• BIST 99.835
  • Altın 243,317
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 3 °C

Çanakkale’de turizm konuşuldu

Çanakkale’de turizm konuşuldu
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Otelcilik Yüksekokulu ve Turizm Topluluğu mezunların katıldığı kariyer günü etkinliği düzenledi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
ÇANAKKALE- Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Otelcilik Yüksekokulu ve Turizm Topluluğu-ÇATİOY, 9 Nisan Günü okul bünyesinde mezunların katıldığı kariyer günü etkinliği ile pilav günü etkinliği yapıldı. Üniversitenin konferans salonunda düzenlenen panel sonrası neşe içinde pilav yenilerek öğrencilik günlerindeki anılar anlatıldı. Akşam ise Park Yeşil’de düzenlenen yemekte yaklaşık 95 mezun ve öğrenciler birlikte eğlenceli bir gece geçirdiler.

comu-tiyo-canakkale-3.jpg

ÖĞRETİM ÜYELERİ YER ALDI

Turizm Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte düzenlenen panele öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı. Doç.Dr Murat Gümüş, Doç.Dr Şule Aydın Tükeltürk ve Yar.Doç. Lütfü Atay, Yar Doç Haluk Erdem, Yardımcı Doç. Dr Tülay Güzel, Yard.Doç.Dr. Ferah Özkök ile Bahattin Hamarat, Araştırma Görevlisi Ömer Çoban, Öğretim görevlileri Selahattin Bozkurt, Özge Büyük, Hıdır Başar, Mehmet Yıldırım, Erol Duran izleyiciler arasında yenr aldı.

comu-tiyo-canakkale-2.jpg

PANELİN KONUŞMACILARI

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Fatih Yılmaz moderatörlüğünde yapılan panele konuşmacı olarak TUROB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, İstanbul Zümrüt Oteli ve Kervansaray Oteli sahibi Sertip Akşahin, Kolin Oteli Pazarlama Şefi Cihan Aşçı Öge, Sigortacı-Bankacı Filiz Kafalı İnce, TurkiyeTurizm.com sahibi ve yayın yönetmeni, turizm yazarı Özkan Altıntaş, İzmir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Turgay Bucak, müzisyen Seyettin Mutlu katıldı. Özkan Altıntaş dışında konuşmacıların aynı okuldan mezun oldukları belirtildi.

comu-tiyo-canakkale-4.jpg

Turizm Topluluğu’nun panelinde konuşmacılardan İzmir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Turgay Bucak, deneyimlerine dayanan önemli bir konuşma yaptı. Kendi imkanlarıyla staj yapacak veya iş konusunda sıkıntı çekecek yeni mezunlara yardımcı olacağını söyledi.

comu-tiyo-canakkale-5.jpg

Kolin Oteli Pazarlama Şefi Cihan Aşçı Öge, okulda öğrendiklerini iş hayatında uyguladığını belirterek öğretim üyelerine teşekkür etti.

comu-tiyo-canakkale-sertip.jpg

MEZUNLAR VE ÖĞRENCİLERİ BİRLİKTE HAREKETİ İÇİN ÇALIŞMALAR

TUROB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, İstanbul Zümrüt Oteli ve Kervansaray Oteli sahibi Sertip Akşahin, mezunlarla öğrenim gören öğrencileri bir araya getirerek geleceklerine daha güvenle bakmalarını sağlamak için bir araya geldiklerini söyledi. Bu gibi toplantıların birlik beraberlik anlayışını geliştirdiğini ve katılımın giderek arttığını söyleyen Akşahin, kendilerinin öğrenim gördüğü şartlarla bugünkü şartların iyileşmenin işareti olduğunu belirterek “Mezunlar olarak her zaman öğrencilerin yanındayız” dedi.

comu-tiyo-canakkale-filiz.jpg

İÇİMİZDE HEP TURİZM YAPMAK VAR

Sigortacı-Bankacı Filiz Kafalı İnce, öğrenim gördüğü turizm mesleğini yapamadığı için içinde daima bir heves kaldığını söyledi.

comu-tiyo-canakkale-ozkan.jpg

TurkiyeTurizm.com sahibi ve yayın yönetmeni, turizm yazarı Özkan Altıntaş, turizm yazarlığı ve gazetecilik konusunda bilgiler verdi. Turizme giren öğrencilere gözlemlerine ilişkin birkaç örnek vererek, Türkiye’nin dünya turizminde geldiği noktaları hatırlatarak, mezun olacak gençlere Türkiye’nin eğitimli ve yetişmiş elemanlara ihtiyacı olduğunu belirtti.

comu-tiyo-canakkale-panel22.jpg

Müzisyenlik yaptığını ve müzik eğitimi verdiğini söyleyen Seyettin Mutlu, turizmin hep aklında bulunduğunu belirterek, müzikle turizmi nasıl birleştirebileceği koniusunda araştırmalar yaptığını söyledi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Fatih Yılmaz, okulun ilk mezunlarından olduğunu ve şartlar nedeniyle başka bir branşta akademisyenlik yaptığını, ancak her zaman turizme bir yerinden girmek için içinde bir heyecan bulunduğunu söyledi.

ÖĞRENCİLERİN  ENDİŞESİ İŞ BULABİLMEK
Daha sonra söz alan öığrenciler mezuniyet sonrası iş bulabilmekte güçlük çektiklerini belirterek, mezunlardan kendilerine yardım için proje geliştirmelerini istediler. Bu çalışmanın mezun olmadan önceden başlaması gerektiğini söyleyen öğrenciler, staj yaptığımız yerlerde kendimizi kabul ettirmenin yolları hakkında sorular sordular.
Panele katılon konuşmacılar ise bu gibi toplyantıların ve birlikte olmak için yapılan çalışmaların öğrencilerin geleceğine ilişkin endişelereni ortadan kaldırmak için proje geliştirme amaçlı olduğunu söylediler.
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.