• BIST 104.114
  • Altın 229,648
  • Dolar 5,4747
  • Euro 6,2141
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 17 °C

Diana Turizm ve Satko işbirliği

Diana Turizm ve Satko işbirliği
Satko Teknoloji araç takip ve filo yönetimi sistemlerini kullanan Diana Turizm verimli rota planlamasıyla sezonda %20’lik kapasite artışı hedefliyor.

ANTALYA- Antalya bölgesinde turizm transfer hizmeti veren otobüs filosunda Satko Teknoloji araç takip ve filo yönetimi sistemlerini kullanan Diana Turizm verimli rota planlamasıyla sezonda yüzde 20"lik kapasite artışı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca otobüslerin rölanti sürelerinin denetlenmesi sonucunda yakıt tüketimini azaltarak önemli maliyet tasarrufu elde eden Diana Turizm çevre korumaya da katkı sağlıyor.

Türkiye'deki en büyük incoming acentelerinden biri olan ve Avrupa'daki birçok saygın tur operatörünü de temsil eden Diana Turizm Antalya bölgesinde kendine ait 54 otobüsle turizm transfer hizmetleri sunuyor. Bu taşıma filosuyla havaalanından otellere transfer ya da otobüslerle gerçekleştirilen turlar düzenleyen Diana Turizm için kaliteli hizmet verebilmek üzere otobüslerinin gitmesi gereken yere zamanında ulaşmasının sağlanması ve bütün otobüs filosunun ve sürücülerinin yakından takip edilebilmesi çok önem kazanıyor. Bununla birlikte sıcak yaz aylarında otobüslerin klimalarını kapatmamak amacıyla rölantide bekledikleri süreyi denetleyip azaltarak, şirket açısından yakıt maliyetlerini düşürmek, çevre açısından da tüketilen yakıtı azaltmak öncelikli bir konu haline geliyor.

Bu amaçlarla yola çıkan ve mevcut mobil araç takip sistemlerini inceleyen Diana Turizm, Antalya bölgesinde hizmet veren 54 otobüslük araç filosunun takibi ve yönetimi için Satko Teknoloji"nin sunduğu çözümleri tercih etti. Çeşitli mobil takip araçlarını otobüslerine monte edip test eden Diana Turizm verimli rota planlamasının yanı sıra rölanti takibi konusundaki ihtiyaçlarını da tam olarak karşılaması ve kendi yazılımlarıyla entegrasyon sağlayabilmesi nedeniyle Satko Teknoloji"nin sistemlerini kullanmaya karar verdi. Bu seçiminde Satko Teknoloji"nin sunduğu kaliteli hizmet ve destek de çok etkili oldu.

Seçim ve anlaşma sonrasında 54 otobüsüne Satko Teknoloji"nin araç takip cihazları takılan Diana Turizm, merkezde de gerek rota planlama, gerek rölanti süresi takibi ihtiyaçlarına göre özelleştirilen Satko Teknoloji MapTRACS ve SimTRACS uygulamalarını kullanmaya başladı. Ayrıca bu uygulamalar Diana Turizm"in kendi kullandığı uygulamalarla da entegre edilerek, araç takip ve filo yönetimi sisteminden elde edilen bilgilerin bu uygulamaların veritabanına aktarılması sağlandı.

Diana Turizm"in çalışma sisteminde otobüslerin gün içinde turist gruplarını almak ya da bırakmak için uğraması gereken otelleri ve mekanları belirten rotalar planlanıyor. Bu rotaların da mümkün olduğunca otobüsler boş kalmadan, gereksiz mesafe kat etmeden, transfer edilecek turist gruplarınınsa mümkün olduğunca bekletilmeden verimli bir şekilde planlanması gerekiyor. Satko Teknoloji"nin sunduğu çözüm ise Diana Turizm"in bunu gerçekleştirebilmesini sağlıyor. Bu çözüm sayesinde bölgedeki tüm araçlarını neredeyse anlık olarak takip eden Diana Turizm, gelen transfer taleplerine en uygun yer, rota ve kapasitedeki otobüslerini yönlendirerek, hem gruplara bekletilmeden hizmet verilmesini, hem de otobüslerinin en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Bu sistem iletişim masraflarında da önemli bir düşüş sağladı. Daha önce bir transfer talebi geldiğinde en uygun aracı bulmak için birçok sürücüyle cep telefonu ile yapılması gereken görüşmelere artık gerek kalmadı. Araçların sistemde takip edilebilmesi sayesinde en uygun aracın artık merkezden belirlenmesi mümkün oluyor, böylece bir transfer talebine araç yönlendirilmesi için tek bir görüşme yeterli oluyor. Sonuçta iletişim masrafları da büyük ölçüde azalıyor.

