• BIST 98.455
 • Altın 220,350
 • Dolar 5,3394
 • Euro 6,0749
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 2 °C

Durmazlar'dan Bursa’ya Hilton

Durmazlar'dan Bursa’ya Hilton
Durmazlar Makine CEO'su Ahmet Bilgin: 5 yıldızlı Hilton ve 3 yıldızlı Hampton by Hilton otellerini 2011’de Bursa'da açıyoruz. İkitelli Hilton'a çalışıyoruz.
ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM

İSTANBUL- Durmazlar Makine işbirliğinde Hilton, Türkiye'deki ilk "çift markalı" ekonomik otel projesini Bursa"da gerçekleştiriyor. Bursa'da 5 yıldızlı Hilton ve 3 yıldızlı Hampton by Hilton otelleri 2011"de açılıyorHilton Hotels Corporation, Bursa'da iki yeni Hilton oteli açmak üzere Durmazlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile franchise anlaşması ile, 170 odalı lüks 5 yıldızlı Hilton Bursa Convention Centre & Spa ile 106 odalı 3 yıldızlı Hampton by Hilton yanyana inşa ediliyor. Lüks Hilton"da 1000 kişilik üçe bölünebilir balo salonu, executive lounge, teras ve giriş katında iki restoran yanında terasta iki katta Uludağ manzaralı kapalı yüzme havusu bulunan spa merkezi yer alıyor.ALİ DURMAZ"IN HAYALİYDİ

Türkiye"nin makine üretiminde dünya çapında önemli işadamlarından geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Ali Durmaz"ın hayali olan turizm projesi Bursa"da hayat buldu. Bulgaristan göçmeni olan Ali Durmaz, gönlünü Bursa"ya vermiş ve yaptığı yatırımlarla dünyanın önemli makine üreticileri arasına giren Durmazlar Makine"yi kurmuştu.

1956"da kurulan Durmazlar Makina Sanayi ve Ticaret A.S, dünyanın en büyük metal sac işleme makineleri üreticilerinden biridir. Kendi alanında ve üretim teknolojisinde öncü konumda bulunan Durmazlar, 1.000 çalışanı ile 80"den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Babalarının hayalini gerçekleştiren oğlu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ve Yönetim kurulu Üyeleri Fatma ve Sinan Durmaz “Babamızın hayalini hayata geçirdiğimiz için mutluyuz”dediler.

Durmazlar Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz şöyle konuştu:
" 1956'da Durmazlar maine"nin kuruluşudan itibaren babamız Ali Durmaz bu arazide bir otel yapmanın hayalini kuruyordu. Bugün onun hayali gerçekleşti ve Türkiye'deki ilk büyük otel ortaklığımızı Hilton Hotels Corporation ile yapıyoruz. İtibarlı markalardan olan Hilton ile birlikte . Bursa'da yapılacak çalışmanın uzmanlığımız ve bilgimizle birleştirildiğinde, bu ortaklığın büyük başarı getireceğine inanıyoruz."HİLTON DÜNYADA İLK KEZ ÇİFT MARKALI EKONOMİK MODELİ

Durmazlar"da turizm projelerinin başına daha önce Dedeman Otelcilik"te Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Türk turizminin profesyonel yöneticilerinden Ahmet Bilgin"in CEO olarak gelmesiyle yatırımlar ivme kazandı. Kısa sürede Bursa"daki iki otel projesi ve bir fabrika hayata geçti.

Hilton Hotels Corporation Global Markalar ve Ortak Hizmetler Başkanı Paul Brown ise, “Hampton by Hilton markasından dünyaca ünlü Hilton markasına kadar olan bir yelpazede geniş bir fiyat, hizmet  ve şehir seçeneği sunarak hem Türk hem de uluslararası misafirlerin yüksek kaliteli konaklama ihtiyaçlarını sağlama avantajına sahibiz” dedi.

