• BIST 99.806
  • Altın 260,839
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 17 °C

Emitt Turizm Fuarı başladı

Emitt Turizm Fuarı başladı
Dünyanın en büyük 6. turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), TÜYAP Beylikdüzü'nde kapılarını 15. kez ziyaretçilere açtı.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM


İSTANBUL- Dünyanın en büyük 6. turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), TÜYAP Beylikdüzü'nde kapılarını 15. kez ziyaretçilere açtı. Açılışı gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Mısır'da yaşanan olaylar ve turizm sektöründe yaşanan rekabete değinerek, "Biz, haksız bir rekabetten yana, fırsatçılık tercihi yapan bir ülke değiliz" dedi.


Ekin Yazılım Başkanı Halim Bulutoğlu, "Emitt Fuarı her yı biraz daha büyüyor. Tüyap bize yetmez oldu. Ek salonlar açtırdık. Ülkeler ve bölgesel katılımlar bizlere güç katıyor" dedi.


TYD Başkanı Turgut Gür, "Turizmde Türkiye'nin önünü tutabilecek bir güç yoktur. Bu fuar Türkiye'nin turizmde ne kadar geliştiğini gösteren en büyük örnektir" dedi.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA 50 MİLYON TURİST AĞIRLAYACAĞIZ
Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve konuk ülke Yemen Turizm Bakan Yardımcısı Omar Babelgeith tarafından açıldı.
Fuarın açılışında bakanın yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de katıldığı açılışta konuşan Bakan Günay, Türkiye'nin, turizm alanında dünyada 7. sırada olduğunu söyledi. Günay, "28.5 milyon turisti konuk ettik. Gelecek yıl 30 milyon rakamını göreceğiz. Türkiye birkaç yıl önce 25 milyon rakamını geride bırakmaya çalışıyordu ama şimdi 30 milyon rakamı söz konusu. Cumhuriyetin 100. yılında 50 milyon rakamını göreceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.FIRSATÇILIK TERCİHİ YAPAN ÜLKE DEĞİLİZ
Mısır'da yaşanan olaylara değinen Bakan Günay, Türkiye'nin fırsatçılık tercihi yapan bir ülke olmadığını söyledi. Günay, "Biz, haksız bir rekabetten yana, fırsatçılık tercihi yapan bir ülke değiliz. Komşularımızın kriz yaşamalarını değil, barış içerisinde yaşamalarını istiyoruz. Tunus'taki sorunun ardından büyük turizm heyeti gitti. Aynı şekilde dostluk ve kardeşlik elimizi Mısır'a uzatmaya ve bölgedeki bütün ülkelere yardım etmeye çalışıyoruz. Bütün kardeşimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü dünyada barış olursa ülkemizde barış olur, ülkemizde barış olursa dünyada barış olur. İyi yaşamak için her şeyden önce bizim de insanlığın da barışa ihtiyacı var" diye konuştu.

BAKAN GÜNAY NEZLE OLDU
Son dönemlerde Erzurum Kış Oyunları ve arkasında Akdeniz kentleri, sonra İstanbul'a gelen Bakan Ertuğrul Günay sonunda şifayı kaptı. Emitt Fuarı'nın açılış töreninde eşinin yardımıyla nezlesini engellemeye çalıştı.


Bakan Günay burnunu çeke çeke nezlesini durdurmaya çalıştı


Eşiyle konuşup kağıt mendil vermesini istedi


Kağıt mendili alınca burnunu hızla temizledi


Sonra kağıt mendili cebine koydu. Eşi bir yandan yedek mendil hazırladı.


Eşi yeni bir kağıt mendil hazırlarken, Bakan Günay rahatlamış bir şekilde gülümsedi ve daha sonra konuşmacıları dinlemeye devam etti.
Bakan Günay, açılış töreninin ardından stantları gezdi.AHMET BARUT 1.5 MİLYON ARTI TURİST BEKLİYORUZ

TÜROFED Başkanı Ahmet Barut törende yaptığı konuşmada, EMITT”in, turizmde Türkiye”nin gösterdiği gelişmenin aynası ve sembolü olduğunu söyledi. Ahmet Barut bu yıl Türk turizmcileri olarak, başarılı bir turizm yılı öngördüklerini belirterek “En az yüzde 5"lik bir büyüme bekliyoruz. Bu, yaklaşık 1,5 milyon yeni misafir demektir, bu artışla 2011 yılında ülkemizde 31 milyon civarında turisti ağırlayacağımızı tahmin ediyoruz” dedi.

