• BIST 99.835
 • Altın 243,317
 • Dolar 5,7445
 • Euro 6,4830
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 3 °C

Çakmak: Türsab değişecek

Çakmak: Türsab değişecek
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, İstanbul’da Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği-HATİAB’da yöneticileri ve üyesi seyahat acenteleri ile buluştu.

İSTANBUL- Türsab Başkan Adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak, İstanbul’da Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği-HATİAB’da yöneticiler ile derneğin üyesi seyahat acenteleri ile buluştu. Emin Çakmak toplantıda seyahat acentelerinin sorunlarını dinlerken, çözüm çareleri hakkında bilgiler verdi.

hatay-emin--12.jpg

TÜRSAB HANGİ BANKAYLA İŞBİRLİĞİ KURDU?
Kendisi hakkında uydurulan yalanları cevaplandıran Türsab Başkan adayı Emin Çakmak “Türsab Başkanı ve yönetimi seyahat acentelerini cemaate ait olduğu ileri sürülen bir bankayla işbirliği kurdurup, mahkemelik ederken bize çamur atması ne anlama gelir? Bir şeyler söylerken bıraktıkları ize baksınlar. Biz herkesi kucaklıyoruz. Türkiye’nin turizminin gelişmesinde ve seyahat acentelerinin geleceğinin önünde en büyük engel olan Türsab’ın hantal yönetiminin değişmesi için çalışıyoruz. Eski bir telefonu kullanmak marifet değildir. Önemli olan çağa ayak uydurmaktır. Dünya koşuyor. Türkiye'nin Türk milleti adına yerinde saymaya hakkı yoktur. Turizm ise müthiş bir hızla gelişiyor. Türk turizminin geri kalmasına izin vermeyiz. Yenilikçi, ilerici ve değişimci bir anlayışla yola çıktık” dedi.

hatay-emin-2.jpg

hatay-emin--1b.jpg

TÜRSAB'IN ŞİMDİKİ  YÖNETİMİ TÜRK TURİZMİ İÇİN ENGELDİR
Türsab Yönetim Kurulu Adayı Nes Travel’ın sahibi Vedat Öndaş, Türsab’ın geleceği için çok iyi bir program hazırladıklarını belirterek “Türsab yönetiminin değişmesiyle seyahat acenteleri kabustan kurtulup, nefes alacaktır. Getireceğimiz uluslar arası boyuttaki teknoloji ve yenilikler seyahat acenteleri ile Türk turizminin önünü açacaktır. Türk turizminin önündeki engel Türsab’ın şimdiki yönetimidir” dedi.

hatay-emin-3.jpg

HATIAD BAŞKANI: EMİN ÇAKMAK’I DESTEKLİYORUZ
Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği-HATİAB Başkanı İbrahim Güder ise Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak ile DEİK bünyesi başta olmak üzere bir çok kuruluşta birlikte çalıştıklarını, yaptığı işleri gördüğünü belirterek “HATIAB yönetimi olarak Türsab’ın dinamik, dünya ile barışık, vizyonu olan bir başkana ihtiyacı olduğu ortadadır. Emin Çakmak çalışmalarıyla bütün bu özellikleri şahsında topladığını gösteriyor. Hatay işadamları ve turizmcileri olarak onu destekliyoruz” dedi.

hatay-emin--11.jpg

ÇAKMAK: TÜRSAB BELGELİ ARAÇLAR AYRICALIKLIDIR
Beraberinde Türsab Yönetim Adayı, Nes Turizm’in sahibi Vedat Öndaş ile birlikte HATIAB Başkanı İbrahim Güder ile Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir’in konuğu olan Emin Çakmak, “Türsab belgeli araçlar havalimanlarından müşterilerini alacaklar ve şehirde konuklarını gezdirebilecekler. Bunu yapamıyorlarsa 1618 Sayılı yasa ve Türsab plakasının ne anlamı var. Biz yönetime geldiğimizde seyahat acentelerinin sorunlarını altı ay içinde çözmeyi plânladık. Bundan sonra her zaman seyahat acentelerinin yanında olacağız. Seçimden seçime kapılarını çalmayacağız” dedi.
Emin Çakmak, Türsab üyesi seyahat acentelerinin Türkiye’nin turizm gelirini artırmak için çalıştıklarını ve ülkenin gelirini kesecek her türlü engelin ortadan kaldırılacağını söyledi.

