• BIST 86.439
  • Altın 232,624
  • Dolar 6,1280
  • Euro 6,9913
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 35 °C

En İyi film “Gölgeler ve Suretler”

En İyi film “Gölgeler ve Suretler”
22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin ulusal uzun, kısa ve belgesel film yarışmaları ödülleri MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen törende verildi.

ANKARA- Halkbank ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin ulusal uzun, kısa ve belgesel film yarışmaları ödülleri MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen törende verildi.
En İyi Film Ödülü Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler filmine gitti.
Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, Halkbank ana sponsorluğunda düzenlenen ve 10 gün boyunca unutulmaz bir sinema serüveni yaşatan 22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.
Festivalde, “En İyi Film” seçilen “Gölgeler ve Suretler” filminin yönetmeni Derviş Zaim, yurtdışında olduğu için törene Skype aracılığıyla bağlantı kurularak katıldı. Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü’nü Karbeyaz, Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü’nü ise Sedat Yılmaz / Press aldı.
En İyi Yönetmen Ödülü Derviş Zaim
22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nden ödül alan isimler ise şöyle:
Belgesel Film Yarışması Seçici Kurul Özel Ödülü – Taşlanan Vicdanlar / Cenk Örtülü, Zeynel Koç
En İyi Belgesel Öğrenci Filmi Ödülü – Mada / Musa Ak
En İyi Belgesel Profesyonel Film Ödülü – Göç / Mehmet Özgür Candan
Kısa Film Yarışması Seçici Kurul Özel Ödülü – 38 Derece / Ömer Sinir
En İyi Kısa Kurmaca Film – Bisiklet / Serhat Karaaslan
En İyi Kısa Deneysel Film – Aşk Tananore / Ebru Güney
En İyi Kısa Canlandırma Film - İstanbul / İdil Ar

Ulusal Uzun Film Yarışması’nın ödül alanları ise:

En İyi Kurgu Ödülü - Aylin Zoi Tinel / Gölgeler ve Suretler
En İyi Özgün Müzik Ödülü – Mehmet Cem Ünal, Safa Hendem /Ses
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü – Elif Taşçıoğlu / Gölgeler ve Suretler
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü – Türksoy Gölebeyi /Ses
Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu Ödülü – Aram Dildar / Press, Bartu Küçükçağlayan / Çoğunluk
Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü - Didem Soylu, Buse Kılıçkaya, Seyham Arman, Ayta Sözeri / Teslimiyet
Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı Ödülü – Selim Güneş / Karbeyaz
Umut Veren Yeni Yönetmen Ödülü – Sedat Yılmaz / Press
Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü - Sedat Yılmaz / Press
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü – Settar Tanrıöğen – Gölgeler ve Suretler /Çoğunluk
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü – Sinem İslamoğlu / Karbeyaz
En İyi Erkek Oyuncu - Güven Kıraç / Kavşak
En İyi Kadın Oyuncu - Popi Avraam / Gölgeler ve Suretler
SİYAD En İyi Film Ödülü – Gölgeler ve Suretler / Derviş Zaim
En İyi Yönetmen Ödülü – Derviş Zaim / Gölgeler ve Suretler
Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü – Karbeyaz / Selim Güneş
En İyi Film Ödülü – Gölgeler Suretler / Derviş Zaim

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.