• BIST 95.421
  • Altın 264,595
  • Dolar 5,7617
  • Euro 6,5584
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 33 °C

En büyük ödül Hülya Aslantaş'a

En büyük ödül Hülya Aslantaş'a
En büyük Skalite ödülü Türkiye'yi ve Türk kadınını dünyaya tanıtmadaki gösterdiği başarı ile Dünya Skal Başkanı seçilen Hülya Aslantaş'a verildi

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM


İSTANBUL-Turizmde kalitenin arttırılması ve geliştirilmesine katkıda bulunmak amacı ile 14 dalda düzenlenen Skalite Ödülleri İstanbul Hilton Oteli'nde yapılan törenle sahiplerini buldu.Skal İstanbul Skalite Ödül törenini cosku içinde kutladığı Cumhuriyet Balosu ile birlikte yaptı. En büyük Skalite ödülü "Skalite 2008 Özel Ödülü" Türkiye'yi ve Türk kadınını dünyaya tanıtmadaki gösterdiği başarı ve Tayvan'ın Taipei kentinde yapılan kongrede Dünya Skal Başkanı seçilen Hülya Aslantaş'a verildi
Skalite 2008- Turizmde Kalite Ödülleri sahiplerine verildikten sonra   turizmciler 85. yıl Cumhuriyet Balosunda coşku içinde eğlendiler.
Cumhuriyet Balosu ve Skalite2008- Turizmde Kalite Ödül Töreni"ne; Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Ahmet Emre Bilgili,, gecenin ev sahipliğini yapan Skal International İstanbul Kulübü Başkanı Kemal Özyiğit, Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Skal Türkiye Milli Komite Başkanı Salih Çene ile Skal Türkiye Kulüp Başkanları ve üyeleri, TUROB Başkanı Timur Bayındır, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TUREB Başkanı Şerif Yenen"in aralarında bulunduğu sivil toplum örgütlerinin başkanları ile sektör temsilcileri katıldı.  İstanbul Skal'in Skalite törenine Alanya, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Çukurova, Denizli, Fethiye, İstanbul, İzmir, Kapadokya, Kuşadası ve Marmaris Skal başkanları katıldı. 14 DALDA ÖDÜL VERİLDİ

14 ana dalda yapılan oylama sonucunda, "Skalite 2008 - Turizmde Kalite Ödülleri"ni alan kişi ve kurumlar şöyle:


1 - Şehir Oteli: Çırağan Palace Hotel Kempinski (Andrea Mügge, Pınar Kartal Tümer)


2 - Resort Otel: Hillside Beach Club (Recep İkbahar, Hasan Gülte)


3 - Seyahat Acentesi : Setur (Üstün Özbey)


4 - Kongre Turizmi : Lütfi Kırdar Kongre Merkezi (Pervin Zeyda )


5 - Turizm Taşımacılığı: Türk Hava Yolları (Haşmet Bakır)


6 - Hava Limanı: TAV İstanbul Atatürk Havalimanı (Kemal Ünlü)


7 – Marina: D Marin – Bodrum Turgutreis (Ali Bezirgan)


8 - Kültürel Değerlerin Korunmasına Katkı: Suna&İnan Kıraç (Özalp Birol)


9 - Turizm Eğitimi: Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü (Tamer Rodoplu)


10 - Basında Turizm: Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki (İris Cingi)


11 - Turizme Hizmet Eden Yiyecek - İçecek – Catering: Feriye Lokantası (Vedat Başaran)


12 - Uluslararası Tanıtıma Katkısı Olan Etkinlikler: Futbol Milli Takımı (Avrupa Şampiyonası) (Müfit Erkasap)


13 - Eğlence ve Organizasyon: Antalya Altın Portakal Film Festivali (Mücip Sarıcı)


14 - Çevrenin Korunmasına Katkı: Tema Vakfı
Özel Ödüller:
Johnson Diversey Hijyen Ödülü : Türkiye Accor Otelleri