hatay-emin--11.jpg14.jpg

ANKARA: TÜRSAB’IN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR
Beşiktaş’ta bulunan HATIAB merkezinde düzenlenen toplantıya katılan seyahat acenteleri yıllardanberi Türsab’ın kendilerini yalnız bıraktıklarını ve sorunlarını çözmek için kendileri çaba gösterdiklerini belirterek şunları anlattılar:
“Sorunları çözmek için HATİAB yönetimi ile Ankara’da bakanrlıkları ziyaret ettik. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve TBMM’de milletvekillerine yaptığımız ziyaretlerde Türsab adını duyduklarında ‘Aman Türsab demeyin. Yönetimi hakkında binlerce şikayet var. Türkiye’nin en kötü yönetilen kurumu orası… Türkiye her konuda ileriye gidiyor, o kurum geride kalıyor. Değişime ihtiyacı var’ dediler. Sorunları çözmek için Türsab yönetiminin değişmesi gerektiğini bildirdiler” dediler.

hatay-emin--15.jpg

SURİYELİ KORSAN TURİZMCİLER ÇOĞALDI
Toplantıya katılan seyahat acenteleri İstanbul gibi önemli bir şehirde turizm yapamadıklarını Taksim Talimhane ve Laleli bölgesinde korsan seyahat acentelerinin kendilerinden çok iş yaptıklarını belirterek “Türsab, Yaptırım gücümüz yok” diyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde böylesine başıbozukluk yok. Türsab bizi korsana teslim etti. Hatta Suriye’den kaçanlar Talimhane’yi ve Laleli’yi mesken tuttu. Korsan acente açıyorlar, korsan rehberlik yapıyorlar, hatta araç alıp çalışıyorlar. Şimdi bazıları Feridiye ve Laleli’nin arka bölgelerinde bina kiralayıp otelciliğe bile başladı. Bu ne biçim kanun. Sadece acenteye karşı mı çalışır. Bunları kim engelleyecek? Türsab’tan bir Allh’ın kulunun kılı kıpırdamıyor” dediler.
Emin Çakmak, dertlerini dinlediği seyahat acentelerine Anadolu ve İstanbul’daki seyahat acentelerini birebir ziyaret etmeyi sürdürdüğünü belirterek “Bizim devletle kavgaya niyetimiz yok. Bizim devletle sorunu çözmeye niyetimiz var. Her sorun kavga edilerek çözülmez. İstanbul Valisi, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü ile görüşmelere başladık. Türk turizminin en temel taşlarından biri olan seyahat acenteciliği mesleğini gercek değerine kavuşturup, meslektaşlarımızın bu meslekten kazançlarını sağlıklı bir düzene getireceğiz” dedi.

hatay-emin--16.jpg

TÜRSAB CEMAAT BANKASINA NEDEN GİTTİ?
Emin Çakmak kendisini yıpratmak için ortalıkta çeşitli dedikodular yaydığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Birileri ortalıkta çeşitli dedikodular yayıyor. Hatta bazı cemaatlerle ilişkim olduğunu uyduruyorlar. Türsab Başkanı toplantısında Cüppeli Ahmet Hoca benzetmesi yapmış. Bütün bunlar son çırpınışlardır. Korkunun ecele faydası yoktur. Hatta devletin yapması gerekeni yaparak yurtdışında Türk okulları açan bir çok kesimin saygı gösterdiği kişiyi küçük düşürerek 'Fetullah Hoca’nın adamı' bile diyorlar. Bizim her görüşe, her inanışa saygımız vardır. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti her görüşü kucaklayan bir yapıdadır. Türkiye Cumhuriyeti dünyaya uyum sürecinde gelişmekte ve büyümektedir. Türsab yönetimi ise uyuyor. Bu iddialara şöyle cevap vermek isterim. Türsab başkanı ve yönetimi, Fetullah Hoca’ya ait olduğu bilinen Asya Bank ile nasıl işbirliği kurdu? Seyahat acentelerini oraya yönlendirdi ve acenteler şimdi bu banka ile neden mahkemelik? İnsan birine çamur atmaya çalışırken, arkasına dönüp bıraktığı izlere bakar. Bizim öyle kötü izlerimiz yoktur.

hatay-emin--17.jpg

EMİN ÇAKMAK: BİZ HERKESİ KUCAKLIYORUZ
Türkiye’nin bazı gerçekleri ile birlikte yaşamaya alışmalıyız. Dünya değişiyor, globalleşiyor. Biz ‘sizden’, ‘bizden’ gibi ayrımcılıklara karşıyız. Herkesi kucaklıyoruz. Bizim için Türkiye’nin turizmdeki selameti, seyahat acentelerinin istenilen düzeyde rahat çalışması ve ülkemizin turizmine katkı sağlamaları vardır. Biz sayıları seçim öncesi 7200’e çıkarılan seyahat acentelerinin geleceği için çalışıyoruz.”
 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.