• BIST 93.297
  • Altın 209,818
  • Dolar 5,3665
  • Euro 6,0703
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 8 °C

Emin Çakmak acenteleri İzmir'de toplantıya çağırıyor

Emin Çakmak acenteleri İzmir'de toplantıya çağırıyor
“Arkadaşlarımız merak içindedirler ve gerçekleri bilmek en önce TÜRSAB üyesi meslektaşlarımızın hakkıdır” diyen Emin Çakmak 7 Aralık’ta acenteleri İzmir’de topluyor

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un istifası, genel kurulun etelenmesi ve olaya bakanlığın el koyması üzerine İstanbul’da Türsab hepimizin grubu ile “istişare” toplantısı yapan Türsab Hepimizin Platformu Kurucu Başkanı
21. ve 22.Dönem Türsab Genel Başkan Adayı Emin Çakmak muhalefet adaylarına verdiği desteği çektiğini bildirdi. Emin Çakmak 7 Aralık’ta İzmir’de acentelerin katılımıyla geniş katılımlı bir toplantı yapacağını belirterek "TÜRSAB’ın Geleceğini tartışmak üzere tüm başkan aday arkadaşlarımızı ve mevcut yönetimi davet ediyoruz" dedi.

emin-cakmak-002.jpgBAZI ÇEVRELER NEDEN RAHATSIZ OLDU?
“Gerçekleri bilmeye en önce TÜRSAB üyesi meslektaşlarımızın hakkıdır” diyen Emin Çakmak, İstanbul toplantısı sonrası internet platformlarında yazılan yazılar üzerine “Türsab Hepimizin grubunun bir araya gelişi ve toplanması bazı çevreleri neden ve niçin rahasız etmektedir acaba?” diye sordu.
“Kaldı ki tüm arkadaşlarımız merak içindedirler ve gerçekleri bilmek oen önce TÜRSAB üyesi meslektaşlarımızın hakkıdır” diyen Emin Çakmak acentelere şu daveti yaptı:


emin-cakmak-003.jpg
7 ARALıĞA KADAR MEVCUT YÖNETİM VE ADAY OLACAK YENI BAŞKAN ADAYLARıNA ÇAĞRI
“Bu vesile ile 7 Aralık 2017 tarihinde İzmir de ana muhalefet ve tarafsız grup olarak mevcut yönetime,tüm mevcut başkan adaylarına ve 7 Aralığa kadar aday olacak yeni başkan adaylarına “açık” çağrımızdır. Travel Turkey nedeni ile 81 ilimizden İzmir de bulunacak tüm meslektaşlarımızı akşam yemeğinde buluşmaya davet ediyorum” dedi.

Emin Çakmak duyurusunda: Türsab Hepimizin…Türsab’ın geleceğini ilgilendiren konularda; Duyarsiz kalamayiz, seyirci kalamayiz, sahipsiz bırakmayız” dedi.


BAŞKAN ADAYLARINA VE  MEVCUT TÜRSAB YÖNETİMİNE AÇIK ÇAĞRI YAPTI

Emin Çakmak’ın açıklaması şöyle:

TÜRSAB Seçimleri ve Başkan Adaylarına ve Mevcut TÜRSAB yönetimine "AÇIK" Cağrımız hakkında

Değerli Meslektaşlarım,

Malumlarınız 21. ve 22. Dönem TÜRSAB Genel Kurullarında yönetime talip olduk ve sonuçlarını ve sebeplerini hepimiz biliyoruz.

22.Dönem seçimlerinden sonra birçok kez 23. dönem mevcut başkan adayları ve başkan ile bir araya geldik ve görüştük.

Bu süreçte TÜRSAB Hepimizin Platform üyeleri ile yaptığımız istişareler sonucu 23.dönem aday olmama ve birleşecek olan muhalefete destek verme kararını hep birlikte yol arkadaşlarımla alarak başkan adaylarına tebliğ ettik.

İlerleyen süreçte Eylül ayı içerisinde muhalefet başkan adayları ile yaptığımız görüşmelerde yazılı desteğimizi 30 Ekimde açıklayacağımızın sözünü vermiştik ve 29 Ekimde bu sözümüzü tutarak samimi yaklaşım ve tutumla desteğimizi birleşen ve protokol imzalayan “Güçlü TÜRSAB” ve “Bize Değişim Gerek “muhalefet grubuna aşağıdaki yazımız ile açıkladık ve her mecrada duyurduk.