Konuşmasında, son günlerde sıkça gündeme gelen “Yemen, Tunus, Mısır gibi önemli turizm ülkelerinde meydana gelen siyasi çalkantılar, turizm beklentilerinde değişiklik yapar mı?” sorusuna da “Evet yapabilir” şeklinde yanıt veren TÜROFED Başkanı Ahmet Barut konuyla ilgili şunları söyledi: “Ama biz bu yaşanan olayların bir  turizmciye neler hissettirdiğini, terörden çok çekmiş bir ülkenin insanları(turizmcileri) olarak çok iyi biliyoruz ve bu bölgelerdeki meslektaşlarımıza öncelikle en içten ""geçmiş olsun"" mesajlarımızı iletiyoruz. TÜROFED olarak bu yaşananlara biz “bir fırsat doğdu” gözüyle bakmıyoruz. Elbette, önümüzdeki yakın dönemde Türkiye extra bir talep alacaktır ama uzun vadede bu yaşananlar tüm turizm endüstrisini olumsuz etkileyecektir. En basit olarak son tüketicinin tatil motivasyonunun azalacağını düşünüyoruz.Biz konaklama sektörü olarak her türlü gelişmeyi yakından takip ediyoruz. Son günlerde yaşanan gelişmeler paralelinde artacak talep durumunda bunu, ne fırsatçılığa dönüştürürüz ne de çifte rezervasyon sıkıntısı yaşarız.”

“Türk Turizm sektörü olarak yeni hedeflerimiz ve ideallerimiz var” diyen TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, turizmde,Türkiye"yi Akdeniz"in lider ülkesi yapmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Türkiye"nin bu hedeflere ulaşmasında dış faktörler kadar iç faktörlerin de büyük önemi olduğunu söyleyen Ahmet Barut, önüne böylesi büyük hedefleri koyan Türk turizm sektörünün, enerjisini boşa harcatacak, endişelerini artıracak iç gelişmelere karşı da çok hassas olduğuna dikkat çekti. Barut, “Örneğin, hem geldiği nokta itibariyle, hem de hedefleriyle Türkiye gibi bir ülkede; alkollü içeceklerin nerede, nasıl, kaç yaşındaki kişilere servis edildiği, nasıl servis edildiği, edileceği gibi detayların gündeme getirilmesi, saat tutularak canlı müziğe, mekanik müziğe varana kadar müdahalelerde bulunulması bizi misafirlerimize karşı sıkıntıya sokar.  Zaten en büyük şikayetimiz olan imaj sorunumuza negatif katkı yapar. Biz TÜROFED olarak, bu ve benzeri konuların tekrar gözden geçirilerek sektörün rekabet kabiliyetini azaltmayacak şekilde yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz.” dedi.

Önüne koyduğu yeni hedefleri paralelinde Türk turizm sektörü için bugünün, geçmişten çok daha fazla elele, kolkola ve dayanışma içinde olunması gereken gün olduğunu belirten Ahmet Barut şunları söyledi:, ”TÜROFED olarak sürekli altını çizdiğimiz bu konuyu bir kez daha huzurunuzda yenilemek isterim. Türk turizm sektörünün hedeflerine yönelik, hepimize büyük sorumluluk ve görevlerin düştüğü bu önemli ve hassas süreçte, kimilerinin kişisel beklentilerine dayalı sorunlarını sektörel ve ilkesel bir sorunmuş gibi sunmalarının ve suni bir gündem yaratmalarının kendilerine faydası olmayacağını düşünüyoruz. Ayrıca Türk turizminin enerjisini ve zamanını bu tür işlere harcama lüksü de yoktur.”

