• BIST 95.953
  • Altın 238,756
  • Dolar 5,8391
  • Euro 6,5739
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 4 °C

Dünya sağlık turizmi İzmir’de

Dünya sağlık turizmi İzmir’de
THTDC Baykanı Emin Çakmak'ın Altın Sponsor olduğu kongrenin açılış kokteyline Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas katıldı

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İZMİR
- Dünya sağlık turizminin devleri İzmir’de düzenlenen Dünya Sağlık ve 3. Yaş Turizmi Kongresi’nde buluştu. İzmir Kaya Termal & Convention Hotel’de 19 – 23 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılan kongreye toplam 58 ülkeden sağlık turizminin profesyonelleri katılıyor.
Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC’nin Altın Sponsor olduğu kongrenin açılış kokteyline Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas katıldı.

izmir-kongre-3a.jpg
Başbakanlık Müşaviri Hamdi Şengel, THTDC Başkanı Emin Çakmak, Alaattin Kuday, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı Emin Çakmak böyle bir kongrenin ilk kez düzenlendiğini belirterek “İzmir turizmine destek olmak için yurtdışından katılımcılar getirdik. İzmir yönetiminin böyle kongrelere sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

izmir-kongre-3.jpg

izmir-kongre-2.jpg

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Kongrenin açılış töreninde İzmir Sağlık Turizm Derneği Başkanı Dr. Bülent Cinel, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı Emin Çakmak, Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Galip Akhan, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Kültür ve Turizm Bakan Yaroımcısı Abdurrahman Arıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Aşkın Asan, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas birer konuşma yapacaklar.

BAKANLIKLAR DESTEK OLUYOR
T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayelerinde, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi işbirliği ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleriyle, İzmir Sağlık Turizmi Derneği’nin ev sahipliğinde 19 - 23 Nisan 2013 tarihinde İzmir Kaya Termal & Convention Hotel’de Dünya Sağlık & 3.Yaş Turizmi Kongresi gerçekleştirilecek.

3.YAŞ TURİZMİ PAYDAŞLARINI TOPLADI
Dünya da ilk defa gerçekleştirilen kongre uluslararası tüm sağlık ve turizm hizmeti sunucularına, bilim dünyasına, kamu kuruluşlarına, özel sektöre, yatırımcılara, sivil toplum kuruluşlarına ve bu alana ilgi duyan tüm paydaşlara ev sahipliği yapıyor.
Kongrenin temaları; Uluslararası Politikalar, Sağlıkta Küreselleşme ve Akreditasyon, Sağlıklı Yaşam, İnovasyon, Yatırım Alanları, Küresel İşbirliği, Teknoloji, İletişim ve Sosyal Medya olarak belirlendi.

SEKTÖRDE İMKANLAR ARAŞTIRILIYOR
Kongrenin hedefi ise; “Sağlıkta Küreselleşme ve Uluslararası İşbirliği” konularında ivme kazanmak, Sağlık ve 3. Yaş Turizmi alanlarında Uluslararası tüm paydaşları bir araya getirerek, sektörün mevcut durumu, imkânları, beklentileri, sorunları ve çözüm önerilerini değerlendirmek olarak belirlendi. Ayrıca sektörün gelişmesi ve Sağlık & 3.Yaş Turizmi yatırımcılarına yeni yatırım imkânları sunmak için bir platform oluşturmayı amaçlıyor.

izmir-kongre-istanbul2.jpg

YABANCI HEYETLERİ THTDC AĞIRLADI

Ukrayna’dan Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC’nin konuğu olarak gelen 40 Ukraynalı, Kazakistan ile Özbekistan’dan gelen 20 doktor ve sağlık kuruluşu temsilcisi alım heyeti önce İstanbul’da ağırlandı.

izmir-kongre-istanbul6.jpg

izmir-kongre-istanbul1.jpg

Göztepe Medicalpark Hastanesi’nin gezdiler. Hastane tanıtımı sonrası yöneticilerle birlikte yemekte karşılıklı görüşme imkânı buldular.

izmir-kongre-istanbul3.jpg

Konuk sağlık turizmi alım heyetine Sultanahmet ve Ayasofya müzeleri ile şehir gezdirildi.
Daha sonra Türk Hava Yolları’nın konuğu olarak İzmir e gelen heyet ilk geceyi Ege Palas’ta geçirdi.

ukrayna-medical-izmir1.jpg

ukrayna-medical-izmir2.jpg

ukrayna-medical-izmir4.jpg

ukrayna-medical-izmir-kazak.jpg

ukrayna-medical-kadifekale.jpg

Ertesi gün İzmir Medical Park Hastanesi’ni gezdi. Kadifekale ile Kemeraltı bölgesini dolaşan konuklar Kızlarağası Çarşısı, Çuha Bedesteni’nde alışveriş yaptılar. Daha sonra kongrenin yapılacağı İzmir Kaya Termal & Convention Hotel’e geçerek diğer konuklarla buluştular.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.