Ardından 19 Kasım tarihinde 3. Başkan adayı olan değerli Hüseyin Kırk kardeşime çağrı yaparak çekilmesini ve ardından desteğini muhalefete vermesini talep ettim. Çağrımıza olumlu yaklaşan Hüseyin kardeşim 4-5 gün sonra bir toplantı yaparak çekildiğini ve desteğini muhalefete vereceğini açıkladı.

(NOT: Burada Emin Çakmak'ın bir hatası var. Hüseyin Kırk adaylıktan çekilmediğini ve ekibiyle adaylardan Hasan Erdem'e destek verdiğini açıkladı)

Ancak, son 10 gündür TÜRSAB seçimleri ne oldu ise bermuda şeytan üçgenine döndü ve ardı ardına gelen açıklamalarla kamuoyu ve sektör sarsıldı, adeta 9.5 richter ölçeğinde bir deprem yaşadık hep birlikte ve artçıları halen devam ediyor.

ERTELEMENİN ARKASINDA Kİ PLAN NEDİR?
Mevcut YKB sayın Başaran Ulusoy adaylıktan çekildiğini ilan etti ve çok geçmeden öne sürdüğü, anlaşılmaz, akıl almaz ve pek geçerli olmayan nedenler ile 23. Genel kurlunu 24 Kasım YK kararı ile ertelediğini açıkladı.
Mevcut yönetim neden böyle akıl dışı bir karara oy birliği ile imza attı acaba?
Neden paniklediler ve korkuları neydi?
Ya da bu ertelemenin arkasında bir plan mı vardı?
Varsa neydi acaba?
Bileniniz var mı ?

emin-cakmak-004.jpg
BİRİLERİ BİRLEŞEN MUHALEFETİ DAĞITMAK MI İSTEDİ?

Ardından, beklenmedik şekilde muhalefet kanadından ayrı ayrı açıklamalar ve farklı farklı söylemler duymaya başladık.
Peki muhalefet birleşmemiş miydi? EVET
Biz birleşen muhalefete desteğimizi açıkladık mı? EVET
Peki neden birleşen muhalefet bu 10 günlük süreci birlikte yönetip tek bir muhalefet olarak tek bir ağızdan açıklamalar yapmadılar?
Peki neden geçen dönem ana muhalefet olan Türsab Hepimizin desteğini alıp bu süreçte hepbirlikte istişare etmediler?Yoksa birileri birleşen muhalafeti dağıtmak peşinde miydi?


İSTANBUL'DA TÜRSAB HEPİMİZİN EKİBİ İLE TOPLANDIK
Değerli Meslektaşlarım,

Bu soruların cevaplarını aramak ve istişare etmek üzere Türsab Hepimizin yol arkadaşlarımı genel Kurulun yapılacağı ve 1.günü olan 2 Aralık cumartesi İstanbul’a davet ettim,

Bu davetin iki amacı vardı;

A.- 2 Aralıkta seçim gerçekleşirse desteğimizi açıkladığımız birleşen muhalefetin yanında olmak ve söz verdiğimiz üzere desteklemekti.

B.- Şayet seçim gerçekleşmez ise bu ertelemenin nedenlerini ve TÜRSABın geleceğini nelerin beklediğini masaya yatırıp tartışmak ve yukarıda sorulan sorulara cevap bulmaktı.

Tartıştık, ancak bizler de birçok meslektaşlarımızın da çözemediği bermuda şeytan üçgenine dönen bu süreci çözemedik ve mantıklı bir cevap bulamadık.

Peki sizlere soruyorum değerli meslektaşlarım?

Üyesi olduğumuz Türk Turizm Sektörünün en büyük ve en güçlü kuruluşu, göz bebeğimiz TÜRSAB da yaşanan bu olaylara;

*Duyarsız mı kalsaydık?

*Seyircimi kalsaydık?

*Sahip çıkmasa mıydık?

Duyarlı olmamız, seyirci kalamayışımız, bu güzide birliği başı boş bırakmayıp, Türk Turizmine olan sorumluluğumuz ve görev bilinciyle sahip çıkmamız ve Türsab Hepimizin grubunun bir araya gelişi ve toplanması bazı çevreleri neden ve niçin rahasız etmektedir acaba?