 


RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerini bir araya getirerek profesyonel bağlantılar geliştirmeleri ve işbirlikleri kurmaları için fırsatlar yaratan EMITT tatilcilere de binlerce tatil seçeneği ve uygun fırsatlar sunuyor. Bu yıl 10 salonda toplam 65 bin metrekarede gerçekleşecek olan EMITT Fuarı'nda folklor dans gösterilerinden yöresel yemek ikramlarına birbirinden renkli etkinlikler, sürpriz çekilişler, fırsatlar ziyaretçileri bekliyor. Ekin ve ITE Group tarafından düzenlenen EMITT'e Türkiye'nin belli başlı tüm seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, havayolu şirketleri, bölgesel kalkınma ajansları, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, beldeler ve 60 ülkenin Turizm Bakanlıkları ve temsilcilikleriyle birlikte tur operatörleri, otelleri, havayolu ve kruvaziyer şirketleri ile turizme yönelik ürün ve hizmetleri olan tüm kuruluşlar katılıyor. 

KATILAN ÜLKELER
EMITT'e bu yıl ABD, Abu Dabi, Adigey Cumhuriyeti, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, Dubai - Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvator, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan-Acaristan-Batum, Hırvatistan- Dubrovnik, Hırvatistan- Zagreb, Hindistan, İngiltere, İran, İtalya, Japonya, Kamboçya, Karadağ, Kırım, KKTC, Kenya, Kore, Kosova, Kuveyt, Küba, Laos, Letonya, Libya, Lübnan, Makedonya,
Maldivler, Meksika, Mısır, Özbekistan, Pataya - Tayland, Peru, Rusya, Senegal, Singapur, Slovenya, Sudan, Suriye, Şili, Tanzanya, Tataristan- Rusya Federasyonu, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Yemen ve Yunanistan olmak üzere dünyanın dört bir yanından toplam 60 ülke katılıyor.


Emit Fuarı'nda Dedeman Holding Başkanı Murat Dedeman, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü, Dedeman Hotel Operasyon Direktorü Asaad M.Farag birlikteydi. Son dönemde "Modern Evliya Çelebi " gibi dünyayı gezen Murat Dedeman'ın hedefinde şimdi Uzak Asya ülkeleri bulunuyor. 4 gün İstanbul'da kaldıktan sonra Uzak Asya'ya gidiyor.


Bakan Günay !8 Mart Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü Müdürü Prof.Dr. Murat Kasımoğlu ve Üniversitenin Mezunlar Derneği yöneticisi, aynı zamanda TÜROB Yönetiminde yer alan Kadıköy Zümrüt Otel'in sahibi Sertip Akşahin'e yapacakları panele katılma sözü verdi.


Bamtur'un Halkla İlişkiler Müdürü Yasemin Hemşinlioğlu, daha önceden tanıştığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özarslan ile son dönemde dünya turizminde gelişen olaylar hakkında sohbet etti.


Türk insanını yaz aylarında gemiyle viseziz gezdiren ve denizle tanıştıran Türkiye'nin gözde turizm şirketi Apex Tur tam kadro fuardaydı. "Denizlerin patronları" denilecek Buyan kardeşlerin bu yaz programları tam anlamıyla muhteşem. Fuarda Operasyon Müdürü Orhah Üstündağ yeni programları tanıtmak için stand stand dolaştı. Apex Tur'un gemi turları daha şimdiden dolmaya başladı.


Türk turizminin genç delikanlıları... Lothar Schmidt, Hüsnü Gümüş ve Yavuz Dilmen... Lothar Schmidt Türk turizmine yaptığı yeniliklerle önemli imzalar atan biri. Kapadokya'da 3'cü yaş turizmini başlattığında herkesi şaşırtmıştı. Ama uçaklar dolusu Almanı, Avusturyalıyı Kapadokya'ya getirmişti ve yatıracak yerleri zorla bulmuştu. O dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Müdürü Olan Husnu Gümüş'te onun bu hareketinde en yakın destekçilerinden olmuştu. Özel Belgeli Butik Oteller Derneği-ÖZBİ Koordinatörü Yavuz Dilmen'de güzel Almancasıyla genç bir turizmci olarak Lothar'ın ekibinde yer almıştı. Bu üç güzel insan hala turizmin içindeler ve Lothar hala yurtdışından Türkiye'ye turist getirmek için çaba gösteriyor. Bize kalırsa ona buna başarılı turizmci diye ödül verenler birez daha dikkatli olmalılar. Bu gibi değerlerin yaptıklyarıyla Türk turizmi bu günlere geldi.


