• BIST 114.075
  • Altın 326,147
  • Dolar 6,1624
  • Euro 6,7278
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 8 °C

Emin Çakmak: Türsab oylarınızla yeniden varolmalı

Emin Çakmak: Türsab oylarınızla yeniden varolmalı
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak: Türsab yönetimine geldiğimizde Sakarya’yı e-Türsab’a taşıyarak dünya turizmine sunacağız” şeklinde konuştu.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
SAKARYA -
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak Adapazarı Elegante Restoran’da acentelerle yaptığı “Ortak Akıl’ toplantısında Sakarya’nın milattan önceye dayanan tarihinde Frigler, Persler, Mekodonlar, Bithynia Krallığı, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı’nın izlerine sahip olduğunu belirten Emin Çakmak “Ne yazık ki Türsab bu güzel şehrin değerlerini görmemiş. Sahip çıkmak aklına gelmemiş ve turizm adına sahipsiz bırakılmış” dedi. Sakarya, tesis ve tanıtım anlamında turizm yatırımlarında yetersiz kalan turizm adına unutulmuş bir şehirdir. Türsab yönetimine geldiğimizde Sakarya’yı e-Türsab’a taşıyarak dünya turizmine sunacağız” şeklinde konuştu.

emin-adapazari-001.JPG

emin-adapazari-001.jpg
18 YıLDıR BIRŞEY YAPMAYANLAR NE YAPACAK?
Emin Çakmak “23. Türsab Kongresi ‘nin Türsab’ın yeniden vroluş kongresi ve “köle” ile “sahip’in mücadelesi olduğunu belirterek “Acenteler kime oy vereceğine doğru düşünerek, geleceğini kimlere teslim edeceğini bilerek karar vermelidir. 18 yıl denenmişler var. Mevcut yönetim ve yönetimden ayrılanlar hala bir şeyler yapacağız diye konuşuyorlar. 18 yıldır yapmayanlar bundan sonra ne yapacaklar. Onların ajandaları farklıdır. Bizim ajandamız ise TursabHepimizin.org sitesinde yazdığımız projelerde bellidir. Bu güne kadar o koltuklara oturmadan çok şey yaptık ve hala yapıyoruz” dedi.

emin-adapazari-003.jpgTürsab Başkan Adayı Emin Çakmak’ın toplantısına Türsab eski yönetim kurulu üylerinden İhsan Mahmutoğulları, Nival Turizm’in sahibi ve Yedigöller BYK Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Taşan ile çok sayıda seyahat acentesi katıldı.

emin-adapazari.JPGEMİN ÇAKMAK’A GÜVENDİM
Toplantının açış konuşmasın yapan Yusuf Taşan, “Doğru bir aday arayışı içindeyken Emin Çakmak’a güvendim ve birlikte oldum. Aday olmayacağını duyduğumda aradım üzüntümü bildirdim. Emin Çakmak, bana ‘Daha iyi arkadaşlar çıkabilir’ deyince anlayışına saygı duydum. Yeniden adaylığını duyunca ise sevindim. Çünkü kendini çok iyi hazırlamış ve sorunları iyi biliyor. Projeleriyle bunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

emin-adapazari-004.jpg
E-TÜRSAB’TA SAKARYA VE DİĞER İLLERDEKİ ACENTELER YER ALACAK

Projeleri acentelerin destekleriyle hayata geçireceklerine inandıklarını belirten Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, “Yurdumuzun her yedindeki acentemiz aynı haklara sahip olacaktır. Göreve layık görülürsem. Djital Türsab ile Türsab’ı başta Türkiye’nin pazarlama gücünü artırarak, bütün dünyaya açık güçlü bir kuruluş haline getireceğiz. Türkiye’nin değerlerini internet ortamından dünyaya tanıtan, satan ve pazarlayan bir e-Türsab yaratılacaktır. Her şehir olduğu gibi Sakarya’ya özel sayfalarda faaliyette bulunan acenteler yer alacaktır. Acentelerin pazar paylarını artırarak, daha çok kazanmalarını, güçlenmelerini hedefliyoruz. Çünkü Türkiye ekonomisinin geleceği turizmdedir. Türkiye turizmini kurtaracak en büyük güç ise seyahat acenteleridir” dedi.
 

emin-adapazari-002.JPG
TÜRSAB’TA MUHALEFETİN ATEŞİNİ BİZ YAKTIK

Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak “Türsab’ta muhalefetin ateşini 2011’de biz yaktık. 12 Aralık 2012’te ortaya çıktım. Bir üyede bin üyede bizim için değirlidir diyerek 81 il 52 ilçere 9500 üyeyi ziyaret ederek onlara bir çam fidanı armağan ettim. Projelerimi anlatarak Türsab Hepimizin dedim ve onları oy kullanmaya çağırdım.