MEVCUT YÖNETİM ACİZ DURUMA DÜŞTÜĞÜNÜ AÇIKLADI
Değerli Meslektaşlarım,
Sonuç olarak:
26 Kasım itibari ile sayın Başaran Ulusoy bir kez daha aday olmayacağını açıklamış ve TÜRSAB 23. Genel Kurulu icra edilememiş, mevcut yönetim acze düştüğünü belgeler ile kanıtlamış ve 23.Genel Kurul icra edilememiş ve ilçe seçim kurulu tarafınca iptal edilmiştir.
Artık bu saat itibari hepimiz için yeni bir süreç başlamıştır ve muhalefet diye bir deyim ortadan kalkmıştır.
2 ay içerisinde Turizm Bakanlığımız yetkilileri tarafınca icra edilecek olan “Olağan Üstü Genel Kurulumuzda” mevcut ve yeni aday olacak olan gruplar yönetim için bayrak yarışına gireceklerdir.

İKTİDAR VE MUHALEFET KALMADI, BAYRAK YARIŞI BAŞLADI
Türsab Hepimizin Grubu olarak Birleşen muhalefete desteğimizi:

** 18 yıldır değişmeyen ve değişim zamanı çoktan gelmiş ve geçmiş değerli başkanın emekliye ayrılmasına, ömür boyu verdiği hizmetler nedeni ile onursal başkan ilan edilmesine vesile olmak ve **TÜRSABımızı gelecek 2050 yıllarına hazırlamasına ve gelişen teknolojilerle entegre edilmesine, adaletin sağlanmasına ve şeffaflığın getirilmesine destek olmak adına açıklamıştık.

Sayın Başaran Ulusoy’un, kendi iradesiyle adaylıktan çekilmesiyle artık iktidar ve muhalefet kalmamış ve büyük değişim için bir bayrak yarışı başlamıştır.

Sayın başkanı bu tarihi kararından dolayı kutluyorum.

BİRLEŞEN VE AYRIŞAN MUHALEFETTEN DESTEĞİMİZİ GERİ ÇEKİYORUZ
Bu nedenle, biz de; görevini tamamlamış, verilen sözleri harfiyen tutmuş, mevcut yönetimin adaylıktan çekilmesi ile istenilen ve hedeflenen değişim gerçekleşmiş ve sonuca ulaşmış ana muhalefet olarak, olağanüstü TÜRSAB HEPİMİZİN grubunun 2 aralık değerlendirme toplantısında aldığı karar gereği, önce birleşen ancak son 10 günde ayrışan muhalefetten desteğimizi geri çektiğimizi ilan ediyoruz.

Olağanüstü genel kuruldan önce, son yaşanan olayları, genel kurul iptal nedenlerini, TÜRSAB’ın mali ve idari durumunu, sıkıntılarını aile içerisinde tartışıp, ortaya çıkacak bilgi, görüş ve önerileri TÜRSAB üyesi 10.000 meslektaşımızla paylaşmanın, genel kurul öncesi yapılması gereken en demokratik hareket olarak görüyoruz.

HERKESİN GERÇEKLERİ BİLMEYE HAKKI VARDIR
Kaldı ki tüm arkadaşlarımız merak içindedirler ve gerçekleri bilmeye en önce TÜRSAB üyesi meslektaşlarımızın hakkıdır.
Bu vesile ile 7 Aralık 2017 tarihinde İzmir de ana muhalefet ve tarafsız grup olarak mevcut yönetime,tüm mevcut başkan adaylarına ve 7 Aralığa kadar aday olacak yeni başkan adaylarına “açık” çağrımızdır.

İZMİR'DE BÜYÜK BULUŞMA
Travel Turkey nedeni ile 81 ilimizden İzmir de bulunacak tüm meslektaşlarımızı akşam yemeğinde buluşmaya davet ediyorum.
Tamamen Türsab bünyesi içerisinde kalacak şeklide, basına kapalı, tarafsız, adilane bir açık oturum yaparak, son 10 günde yaşanan olumsuz olayları ve TÜRSAB’ın Geleceğini tartışmak üzere tüm başkan aday arkadaşlarımızı ve mevcut yönetimi davet ediyoruz.

Değeri başkan adaylarının ve mevcut yönetimin en geç 5 Aralık salı saat 12:00 kadar katılım sağlayıp sağlamayacaklarını tarafıma bildirmeleri hususunda ilgilerini istirham ediyorum.

Türsab Hepimizin

Türsab'ın geleceğini ilgilendiren konularda;

Duyarsız kalamayız!

Seyirci kalamayız!

Sahipsiz bırakmayız!!!

Hepinizi saygı ve sevgilerimle kucaklıyor sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Emin Çakmak

Türsab Hepimizin Platformu Kurucu Başkanı
21. Ve 22.Dönem Türsab Genel Başkan Adayı

Tel:0530-3914119

www.tursabhepimizin.org

Bu haber toplam 3279 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.