• BIST 121.475
  • Altın 294,799
  • Dolar 5,8926
  • Euro 6,5369
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -4 °C

Hasan İnandı: Türsab yönetimi Güneydoğu’yu parçalıyor

Hasan İnandı: Türsab yönetimi Güneydoğu’yu parçalıyor
Adıyaman’ın 40 yıllık acentesi İnandı Turizm’in sahibi Hasan İnandı, “Artık tek umudumuz Türk Turizmin her türlü branşının sorunlarını ve çözümlerini iyi bilen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’dur” dedi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
ADIYAMAN
- Adıyaman’da 40 yıldanberi turizm seyahat acenteciliği yapan ve geçmişte GAP BYK’larda görev yapan İnandı Turizm’in sahibi Hasan İnandı “Türsab’ta neler oluyor?” başlıklı yazılı açıklamasında Türsab’ın yeni yönetiminin Güneydoğu Bölge Yürütme Kurulu üyesi acentelerini “parçalama” gayreti içinde olduğunu bildirdi. Hasan İnandı Başkan Firuz Bağlıkaya’nın seçim öncesi acentelere verdiği vaatleri unuttuğunu ve gelecek seçimlere hazırlık amacıyla protokol ziyaretlerinden başka bir şey yapmadıını belirterek “Tek umudumuz Türk Turizmin her türlü branşının sorunlarını ve çözümlerini iyi bilen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’dur. TÜRSAB’tan artık sorunlarımıza bir çare bulacağını beklememekteyiz’ dedi.

hasan-inandi.jpgADIYAMAN’I NEDEN HARPUT’A BAĞLANDI?
Hasan İnandı, Firuz Bağlıkaya’ya hitabenyaptığı açıklamada “ilk icraatinizi 5 temmuz 2018 tarihinde gördük. İlk icraatiniz ise BYK seçimlerine çok az kalan bir süre içerisinde yıllardır Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş ile hem ticari ilişkiler içerisinde hem de bölgenin birbirine karayolu ile 1 saat gibi yakın mesafede olması münasebetiyle GAP BYK adı altında kurulan bu illerle beraber Adıyaman’da GAP BYK’yı Adıyaman’dan ayırmak oldu.. Ama siz ne yaptınız Adıyaman’ı ulaşımı çok daha zor olan ortalama 5 saat süren ve hiçbir ticari ilişkimizin olmadığı Harput Yöre temsil kuruluna bağladınız.

ARADAN 8 AY GEÇTİ, ZİYARETTEN BAŞKA BİR ŞEY YOK
Hasan İnandı, Türsabbaşkanı Firuz Bağlıkaya’nın seçim öncesi vaatlerinirafa kaldırıp, sadece “iadei-I itibar” gezileriyle oyalandığını belirterek şöyle devam etti.“TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya soruyoruz! TÜRSAB seçim sloganınız” Mesleğini değil Başkanını değiştir” sloganını kullandınız. Seçildikten sonrada değişen sadece siz oldunuz. Seçimden önce sosyal medyalara, basına o kadar reklamlar verip kendinizi haberler yaptırarak çok güzel vaatlerde bulundunuz. Ama aradan 8 ay geçti seçim vaatleriniz hakkında hiçbirinin olumlu veya olumsuz neler yaptığınızı görmedik.”
Hasan İnandı “Tek gördüğümüz sosyal medya hesaplarında ziyaretler ve iade i ziyaretler oldu. Yönetim içindeki kavgalarınız oldu. TÜRSAB’ı denetleyecek ve TÜRSAB denetleme kurulu asıl üyesinin (duyumlarımıza göre iş ortağınız) devleti nitelikli dolandırıcılık suçundan haberlerini basından okumak olduk” diyerek şunları yazdı.


ŞIMDI TEKRAR SORUYORUZ!

1.Adıyaman size oy vermediği için mi bizi parçalıyorsunuz?

2.BYK seçimlerine çok az bir süre kalmasına rağmen Adıyaman’da ki hiçbir acentenin görüşünü almadan demokrasiden uzak bu tutum karşısında aynı tavır siz muhalefetteyken yapılsaydı siz ne derdiniz?

3.Belki biz başkan adayı olacaktık veya yönetime talip olacaktık. Neden bizim aday olmamızı engelliyorsunuz? Seçme ve seçilme hakkımızı elimizden alıyorsunuz.

İnandı Turizm’in sahibi Hasan İnandı’nın açıklaması şöyle:TÜRSAB’TA NELER OLUYOR?