Skalite 2008 Özel Ödülü: Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş 


ÖZYİĞİT: 9 BİN 265 KİŞİ 62 BİN 54 KEZ ADAY ÖNERDİ

Skal İstanbul Başkanı Kemal Özyiğit turizmde kalitenin arttırılması ve geliştirilmesine katkıda bulunmak amacı ile 10 yıl önce, Dünya Başkanı Hülya Aslantaş tarafından başlatılan Skalite ödüllerinin bugüne aralıksız her yıl verildiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Turizmde, kalite çıtasının daha yükseklere taşınması için Skal İstanbul olarak, bu ödüllerin verilmesine önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz.
Geleneksel Skalite Ödüllerinin 11."ncisi olan Skalite 2008 de yeni bir uygulama başlattık.
Bu yıla kadar, sadece Skal üyeleri tarafından belirlenen Skalite Adayları, TurizmdeBuSabah ile yaptığımız işbirliği sayesinde, daha geniş bir kesim tarafından tüm turizmcilerin önerileri ile belirlendi.
9 bin 265 kişinin, 62 bin 54 kez aday önermek için oy kullandığı bu şeffaf uygulama ile Skal Üyesi Turizm Profesyonellerinin yanı sıra, turizme gönül vermiş herkesin Skalite Ödülleri için katkıda bulunmasına fırsat verilmiş oldu.
İnanıyoruz ki, bu kararımızla, Turizmin Oskarları olarak da anılan "Skalite Ödülleri", bundan sonra, Ülkemizde daha iyi tanınacak, bilinecek ve turizmde kalite bilincinin toplumumuzda gelişmesine daha çok katkıda bulunacaktır."SPONSORLARIMIZ DESTEKLEDİ

Daha sonra İstanbul Skal yönetim kurulu üyeleri Feza Solaklar, Bahar Birinci, Vedak Bayrak, Patrice Lepkovski, Eyüp Babür, Ata Eremsoy'u yanına çağıran Kemal Özyiğit önce sponsorların ödül törenine geçti.
"Organizasyonumuzda her zaman yanımızda olan, destek ve katkılarını bizlerden hiç esirgemeyen çok değerli sponsorlarımıza tüm turizmciler adına teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizde, Turizmin gelişmesi için yaptığımız bu tür organizasyonlarda, Sponsorlarımızın verdiği destekler bizim için her zaman en büyük güç kaynağı olmuştur. Bundan sonra da, yine onların değerli katkılarıyla yeni projeleri gerçekleştirme olanağı bulacağımıza inanıyorum ve kendilerine bir kez daha teşekkür ettikten sonra, sahneye davet ederek sizlere tanıtmak istiyorum.
Sponsorlar: Boyut yayın Grubu, TAV Havalimanları Holding, Çelebi Hava Servissi A.Ş., Johnson Diversey, Eti Pazarlama, Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası, necmi Rıza Çiçekçilik- Recep Gedik, Mey İçki-Kayra Şarapları, Visions, Medline, Evian" KEMAL ÖZYİĞİT: SKALİTE TÜM SEKTÖRE YAYILDI