Türk turizminin günümüzde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda en sevilen ekibi Müsteşar yardımcısı Özgür Özarslan ve Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar. Her ikisi de sessiz sedasiz çalışmalarıyla Türk turizmine önemli katkılarda bulunuyorlar. Her ikisi de her zaman ödülü hakediyorlar.


Özel Belgeli Butik Oteller Derneği-ÖZBİ yönetimi her zamanki birlik ve beraberliğini fuarda gösterdi. Bu kez yanlarında dünyanın ünlü rezervasyon sitesi LastMinute ekibi de vardı. ÖZBİ Genel sekreteri Poem Oteli Müdürü Adnan Mordeniz, LastMinute'den Manuela Portaluppi ve Maria Giovanna Zichi, İpek Palas Oteli Genel Müdürü Gülfem Yaşar Özberk, ÖZBİ Başkanı Hasan Gülkaynak, HotelLino'nun sahibi Berge Ulaş, Erguvan Oteli'nin sahibi Mutlu Başpınar, Ankara Elit Palas Oteli'nin sahibi Ertan Ustaoğlu, ÖZBİ Koordinatörü Yavuz Dilmen.


Özbi standında yer alan LastMinute'den Manuela Portaluppi ve Maria Giovanna "Türkiye'den memnunuz" dediler


DreamHill Busines Hotel, İstanbul'un Asya yakasının parlayan yıldızı olarak genç ve dinamik ekibiyle yol alıyor. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Oktay ekibiyle birlikte fuarda yer aldı.


DeamHill'in hanımları fuarda çok şıktı... Merve her zaman otelin gözdesi oldu. Figen Kol ile Çağla Gökçen'da şıklıkta geri kalmıyordu.


Antalya'da ünlü Titanik gemisi konseptli yaptığı otelle tematik otel bakışına yenilik getiren Titanic Hotels, İstanbul'da Taksim, Bakırköy ve Kartal otelleri ile büyük atılımlar yaptı. Şimdi ise Berlin'de dev bir Titanic Otel açılıyor.
Titanic Otellerini ayakta tutan kadro ise Türk turizminin en deneyimli ve başarılı yöneticilerinden oluşuyor. Genel Koordinatör Gökhan Özbatır, Jamaika sahillerinde renkli yaşamı ile elde ettiği bakır rengi teniyle herkesi kıskandırdı. Bakırköy Titanic Müdürü Cem Lale'yi ise iskiden birlikte çalıştığı Kapadokyalılar bırakmadı. Kartal Titanic Müdürü Uğur Ofluoğlu her zamanki sakin haliyle konukları ağırladı. Titanic City Otel Genel Müdürü Hülya Sezginer sempatik haliyle standı ziyaret edenlerle ilgilendi. Bu arada Titanic Otelleri Halkla İlişkiler Müdürü Melek Subentekin'in kilo verdiğini farkettik. Fotğrafta "cımbız" gibi çıkan Melek herhalde Titanic'lerin o muhteşem spor merkezlerinden çıkmıyor diye düşündük.


Kapadokya'nın ünlü Elma kuruluşunun sahibi Alim Elma tezgahı kızına bırakıp soluğu fuarda almıştı. Titanic Bakırköy Müdürü Cem Lale eski dostlarını ağırladı. Lothar Scmhit'i yukarda anlattık. Türk turizmine yenilik kazandıran, Türkten çok Türk olan bir Avusturyalı turizmci. Ahmet Tok, Kapadokya Otelciler Birliği Başkanı olarak her zaman dimdik ve başarılı... Kapadokya'nın "gidip-gelme" rekoru kırarakak guiness rekorlar kitabına girmesi gereken Kültür ve Turizm Müdürü Veleddin Birsöz fuardaydı. Ahmet Tok, "Veleddin Birsoz gitti geldi ama bizce en başa
rılı müdürdür. Kapadokya'ya gelen bakanlığın yerli ve yabancı konuklarını allem eder kallem eder yatırır, yedirir, içinin gönderir ve bakanlığa bir kuruş harcatmaz. Sizde Kapadokya için yaptıklarıyla öğünüyoruz" dedi.