Satko Teknoloji çözümlerinin Diana Turizm"e sunduğu diğer önemli fayda ise otobüslerin rölanti sürelerini takip etme olanağı. Otobüsler turist gruplarını beklerken klimayı çalıştırmak amacıyla motoru kapatmadıkları için, durdukları sırada yani rölantide çalışırken çok fazla yakıt tüketiyorlar. Bu bekleme süreleri bazen çok uzun olabiliyor, bu durumda otobüs herhangi bir görevi yerine getirmezken bile yakıt tüketmeye devam ediyor, bu da sonuçta önemli bir yakıt tüketimi ve maliyet artışına neden oluyor. Diana Turizm"in bu gereksiz yakıt tüketimini denetleyip önüne geçebilmesini sağlamak üzere otobüslere araç takip cihazları takılırken motorun boşa çalışma süresinin de izlenebileceği bağlantılar yapıldı. Bu bağlantılara ek olarak yazılımlarda yapılan özelleştirmelerle artık araçlardan bu konuda elde edilen bilgiler uygulamaların içinde değerlendirilebiliyor ve raporlanabiliyor. Bu sayede her otobüsün günlük seferi boyunca kaç saat rölantide durduğu takip edilebiliyor. Satko Teknoloji"nin sunduğu çözümler yardımıyla bu bilginin takip edilebilmesinin yanı sıra otobüslerin rotalarının planlaması sırasında bekleme sürelerinin de azaltılması sayesinde fazladan harcanan yakıt miktarı düşürüldü ve yakıt maliyetleri de aylık yüzde 30 oranında azaltıldı.

Diana Turizm Operasyon Müdürü Mustafa Egemen, “Diana Turizm olarak turistlere daha kaliteli bir tatil geçirme imkanı sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda da turist grupları transferlerinde bekletmeden, en uygun rotalar dahilinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Elbette kaliteli hizmeti sürekli kılabilmek açısından şirket kaynaklarının yani bu hizmeti veren araç ve sürücü filolarının verimli bir şekilde yönetilmesi, gereksiz harcamaların ortadan kaldırılarak, uygun maliyetli ve verimli bir işleyişin sağlanması gerekiyor. Bu açıdan Satko Teknoloji"nin sağladığı çözümler bize çok fayda sağladı. Bu çözümler ve bunların kendi sistemlerimize entegrasyonu sayesinde otobüs filomuzda daha verimli rota planlaması yaparak turist transfer hacmimizi bir sezon boyunca yüzde 20 oranında artırmayı planlıyoruz. Bununla birlikte otobüslerin rölanti sürelerini takip edebilmemiz ve verimli rota planlamasıyla bekleme sürelerini azaltabilmemiz bize aylık olarak yüzde 30 oranında bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca iletişim masraflarımız da önemli ölçüde azalıyor. Bunun dışında Satko Teknoloji"den aldığımız kaliteli hizmet ve destek de bizim bu alandaki hedeflerimizi gerçekleştirmemizde önemli bir rol oynuyor,” diye açıklıyor.