Skal International İstanbul Başkanı Kemal Özyiğit, bu yıl 11"incisi gerçekleşen Skalite 2008 organizasyonunun, internetten yapılan oylalama ile  tüm sektör tabanına yayıldığını söyledi. Özyiğit, daha önce, sadece Skal üyelerenin katıldığı online oylamanın, bu kez tüm sektör çalışanlarının aday gösterilebildiği şekilde düzenlendiğini belirtti.
Başkan Kemal Özyiğit, şunları söyledi: “Geleneksel “Skalite” ödüllerinin 11."si olan Skalite 2008"de, yeni bir uygulama başlattık. Bu yıla kadar, sadece Skal üyeleri tarafından belirlenen Skalte adayları, daha geniş bir kesim tarafından tüm turizmcilerin önerileri ile belirlendi. 9 bin 265 bin kişi, 62 bin 54 kez aday önermek için oy kullandığı bu şeffaf uygulama ile Skal üyesi turizm profesyonellerinin yanı sıra, turizme gönül vermiş herkesin Skalite Ödülleri için katkıda bulunmasına fırsat verilmiş oldu. İnanıyoruz ki, bu kararımızla, “Turizmin Oskarları” olarak da anılan "Skalite Ödülleri", bundan sonra, ülkemizde daha iyi tanınacak, bilinecek ve turizmde kalite bilincinin toplumumuzda gelişmesine daha çok katkıda bulunacaktır”HÜLYA ASLANTAŞ: MUTLUYUM, GURURLUYUM
Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, 1998 yılında, Cumhuriyetin 75. yılı anısına, anlamlı bir projeyi başlatmak istediklerini ve turizmde kalite çıtasını daha yükseklere taşımak için "Skalite- Turizmde Kalite Ödülleri"ni oluşturarak dünyaya örnek bir çalışma başlattılarını belirterek şunları öyledi:
"Projeyi, bugüne kadar geliştirerek taşıyan, tüm eski başkanlarımıza ve yönetim kurullarına teşekkür etmek istiyorum. Projeyi, dünyaya da tanıttık ve bugün "Skalite" sadece Türkiye"nin değil, Skal International"ın da projesi oldu. Beni, dünya başkanlığına taşıyan önemli taşlardan biri olan Skalite- Turizmde Kalite Ödül Töreni"nde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hiçbir başarı tek başına gelmez, hiçbir başarı tesadüfen gelmez. Biz, çok güzel bir ekip desteğiyle, çok çalışarak, Skal International dünya başkanlığını aldık. Dünya turizminin en büyük sivil toplum örgütünün bir Türk olarak Başkanı olmaktan, çok mutluyum, çok gururluyum, büyük bir onur duyuyorum. Tüm hayatım boyunca, Atamızın gösterdiği çağdaş medeniyet yolunda, Türk insanının, Türk kadınının, yapabileceklerine inanan Atamıza layık olmak için çalıştım. Bu şerefi yaşayabildiğim ve sizlerle paylaşabildiğim için hakikaten büyük mutluluk duyuyorum”

SKALİTE
*İstanbul Skal, 1956 yılında İstanbul"da kuruldu. Bugün gelinen noktada; Alanya, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, Çukurova, Denizli, Fethiye, İstanbul, İzmir, Kapadokya, Kuşadası ve Marmaris"te 14 kulübü bulunup, 900 kişi ile Dünya Skal hareketinde önemli bir yeri bulunuyor.
* "Skalite" ödüllerinin yaratıcısı olan Skal International Dünya Başkanı Hülya Aslantaş"tır. Skalite Ödüllerinin 1998 yılından itibaren "turizmde kalite" için verildiğini anlatan Hülya Aslantaş; konaklama, seyahat acentası, havayolları gibi ana turizm dallarının yanı sıra, kültür değerlerinin korunmasına, doğal zenginliklerin korunmasına katkı, turizm eğitimi gibi dallarda da verildiğini belirtiyor.
*1932 yılında Paris"te kurulan Skal International, 90 ülkesinde örgütlenmiş 500 kulüp ve 20 bini aşkın üyeye sahip bir kuruluştur. Köklü yapısıyla Skal İnternational; turizm profesyonellerini birbirleriyle iyi ilişkiler içinde iş yapmaya teşvik edici yapısıyla, ön plana çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından turizmcilerden oluşan SKAL International üyeleri, yerel ve uluslararası platformda buluşup, dostluk ortamı içerisinde ortak konuları tartışarak çözüm yolları arıyor. Tüm kulüpler ve Ulusal Komiteler, İspanya- Torremolinos"da Skal International çatısı altında birleşiyor ve Genel Sekretarya bu merkezden idare ediliyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.