 

Hilton Ailesi toplam 430 odalı üç yeni otelini 2011 yılının ikinci çeyreğinde Bursa"da açmayı planlanıyor. Hilton, geçtiğimiz yıl imzalanan münhasır olmayan sözleşme kapsamında da 2010 yılında yeni bir “Hilton Garden Inn” oteli açmayı planladığına ilişkin bir açıklamada bulunmuştu. Bu otel şehrin kuzeydoğusunda Demirtaş Organize Sanayi Bölgesine yakın bir konumda olacak.

Yeni kurulacak olan “Hilton” ve “Hampton by Hilton Otelleri”, Bursa"yı İstanbul"a bağlayan yeni otoyola yakın bir konumda, şehir merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklıkta konumlanmakta ve otellerin yakınında önemli bir üretim sahası ile büyük bir alışveriş merkezi bulunmaktadır.İKİTELLİ"YE DE HİLTON GELİYOR
İstanbul İkitelli"de de önemli bir proje yürümeye başladı. İkitelli"ye"de yanındoa residanz, ofis ve otel olan dev bir Hilton daha geliyor. Durmazlar"ın CEO"su Ahmet Bilgin “Durmazlar Makine turizm yatırımlarını sürdürüyor.İkitelli"deki Hilton havalimanı yakınında olduğu için olculara ve işadamlarına yönelik hizmet veren yapıda olacak. İçersinde dezidans ve ofislerin bulunması iş dünyasına hizmet vermemiz için önemli bir yapı oluşturacaktır” dedi.


HİLTON"DAN TÜRKİYE"YE İLK KEZ ÇİFT MARKALI OTEL
Durmazlar"ın CEO"su Ahmet Bilgin Hilton"un ilk kez çift markalı otelini Türkiye"ye getirdiklerini belirterek “ Hilton Durmazlar ile ilkleri başlattı. Hilton dünyada ilk ekonomik otel modellerini Bursa"da uygulayarak iki oteli bir arada yaptı. İki otelde ortak işletim sistemi var. Hampton by Hilton 3, Hilton 5 yıldızlı otel olarak çalışacak.

ANADOLU YAKASINA DA HİLTON GELİYOR
Hilton Hotel Corporation, Türkiye'deki ilk "çift markalı" otel projesini gerçekleştirirken “Hampton by Hilton” markasını da ilk kez Türk pazarına sunuyor. Böylece Hilton Hotel Corporation Türkiye pazarında Hilton, Hilton Garden Inn Hilton, Hampton by Hilton gibi markalarla hizmet verecek.

Bu anlaşmayla ilgili açıklama yapan Hilton Hotels Corporation Avrupa ve Afrika Bölgesi Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon şöyle dedi: “Türkiye"de otelcilik sektörünün geliştirilmesine yönelik büyük bir potansiyel var. Önemli şehirlerde ve bölgelerde kaliteli konaklama talebinin karşılanmasının gerektiği de çok açık. Bu anlaşma, Hilton Ailesi Otellerinin açılmasıyla birlikte genişleme planlarımızı hızlı bir şekilde sürdürmemize olanak verecektir.”

 

 

DALAMAN HİLTON AÇILIYOR
Hilton Ailesi Türkiye"yi, aralarında Almanya, Rusya, İngiltere, İber Yarımadası ve İtalya gibi ülkelerin de bulunduğu  kapsamlı bir gelişme ve büyüme planladığı öncelikli pazarlar arasına almıştır. Hilton, Türkiye"yi uluslararası alanda en başarılı gelişimi gösteren ve herhangi global bir otel grubundan daha fazla imzalanmış projeye sahip  bir pazar olarak görmektedir. Hilton Ailesi, önümüzdeki beş yıl içinde iki lider Türk ortağı ile ayrı ayrı yaptığı münhasır olmayan sözleşmeler çerçevesinde toplamda 5.500 odalık 40 yeni otel açmayı hedeflemektedir. Grup, ayrıca ülkedeki ilk resort"u olan Hilton Dalaman Golf Resort & Spa tesisini bu yaz açacaktır.