Türsab’ta BYK’ları postacılık görevinden kurtarmak istedğimi söyledim. Evrak göndermek dağıtmak için PTT var demiştim. BYK’ları birer hizmet merkezi haline getermek ve turizm ticaret odalarına dönüştürmenin getirilerini anlatıyorum. Aidatları her yere değil bir tek noktaya verelim dedim Türsaba verilen aidatın dünyada örneği yok. Enerjimizi tek çatı altına toplamalıyız diyoruz. Türsab ta acente kurma standardını diğer ülkelerde olduğu gibi, çağın gereklerine uydurarak kota sistemiyle belge devrinin önünü açmalıyız. Böyle yapınca acente belgelerinin değeri artacaktır. Bu da işlerini devrettiklerinde alacakları para acenteerin emekli ikramiyesi olacaktır.”

emin-adapazari-003.JPGBAŞARAN ULUSOY: İYİ TERZİ DEĞİLMİŞİM…
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, diğer aday Firuz Bağlıkaya için Başaran Ulusoy’un Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de yaptığı konuşmalarda önemli koulara değindiğini belirterek “Artık acentelerin gelecekleri için iyi düşünme ve karar verme zamanıdır. Başaran Ulusoy, Firuz Bağlıkaya’nın yekibinde yer alanların internet üzerinden kendisine hakaretler yağdırdığını, çoluğunu, çocuğunu dillerine doladığını belirterek “Kabahat bende… İyi terzi değilmişim. İyi dikmemişim sözleri çok manidardır. Türsab’ta öncelikle birbirimize saygı ve sevgi ortamı bitirildi. Ne olursa olsun kimsenin birbirine kötü söz söyleme hakkı yoktur. Hele Türsab gibi bir kurumun başındaki kişiye hakaret, Türsab üyesinin kendisine hakaret etmesidir.

emin-adapazari-004.JPGACENTELERİ TUR OPERATÖRLERİNE TESLİM ETME PLANI
Diğer aday Firuz Bağlıkaya’nın 12 yıl Türsab’ta görev yaptığı dönemde imkanları varken hizmet yapacağına Türsab’ı tur operatörlerine tesim etmek için çalıştığını belirterek şunları anlattı:
“1618 Sayılı Kanunun revize etmek üzere Firuz beyi görevlendirdik. Ancak taslak önüme geldiğinde 250 bin lira teminat mektubu uygulaması ile acentelerin yokedilmek istendiğini gördüm. Firuz bey 2.5 tur operatörünün olduğundan zengin, acentelerin ise yokedilmesini hedefliyordu. Kanun ‘kadük’ çıktığı için elimin tersiyle ittim. Sonra Turizm Birliği adı altında bir çatı ile tur operatörlerini güçlendirmek istedi. Geçen dönem ve şimdi Türsab’a aday oldu. Arkasında tur operatörü var. Acenteleri düşünmüyor. Türsab’ı 2.5 tur operatörüne teslim etmeyi düşünüyor. Ama bu camia ona izin vermez.”

emin-adapazari-005.JPGTÜRSAB’I BİTİRMEK İSTİYORLAR
Emin Çakmak, “Başaran Ulusoy, Firuz Bağlıkaya’nın planlarını en bilen kişidir. Geçen dönem hazırladığı 180 sayfalık “Mavi Kitap’ta her kararda imzası olduğunu açıklarken “İmzası attı ve sonra imzalarını inkar etmeye kalkıştı. Türsab’ı böyle davranan insanlar yönetemez. Türsab’ı bitirmek istiyorlar’ demişti”

emin-adapazari-002.jpgACENTELERE PARA KAZANDIRIYORUZ
Emin Çakmak, Türsab Hepimizin diyerek yol çıktıklarını belirterek “Hedefimizide her şartta acentelerin menfaat önceliklidir. İsviçreli bir şirketle VFS Globali kurduk . 12 yıldır 30 ülkenin vize kabul merkezi olarak çalışıyor. Hizmeti acentelerin ayağına götürdük. Kurduğumuzda Büyükelçilikler acenteleri kabul etmiyorlardı. 2 yıl mücadele ettik. Seyahat acentelerini akredite ederek vize vermelerini kabul ettirdik. Seyahat edenler acentelerle gitmelidir dedim. Şu anda akredite bağımsız 780 e yakın acente ile çalışıyoruz ve VFS ile çalışan acenteler para kazanıyorlar.”
 

Bu haber toplam 3365 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.