağı olmuştur.


 Jolly Tour'un genç Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar'da ailesiyle birlikte otelin açılışına katıldı. TurkiyeTurizm.com haber müdürü Öner Ilgaz'la birlikte oldular.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.