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya soruyoruz! TÜRSAB seçim sloganınız” Mesleğini değil Başkanını değiştir” sloganını kullandınız. Seçildikten sonrada değişen sadece siz oldunuz. Seçimden önce sosyal medyalara, basına o kadar reklamlar verip kendinizi haberler yaptırarak çok güzel vaatlerde bulundunuz. Ama aradan 8 ay geçti seçim vaatleriniz hakkında hiçbirinin olumlu veya olumsuz neler yaptığınızı görmedik. Tek gördüğümüz sosyal medya hesaplarında ziyaretler ve iade i ziyaretler oldu. Yönetim içindeki kavgalarınız oldu. TÜRSAB’ı denetleyecek ve TÜRSAB denetleme kurulu asıl üyesinin (duyumlarımıza göre iş ortağınız) devleti nitelikli dolandırıcılık suçundan haberlerini basından okumak olduk. Adıyaman ilinde IATA acentesi olarak 1991 yılından itibaren ve 1991 yılı öncesi de otel işletmeciliği yapan ve 40 yılı aşkındır turizmci olarak çeşitli faaliyetlerde bulundum. Siz başkan oldunuz ve GAP bölgesi acentesi olarak ilk icraatinizi 5 temmuz 2018 tarihinde gördük. İlk icraatiniz ise BYK seçimlerine çok az kalan bir süre içerisinde yıllardır Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş ile hem ticari ilişkiler içerisinde hem de bölgenin birbirine karayolu ile 1 saat gibi yakın mesafede olması münasebetiyle GAP BYK adı altında kurulan bu illerle beraber Adıyaman’da GAP BYK’yı Adıyaman’dan ayırmak oldu.. Ama siz ne yaptınız Adıyaman’ı ulaşımı çok daha zor olan ortalama 5 saat süren ve hiçbir ticari ilişkimizin olmadığı Harput Yöre temsil kuruluna bağladınız. Şimdi tekrar soruyoruz!

1.Adıyaman size oy vermediği için mi bizi parçalıyorsunuz?

2.BYK seçimlerine çok az bir süre kalmasına rağmen Adıyaman’da ki hiçbir acentenin görüşünü almadan demokrasiden uzak bu tutum karşısında aynı tavır siz muhalefetteyken yapılsaydı siz ne derdiniz?

3.Belki biz başkan adayı olacaktık veya yönetime talip olacaktık. Neden bizim aday olmamızı engelliyorsunuz? Seçme ve seçilme hakkımızı elimizden alıyorsunuz.

Zaten bilet satış acenteleri olarak havayollarının internette uyguladığı promosyon ve düşük komisyonlarla uğraşarak ayakta kalma mücadelesi verirken bir de TÜRSAB başkanın bireysel istekleriyle uğraşmak zorunda bırakmayınız. TÜRSAB acentelerinin hakkını savunmayacaksa, bir sorun olduğunda acentelerinin telefonlarına çıkmayacaksa ,yandaşlık yapacaksa TÜRSAB neden kurulmuş ki? TÜRSAB Bu taraftan baktığınızda sadece aidat toplayan bir kurum gibi gözükmektedir.

Turizmciler zor durumdayken TÜRSAB’ın borcunun çok olduğundan bahsederken bu kadar BYK açmanın TÜRSAB’a ne faydası var? Acaba 14 ay sonra yapılacak TÜRSAB seçimlerine şimdiden hazırlık mı? Unutmayınız ki bizler seçimi kaybettikten sonra mutfağın arka kapısından salonu terk eden kişiler değiliz. Sadece alın terimizle işimizi yapmak isteyen bir acente olarak TÜRSAB’ın her acenteye eşit mesafede hakkımızı savunmasını talep etmek te hakkımızdır. Acenteler var ise TÜRSAB vardır?

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bey yeni sistem ile turizmcilere her türlü kolaylığı sağlamak çabasında olmasına rağmen sizler tavır ve davranışlarınızla acentelerinizi huzursuz ediyorsunuz. Artık tek umudumuz Türk Turizmin her türlü branşının sorunlarını ve çözümlerini iyi bilen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’dur. TÜRSAB’tan artık sorunlarımıza bir çare bulacağını beklememekteyiz.

Unutmayınız ki ne başkanlar geldi ve geçti ve makamların gelip geçici olduğu hatırlatmak istediğimi belirterek saygılar sunuyorum.

Hasan İNANDI

İNANDI TURİZM

Sorumlu Müdürü

hasan-inandi-003.jpg

Bu haber toplam 9704 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.