Hilton Hotels & Resorts Hakkında

Dünyada 77 ülkede, 500"den fazla otel ve resort ile Hilton, sektör lideri olarak günümüz yolcusuna konaklama esnasında daha fazla seçenek ve kontrol sağlayan ürünler, hizmetler ve konfor seçenekleri geliştirmek suretiyle öncülüğünü devam ettiriyor. Hilton Fitness by Precor™"dan birinci sınıf Hilton Worldwide Resorts portföyüne kadar; Serenity Collection oda içi konfor hizmetlerinden küçük toplantılara yönelik birinci sınıf küresel bir ürün olan Hilton Meetings"e kadar Hilton"un sunduğu seçenekler, konukların ister iş, ister keyif amaçlı bir yolculuklarında en iyiye ulaşmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Hilton"un Yolculuk Sizi Alıp Götürmeli® yaklaşımı, yolculukların dönüştürülebilir olduğu anlayışına dayanmaktadır. Yolculuğunuza İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerinde hizmet alabileceğiniz www.hilton.com web adresinden başlayınız.

 

Hampton by Hilton Hakkında

Ekonomik otellerin yeni bir versiyonu olan Hampton by Hilton orta-üst seviyeye hitap eden, hizmet odaklı ve eşsiz bir deneyime sahip, kaliteli hizmetler sunan ekonomik otel markasıdır. 1984"te kurulan Hampton markası şu anda beş ülkede 1.600 otelle hizmet vermektedir. Hampton by Hilton konukların gerçekten ihtiyaç duydukları ve istedikleri konforu oda fiyatına dahil olarak sunmaktadır: %100 memnuniyet garantisi, müessesenin ikramı olan ücretsiz, zengin ve sıcak bir kahvaltı, sabah gazetesi, hızlı internet erişimi, fitness faaliyetleri ve akşam için alkolsüz içecekler bu fiyat içine dahildir. Yüksek kalite standartlarına bağlı kalınarak sağlanan istikrarın yanında yerel çeşnilere ve esnekliklere de yer verilmektedir. www.hampton.com

 

Hilton Hotels Corporation hakkında

Hilton Hotels Corporation, 77 ülkede 3.300"ü aşkın oteli ve 550.000 odası, 130.000"den fazla ekip üyesiyle dünyanın öncü konaklama şirketidir.  Şirket Hilton®, Conrad® Hotels & Resorts, Doubletree®, Embassy Suites Hotels®, Hampton Inn®, Hampton Inn & Suites®, Hilton Garden Inn®, Hilton Grand Vacations™, Homewood Suites by Hilton®, Waldorf Astoria Collection™ ve kısa bir süre önce lansmanı yapılan Home2 Suites by Hilton™ gibi dünyanın tanınmış ve itibarlı otel markalarının sahibi, yöneticisi ve imtiyaz sahibidir. Şirket ayrıca dünya çapında, Hilton HHonors® müşteri sadakat programını da yönetmektedir.

 

KURUCUSUNUN İLKESİ: KONUKSEVERLİK
Hilton Oteller Ailesi kurucusu Conrad Hilton"un “Dünyayı konukseverliğin ışığı ve sıcaklığıyla doldurmak her daim bizim görevimiz olmuştur ve olmaya da devam edecektir” felsefesine sadık kalmaktadır. Şirket, onu en çok tanıtan ve konaklama şirketi olarak itibar görmesini sağlayan eşsiz hizmet markasına kendine yakışır bir ad vermiştir:  be hospitable®.  (konuksever ol). Bu felsefe Hilton Oteller Ailesi bünyesindeki tüm markalar tarafından uygulanmakta ve nezaket ve cömertliği kapsayan mesajı için ilham kaynağı olarak görülmektedir.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 5
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.