Satko Teknoloji Diana Turizm"e Antalya bölgesi çözüm ortağı BTT Grup ile birlikte hizmet veriyor. BTT Grup"un girişimleri ve Diana Turizm"e yaptığı demolarla sonuca varan bu projede, araçlara takip cihazlarının montajı ve rölanti bilgilerinin alınması için gereken bağlantıların yapılması konusunda BTT Grup ekibi görev yaptı, yazılımların kullanımı konusundaki eğitimleri de BTT Grup verdi. Araç takip cihazlarında oluşabilecek arıza durumunda da destek BTT Grup tarafından verilecek.

Satko Teknoloji Genel Müdür Nedim Çelebiler konuyla ilgili şunları söyledi: “Diğer rakiplerin arasından sıyrılarak, Diana Turizm ile çalışmamızda araç takip ve filo yönetimi konusunda MapTRACS gibi bir masaüstü yazılıma sahip olmamız önemli bir rol oynadı. Çoğunlukla web üzerinden çözüm sağlayan diğer sistemlerden farklı olarak Satko Teknoloji"nin sunduğu sistemler ERP, CRM ya da firmalara özel yazılımlar gibi kurumsal uygulamalarla rahatlıkla entegre olabiliyor ve müşterinin ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebiliyor. Bununla birlikte Satko Teknoloji"nin benzersiz hizmet kalitesi ve desteği de önemli bir fark yaratıyor. Bu özelliklerimiz nedeniyle Diana Turizm"in bizi tercih etmesinden çok memnunuz. Kendileriyle sürekli ve verimli bir işbirliği gerçekleştirmeyi diliyoruz. Ayrıca bu işbirliğinin gerçekleşmesinde çok büyük katkısı olan ve kaliteli hizmet ve desteği konusunda da son derece güvendiğimiz Antalya iş ortağımız BTT Grup"a da çok teşekkür ediyoruz.”

Satko Teknoloji Antalya Bölgesi ana bayi BTT Grup Genel Müdürü Barış Toker ise “Diana Turizm bu bölgede çok etkili ve başarılı firmalardan biridir. Müşterilerine sağladığı hizmet kalitesiyle her zaman önde olmayı hedefleyen Diana Turizm"in bu hedefine ulaşmak üzere araç takip ve filo yönetimi konusunda Satko Teknoloji"yi tercih etmesinden gurur duyuyoruz. Satko Teknoloji"nin Antalya bölgesi ana bayi olarak Diana Turizm"e her zaman en kaliteli hizmeti ve en güçlü desteği sunmaya devam edeceğiz,” diyor.


Diana Turizm hakkında
1977 yılında Kuşadası'nda kurulan Diana Turizm Türkiye de turizmin gelişmesiyle birlikte yeni açılan destinasyonlarda şubeler açtı ve merkez ofisini bugün sektörün kalbi olan Antalya"ya taşıdı. Şu anda firma merkez ofisinin yanında, İstanbul, Kuşadası, Didim, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kemer, Side, Belek ve Alanya'yı kapsayan 10 şube ofis ile servis veriyor.

Diana Turizm Türkiye'deki en büyük incoming acentelerinden bir tanesi olmakla birlikte Avrupa'daki bir çok saygın tur operatörlerini de temsil ediyor. Temsil edilen bu firmalar arasında çeşitli ülkelerdeki Thomas Cook, Neckermann, Pegase, Aquatour yer alıyor. Bunun dışında İsviçre'den Esco Reisen, Hotelplan, M-Travel, Tandem Tours, Baumeler Reisen; Hollanda'dan Hotelplan, Olympia, İngiltere'den Swan Hellenic, Medhotels, Lübnan'dan Nakhal, Rusya'dan TES TUR gibi ülkelerin önde gelen firmalarını da temsil eden Diana Turizm deneyimli uzman ekibi ile milyonlarca turiste hizmet veriyor.

Türk kıyılarında yer alan 850"den fazla otel ile sözleşmesi bulunan Diana Turizm öğretici turlar konusunda sahip olduğu deneyimiyle tüm Türkiye'de tur programları organize ediyor. Yürüyüş turları ve dini turlar da düzenleyen Diana Turizm"in dış mekan sporları konularında uzman son derece deneyimli bir rehber ekibi bulunuyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.