Titanic Kartal'ın Müdürü Uğur Ofluoğlu ile Sultanahmet Bölgesi'nde ikinci otelini yapan Zeki Aydoslu iki eski dost olarak fuarda buluştu. Zeki Aydoslu özellikle tarihi yarımadada tarih katliamları konusunda çok hassas. Önüne gelenin tarihi eserleri işgal etmesine karşı çıkıyor. "Turist tarih için geliyor. Tarihi yokedersek, turist bizi mi seyredecek. Daha dikkatli olmalıyız" diyor. Bu arada Zeki Aydoslu'nun çok kitap okuyan oğlu benim belalım. Ne zaman babasıyla ilgili haber yazsam imla hatalarını kolluyor. Bilmiyor ki gazeteci hızlı haber yazmaktan imlaya fırsat bulamaz. Ama ben, okuma özürlü bir gençlik yetişirken aradan sıyrılarak böyle okuyan bir genç görünce müthiş duygulanıyorum. Varsın hatalarımı bulsun. Zaten yakında onu yanıma editör olarak alacağım galiba...Benim kitap okumayan bilisayarkolik oğlumda askerde kitap okumaya başladı. Bu da bana ayrı mutluluk veriyor.


Türk turizminin zarif genel müdürlerinden Leyla Taşkın'ı bu yaz Grand Yazıcı Bodrum'da izleyeceğiz. Grand Yazıcı Bodrum'a genel müdür olan Leyla Taşkın, son dönemde Bodrum'dan ayrılamadı. Ama bu kez kışın Uludağ'da, Yazın Bodrum'da olacak. Çünkü Grand Yazıcı otellerinin genel koordinatörlüğünü de yürütecek. Artık "A plus" Leyla Taşkın'ı "A Plus" müşterilen yanında sosyete dergilerinde bol bol en son moda kıyafetleri ile göreceğiz


Leyla Taşkın'ın yeni görevini en yakın arkadaşı HotelAjans'ın sahibi Jale Kibritçioğlu kutladı.


Türk turizminde bazı kişiler var ki sürekli imaj değiştiriyorlar. Burada Elit World Müdürü Ziya Altınay her zaman aynı imajı koruyor. Müdürlüğün tartışılmazisimlerinden Yusuf Yürüten ise birez sertleşmiş. Yeni bıyıklarıyla Talimhane'de ağa gibi dolaşacak gibi görünüyor. Ama bıyıklar yakışmış doğrusu... Dedik ya.... Herkes imaj değiştiriyor. Turizmde tredn değiştikçe, müdürlerin şekilleri değişiyor. Bence iyi oluyor.


Yaptıkları turizm yatırımları ile herkesi gözdesi olan ve özellikle Talimhane'deki otelleriyle dikkati çeken Öztanuk grubunun genç veliahtı Özgür Öztanık arkadaşlarıyla turizm fuarında yer alarak işin içinde olduğunu gösterdi.


Eden Beach Grubu olarak Asos'ta yaptıkları otellerle "Asos'u dünya yıldızı yapan Hilmi Selimoğlu ve kızı Dilara Selimoğlu'nu Özbi Başkanı Hasan Gülkaynak ziyaret etti. Hilmi Selimoğlu Asos Nazlıhan Oteli'nin yanına bir spa merkezi kurduğunu ve önüne yatların çekildiği bir marina yaptığı söyledi. "Ben artık inşaat yapıyorum. Turizmi Dilara'ya bıraktım" dedi.


Bu fotoğrafı görenler "Dilaver Doğru'ya torpil geçmişsin" dediler. Aslında torpil falan yok. Sevgili Doğru'nun önündeki dergiler yeşil çuhanın üzerindeki iskambil kağıtları gibi duruyor ve genel müdürümüz krupiye,  yanındakiler elemanları gibi duruyor. Ama "keske casinolar açılsa" dedirtiyor.  Green Park Bostancı'nın Genel Müdürü Dilaver Doğru'nun telefonu hiç susmaz. Sağ elinde telefonu, önünde (kurabiyeler marka gibi duruyor) ve arkasında dinamik ekibi. İşte bu ekip Bostancı gibi bir yerde yıllardır harikalar yaratıyor. Otelin hiç boşu yok. Bu arada bakmadıkları Green Park oteli yok. Bu ekip Green Park Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ'ın yıldızı... Başarılarının devamını diliyoruz.


Global Residence sahibi Bülent karamanoğlu ile Green Park Bostancı Genel Müdürü Dilaver Doğru Mermara Skal için elele tutuşarak "Kemik gibiyiz" dediler. Arada bir bu kemikleri sıyırmaya kalkışanlar oluyor ama yumuşak geçişle engelleniyor galiba. Son olarak benim varlığım bile pazara sunulmuş. İnsanların tutunacak yanı olmayınca birilerini kullanmaya kalkar. Bence Marmara Skal gerçekten kemik gibi... Eninde sonunda 40 kişi birbiriyle bütünleşecektir. Ama kemiklerin arasına montaj yapılmasa iyi olur. Çünkü hepsi de güzel insanlar ve işlerinde başarılı oluyorlar. İstanbul'un Asya yakasına renk getirdiler. Hepsini çok seviyorum ve birlikte olmaları beni mutlu ediyor. Kemik yerine kılçıklar olmasa daha iyi olacak galiba...


Beyazıt'ta The President Hotel, Kumpakı'da Citadel Otel yıllardır istikrarını koruyarak bölgenin yıldızı olmaya devam ediyor. Yaptıkları yeniliklerle daima bir adım önde olan otellerin Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu "Avrupa Konutları içinde yeni bir beşyıldızlı otel daha geliyor. İşimiz giderek büyüyor" diyor. Özbi Başkanı Hasan Gülkaynak ile Genel Sekreter Adnan Mordeniz, The President Oteli'ni ziyaret etti.


The President Oteli'nin yönetimindeki bayanlar otele zerafet katıyorlar Genel Koordinatör Recef Arifoğlu başarılı hanımları seçmeyi biliyor. Otelin Genel Müdürü Gülseren Vatansever, Satış ve Pazarlama Müdürü İrem Küçükay başarılı bir yönetim sergiliyorlar.


Yaşmak ve Sultania ile Sirkeci'ye renk getiren Taner Yallagöz, işleri kızı Merve Yallagöz ile paylaşınca rahatladı. Merve Yallagöz ile ekibi otelleri başarıyla yönetiyorlar. Bu arada Taner Yallagöz yıllar sonra kendine zaman ayırmaya başladı. Darısı diğer otel sahiplerinin başına diyoruz...


Sky Havayolları iç hatlara bomba gibi girdi. Uyguladığı uygun fiyatlar, arzuilanan noktalara yapılan uçuşlar. uçak içi zengin ikramlarla yolcuların gönlünü kazandı. En büyük kazancı ise tüm seyahat acentelerine eşit davranacak komisyon ücretlerini onların isteklerini göre ayarlayarak, batışları acenteler üzerinden yapması oldu. Başta THY olmak üzere diğer havayollarına örnek olan Sky Havayolları 4u açakla girdiği iç hatlarda giderek uçak sayısını artırıyor. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahir Görgülü ekibiyle birlikke fuarda yer alarak, Sky Air'in marka imajını pekiştirdi.


Hilton Dalaman Resort&Spa Genel Müdürü Geylan Dursunoğlu, Toplantı ve Grup Müdürü Seher Baysal ve tüm ekip fuarda yer aldı. Geylan Dursunoğlu, otelin konumu itibarıyla her yıl biraz daha tanındığını ve başarılı pazarlama ile dünyadan ziyaretçi aldıklarını söyledi.


İstanbul'un Asya yakası otellerinin genel müdürleri Elite Hotel standında buluştular. Ümraniye Masi Otel Gernel Müdürü Çetin Yavuz, Sözbir Otel Genel Müdürü Melih Buluç, Asya Suites Genel Müdürü Erol Sonay, Elite Yiyecek İçecek Müdürü Yusuf, otellere ekipman üreten Mustafa Zigal'de sevgili eşi Ayla ile  mutlu bir şekilde ekibe katıldı.Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.